Archiv zpráv

Úvod  Pobočky  Ústředí NADĚJE  Obecné  Archiv zpráv
 
Kalendář ART 2023 získal cenu

Kalendář ART 2023 získal cenu

28.04.23 | Praha

S velkým potěšením jsme ve středu převzali cenu za Kalendář roku v kategorii Společenský přínos...


Více...
 
Kalendář ART 2023 získal cenu

S velkým potěšením jsme ve středu převzali cenu za Kalendář roku v kategorii Společenský přínos – podpora sociální a společenské role.

 

Jsme rádi, že i v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo a je součástí našich domovů i kanceláří. Kalendář má obrovskou sílu. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi silnou formou prezentace. Za kalendářem ART 2023 stojí fotograf Jiří Šourek, který ho vytvořil speciálně pro naši zimní kampaň Darujte nohy v teple a my jsme moc rádi, že organizátoři soutěže „Kalendáře roku“ jeho práci ocenili. 

 

Děkujeme Gábině Podzemské, vedoucí denního centra U Bulhara, která cenu převzala a moc gratulujeme Jirkovi, který se na předání nemohl dostavit. Díky patří taky Vám všem, kteří jste si kalendář koupili a přispěli tím na nákup zimního oblečení a bot pro lidi bez domova v naší pražské pobočce. 

 

A my se těšíme na další kalendář ART 2024, který už se začal rýsovat.

 

Předání ceny za Kalendář roku

 

Kalendář ART 2023


Méně...
 
Malování pro NADĚJI

Malování pro NADĚJI

24.04.23 | Praha

V sobotu proběhlo Malování pro NADĚJI na Orionce Graffiti Wall, které se stane základem pro každoroční charitativní kalendář ART...


Více...
 
Malování pro NADĚJI

V sobotu proběhlo Malování pro NADĚJI na Orionce Graffiti Wall, které se stane základem pro každoroční charitativní kalendář ART, který pokřtíme na konci roku.

 

Děkujeme Jirkovi Šourkovi, fotografovi a “nejstaršímu sprejerovi ve hře”, jak ho nazvali ze značkové prodejny Molotow Praha, který stojí za celou akcí.

 

Děkujeme také všem streetartovým umělcům, kteří se rozhodli podpořit dobrou věc ve prospěch lidí bez domova.

 

Už teď se těšíme na podobu nového kalendáře.

 

Malování pro NADĚJI

 

Malování pro NADĚJI


Méně...
 
NADĚJE NA SCÉNĚ

NADĚJE NA SCÉNĚ

17.04.23 | Praha

Na konci března jsme se sešli s našimi zaměstnanci a příznivci v Husově sboru ve Vršovicích...


Více...
 
NADĚJE NA SCÉNĚ

Na konci března jsme se sešli s našimi zaměstnanci a příznivci v Husově sboru ve Vršovicích, abychom si připomněli naši práci ve prospěch lidí bez domova v Praze, kde působíme více než tři dekády.

 

Celé pozdní odpoledne a následný večer byl nabitý programem. Nejdříve jsme vyslechli biblické slovo faráře Davida Hrona, který do našich azylových domů dochází už téměř deset let jako duchovní, promluvili také ředitelé – náš oblastní Dan Svoboda, ústřední Jan Vaněček a také emeritní Ilja Hradecký.

 

Poté následovalo divadelní představení O Jonášovi v podání Divadla Bubec a nakonec jsme se občerstvili a vzájemně si popovídali v zázemí Divadla Mana. Děkujeme všem, kteří přišli a užili si večer společně s námi.

 

NADĚJE NA SCÉNĚ

 

NADĚJE NA SCÉNĚ

 

NADĚJE NA SCÉNĚ


Méně...
 
Postavit se znovu na vlastní nohy

Postavit se znovu na vlastní nohy

16.04.23 | Klášterec nad Ohří

Pan Vojtěch se obrátil na naše nízkoprahové denní centrum v Klášterci nad Ohří v létě roku 2021. Hlavně kvůli rodinným sporům se ocitl bez střechy nad hlavou a neměl nikoho, kdo by mu pomohl.


Více...
 
Postavit se znovu na vlastní nohy

Pan Vojtěch se obrátil na naše nízkoprahové denní centrum v Klášterci nad Ohří v létě roku 2021. Hlavně kvůli rodinným sporům se ocitl bez střechy nad hlavou a neměl nikoho, kdo by mu pomohl.

 

I přestože se nacházel v obtížné situaci, vždy se snažil pracovat a být schopen splácet své závazky, dokonce si při zaměstnání přivydělával na brigádách. Souhlasil také s využíváním služeb naší noclehárny, kam mohl přicházet podle toho, jak mu končily směny v zaměstnání. V našem azylovém domě se odmítl ubytovat.

 

Na jaře roku 2022 se pan Vojtěch po několikaměsíční přestávce vrátil do našeho kláštereckého střediska, jelikož se rozešel s přítelkyní, u níž bydlel. Brzy ho ale demotivovalo docházení do zaměstnání přímo z noclehárny a potřeboval také místo, kde by si mohl dobře odpočinout po noční směně. Souhlasil proto s přesunem do našeho azylového domu. Bohužel po nějaké době přišel o zaměstnání a nebyl schopen uhradit pobyt na azylovém domě za měsíc červenec. Nemohla mu být poskytnuta podpora z úřadu práce kvůli vyřazení z evidence uchazečů. Avšak okamžitě si začal aktivně hledat novou práci, obcházel firmy a společně s naší sociální pracovnicí posílal životopisy na volná místa.

 

Nakonec si našel práci v Německu, nicméně peníze, které si vydělal na brigádách, musel vynaložit na dojíždění do práce a své první výplaty se dočkal až v srpnu. Po zhodnocení celé situace jsme panu Vojtěchovi nabídli možnost využít projekt Nejdřív střecha, který za něho uhradil dlužný jednoměsíční pobyt v azylovém domě a pomohl se mu nadechnout.

 

Postupně si pan Vojtěch našel vhodnější zaměstnání a vlastní plnohodnotné bydlení. Zároveň zodpovědně splácí své závazky. Podařilo se mu postavit na vlastní nohy.


Méně...
 
Denní centrum U Bulhara a terénní program v novém videu

Denní centrum U Bulhara a terénní program v novém videu

13.04.23 | Praha

Denní centrum U Bulhara a terénní program jsou dva základní pilíře služeb pro lidi bez domova, které NADĚJE v Praze...


Více...
 
Denní centrum U Bulhara a terénní program v novém videu

Denní centrum U Bulhara a terénní program jsou dva základní pilíře služeb pro lidi bez domova, které NADĚJE v Praze dlouhá léta provozuje.Obou si moc ceníme, a proto jsme jim věnovali video, které přiblíží jejich důležitost.

 

Bulhar a terén, jak jim říkáme, jsou východiskem pro naše další neméně důležité služby, jako jsou azylové domy, noclehárny, potravinová pomoc, podpora v bydlení a zdravotní péče.

 

NADĚJE v Praze za dobu téměř 33 let vybudovala komplexní síť vzájemně provázaných sociálních služeb, které se doplňují a jedna druhou podporují.

 

Odkaz na video:

https://www.youtube.com/watch?v=Gu9j1MITmXQ

 

Tvůrci videa: Jan Hála a Milan Bureš

Text: Daniel Svoboda, oblastní ředitel


Méně...
 
Jan Svěrák, Tomáš Klus a Veronika Kubařová podporují NADĚJI mnoha způsoby

Jan Svěrák, Tomáš Klus a Veronika Kubařová podporují NADĚJI mnoha způsoby

12.04.23 | Ústředí NADĚJE

Na Zelený čtvrtek se v pražském denním centru NADĚJE pro lidi bez domova sešli tvůrci muzikálu Branický zázrak, aby malovali velikonoční vajíčka.


Více...
 
Jan Svěrák, Tomáš Klus a Veronika Kubařová podporují NADĚJI mnoha způsoby

Na Zelený čtvrtek se v pražském denním centru NADĚJE pro lidi bez domova sešli tvůrci muzikálu Branický zázrak, aby malovali velikonoční vajíčka. Vše dokumentovali pozvaní novináři. Tuto překvapivou informaci vysvětlují následující souvislosti. Branický zázrak pojednává o lidech bez domova a jeho autoři Jan Svěrák a Tomáš Klus s NADĚJÍ spolupracují.

 

Naše služby podporují fotografickou kampaní, v níž v tričkách NADĚJE pózují nejen výše uvedení pánové, ale i Veronika Khek Kubařová, Šimon Bilina, Radka Pavlovčinová a další herci. Informace o službách NADĚJE zároveň šíří na svých vlastních sociálních sítích.

 

Velikonočním malováním vajíček přímo v NADĚJI jsme v této spolupráci chtěli pokročit dále. A všichni protagonisté k věci přistoupili skutečně zodpovědně. Oscarový režisér Jan Svěrák si předem ofotil noty z muzikálu a tyto pak maloval s mimořádnou pečlivostí. Stvořil tak kraslice se záznamem hudby Tomáše Kluse! Ten zase přivezl vajíčka z vlastního kurníku a na svých sociálních sítích, kde ho sleduje několik set tisíc lidí, zveřejnil detailní popis služeb NADĚJE spolu s textem:

 

“S NADĚJÍ spolupracujeme od samotného zrodu Branického zázraku a tímto bych všem inspirativně altruistickým lidem, jichž je Nadějeplná, chtěl poděkovat a vyzdvihnout jejich nesmírně důležitou roli v naší společnosti.”

 

Malovaná vajíčka spolu s osobním předáním jejich autoři následně nabídli v dražbě na Facebooku. A tato aukce předčila naše očekávání. Tvůrci Branického zázraku věnují na podporu služeb NADĚJE 72 205 Kč.

 

Velice si veškeré podpory pana režiséra i herců vážíme a děkujeme!

 

 

 

Hana Šimková

média a vztahy s veřejností, ústředí


Méně...