Praha

 
 

Aktuality

Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

aneb MEZI PLOTY

24.05.18 | Praha
Život je krásný, ale není lehký. Zvlášť ne v dnešním světě, kdy máme mnohdy pocit, že převládá uspěchanost, bezohlednost, lhostejnost nebo nevraživost, důraz na výkon,
Více...
 
Praha Když se n(N)aděje do Bohnic poděje

Život je krásný, ale není lehký. Zvlášť ne v dnešním světě, kdy máme mnohdy pocit, že převládá uspěchanost, bezohlednost, lhostejnost nebo nevraživost, důraz na výkon, vlastnění a moc. 

Někdy už je pro duši nemožné to unést. Ale je tu ještě místo, kde si lze odpočinout, najít pochopení, podporu a pomoc, a kde je naděje, že zase bude líp.

Psychiatrická nemocnice Bohnice je tím místem naděje. 

A bude jím ještě víc o tomto víkendu 26. - 27. 5. 2018, kdy se tu koná 26. ročník festivalu MEZI PLOTY, jehož cílem je propojit lidi. Lidi různě vnímající, smýšlející a prožívající a také nestejně silné a schopné řešit svoje problémy. 

Toto je posláním i NADĚJE v Praze, pomáhat lidem, kteří jsou na tom jinak než většina společnosti, lidem bez domova. Proto se i NADĚJE opět po roce poděje do Bohnic, do Rodinné zóny, do sekce Hraj si, bav se a vytvářej, a vy si budete moci u našeho stánku vyrobit vlastní placku (button) pro radost a povzbuzení sobě nebo někoho blízkého, na kom Vám záleží. 

Těšíme se na vás!  


Méně...
 
Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

16.05.18 | Praha
Sociální služby na Praze 10 mají svůj den! Dnes 16.5.2018 od 11 do 17 hodin před nákupním centrem Eden (U Slávie 1527).
Více...
 
Praha Nenechte se odradit počasím a přijďte na Veletrh Prahy 10

Sociální služby na Praze 10 mají svůj den! Dnes 16.5.2018 od 11 do 17 hodin před nákupním centrem Eden (U Slávie 1527). My se tam na Vás také budeme těšit, tak přijďte na kus řeči, o tom, co děláme, jak pomáháme, nebo zkrátka jen tak o životě ;o)

Za chviličku na shledanou!


Méně...
 
Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

12.04.18 | Praha
Aby si nevisel jen tak nečinně na zdi, přihlásili jsme ho na soutěž příběhů a umění Kalendář 2018.
Více...
 
Praha Hlasujte pro Kalendář NADĚJE 2018

Aby si nevisel jen tak nečinně na zdi, přihlásili jsme ho na soutěž příběhů a umění Kalendář 2018.

Než vybere vítěze odborná porota, mají kalendáře šanci zabodovat i u veřejnosti. 

Věříme, že se Vám náš kalendář líbí, tak prosím neváhejte a dejte mu svůj hlas! 

Zde: http://kalendarroku.cz/soutez/hlasovani

Náš kalendář NADĚJE 2018 je v pořadí 71., tak neustávejte a rolujte a rolujte, až se k němu dostanete!

Všechny informace na http://kalendarroku.cz


Méně...
 
I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

11.04.18 | Praha
Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13
Více...
 
Praha I lidé bez domova „Uklízeli Česko“

Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, letos proběhla v sobotu 7. dubna. Pořádek se dělal i na Praze 13, kde ho organizovala samotná radnice. NADĚJE tady má sídlo a poskytujeme zde terénní služby mobilní i pěší formou lidem bez domova. Naši pracovníci jsou s nimi v hojném kontaktu, a proto po domluvě s pořadatelem vyjednali jejich zapojení do akce. Lidé bez domova, kteří přežívají na území této části Prahy, si uklidili kolem svých příbytků a pomáhali s likvidací skládky po jiných spoluobčanech. Máme z toho radost a věříme, že nepořádek v ulicích tak už nikdo nebude svádět jenom na lidi bez domova. 

 

Tiskovou zprávu MČ Praha 13 si můžete přečíst na http://www.praha13.cz/Jarni-uklid-v-Praze-13-2.html

 

 


Méně...
 
Hoffnung und Hilfe opět u nás

Hoffnung und Hilfe opět u nás

11.04.18 | Praha
Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc.
Více...
 
Praha Hoffnung und Hilfe opět u nás

Děkujeme německé dobrovolnické humanitární organizaci Hoffnung & Hilfe, a jejím řidičům Wolfgangovi a Volkerovi, kteří nám v sobotu 7. dubna přivezli jarní potravinovou pomoc. Potravin, pro obchodníky a výrobce již neprodejných, ale kvalitních a plně upotřebitelných, jsme dostali opět plný kamion. Potěšily nás hlavně zavářky do polévek, základy šťáv a omáček, kyselé okurky, marmelády a směsi na pečení. To vše využijeme v naší kuchyni, kde připravujeme denně cca 400 porcí stravy pro lidi bez domova. O potraviny a přísady, které pro náš provoz nepotřebujeme, jsme se rozdělili s Potravinovou bankou Praha a Středočeský kraj, kde nám pomáhali s vykládkou a uskladněním. I jí a jejím zaměstnancům patří velký dík. 


Méně...
 
Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Jak jsme v Praze zvládli zimní období

06.04.18 | Praha
Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova
Více...
 
Praha Jak jsme v Praze zvládli zimní období

Od 1. prosince 2017 do 31. března 2018 jsme se opět zapojili do mimořádných zimních opatření sloužících k ochraně zdraví a života lidí bez domova na území Prahy. 

 

Provozovali jsme krizovou noclehárnu Vackov, kde jsme za 121 dní poskytli 7 997 noclehů. Službu celkově využilo 398 osob, z toho 49 žen. Ubytovaní dostávali teplý čaj, měli k dispozici sprchu a v případě potřeby si mohli výměnit oblečení.

 

Dále jsme realizovali noční terénní program, který kromě vyhledávání lidí bez domova přespávajících v mrazivém počasí na ulici, zajišťoval i převozy či doprovody osob ve zhoršeném zdravotním či hygienickém stavu do návazných zařízení. Průměrně jsme poskytovali služby každou noc 16 osobám. Za celé období jsme uskutečnili 1 888 kontaktů a 258 převozů. Terénní pracovníci nabízeli teplý čaj, potravinovou pomoc, teplé oblečení a informace o dostupné pomoci.

 

Jsme rádi, že s předem naplánovaným ukončením zimních opatření přišlo i teplejší počasí. Pro lidi bez domova je tak jejich životní situace alespoň o něco snesitelnější.


Méně...