Otrokovická pobočka NADĚJE spolupořadatelem sportovních her pro lidi s handicapem
12.09.16 | OtrokoviceSportovní areál Baťov v Otrokovicích patřil 10. září sportovcům s handicapem.
Více...
Sportovní areál Baťov patřil 10. září sportovcům s handicapem. Slavnostního zahájení se ujal pan Jaroslav Budek, starosta města. “Podporu sportu nejen u mladých lidí vnímám jako nesmírně důležitou. Velkou úctu u mě mají handicapovaní sportovci, kteří musí překonávat mnohdy velké překážky. Doufám, že se nám touto úspěšnou akcí podařilo položit základy pro další setkávání handicapovaných sportovců,“ uvedl.
S nápadem uspořádat sportovní dny přišla pracovní skupina osob se zdravotním postižením v rámci setkávání Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku. K realizaci pak už byl jenom krok.
Na 42 účastníků z Otrokovic, Zlína a Uherského Hradiště si změřilo síly ve sportovních disciplínách jako je vrhačský trojboj s profesionálním paralympijským vybavením, běh nebo jízdu na 50m, hod na cíl, skok z místa, překážkový běh, ale také týmové hry jako malá kopaná nebo florbal. Zvláštní poděkování patří panu Vlastimilu Bukovjanovi, který sportovní den moderoval, podílel se na organizaci sportovních disciplín a velkou měrou se zasloužil o úspěch celé akce.
Během odpoledne bylo vidět několik skvělých výkonů. Adrian Vrzal z Otrokovic se ziskem jedné zlaté, jedné stříbrné a tří bronzových medailí se stal nejúspěšnějším závodníkem. Další dvě místa obsadili závodníci SK Berani NADĚJE Zlín Pavel Chrastina a Patrik Kamas.
„Máme radost z úspěchu našich závodníků, ale nadchly nás všechny výkony handicapovaných sportovců. Jakýkoliv, i sebepomalejší výsledek, je úctyhodný a zaslouží respekt a chválu,“ řekl Pavel Polák, ředitel otrokovické pobočky NADĚJE, která se podílela společně s městem Otrokovice na organizaci.
Zpestřením sportovního odpoledne byl tanec v rytmu zumby pod vedením Evy Urbanové, která roztančila celý stadion včetně diváků.
Všem závodníkům, dobrovolníkům a asistentům patří velké poděkování. Právem si zasloužili účastnické medaile.
„Nejdůležitějším výsledkem celé akce je fakt, že to její účastníky prostě bavilo a na hřišti byla cítit především radost ze vzájemného setkání a spolupráce. Vedle toho tu samozřejmě figurovala zdravá soutěživost, která je mezi sportovci naprosto přirozená,“ dodala Iveta Bláhová, hlavní organizátorka.
Fotografie z celé akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde
Méně...
Zakladatel a bývalý ředitel NADĚJE v rozhovoru s bývalým ředitelem humanitární organizace Adra
07.09.16 | Ústředí NADĚJEIlja Hradecký byl hostem Jana Bárty v internetovém pořadu V čekárně. Mluvili spolu o začátcích NADĚJE, jejím dalším vývoji a
Více...
Ilja Hradecký byl hostem Jana Bárty v internetovém pořadu V čekárně. Mluvili spolu o začátcích NADĚJE, jejím dalším vývoji a službách, které poskytuje, o příčinách bezdomovectví i o jeho rozdílném vnímání v různých částech Evropy.
Méně...
Potravinová a materiální pomoc
01.09.16 | Ústředí NADĚJEFond evropské pomoci nejchudším osobám financuje Operační program potravinové a materiální pomoci, který byl vytvořen Ministerstvem práce
Více...
Fond evropské pomoci nejchudším osobám financuje Operační program potravinové a materiální pomoci, který byl vytvořen Ministerstvem práce a sociálních věcí. Cílem operačního programu je zmírňovat extrémní formy chudoby, jejichž dopad na sociální vyloučení je největší - například bezdomovectví, chudobu dětí a potravinovou nouzi.
Pomoc je poskytována formou bezplatné distribuce potravin a základního materiálního zboží. Součástí programu jsou i doprovodné aktivity, které pomáhají předcházet vzniku krizových situací a eliminovat negativní sociální vlivy (např. základní sociální poradenství, finanční poradenství, výživové poradenství, psychologická péče).
Díky programu rozdělí NADĚJE v tomto roce potraviny a materiální pomoc v hodnotě až 5 milionů korun. Sociální pracovníci NADĚJE předávají balíčky rodinám a jedincům, kteří jsou v nepříznivé životní situaci převážně spojené se ztrátou bydlení v Litoměřicích, Štětí, Roudnici nad Labem, Lovosicích, Klášterci nad Ohří, Praze, Jablonci nad Nisou, Liberci, Mladé Boleslavi a v Plzni.Obsah balíčků tvoří potraviny s dlouhodobou trvanlivostí, hygienické potřeby i základní potřeby pro péči o děti.
Projekt se realizuje od počátku roku 2016 a měl by nadále pokračovat až do roku 2017.
Plakát projektu ZDE
Méně...
Projekt Nejdřív střecha Vojtěcha Sedláčka a NADĚJE úspěšně pomáhá již dva roky
30.08.16 | PrahaÚspěch projektu Nejdřív střecha vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace.
Více...
Úspěch projektu Nejdřív střecha vede k jeho rozšiřování. Přidávají se další organizace. Aktivně se zapojila již Armáda spásy, Městská charita České Budějovice, R-mosty. Pomoc je nyní dostupná v noclehárnách, azylových domech a dalších formách bydlení nejen v Praze, ale také v Liberci, Jablonci nad Nisou, Českých Budějovicích, Plzni, Mladé Boleslavi.
Nejdřív střecha podává pomocnou ruku lidem, kteří ztratili bydlení. Umožňuje jim ihned získat až dva měsíce ubytování zdarma a bez jakýchkoliv závazků. Součástí podpory je vždy sociálního poradenství. Lidé bez domova se tak mohou v klidu a bezpečí zorientovat ve své situaci a za pomoci odborníků zařídit potřebné věci, vyřídit chybějící doklady, nalézt trvalejší bydlení, zaměstnání.
"Hlavní myšlenkou projektu je, že nikdo, kdo se náhle ocitne bez domova, nemusí z důvodu nedostatku finančních prostředků přespávat na ulici. Důstojné bydlení považujeme za základní lidské právo." řekl k projektu Jan Kadlec, ředitel NADĚJE v Praze.
Následkem akutně neřešené ztráty domova je často strmý pád na společenské dno. Dostat se zpět znamená dlouhou cestu, která se neobejde bez soustavné podpory. Tomu projekt Nejdřív střecha v mnoha případech zabrání právě proto, že přichází s pomocí bezodkladně. Za dva roky fungování získalo v projektu šanci na nový začátek 350 lidí, většinou muži, ale také ženy a výjimkou nejsou ani rodiny s dětmi.
Jsme rádi, že Nejdřív střecha se setkává u veřejnosti s podporou a překvapivě i laskavým porozuměním. Veškeré finanční příspěvky od dárců jdou na úhradu ubytování, režijní náklady platíme zvlášť.
Patron projektu Vojtěch Sedláček získal v loňském roce za iniciování projektu ocenění VIA BONA Nadace VIA v kategorii Otevírání nových cest. „Člověk na ulici bez prostředků je vždycky nějakým způsobem zraněný, ze sociálního pohledu dokonce zraněný těžce. Je s podivem, v kolika případech poměrně malá pomoc stačí, aby nepadl do trvalého bezdomovectví, ale postavil se na vlastní nohy a odešel po svých.“
Více o projektu na www.nejdrivstrecha.cz
Méně...
Výstava Osudy a služby NADĚJE pro lidi bez domova v České televizi
15.08.16 | PrahaPodívejte se na reportáž Událostí České televize o fotografické výstavě a terénní práci pražské NADĚJE a poslechněte si zprávy z ordinací pro lidi bez domova ve Studiu ČT24.
Více...
Podívejte se na reportáž Událostí České televize o fotografické výstavě a terénní práci pražské NADĚJE a poslechněte si zprávy z ordinací pro lidi bez domova ve Studiu ČT24.
Česká televize byla u komentované prohlídky Colloredo-Mansfeldského paláce a výstavy fotografií Osudy s Vojtěchem Fiedlerem. A vyrazila se sociálními pracovníky NADĚJE za lidmi bez domova i do terénu. Snímky Martina Pokory hostí Galerie hlavního města Prahy v Colloredo-Mansfeldském paláci do 2. října 2016.
O tom jak fungují nedávno otevřené ordinace psychiatra a zubaře informuje (od 19:30 minuty) v rozhovoru pro Studio ČT24 ředitel pražské NADĚJE Jan Kadlec.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/216411058330815/
Méně...
Pozvánka na prohlídku Colloredo-Mansfeldského paláce
08.08.16 | PrahaPřijměte srdečné pozvání na netradiční komentovanou prohlídku Colloredo-Mansfeldského paláce. Ujme se jí Vojtěch Fiedler, klient NADĚJE, ve středu 10. srpna 2016, v 18 hodin.
Více...