penzion Brno

Praha

Seznam poboček
 
 

 

Otázky a odpovědiOtázky a odpovědiOtázky a odpovědi


Podpořte služby lidem bez domova  

 

   Aktuality

 
 
Zásobování oblečením pokračuje!

Zásobování oblečením pokračuje!

16.09.16
Děkujeme za něj zaměstnancům Komerční banky.
 
Více...
Zásobování oblečením pokračuje!

Děkujeme za něj zaměstnancům Komerční banky. Ti nám věnovali ošacení v rámci akce „Odlehčete svému šatníku“, jíž uspořádala Nadace Jistota Komerční banky. Sbírka pro NADĚJI proběhla včera a dnes, 15. a 16. září 2016, ve dvou objektech, na Praze 9 a Praze 5. Obdrželi jsme 9 pytlů šatstva, které poslouží našim klientům v nízkoprahových centrech a v terénním programu.

Děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli i naší dobrovolnici Gábince, která oblečení od dárců s milým úsměvem přijímala. 

 
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

12.09.16
Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin.
 
Více...
Praha 12 ožije Veletrhem sociálních služeb, už po sedmnácté

Neziskové organizace, bohatý program a spousta doprovodných akcí na Vás čeká ve čtvrtek 15. září 2016 od 11.00 do 18.00 hodin. My poskytujeme na dvanáctce terénní služby pro lidi bez domova, tak nebudeme na veletrhu chybět. Přijďte se zeptat na to co Vás o problematice bezdomovectví zajímá, nebo si udělat vlastní placku (buton). Plackovačku totiž budeme mít sebou a budeme se na Vás těšit!

 
NADĚJE na Andělu

NADĚJE na Andělu

aneb Den neziskových organizací Prahy 5

08.09.16
Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu!
 
Více...
NADĚJE na Andělu

Dnes, 8.9.2016, od 11.00 do 17.00 hodin, se s Vámi budeme těšit na shledanou na Andělu! Na Dnu neziskových organizací totiž nebudeme chybět. Kromě důležitých informací o poskytování sociálních služeb a o tom, jak se i Vy můžete zapojit a pomáhat, na Vás čeká také spousta zábavy. Na své si přijdou velcí i malí. Děti se určitě rády setkají s pohádkovými postavami a dospělí si například u našeho stánku NADĚJE budou moci vyrobit vlastní placku (buton). 

Přijďte si užít hezký den. 

 
Děkujeme za oblečení!

Děkujeme za oblečení!

07.09.16
Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci.
 
Více...
Děkujeme za oblečení!

Firma Brenntag CR s.r.o. pro nás uspořádala sbírku ošacení mezi svými zaměstnanci. Od včerejška již věci slouží našim klientům ve středisku Bolzanova. Jsou to mladí lidé bez domova, kteří vyrůstali bez rodiny, nebo ji měli velmi nestabilní, či se v ní zkrátka něco zvrtlo. V jedné písni se zpívá „Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“ , a je to tak. Snažíme se, aby lidé bez domova nebyli vyloučeni ze společnosti, a v čistých, neroztrhaných a třeba i voňavých šatech to jde snáz. O člověku v takovém oblečení byste ani neřekli, že nemá domov a vlastní zázemí…   

Děkujeme za účinnou pomoc všem, kteří do sbírky přispěli!

 
PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

30.08.16
Úspěch projektu NEJDŘÍV STŘECHA vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace.
 
Více...
PROJEKT NEJDŘÍV STŘECHA VOJTĚCHA SEDLÁČKA A NADĚJE ÚSPĚŠNĚ POMÁHÁ JIŽ DVA ROKY

Úspěch projektu NEJDŘÍV STŘECHA vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace. Aktivně se zapojila již Armáda spásy, Městská charita České Budějovice, R-mosty. Pomoc je nyní dostupná v noclehárnách, azylových domech a dalších formách bydlení nejen v Praze, ale také v Liberci, Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Plzni, Mladé Boleslavi.

 

NEJDŘÍV STŘECHA podává pomocnou ruku lidem, kteří ztratili bydlení. Umožňuje jim ihned získat až dva měsíce ubytování zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Součástí podpory je vždy sociálního poradenství. Lidé bez domova se tak mohou v klidu a bezpečí zorientovat ve své situaci a za pomoci odborníků zařídit potřebné věci, vyřídit chybějící doklady, nalézt trvalejší bydlení, zaměstnání.

 

"Hlavní myšlenkou projektu je, že nikdo, kdo se náhle ocitne bez domova, nemusí z důvodu nedostatku finančních prostředků přespávat na ulici. Důstojné bydlení považujeme za základní lidské právo." řekl k projektu Jan Kadlec, ředitel NADĚJE v Praze.

 

Následkem akutně neřešené ztráty domova je často strmý pád na společenské dno. Dostat se zpět znamená dlouhou cestu, která se neobejde bez soustavné podpory. Tomu projekt NEJDŘÍV STŘECHA v mnoha případech zabrání právě proto, že přichází s pomocí bezodkladně. Za dva roky fungování získalo v projektu šanci na nový začátek 350 lidí, většinou muži, ale také ženy a výjimkou nejsou ani rodiny s dětmi.

 

Jsme rádi, že NEJDŘÍV STŘECHA se setkává u veřejnosti s podporou a překvapivě i laskavým porozuměním. Veškeré finanční příspěvky od dárců jdou na úhradu ubytování, režijní náklady platíme zvlášť.

 

Patron projektu Vojtěch Sedláček získal v loňském roce za iniciování projektu ocenění VIA BONA Nadace VIA v kategorii Otevírání nových cest. „Člověk na ulici bez prostředků je vždycky nějakým způsobem zraněný, ze sociálního pohledu dokonce zraněný těžce. Je s podivem, v kolika případech poměrně malá pomoc stačí, aby nepadl do trvalého bezdomovectví, ale postavil se na vlastní nohy a odešel po svých.“

 

Více o projektu na www.nejdrivstrecha.cz 

 
Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

aneb oblečení pro NADĚJI z Kafe ve skříni podruhé

22.08.16
Zajděte do kavárny Kafe ve skříni na skvělou kávu a nějakou dobrotu k tomu a vezměte se sebou něco na sebe, co už nepotřebujete. 
 
Více...
Móda pro NADĚJI, naděje pro módu

Zajděte do kavárny Kafe ve skříni na skvělou kávu a nějakou dobrotu k tomu a vezměte se sebou něco na sebe, co už nepotřebujete. Když to tam darujete, podpoříte sbírku oblečení pro NADĚJI. Ta začíná dneska a bude trvat i v průběhu září. Vybrané šatstvo poputuje do našeho azylového domu pro ženy ve Vršovicích. Případně i do našich dalších středisek, pokud se sejde víc pánských kousků. 

 

Sbírku pro nás pořádá tato akční a netradiční kavárna již podruhé a my za to děkujeme jí i Vám, kteří se svými oděvními příspěvky zapojíte. 

 

Více o akci i Kafi ve skříni zde