penzion Brno

Praha

Seznam poboček
 
 

 

Otázky a odpovědiOtázky a odpovědiOtázky a odpovědi


Podpořte služby lidem bez domova  

 

   Aktuality

 
 
Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Při tradičním Veletrhu sociálních služeb této pražské městské části.

27.05.16
Poprvé i tady budeme se strojem na výrobu „placek“ (butonů)! A vy si budete moci vytvořit svůj vlastní, osobitý návrh.
 
Více...
Sejdeme se na „třináctce“. Ve 13 hodin!

Poprvé i tady budeme se strojem na výrobu „placek“ (butonů)! A vy si budete moci vytvořit svůj vlastní, osobitý návrh. Máme i nějaké novinky z naší činnosti, a rádi zodpovíme vaše otázky. Třeba o terénní práci, kterou v tomto pražském obvodu vykonáváme.  Využijte příležitosti popovídat si o tom s odbornicí na slovo vzatou, naší „teréňačkou“ Kristýnou. 

 

Po veletrhu následuje výstava v atriu radnice, na které letos podruhé ukážeme další část fotografií ze série OSUDY/pohledem pokory s nadějí.

 

Na Praze 13 máme také sídlo a administrativní zázemí pro veškeré služby, které v hlavním městě nabízíme lidem bez domova už 25. rok. 

 

Zastavte se, rádi vás uvidíme!

 

 
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Prožijte s námi 24. ročník festivalu, který spojuje lidi.

26.05.16
Lidská duše je krásná, silná, hravá a tvořivá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. 
 
Více...
Také NADĚJE vnese MEZI PLOTY trochu naděje

Lidská duše je krásná, silná a hravá, bývá ale také křehká, zraněná a bolí. Ať už je příčinou cokoli, stává se, že onemocní. Tehdy potřebuje pomoc. Jsme tady jeden pro druhého, abychom se podrželi. Někdy je to ale tak těžké, že podpora od zdravé duše už nestačí. Pak je tu prostor, v němž si ta utrápená může odpočinout, popřemýšlet a znovu se nadechnout. Buďme za to společně vděčni a oslavme MEZI PLOTY život se všemi jeho vítězstvími i pády. 

 

NADĚJE v Praze pomáhá už 25. rok lidem bez domova. I mezi nimi je hodně těch, kteří na duši strádají. Může to být příčina i následek toho, že domov nemají. U nás se jim dostane materiální podpory i povzbuzení. Poskytujeme také psychologické poradenství a nově i kontakt s psychiatrem.

 

V jaké nouzi se na nás lidé mohou obrátit a jakou veškerou pomoc jim nabízíme, se dozvíte u našeho stánku v Rodinné zóně, v sekci Hraj si, bav se a vytvářej. Po oba festivalové dny si budete moci pro radost a na památku, nebo pro obdarování a potěšení někoho dalšího udělat i vlastní placku (buton). Také naši mladí klienti je tvoří. Ti, kteří rodinné zázemí vůbec nepoznali, měli ho velmi nestabilní, nebo se v něm zkrátka něco zvrtlo.

 

Přijďte, těšíme se na vás!

 

Více o celém festivalu MEZI PLOTY na www.meziploty.cz

 
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

18.05.16
Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2. 
 
Více...
Vaše charitativní neděle s Prague Thrift Store pro NADĚJI

Přijďte v neděli, 22. května, od 10:30 do 16:00 hodin do Prague Thrift Store, Šumavská 29, Praha 2.  Máme ho k dispozici, budeme zde prodávat kvalitní second hand zboží a prezentovat naše služby pro lidi bez domova. Vy si budete moci nakoupit pěkné věci, a na pomoc lidem bez domova tak bezprostředně přispět. Výtěžek z prodeje totiž obdrží NADĚJE na úhrady jízdného pro klienty do místa jejich trvalého bydliště. 

Majitelům Barbaře a Thomasovi Szende za tuto příležitost moc děkujeme a Vás prosíme: šiřte zprávu dál a v neděli se na Vinohradech zastavte! Těšíme se na vás!

 

Více o Prague Thrift Store na thriftshop.cz

 
Fotbal to je hra

Fotbal to je hra

ale nejen

17.05.16
V sobotu 14. května jsme se s mladými klienty zúčastnili turnaje v malé kopané 4+1 "O pohár starosty MČ Prahy 1". 
 
Více...
Fotbal to je hra

V sobotu 14. května jsme se s mladými klienty zúčastnili turnaje v malé kopané 4+1 "O pohár starosty MČ Prahy 1". Na vítězství to tentokrát nebylo, ale radost ze hry nám to nezkazilo. Díky, trenére!

 

Trenérem našeho týmu je Aleš Strnad (jinak vedoucí terénního programu NADĚJE v Praze). Dává tak mladým mužům bez domova smysluplnou náplň volného času a příležitost rozvíjet své schopnosti a něco dokázat. Díky, Aleši!

                      

 

 

 
Zastavte se za námi!

Zastavte se za námi!

Na Veletrhu sociálních služeb Prahy 10, již tuto středu

16.05.16
18. května, od 11 do 17 hodin, před nákupním centrem Eden, U Slávie 1527. Čeká na Vás spousta informací i zábavy.
 
Více...
Zastavte se za námi!

18. května, od 11 do 17 hodin, před nákupním centrem Eden, U Slávie 1527. Čeká na Vás spousta informací i zábavy.

My tam samozřejmě budeme, protože na „desítce“ máme dva azylové domy pro lidi bez domova. Těm v NADĚJI Praha pomáháme už 25. rokem. Zajímá Vás jak? Tak si přijďte popovídat. Těšíme se na Vás!

 

Více zde

 
S mladými v Bruselu

S mladými v Bruselu

06.05.16
V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici.
 
Více...
S mladými v Bruselu

V dubnu jsme se zúčastnili konference v Bruselu zaměřené na práva dětí a mladistvých, kteří žijí na ulici. V rámci dvoudenního workshopu byla mezi aktéry, mladými lidmi bez domova, diskutována práva na dobrý standard života, právo na péči a ochranu a právo na svobodu sdružování.

Naši tři klienti se velmi aktivně účastnili sdílením svých životních příběhů a situací, které je v životě se zaměřením na tato tři práva potkala, a také podávali návrhy na řešení diskutovaných situací a prevenci omezování práv lidí bez domova.

V belgickém Bruselu jsme strávili necelé čtyři dny. Kromě účasti na konferenci jsme zavítali do centra města, prohlédli si Evropský parlament, pojedli vyhlášené belgické pralinky a wafle a seznámili se s inspirativními lidmi nejen z celé Evropy, ale také USA.

 

Kristýna Mercová

sociální pracovnice nízkoprahového denního centra v Praze