Archiv zpráv

 
Dárky, které pomohou tělu a potěší duši

Dárky, které pomohou tělu a potěší duši

29.12.21 | Praha

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nám zprostředkoval štědrý dar teplého oblečení a dekorativní kosmetiky.


Více...
 
Dárky, které pomohou tělu a potěší duši

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové nám zprostředkoval štědrý dar teplého oblečení a dekorativní kosmetiky. Bundy, kalhoty, čepice a vesty už hřejí seniory v našem azylovém domě v Záběhlicích a mladé lidi bez domova na ulici. Tvářenky, rtěnky, tužky na oči i obočí a laky na nehty jsme rozdělili ženám ve všech našich střediscích. Když je vám teplo a můžete se zkrášlit, život je veselejší a problémy se hned snáze řeší. Ze srdce děkujeme za tuto pomoc a péči!


Méně...
 
Vánoční fotoreportáž

Vánoční fotoreportáž

28.12.21 | Praha

Víme, že nedokážeme vynahradit domov, ale snažíme se, aby lidé, kteří jsou bez stálé střechy nad hlavou, alespoň na chvíli zapomněli na každodenní strasti.


Více...
 
Vánoční fotoreportáž

Víme, že nedokážeme vynahradit domov, ale snažíme se, aby lidé, kteří jsou bez stálé střechy nad hlavou, alespoň na chvíli zapomněli na každodenní strasti. Věříme, že se nám to i letos, byť jen na pár minut, povedlo. Ať už se jednalo o lidi z ulice, kteří přišli do našich denních center na štědrovečerní pohoštění, nebo o lidi, kteří trávili své první či několikáté Vánoce v noclehárnách, v azylových domech nebo tréninkových bytech.   


Nikdo, kdo v našich službách strávil Vánoce, neodcházel s prázdnou. Ve vánočních balíčcích měl trvanlivé potraviny, drogerii nebo oblečení. Díky tradičnímu zapojení do projektu Ježíškova vnoučata to byly i hodnotnější dary v podobě mobilních telefonů či kuchyňských spotřebičů.

 

Tímto ještě jednou ze srdce děkujeme všem, kteří se na přípravách nebo na samotné organizaci vánočních svátků podíleli, ať už to byli zaměstnanci, dárci či dobrovolníci. Bez vás by to nešlo! 

 

U Bulhara

 

 

Radotín

 

Žižkov

 

Vršovice

 

Bolzanova

 

Dárek od Ježíškova vnoučete


Méně...
 
Bílí Tygři v Naději, Naděje v aréně

Bílí Tygři v Naději, Naděje v aréně

27.12.21 | Liberec

Před Vánoci se rozhodli lidem bez domova pomoci hokejisté týmu Bílí Tygři a denní centrum pro lidi bez domova navštívili. Patrik Augusta, Marek Zachar, Jan Štibingr a Jan Ordoš nachystali velký hrnec s gulášovou polévkou a zamířili mezi klienty. Další den se klienti Naděje vydali sledovat hokejový zápas přímo do hokejové arény.


Více...
 
Bílí Tygři v Naději, Naděje v aréně

Před Vánoci se rozhodli lidem bez domova pomoci hokejisté týmu Bílí Tygři a denní centrum pro lidi bez domova navštívili. Patrik Augusta, Marek Zachar, Jan Štibingr a Jan Ordoš nachystali velký hrnec s gulášovou polévkou a zamířili mezi klienty. Kouč Tygrů k tomu přidal rovněž pytel s oblečením, které centrum Naděje rozdá mezi potřebné.

Běžné vydávání polévky se rychle změnilo v družnou debatu. Tygři si vyslechli silné příběhy, které dovedly klienty do jejich svízelné situace, především však svou návštěvou celé centrum Naděje potěšili. "Bylo to to nejmenší, co jsme mohli pro lidi bez stálého domova udělat. Spíše je třeba smeknout před těmi, kteří to dělají na každodenní bázi," popisoval návštěvu Patrik Augusta.

Také zaměstnancům centra Naděje udělala návštěva velkou radost. „Před Vánoci si na nás občas někdo vzpomene, takovouto vzácnou návštěvu jsme tu ale měli poprvé. Tygři si nás sami vybrali s tím, že takovou organizaci, jakou jsme my, ještě nepodpořili. Zajímali se o lidi, kteří jsou více na okraji společnosti, a postarali se jim tak o velký zážitek,“ popisoval koordinátor libereckého centra Naděje Pavel Matějka.

To ale nebylo vše. Jednou z tradic Vánoc je ponechání volného místa pro případného hosta u štědrovečerní tabule. A v duchu této tradice se Bílí Tygři rozhodli pozvat klienty na vánoční hokejové utkání, které tým odehrál následující den s Kladnem.

V hledišti tým uvolnil dostatečný počet sedadel, která v tento vánoční čas obsadili právě klienti centra Naděje. Někteří z nich byli na hokeji poprvé, jindy fandí pouze prostřednictvím televize.

Aby dále hokejisté upozornili na problematiku osob, které musejí trávit Vánoce namísto svého domova venku na ulici, oblékli Tygři v tomto utkání venkovní bílé dresy.

Video z návštěvy: Bílí Tygři navštívili liberecké centrum Naděje - YouTube


Méně...
 
Ježíškova vnoučata rozdávají radost

Ježíškova vnoučata rozdávají radost

i v našem azylovém domě v Radotíně

22.12.21 | Praha

Tamní obyvatelé poprosili štědré dárce o věci či zážitky, které by jim nejen zpříjemnili život, ale také jim umožnili zažít něco, k čemu by se sami od sebe nedostali, ať už z důvodů finančních nebo logistických.


Více...
 
Ježíškova vnoučata rozdávají radost

Tamní obyvatelé poprosili štědré dárce o věci či zážitky, které by jim nejen zpříjemnili život, ale také jim umožnili zažít něco, k čemu by se sami od sebe nedostali, ať už z důvodů finančních nebo logistických. Ne pro každého je snadné si v této době nakoupit přes internet a některé z dárků i právě toto mohou umožnit.

 

Mezi nejčetnější dary patří především oblečení a elektronika. Teplá zimní obuv nebo bunda je často velmi drahé zboží, které by si sami nemohli dovolit koupit a tyto dary jim velmi pomůžou do nečasů, kdy jim tak bude pohodlnější cesta do práce nebo na úřad. V elektronice je to pak především možnost komunikace s vnějším světem, ať už darovaným mobilním telefonem, rádiem nebo třeba i hodinkami. Díky tomu budou moci zůstat v dění světa, informovat se o zprávách a aktuálních informacích.

 

Projekt Ježíškova vnoučata je úžasná záležitost, která nejen lidem s těžkými osudy pomůže zažít hřejivý pocit vánoční atmosféry a vnese světlé chvíle do života. Tím pak také přináší motivaci a sílu pro ty, kteří získávají naději, že dokáží zvednout svou životní úroveň a vrátit se k životu, na který byli třeba dříve zvyklí. Dary, které obyvatelé azylového domu obdrželi, můžete vidět i s jejich nadšením na přiložených fotkách. Tímto ještě jednou děkujeme nejen dárcům, ale i projektu Ježíškova vnoučata.

 

Text a foto: Kristina Černická Hájková, sociální pracovnice azylového domu

 

 Méně...
 
KAMA věnovala krásné čepice a svetry lidem bez domova

KAMA věnovala krásné čepice a svetry lidem bez domova

21.12.21 | Praha

A nikoli poprvé! Už 20 let nás společnost KAMA podporuje a v zimě nám daruje pletené oděvy, hlavně čepice. 


Více...
 
KAMA věnovala krásné čepice a svetry lidem bez domova

A nikoli poprvé! Už 20 let nás společnost KAMA podporuje a v zimě nám daruje pletené oděvy, hlavně čepice. Mít i hlavu v bezpečí, zvlášť při dlouhém pobytu venku za mrazu a větru, je velmi důležité. Hlavou totiž z těla odchází až 20 % tepla. Bez pokrývky hlavy tak více hrozí nachlazení, podchlazení, omrzliny, ale i třeba záněty dutin a uší, nebo poškození vlasů a migrény. Díky čepici je snazší těmto problémům předejít. Firmě KAMA za to ze srdce děkujeme!


Méně...
 
Nadace Komerční banky podpořila naše klientské rodiny samoživitelů

Nadace Komerční banky podpořila naše klientské rodiny samoživitelů

21.12.21 | Litoměřice

„Je velmi důležité konkrétně a hmatatelně podpořit rodiny při snaze o řešení jejich nepříznivé situace. Ukázat jim, že na to nejsou sami,“ vysvětluje Lucie Putnová, vedoucí Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi NADĚJE v Litoměřicích.


Více...
 
Nadace Komerční banky podpořila naše klientské rodiny samoživitelů

„Je velmi důležité konkrétně a hmatatelně podpořit rodiny při snaze o řešení jejich nepříznivé situace. Ukázat jim, že na to nejsou sami,“ vysvětluje Lucie Putnová, vedoucí Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi NADĚJE v Litoměřicích.

 

Naše organizace proto uvítala možnost přihlásit svůj projekt do grantové výzvy Nadace Komerční banky – Jistota, která se v letošním roce zaměřila na podporu samoživitelů s cílem zklidnit a pokud možno trvale a udržitelně zlepšit nepříznivou situaci aspoň některých rodin.

 

Nadace Komerční banky – Jistota se nakonec k naší velké radosti rozhodla signifikantně podpořit naše tři klientské rodiny Sociálně aktivizační služby v Litoměřicích.

 

Vážně nemocná maminka malé holčičky získávala po dobu šesti měsíců příspěvky na kvalitní potraviny a vitamínové doplňky ve výši 24 tisíc korun.

 

Šikovnému dědečkovi, který má v péči svou nezletilou dceru a vnučku, jsme díky nadaci pořídili materiál v hodnotě 30 tisíc korun na opravu studených a nevyhovujících podlah v bytě.

 

Babičce, jež se stará o svého nevyléčitelně nemocného syna a jeho dvě děti, jsme mohli zakoupit pro vnoučata chybějící postele, skříně a pracovní stoly ve výši 20 tisíc korun.

 

Z celého srdce děkujeme Komerční bance, její Nadaci Jistota a zaměstnancům-dárcům za podanou pomocnou ruku a lidskou sounáležitost. Rádi konstatujeme, že jejich podpora výrazně zlepšila situaci všech našich třech zapojených rodin.


Méně...