penzion Brno

Vysoké Mýto

Seznam poboček
 
 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV ODVOLÁN

S radostí oznamujeme, že pominuly důvody pro zákaz návštěv a od 10.2.2017 jsou návštěvy již povoleny ve standardním režimu.

 

Děkujeme za trpělivost.

 
 
PRVNÍ LETOŠNÍ PŘEDNÁŠKA

PRVNÍ LETOŠNÍ PŘEDNÁŠKA

16.02.17
Skončil nám zákaz návštěv, a tak se pomalu vracíme k pořádání společných akcí, klienti byli spokojeni, že se při této příležitosti mohli opět setkat a popovídat
 
Více...
PRVNÍ LETOŠNÍ PŘEDNÁŠKA

Ve středu odpoledne proběhla v našem zařízení přednáška pana kazatele Plháka. Téma přednášky: "Ikony, jak se píší a co říkají". Pan Plhák měl přednášku rozdělenou do dvou částí.  V první části se snažil vysvětlit, co ikony znamenají, jejich řeč, proč se ikony píší, ale nemalují... Druhá část přednášky spočívala v ukázkách ikon. Klienti se mohli "naučit" řeč, kterou si pak vyzkoušeli v ikonách aplikovat. Přednáška byla doplněna obrázkovou prezentací.

 
Lednová výtvarná dílna

Lednová výtvarná dílna

06.01.17
Výrobky se zimním motivem..
 
Více...
Lednová výtvarná dílna

V první lednové výtvarné dílně si klienti mohli vyrobit podle šablonek a papírového sáčku "sněhuláka". Tento sněhulák může posloužit i jako maňásek, když se vloží ruka do tohoto papírového sáčku. Nebo se tímto způsobem může vyrobit více druhů maňásků, podle toho, jakou dáme papírovému sáčku podobu a jak jej ozdobíme. Někteří klienti si "sněhuláčka" nechtěli anebo nemohli ze svých zdravotních důvodů vytvořit, a tak dali přednost zábavě se stolní hrou a stavebnicemi pro seniory, které měli k dispozici.

Byl to poklidně strávený podvečer a těšíme se se zúčastněnými klienty na příští výtvarnou dílnu.

 
Vánoční posezení v čajovně

Vánoční posezení v čajovně

29.12.16
Před vánoci, jsme s klienty čerpali vánoční atmosféru v čajovně.
 
Více...
Vánoční posezení v čajovně

V týdnu před Vánoci se v našem zařízení uskutečnilo dvakrát

předvánoční posezení klientů v místnosti čajovny.

Klienti poseděli nad šálkem kávy, cappuccina nebo čaje,

ochutnali vánoční cukroví, jednohubky a ovoce.

Zájem byl také o přípitek vaječným koňakem.
Při této příležitosti si klienti v čajovně společně zazpívali koledy a
vzájemně si popřáli k Vánocům a na zdraví v Novém roce.

Všude byla cítit dobrá nálada a vánoční a přátelská atmosféra.

 
Vystoupení dětí z mateřské školy

Vystoupení dětí z mateřské školy

21.12.16
Zavítali k nám děti z MŠ Pod Smrkem.
 
Více...
Vystoupení dětí z mateřské školy

V úterý dopoledne k nám zavítaly děti z MŠ "Pod Smrkem" z Vysokého Mýta, v doprovodu 3 paní učitelek a připravily si pro naše klienty vánoční vystoupení. Děti zpívaly vánoční písničky a měly také připravené menší taneční vystoupení. Na závěr si klienti mohli s dětmi společně zazpívat koledu "Půjdem spolu do betléma". Vystoupení dětí z MŠ sklídí u klientů vždy velký úspěch.

 
Vánoční vystoupení

Vánoční vystoupení

19.12.16
Do NADĚJE přišli zazpívat děti z mateřské školky.
 
Více...
Vánoční vystoupení

Ve pátek k nám přišly děti z mateřské školy "Lidická" z Vysokého Mýta v doprovodu dvou paní učitelek. Pro klienty si připravily krátké vystoupení...básničky, tanec, zpívání. Vystoupení se konalo na 4.patře. Na závěr děti předaly zúčastněným klientům vánoční přáníčka a popřály krásné vánoce.

 
Vánoční pečení

Vánoční pečení

19.12.16
Zdobení perníčků
 
Více...
Vánoční pečení

V rámci výtvarné dílny jsme zdobily cukrovou polevou vánoční perníčky, které si klientky před pár dny upekli při pracovní terapii. 

Moc se těšily, že si budou moci perníčky nazdobit, tato činnost jim připoměla okamžiky, které zažívaly při zdobení či pečení cukroví se svou rodinou a dětmi, v tu chvíly nastala příjemná vánoční atmosféra, která byla podpořena vánočními koledami a dobrým teplým nápojem.
Klientky si vzaly vánoční perníčky na památku, odcházely s úsměvem na tváři.