Archiv zpráv

 
Jak se daří panu Jaroslavovi?

Jak se daří panu Jaroslavovi?

pomohli jsme mu vrátit do života naději

11.05.21 | Praha

Možná si vzpomínáte na příběh pana Jaroslava, o kterém jsme vám říkali o Vánocích 2019 v souvislosti s Ježíškovými vnoučaty.


Více...
 
Jak se daří panu Jaroslavovi?

 

Možná si vzpomínáte na příběh pana Jaroslava, o kterém jsme vám říkali o Vánocích 2019 v souvislosti s Ježíškovými vnoučaty. Jaroslav se po úrazu hlavy a cévní mozkové příhodě ocitl bez domova, neměl peníze ani nikoho, kdo by se o něj postaral. Díky kolegům z terénního programu se dostal do našeho azylového domu na Žižkově. Všichni jsme ale tak nějak věděli, že takové ubytování není v souvislosti s jeho zdravotním stavem ideální. Tady jsme příběh pana Jaroslava před rokem a půl uzavřeli. Nyní přinášíme pokračování s dobrým koncem.

 

Pan Jaroslav s pomocí sociální pracovnice požádal o sociální byt Magistrát hl. m. Prahy, který mu byl nakonec přidělen. Vzhledem k tomu, že potřebuje dopomoc v běžných denních činnostech jako je příprava jídla, hygiena nebo úklid, bylo zapotřebí Jaroslavovi zajistit osobní asistenci, kterou si však nemohl z finančních důvodů dovolit. Oslovili jsme tedy NF Abakus (dříve NF Avast), který pana Jaroslava finančně podpořil, resp. uhradil osobní asistenci a dovoz obědů. Nyní byl ale Jaroslavovi schválen příspěvek na péči, a může si tedy osobní asistenci hradit z vlastních zdrojů a spokojeně bydlet ve vlastním bytě.

 

I to je jeden z příběhů, které se v pražské NADĚJI odehrály za její 30letou historii.

Buďte v tom s námi i vy - https://www.darujme.cz/vyzva/1202041

Srdečně děkujeme!

 

 


Méně...
 
Deník.cz: Když nefunguje rodina, je tu nízkoprahový klub

Deník.cz: Když nefunguje rodina, je tu nízkoprahový klub

10.05.21 | Litoměřice

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež OÁZA se snaží dětem a mladistvým ohroženým společensky nežádoucími jevy ukazovat smysluplné trávení volného času, pomáhat jim s učením nebo zlepšovat jejich sociální začlenění. V nových prostorách na adrese Dvořákova 959/1, kam se OÁZA nedávno v rámci Litoměřic přestěhovala, mají klienti od 6 do 26 let dveře otevřené každý všední den.


Více...
 
Deník.cz: Když nefunguje rodina, je tu nízkoprahový klub

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež OÁZA se snaží dětem a mladistvým ohroženým společensky nežádoucími jevy ukazovat smysluplné trávení volného času, pomáhat jim s učením nebo zlepšovat jejich sociální začlenění. V nových prostorách na litoměřické adrese Dvořákova 959/1, kam se OÁZA nedávno v rámci Litoměřic přestěhovala, mají klienti od 6 do 26 let dveře otevřené každý všední den.

 

Více o činnosti litoměřického nízkoprahového klubu NADĚJE naleznete v reportáži Deníku.

 

Foto: Deník/Michaela Rozsypalová.


Méně...
 
Ke 30. narozeninám přeje Petr Ševčík

Ke 30. narozeninám přeje Petr Ševčík

Děkujeme

10.05.21 | Praha

Petr Ševčík je neodmyslitelnou součástí pražské NADĚJE, a to téměř 30 let. 


Více...
 
Ke 30. narozeninám přeje Petr Ševčík

Petr Ševčík je neodmyslitelnou součástí pražské NADĚJE, a to téměř 30 let. Petrův autentický projev a specifický smysl pro humor musel chytit za srdce každého, kdo se s ním alespoň na chvíli setkal. Petr má v NADĚJI naprosto nezastupitelné místo - šíří víru mezi lidmi, na které se společnost mnohdy dívá skrz prsty. Každou neděli pro ně pořádá bohoslužby v denním centru U Bulhara. Proto ani on nemůže chybět mezi těmi, kdo přejí pražské pobočce k 30. výročí. Tohle přání je ale výjimečné. My totiž víme, že i Petr v minulém týdnu oslavit svoje kulaté narozeniny. Vlastně ta třicítka tam také hraje roli, a to rovnou 2x. Takže náš milý Ševčo, přejeme Ti stále srdce na dlani, ještě mnoho let a ušlapaných kilometrů v terénu a hlavně velkou nálož zdraví!

 

Popřejte NADĚJI k 30. výročí i vy https://www.darujme.cz/vyzva/1202041

Děkujeme!


Méně...
 
Proběhla akce "Kulový blesk"

Proběhla akce "Kulový blesk"

06.05.21 | Praha

Máte rádi film Kulový blesk? My jsme se v něm přímo zhlédli 


Více...
 
Proběhla akce "Kulový blesk"

Máte rádi film Kulový blesk? My jsme se v něm přímo zhlédli a v dubnu se u nás uskutečnil velký přesun zaměstnanců. Odstartoval ho Jakub Dutka, vedoucí azylového domu a noclehárny na Žižkově, který přijal nabídku na pozici hlavního metodika NADĚJE. Na jeho místo nastoupila Martina Hanusová, původně vedoucí azylového domu v Radotíně. Tu vystřídala Markéta Lietavcová, která tam působila jako sociální pracovnice. Aby toho nebylo málo, sociální pracovnice z žižkovského azylového domu, Pavlína Zoubková, vyhrála výběrové řízení na druhou psycholožku pražské NADĚJE. Její místo převzala Martina Sazková, která je zatím v NADĚJI úplným nováčkem.

 

Pokud počítáte s námi, už víte, že jedna pozice ještě není obsazená - hledáme sociální pracovnici / pracovníka do azylového domu v Radotíně! Když budete sdílet tenhle příspěvek, jistě nám ji / ho pomůžete najít! Děkujeme!

 

https://www.jobs.cz/rpd/1559844014/?rps=202

  

Jakub Dutka

 

Markéta Lietavcová

 

Úvodní foto: osazenstvo AD Žižkov, včetně asistentů Jimmyho a Apolla (s šátkem na krku Martina Hanusová)


Méně...
 
Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Děkujeme

05.05.21 | Praha

Petra Lakatošová vedla pražskou pobočku v letech 1997 - 2013 a za tu dobu toho dokázala opravdu mnoho.


Více...
 
Ke 30. narozeninám přeje Petra Lakatošová

Petra Lakatošová vedla pražskou pobočku v letech 1997 - 2013 a za tu dobu toho dokázala opravdu mnoho. A jak by ne, je to spoustu let na jeden ředitelský post, nemyslíte? V roce 2013 předávala pobočku novému řediteli s dobře nastavenou sítí služeb pro lidi bez domova - od terénního programu až po tréninkové byty. Ani Petra Lakatošová proto nechybí v řadě gratulantů pražské pobočce k jejímu 30. výročí.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi už 30 let. Buďte s námi i nadále. https://www.darujme.cz/projekt/1060

 


Méně...
 

Popřej pražské NADĚJI

a buď s námi dalších 30 let

03.05.21 | Praha
 
Popřej pražské NADĚJI

Jak víte, letos si připomínáme 30 let od založení pražské NADĚJE. Současná doba nepřeje veřejným akcím, kde bychom mohli výročí oslavit společně s vámi. Rozhodli jsme se nesmutnit a přesunout je do online prostředí.

 

Budeme moc rádi, když se k oslavám připojíte a popřejete NADĚJI v Praze ke kulatinám i vy! Můžete poslat dar a do komentáře napsat přání. Moc se na vaše slova těšíme. Jsme vděčni, že máme tolik skvělých příznivců a štědrých dárců, kteří nás podporují a vkládají do naší pomoci pro lidi bez domova důvěru.

 

Naším cílem je pomáhat lidem bez domova žít důstojnější a bezpečnější život. Svou pozornost zaměřujeme na lidi, kteří jsou na ulici nejzranitelnější a jejich zdraví jim brání se o sebe postarat. Naši ordinaci a zdravotní péči, kterou poskytujeme, vnímáme jako nezbytnou a nenahraditelnou. Výtěžek z této výzvy věnujeme právě na podporu naší ordinace pro lidi bez domova.

 

Děkujeme, že jste v tom s námi. Už 30 let!

 


Méně...