Praha

 
 

Jeden příběh se šťastným koncem

Jeden příběh se šťastným koncem

24.10.23 | Praha

Protože máme, jako všichni, rádi šťastné konce, tak bychom se s vámi chtěli podělit o příběh jednoho z našich klientů. Pan M. k nám přišel v zimě roku 2022 s omrzlinami...


Více...
 
Jeden příběh se šťastným koncem

Protože máme, jako všichni, rádi šťastné konce, tak bychom se s vámi chtěli podělit o příběh jednoho z našich klientů. Pan M. k nám přišel v zimě roku 2022 s omrzlinami na ruce a defekty na obou nohách. Strávil u nás pár měsíců, během kterých zodpovědně chodil na převazy a nás i ostatní klienty si získal svojí laskavou povahou. Navíc nikdy neváhal přiložit, tehdy už plně uzdravenou, ruku k dílu a všem ochotně a rád pomáhal. Pak se jednou ze dne na den ztratil. Stává se to, jsme na to zvyklí, ale strach máme vždycky.  

 

Znovu se objevil asi za měsíc a z jeho slov bylo jasné, že se znovu ozvala jeho stará známá – závislost na alkoholu. Měl nohu v tak špatném stavu, že jsme volali RZS a tušili, že z nemocnice se nejspíš vrátí bez ní. Nějakým zázrakem se tak nestalo, ale trvalo dalších několik měsíců, než se pan M. dal plně dohromady. Sám si pak našel práci jako správce penzionu v Krkonoších. Pravidelně za námi a ostatními klienty jezdí na své nové motorce a je vidět, že se mu daří dobře. A my při každé návštěvě zamáčkneme slzu a držíme palce, ať se mu daří dál. 

 

 

Text: Kateřina Benešová, pracovnice v sociálních službách denního centra a noclehárny Michle

 

Foto ilustrační


Méně...
 
Hledáme dobrovolníky na Sbírku potravin

Hledáme dobrovolníky na Sbírku potravin

22.10.23 | Praha

Hledáme dobrovolníky na podzimní kolo Sbírky potravin. Pokud byste se jimi chtěli stát, kontaktuje naši milou kolegyni Janu...


Více...
 
Hledáme dobrovolníky na Sbírku potravin

Hledáme dobrovolníky na podzimní kolo Sbírky potravin.

 

Pokud byste se jimi chtěli stát, kontaktuje naši milou kolegyni Janu - jana.halamkova@nadeje.cz nebo 775 868 843. Každá pomocná ruka se počítá. Je možné přijít na jednu i více směn (07.30 - 11.30, 11.30 - 15.00, 15.00 - 18.30).

 

Potraviny vybrané ve sbírce poputují už tradičně do našich azylových domů, nocleháren, denních center a také přímo do terénu lidem bez domova.

Staňte se součástí pomoci lidem bez domova prostřednictvím zavedené akce pořádané Českou federací potravinových bank. Děkujeme.


Méně...
 
Děkujeme Potexu za oblečení

Děkujeme Potexu za oblečení

20.10.23 | Praha

Zima se nezadržitelně blíží a než spustíme další ročník naší tradiční kampaně Darujte nohy v teple, budeme moc rádi, když pomůžete náš šatník naplnit prostřednictvím oranžových kontejnerů Potex...


Více...
 
Děkujeme Potexu za oblečení

Zima se nezadržitelně blíží a než spustíme další ročník naší tradiční kampaně Darujte nohy v teple, budeme moc rádi, když pomůžete náš šatník naplnit prostřednictvím oranžových kontejnerů Potex.

 

Svůj nejbližší, do kterého můžete odevzdat použité nebo pro vás již nepotřebné oblečení, boty a doplňky naleznete na webových stránkách https://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery

 

Firma Potex v současné době spravujeme více než 600 kontejnerů, které její zaměstnanci pravidelně vybírají, starají se o jejich údržbu a čistotu v jejich okolí. Díky tomu se skládce vyhne až 3 000 tun použitého textilu ročně. Buďte ekologičtí a přispějte na dobrou věc svým vytříděným oblečením.

 

Děkujeme. 

 

Děkujeme firmě Potex za oblečení


Méně...
 
Grilování v denním centru a noclehárně v Michli

Grilování v denním centru a noclehárně v Michli

18.10.23 | Praha

Naše denní centrum a noclehárna v Michli slouží klientům, kteří mají nějaké závažnější zdravotní obtíže. Co si pod tím představit?


Více...
 
Grilování v denním centru a noclehárně v Michli

Naše denní centrum a noclehárna v Michli slouží klientům, kteří mají nějaké závažnější zdravotní obtíže. Co si pod tím představit? Máme u nás klienty s kožními problémy (bércové vředy, omrzliny), klienty vyššího věku, ale také ty, kteří opouští nemocnici a návrat na ulici by pro ně byl rizikový. Na středisko dochází třikrát týdně naše zdravotní sestra, která o neduhy našich ubytovaných pečuje a ti mají možnost se doléčit tak, jak potřebují. Věříme, že k takovému doléčení je kromě zdravotní péče potřeba také klid a pocit bezpečí. Proto mají klienti poté, co ráno opustí noclehárnu, ve stejné budově k dispozici i denní centrum, kde je jim poskytnuta 2x denně strava a kde mohou trávit čas třeba u televize nebo knížky. Svou situaci, zdravotní stav a plány do budoucna pak řeší s našimi sociálními pracovnicemi. Ty se vždy snaží klientům zajistit i návazné ubytování.  

 

Nadchli nás naši kolegové z azylového domu na Žižkově, když vzali klienty do přírody na trampské posezení s buřty a kytarou. Vzhledem ke zdravotnímu stavu našich klientů to u nás moc nepřicházelo v úvahu, tak jsme se drželi známého hesla „když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“ a uspořádali grilování a hraní na kytary přímo před naším střediskem. Z úsměvů našich klientů soudíme, že se jim akce líbila a u některých z nich se dokonce projevilo i dosud skrývané hudební nadání. 

 

Pro všechny bylo fajn opustit stereotyp a užít si odpoledne v trochu jiném režimu.  

 

Text a foto: Kateřina Benešová

 

Grilování v Michli

 

Grilování v Michli

 

Grilování v Michli


Méně...
 
Mezinárodní den za odstranění chudoby

Mezinárodní den za odstranění chudoby

17.10.23 | Praha

Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby. A my bychom rádi využili tento den k tomu, abychom reflektovali výzvu...


Více...
 
Mezinárodní den za odstranění chudoby

Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění chudoby.

 

A my bychom rádi využili tento den k tomu, abychom reflektovali výzvu našich kolegyň a ubytovaných žen z azylového domu ve Vršovicích. Zdejší kuchyň totiž aktuálně postrádá příbory všeho druhu, tzn. lžíce, vidličky, nože, ale i malé lžičky nebo kuchyňské nože. Pokud byste mohli jmenované darovat, budeme vám moc vděční. Příbory můžete donést přímo do azylového domu na adrese Rybalkova 31, Praha 10 - Vršovice nebo se můžete domluvit s vedoucí AD Irenou Burmekovou (irena.burmekova@nadeje.cz, 775 018 166).  

 

Cílem tohoto mezinárodního dne je upozornit na důležitost problému chudoby, sociálního vyloučení a naučit se mluvit a přemýšlet o tom, jak chudobě čelit a jak podpořit ty, kteří to potřebují.  

 

Za Vaši pomoc budeme moc rádi. Děkujeme.

 

Výzva z azylového domu pro ženy


Méně...
 
Společný výlet na houby do Kařízku

Společný výlet na houby do Kařízku

16.10.23 | Praha

Jednoho zářijového dne jsme vyrazili společně s klienty azylového domu v Radotíně na výlet vlakem. Vydali jsme se na houby...


Více...
 
Společný výlet na houby do Kařízku

Jednoho zářijového dne jsme vyrazili společně s klienty azylového domu v Radotíně na výlet vlakem. Vydali jsme se na houby a za poznáním lesa do obce Kařízek. Počasí bylo pochmurné, ale náladu nám to nezkazilo. Nálada všech účastníků byla skvělá od první chvíle. Největší výzva pro nás byla, že s námi vyrazil i klient, který na tom není pohyblivě dobře, proto jsme mu s sebou vzali invalidní vozík, aby i on s námi sdílel tak pěkné odpoledne. Radost byla obrovská.   

 

Osobákem jsme jeli z Radotína do Berouna, kde jsme přestoupili na další vlak směr Rokycany, po několika zastávkách jsme vystoupili v obci Kařízek. Z nádraží jsme šli cca 1 km po silnici do lesa, kde se pánové rozprchli do všech světových stran. Nejaktivnější vzali les úprkem jako o závod, aby je náhodou nikdo nepředběhl a nesesbíral všechny houby. Když našli první Václavky u pařezu, tak byli nadšení, že bude konečně omáčka s houbami. Další houbaři tápali po lese a snažili se o úlovky vzácných hub. Po cestě nazpět jsme se stavili v místní restauraci, kde jsme si dali teplou polévku na zahřátí, někteří si jí ani nevychutnali, jak jí rychle zhltali.  

 

Po posezení jsme šli opět na místní vlak a vydali se zpět do azylového domu, kde si klienti začali připravovat své houbové dobroty. Všichni přežili, tak to vypadá, že znalost hub je u nás na vysoké úrovni. Držte nám palce, ať můžeme brzy zase něco podniknout.  

 

Pokud chcete podpořit klienty azylového domu v jejich výletování, budeme moc rádi. Do poznámky napište "Radotín". Každá částka se počítá. Děkujeme.

https://www.darujme.cz/projekt/1060

 

Text a foto: Kristýna Synková, pracovnice v sociálních službách azylového domu pro muže v Radotíně.

 

Výlet z azylového domu

 

Výlet z azylového domu

 

Výlet z azylového domu

 

Výlet z azylového domu


Méně...