Vysoké Mýto

 
 

Aktuality

PODĚKOVÁNÍ CUKRÁRNĚ FRESH DOLCE

PODĚKOVÁNÍ CUKRÁRNĚ FRESH DOLCE

27.12.22 | Vysoké Mýto

Tímto příspěvkem bychom chtěli poděkovat cukrářské výrobně ve Vysokém Mýtě za jejich předčasný vánoční dárek 


Více...
 
PODĚKOVÁNÍ CUKRÁRNĚ FRESH DOLCE

Tímto příspěvkem bychom chtěli poděkovat cukrářské výrobně ve Vysokém Mýtě za jejich předčasný vánoční dárek v podobě sladkých zákusků. Zákusky, které nám darovali, posloužily jako vzpruha pro naše zaměstnance v přímé péči a byly tak sladkou odměnou za jejich mnohdy náročnou práci/službu. Moc děkujeme za milé překvapení, vážíme si Vaší přízně.


Méně...
 
TVOŘENÍ S DĚTMI Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

TVOŘENÍ S DĚTMI Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

27.12.22 | Vysoké Mýto

Těsně před Vánoci přišly dětičky z mateřské školky potěšit naše klienty a vyrobit krásné vánoční stromečky, které jsme ihned využili jako dekoraci


Více...
 
TVOŘENÍ S DĚTMI Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

Těsně před Vánoci přišly dětičky z mateřské školky potěšit naše klienty a vyrobit krásné vánoční stromečky, které jsme ihned využili jako dekoraci v našem zařízení. Dětičky a paní učitelky donesly již připravené šablony stromečků, na které pak spolu s klienty lepily barevná kolečka, jako ozdoby. Děkujeme za všechny nápady a čas, který tu děti strávily spolu s našimi klienty, pro každého to bylo obohacující a moc příjemné. Doufáme, že nám MŠ Čtyřlístek zachová svou přízeň i v dalším roce, budeme za ni moc vděční. Děkujeme dětem a jejich paním učitelkám.


Méně...
 
ŽÁCI ZE ZŠ JIRÁSKOVA A JEJICH VYSTOUPENÍ

ŽÁCI ZE ZŠ JIRÁSKOVA A JEJICH VYSTOUPENÍ

19.12.22 | Vysoké Mýto

Pravou vánoční atmosféru k nám vnesli žáci 9.ročníku ZŠ Jiráskova z Vysokého Mýta.


Více...
 
ŽÁCI ZE ZŠ JIRÁSKOVA A JEJICH VYSTOUPENÍ

Pravou vánoční atmosféru k nám vnesli žáci 9.ročníku ZŠ Jiráskova z Vysokého Mýta. Spolu s paní učitelkou klientům představili vánoční příběh, doplněný mluveným slovem a poté následovalo pásmo několika známých koled, které si mohli klienti s žáky zanotovat. Bylo to velmi příjemně strávené odpoledne. Žákům děkujeme a těšíme se na jejich další návštěvu v rámci spolupráce.


Méně...
 
VÁNOČNÍ NÁLADU DONESLY DĚTIČKY Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

VÁNOČNÍ NÁLADU DONESLY DĚTIČKY Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

13.12.22 | Vysoké Mýto

Dnešního slunečného, avšak mrazivého dne donesly děti z MŠ Čtyřlístek do Domu pokojného stáří Naděje mnoho radosti se svými písničkami s vánoční tématikou. 


Více...
 
VÁNOČNÍ NÁLADU DONESLY DĚTIČKY Z MŠ ČTYŘLÍSTEK

Dnešního slunečného, avšak mrazivého dne donesly děti z MŠ Čtyřlístek do Domu pokojného stáří Naděje mnoho radosti se svými písničkami s vánoční tématikou. Tentokráte to byla skupinka menších dětí, ale i tak projevily odvahu se postavit před naše klienty a ze všech sil zazpívat. Po krátkém vystoupení ještě ve spolupráci s našimi klienty vyráběly vánoční andělíčky jako dekoraci. Každá návštěva dětí z mateřské školky je pro klienty neskutečnou vzpruhou a potěšením z jejich přítomnosti.

Děkujeme moc paním učitelkám za jejich práci a čas, který dětem věnují a dětem za jejich velkou odvahu k nám přijít.


Méně...
 
CANISTERAPIE

CANISTERAPIE

08.12.22 | Vysoké Mýto

Canisterapie v rámci projektu, který je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu


Více...
 
CANISTERAPIE

Canisterapie v rámci projektu, který je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Ježíškova vnoučata.

V průběhu března až prosince roku 2022 naše zařízení pravidelně navštěvuje paní Jarmila Andělová se svou fenkou zlatého retrievera Goldie a její dcerou Yzii. Obě fenky mají splněny všestrannou canisterapeutickou zkoušku a pro naše klienty jsou úžasným zpestřením všedních dní. Jejich společnost zpravidla dvakrát měsíčně je velmi mile přijímána klienty i pracovníky. Canisterapie v našem zařízení se může realizovat díky nadačnímu příspěvku od nadačního fondu Českého rozhlasu, jak je uvedeno výše.


Méně...
 
PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ

30.11.22 | Vysoké Mýto

Děkujeme ještě naposledy spolku Pomáhat je v módě za uspořádání Sweet festivalu, aneb jak jsme využili výtěžek z této akce.


Více...
 
PODĚKOVÁNÍ

V předchozích příspěvcích na webu jsme děkovali za uspořádání akce spolku Pomáhat je v módě a všem dalším lidem, kteří se zúčastnili a pomohli vybrat, tak krásnou částku. Myslím si, že poděkování nemůže být nikdy dost a rozhodně se neomrzí. Proto znovu opakujeme, děkujeme. Slíbili jsme, že se s Vámi všemi také podělíme o to, co jsme s výtěžkem z akce Sweet festival udělali a na co jsme ho využili. Pokusíme se tedy v krátkosti přiblížit kam a na co peníze putovaly. Za skoro polovinu z celé částky jsme pro naše klienty nakoupili nová toaletní křesla (pro laiky vysvětlení: polstrované křeslo, které lze využít jako mobilní toaletu, popřípadě jako vozík, na kterém lze zavést klienta do koupelny a kompletně ho umýt). Tato křesla jsou v našem zařízení v každodenním provozu, usnadňují práci pečovatelskému personálu a slouží pro naše klienty a jejich potřeby. Další část z výtěžku jsme použili na nákup venkovních stolů a stínících plachet, pro lepší komfort při trávení volného času venku, což mnoho klientů v létě hojně využívá. A vzhledem k tomu, že ze samotného Sweet festivalu nezbylo nic dobrého na zub, podnikli jsme spolu s klienty a spolupracovníky během jara až podzimu celkem čtyři návštěvy nedaleké kavárny Berenika. Do kavárny jsme vždy doprovodili vybranou skupinku klientů a spolu s nimi si užili příjemné odpoledne s kávou a zákuskem dle chuti a výběru pro každého. Vzhledem k tomu, že by naše zařízení nemohlo fungovat bez skvělého personálu, z celé částky jsme zakoupili také několik drobností, které nám pomohli vylepšit vzhled a funkčnost v našem zařízení. Na recepci tak přibyl nový stolek a židle, na chodbě ve 4. patře visí magnetická nástěnka, kde je přehled o tom, kdo je v daný den přítomen na pracovišti a pečuje o klienty, také přehled o návštěvách canisterapeutky, kadeřnice a pedikérky. Podařilo se nám tedy využít celý výtěžek vyrovnaně pro klienty, pracovníky a obecně pro kultivaci prostředí v našem zařízení.


Méně...