penzion Brno

Zlín

Seznam poboček
 
 
 
 
Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

19.09.16
Od roku 1994 se datum 21. září připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. S tím souvisí kampaň České alzheimerovské společnosti (ČALS).
 
Více...
Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

Od roku 1994 se datum 21. září připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. S tím souvisí kampaň České alzheimerovské společnosti Týden paměti. 

Rovněž zlínská NADĚJE nabízí podporu lidem žijícím s demencí i těm, kteří se o ně starají. Chceme přispět k tomu, aby i v našem městě a okolí byla dostupná odborná a kvalitní pomoc. Proto jsme zahájili činnost Kontaktního místa ČALS. Pokud na sobě nebo svých blízkých pozorujete poruchy paměti, přijďte k nám na testování. Stačí se objednat na telefonním čísle 575 758 131 nebo 775 889 644. Možná se staráte o někoho s Alzheimerovou demencí a potřebujete poradit, jak pečovat a kde si najít pomoc. Naše vyškolené poradkyně se vám budou věnovat a určitě spolu najdete cestu, jak to zvládat lépe. Zavolejte na číslo 775 889 644. Pro vzájemnou podporu a sdílení navštivte svépomocnou podpůrnou skupinu. Vždyť sdílená starost je poloviční starost. 

S Alzheimerovou nemocí nežije jen ten, koho postihne, ale celá jeho rodina. Nemoc však nesmí ubírat lidem na důstojnosti a nikdo by na ni neměl být sám.

 
Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

10.08.16
Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným
 
Více...
Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným postižením. Zde řadu let klienti rekreačně sportují. Stávající hřiště na míčové hry je v současnosti nově doplněno o posilovací stroj. Přístroj je zaměřen na posilování a relaxaci dolních končetin. Procvičování chůze a zvyšování pohyblivosti dolních končetin je výbornou prevencí před obezitou a kardiovaskulárními chorobami.

 

Ve známém a bezpečném prostředí cvičební stroj využijí klienti v jakoukoliv denní dobu, dle svých fyzických možností a chuti k individuálnímu sportování.

 

 

Venkovní cvičební prvek od společnosti Colmex jsme mohli zakoupit díky finančnímu příspěvku Nadace Agel. Děkujeme, že podpořili náš projekt, naši práci a snahu rozvíjet v lidech s postižením mimo jiné radost a nadšení z pohybu.

 

 
Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Kongresovým centrem již potřetí zněly gospely

20.07.16
Sobotní podvečer 16. července patřil ve Zlíně gospelovému koncertu Duše zpívej s nadějí.
 
Více...
Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Sobotní podvečer 16. července patřil ve Zlíně gospelovému koncertu Duše zpívej s nadějí.

Kdo chtěl prožít nevšední zážitek a spojit příjemné s užitečným, měl v tento den ideální příležitost. Koncert gospelů a spirituálů totiž nabízel obojí.

Padesátka amatérských zpěváků pod vedením dvou zkušených lektorů z Francie celý týden intenzivně zkoušela duchovní písně rozeznívající po staletí starobylé chrámy i skladby soudobé, při kterých se chce jásat, tančit a prožívat čistou radost. Už úvodní skladba „His name be glorified“ dostala přítomné v zaplněném hledišti Kongresového centra Zlín doslova do němého úžasu, po kterém následoval obrovský aplaus.

Zpěv sboru obecenstvu připravil chvíle plné dojetí i bezprostřední radosti.

Lidé na koncert přicházeli s nejrůznějšími očekáváními. Odcházeli s úsměvem, výrazem spokojenosti a nadšeni výkonem amatérského seskupení, které předvedlo zcela profesionální výkon.

Ve spolupráci s občanským sdružením Duše zpívej se NADĚJI Zlín podařila krásná a bohulibá společenská událost, která pro mnohé znamená víc, než jen nevšední kulturní zážitek. Pro zlínskou NADĚJI byl koncert příležitostí poděkovat firmám, které přispěly na nákup vozu se speciální úpravou pro vozíčkáře.

 

Fotogalerii naleznete na našem FB a také na http://www.nadeje.cz/zlin/galerie?album=643

Záznam koncertu ZDE:

 
DUŠE ZPÍVEJ S NADĚJÍ

DUŠE ZPÍVEJ S NADĚJÍ

závěrečný koncert gospelové školy DUŠE ZPÍVEJ

01.07.16
NADĚJE Zlín pořádá koncert gospelové školy „DUŠE zpívej s NADĚJÍ“, který se uskuteční v Kongresovém centru Zlín v sobotu 16. 7. od 18 hodin.
 
Více...
DUŠE ZPÍVEJ S NADĚJÍ

NADĚJE Zlín pořádá koncert gospelové školy „DUŠE zpívej S NADĚJÍ“, který se uskuteční v Kongresovém centru Zlín v sobotu 16. 7. od 18 hodin. Prostřednictvím koncertu NADĚJE poděkuje svým spolupracovníkům, sponzorům i dárcům, především těm, kteří přispěli na nákup speciálně upraveného automobilu. Díky němu se i staří lidé na vozíčku žijící v Domě pokojného stáří dostanou na místa, která jsou pro ostatní naprostou samozřejmostí - k lékaři, na úřady, do kaváren či do divadla.

Předprodej vstupenek:

Tkalcovna NADĚJE (OC Zlín, ul. Kvítková)

Dům pokojného stáří (Okružní 5550, Zlín - jižní Svahy)

Rezervace vstupenek: j.skyvarova@nadeje.cz

                                       tel.: 778 475 147

 

Pozvánka na koncert DUŠE ZPÍVEJ S NADĚJÍ


 
Slavnostní zahoření nové keramické pece

Slavnostní zahoření nové keramické pece

Splnil se nám sen!

12.07.16
Včera, 20. 6. 2016 jsme v sociálně terapeutické dílně Svíčkárna slavnostně zahořeli novou keramickou pec! Byl to milý a velmi příjemný
 
Více...
Slavnostní zahoření nové keramické pece

Včera, 20. 6. 2016 jsme v sociálně terapeutické dílně Svíčkárna slavnostně zahořeli novou keramickou pec! 
Byl to milý a velmi příjemný okamžik, který s námi přijel strávit i pan Vladislav Sobol, tiskový mluvčí skupiny ČEZ, zodpovědný za severní Moravu.
Všichni jsme se seznámili s příběhem "touhy po peci", podívali se na ni a měli jsme možnost vybarvit si keramickou omalovánku, kterou pro nás v keramické dílně připravili. Jsme rádi, že se nám naše sny, díky štědrosti druhých, plní.
V naší dílně se nejen rodí krásné věci,jejichž koupi je velmi těžké odolat, ale je tam prostě dobře...navštivte nás a poznáte o čem mluvím!

 Fotogalerie zde:

 

 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

červen 2016

01.07.16
Uvnitř čísla najdete: zprávy z Vizovic, jeden malý příběh z domova, kontaktní místo ČALS, novinka ze stacionáře ...
 
Více...
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: zprávy z Vizovic, jeden malý příběh z domova, kontaktní místo ČALS, novinka ze stacionáře, zajímavé setkání a vzdělávání v jednom, nahlédnutí pod pokličku, nová pec na Svíčkárně, zprávy z fundraisingu, mistrovství České republiky v plavání, zlínské prolínání a sporťáček, rozhovor s Alenou Kotyzovou....


Čtvrtletník NADĚJE Zlín ve formátu PDF