Archiv zpráv

 
Jak se žije ženám bez domova

Jak se žije ženám bez domova

matrace pod mostem versus čistá postel v azylovém domě

30.01.19 | Praha
V reportáži 168 hodin se podívejte, jak přežívají ženy bez domova na ulici a jak jim pomáhají naši noční terénní pracovníci.
Více...
 
Jak se žije ženám bez domova

reportáži 168 hodin se podívejte, jak přežívají ženy bez domova na ulici a jak jim pomáhají naši noční terénní pracovníci.

 

Ani azylový dům není domov, ale žije se tam určitě lépe. Fotografie je z našeho azylového domu pro ženy ve Vršovicích, kde zrovna v sobotu probíhala výměna ložního prádla. Koná se jednou za čtrnáct dní. Postele převlékají všechny obyvatelky, kromě těch, které mají své vlastní povlečení a perou si ho samy. Ostatní špinavé prádlo posíláme do prádelny.

 

Některé ženy na ulici se se svou situací vyrovnaly, jak se dalo. Snaží se radovat i z toho mála, co mají. Jiné ženy svůj stav přijímají těžko, ale z různých důvodů ho nemohou změnit. Když se však podaří posunout alespoň do azylového bydlení, je to jistě k dobrému. Co myslíte?

 

Více fotek na našem FB

 


Méně...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

29.01.19 | Praha
2 dny - do konce sbírky, 342 dárců - přispělo, 208 093 Kč - vybráno, 4 907 Kč - chybí,
Více...
 
DARUJTE NOHY V TEPLE - jdeme do finále!

2 dny - do konce sbírky, 

342 dárců - přispělo,

208 093 Kč - vybráno, 

4 907 Kč - chybí

 

Boty a ponožky rozdáváme v terénu přímo lidem bez domova, kteří zimu přežívají na ulici. „Nohy v teple“ nikdo neodmítne. Boty i ponožky jsou k dispozici také v denním centru u Bulhara, kam si lidé bez domova chodí denně pro teplé jídlo, oblečení, umýt se, zahřát, navštívit lékaře, nebo si nechat poradit.

 

 

 

Přispějte i vy a pomozte nám tak vybrat cílovou částku 213 000 Kč, za kterou můžeme nakoupit 1000 párů ponožek a 500 párů bot. Nebo pořídit komplet jednoho páru bot + dvoje ponožky pro 1/3 z počtu 1500 osob bez domova, kterým jsme schopni během zimního období poskytnout službu v denních centrech a na ulici.

 

Děkujeme vám!

 

 


Méně...
 
Už rozdáváme NOHY V TEPLE!

Už rozdáváme NOHY V TEPLE!

250 párů bot a 840 párů ponožek!

22.01.19 | Praha
Paní A. prozatím celou zimu chodila v letních keckách. Ona i my jsme vděční, že teď už nemusí!
Více...
 
Už rozdáváme NOHY V TEPLE!

Paní A. prozatím celou zimu chodila v letních keckách. Ona i my jsme vděční, že teď už nemusí!

 

Do cílové částky 213 000 Kč, za kterou můžeme nakoupit 1000 párů ponožek a 500 párů bot, nebo pořídit komplet jednoho páru bot + dvoje ponožky pro 1/3 z počtu 1500 osob bez domova, kterým jsme schopni během zimního období poskytnout službu v denních centrech Bolzanova a

U Bulhara a na ulici, chybí už jen 22 945 Kč!

 

Prosíme, darujte teď a pomozte tak dalším mužům a ženám, aby měli v nastalých mrazech Nohy v teple.

 

Děkujeme vám!


Méně...
 
Žádné peníze, žádná střecha?

Žádné peníze, žádná střecha?

To neplatí v projektu NEJDŘÍV STŘECHA!

21.01.19 | Praha
Jeho iniciátorem je Vojtěch Sedláček a administrátorem Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. My jsme ho pomáhali zakládat. A vy ho můžete až do
Více...
 
Žádné peníze, žádná střecha?

Jeho iniciátorem je Vojtěch Sedláček a administrátorem Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. My jsme ho pomáhali zakládat. A vy ho můžete až do konce ledna podpořit:

 

https://www.darujme.cz/vyzva/1200663

 

„V naší bohaté společnosti by nikdo neměl kvůli nedostatku peněz přežívat na ulici. S touto myšlenkou jsme šli do projektu Nejdřív střecha. Je šancí pro lidi, kteří vše ztratili a nemají prostředky na úhradu pobytu do doby, než se postaví na vlastní nohy,“ říká o projektu náš oblastní ředitel Jan Kadlec.

 

Srdečně děkujeme!

 


Méně...