Praha

 
 

Aktuality

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

Ať je nás jako hrášků :)

21.10.18 | Praha
MILÍ DOBROVOLNÍCI, POMOZTE DOBRÉ VĚCI A ZAPOJTE SE S NADĚJÍ DO 6. ROČNÍKU NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY
Více...
 
Praha HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

MILÍ DOBROVOLNÍCI,

POMOZTE DOBRÉ VĚCI A ZAPOJTE SE S NADĚJÍ DO 6. ROČNÍKU NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRKY

KONÁ SE V SOBOTU 10. LISTOPADU 2018, OD 8 DO 18 HODIN

VEŠKERÉ INFORMACE JSOU NA WWW.POTRAVINYPOMAHAJI.CZ

 

POTRAVINY BUDEME VYBÍRAT V OBCHODĚ:

GLOBUS NA ZLIČÍNĚ, SÁRSKÁ 5/133, PRAHA 5

 

PRO ÚČAST KONTAKTUJTE:

EVA KRŮTOVÁ, eva.krutova@nadeje.cz, 775 868 843

 

PŘILOŽTE S NÁMI RUKU K DOBRÉMU DÍLU

DĚKUJEME VÁM!


Méně...
 
Ženy bez domova mají již 14 let zázemí v NADĚJI

Ženy bez domova mají již 14 let zázemí v NADĚJI

18.10.18 | Praha
V říjnu roku 2004 začal objekt NADĚJE v Rybalkově ulici 31 na Praze 10 fungovat jako azylový dům pro ženy. 
Více...
 
Praha Ženy bez domova mají již 14 let zázemí v NADĚJI

V říjnu roku 2004 začal objekt NADĚJE v Rybalkově ulici 31 na Praze 10 fungovat jako azylový dům pro ženy. Není to sice výročí kulaté, ale stojí za to si ho připomenout. Ženy bez domova mají v mnohém těžší situaci než muži. Mezi našimi klienty je  22 % žen. Azylový dům má kapacitu 40 míst a například během loňského roku poskytl pomoc 120 ženám.

I Vy můžete společně s námi pomáhat a vykouzlit úsměv na tváři třeba právě ženám v nouzi.

Daruji teď

Děkujeme!


Méně...
 
17. říjen - Mezinárodní den za odstranění chudoby

17. říjen - Mezinárodní den za odstranění chudoby

17.10.18 | Praha
Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby. Cílem tohoto dne je upozornit na situaci a zkušenosti lidí, kteří se potýkají s extrémní chudobou a
Více...
 
Praha 17. říjen - Mezinárodní den za odstranění chudoby

Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby. Cílem tohoto dne je upozornit na situaci a zkušenosti lidí, kteří se potýkají s extrémní chudobou a sociálním vyloučením.  V letošním roce je kladen důraz na propojení extrémní chudoby s porušováním lidských práv. Lidem po celém světě, kteří jsou odsouzeni žít v chudobě a sociálním vyloučení, jsou nepřiměřeně často porušována jejich základní lidská práva a důstojnost.

Jedná se o velmi aktuální téma nejen v zemích třetího světa, ale i v Evropě. Stačí si pouze připomenout články z nedávné doby o kriminalizaci bezdomovectví v Maďarsku nebo některá témata poslední předvolební kampaně (např.  “Tramvaj není noclehárna” ). Je smutné, že máme stále potřebu využívat chudé lidi jako obětní beránky svých vlastních strachů a neúspěchů, a porušovat tak nejen jejich důstojnost, ale často i jejich základní lidská práva. Proč se raději nezaměříme na skutečná řešení jako je sociální bydlení, efektivnější systém vyplácení dávek pomoci v hmotné nouzi, problematiku dluhů a exekucí, a potírání a předcházení tzv. obchodu s chudobou?

Mottem Mezinárodního dne za odstranění chudoby roku 2018 je tato výzva: “Coming together with those furthest behind to build an inclusive world of universal respect for human rights and dignity”. Volně přeloženo jako: “Společně s těmi nejslabšími chceme vybudovat inklusivní svět, ve kterém panuje všeobecný respekt k lidským právům a důstojnosti.”

 

NADĚJE v  Praze pomáhá již 27 let lidem bez domova, tedy těm, kteří žijí v extrémní chudobě. Jen v letošním roce (k 16.10.2018) jsme každý den podpořili 448 lidí, ubytovali 154 osob a ošetřili 19 pacientů v ordinacích.

 

I Vy můžete podat pomocnou ruku potřebným a přispět na služby pro lidi bez domova

Daruji teď

Děkujeme!

 

Zdroje:

https://www.un.org/development/desa/socialperspectiveondevelopment/international-day-for-the-eradication-of-poverty-homepage/2018-2.html

 

http://www.osn.cz/mezinarodni-den-za-odstraneni-chudoby/

 

https://zpravy.idnes.cz/madarsko-bezdomovci-bezdomovectvi-zakaz-spani-na-ulici-orban-ustava-1ir-/zahranicni.aspx?c=A181011_153425_zahranicni_dtt


Méně...
 
I mladí lidé bez domova jsou hrdiny svého života

I mladí lidé bez domova jsou hrdiny svého života

16.10.18 | Praha
Ve dnech 4. až 7. října jsme se vydali s osmi mladými klienty našeho střediska Bolzanova a dvěma lektory na Cestu hrdiny. 
Více...
 
Praha I mladí lidé bez domova jsou hrdiny svého života

Ve dnech 4. až 7. října jsme se vydali s osmi mladými klienty našeho střediska Bolzanova a dvěma lektory na Cestu hrdiny. Je to výprava volně inspirovaná Bretem Stephensonem, americkým terapeutem, který pracuje s vysoce rizikovou dospívající mládeží.

Cílem výjezdu bylo nabídnout mladým lidem bez domova cestu jako rituál přechodu do dospělosti a najít dar „vnitřního kompasu“, který dokáže mladého člověka vyvést z „labyrintu“ bludného kruhu kriminality či jiných problémů a navrátit ho zpět do společnosti. Naši mladí klienti tak měli možnost v klidných a bezpečných podmínkách ponořit se do svého vnitřního světa, prozkoumat své silné i slabé stránky, zamyslet se nad tím, kde nyní v životě jsou, jaké před sebou mají výzvy a co musí udělat pro to, aby je přijali.

Posloužili k tomu různé metody – arteterapie, sebepoznávací cvičení, práce s přírodninami, vyprávění příběhů. Věříme, že si účastníci odnesli mnoho podnětů, které jim pomohou nabrat v životě správný směr.

 

 

 

Více fotografií zde 


Méně...
 
Jsme dobří, S.A.D. nám udělil další certifikát!

Jsme dobří, S.A.D. nám udělil další certifikát!

15.10.18 | Praha
12. října proběhl proces certifikace S.A.D. také v našem azylovém domě pro muže v Radotíně, a byl rovněž úspěšný. 
Více...
 
Praha Jsme dobří, S.A.D. nám udělil další certifikát!

12. října proběhl proces certifikace S.A.D. také v našem azylovém domě pro muže v Radotíně, a byl rovněž úspěšný. Hodnotitelé byli titíž jako nedávno v AD na Žižkově a posuzovali se obdobné záležitosti. Jsme rádi za pohled zvenku, který povede ke zkvalitňování našich služeb.   

 

 

Foto zleva: vedoucí Martina Hanusová, sociální pracovník Ladislav Beránek, pracovnice v sociálních službách Pavlína Dvořáková, hodnotitelé.

 

 

 Méně...
 
Hurá, máme certifikát od S.A.D.u!

Hurá, máme certifikát od S.A.D.u!

12.10.18 | Praha
V pondělí 8. října podstoupil náš azylový dům pro muže na Žižkově proces certifikace ze strany S.A.D. (Síť aktérů pro domov, z.s., https://sad-cr.cz/) a osvědčení
Více...
 
Praha Hurá, máme certifikát od S.A.D.u!

V pondělí 8. října podstoupil náš azylový dům pro muže na Žižkově proces certifikace ze strany S.A.D. (Síť aktérů pro domov, z.s., https://sad-cr.cz/) a osvědčení kvality poskytování sociální služby jsme získali!

Dva nezávislí hodnotitelé Iva Poláčková a David Chlupáček, kteří se ve svých profesních životech také zabývají problematikou bezdomovství a služby azylového domu jim nejsou cizí, posuzovali například lidský přístup k cílové skupině lidí bez domova, srozumitelnost naší služby pro klienty, individuální plánování, vize, hodnoty organizace, ale také to, jestli se u nás klienti cítí bezpečně, jak vznikají pravidla, které poté implementujeme do metodiky a domácího řádu, a v neposlední řadě i materiálně technický stav azylového domu. Proběhly také rozhovory s pracovníky i s klienty, kteří měli službu ohodnotit ze svého pohledu.

Je to pro nás cenná zkušenost, díky které jsme poznali, co děláme dobře a na čem je do budoucna potřeba pracovat.

Certifikát jsme převzali ve středu 10. října na Konferenci při příležitosti ukončení projektu Bezdomovství pod střechou, kde mimo jiné vystoupil i náš emeritní ústřední ředitel Ilja Hradecký, oblastní ředitel Jan Kadlec a vedoucí azylového domu na Žižkově Gábina Sčotková.

 

Foto zleva: sociální pracovnice Lucie Stříteská, vedoucí Gabriela Sčotková, sociální pracovnice Petra Strnadová


Méně...