Pořádáme besedu k Roku důstojnosti
25.10.23 | LitoměřiceRok důstojnosti je rokem konkrétních a viditelných kroků ke zlepšení kvality života a dostupnosti podpory v přirozeném prostředí pro lidi s mentálním postižením.
Více...
Rok důstojnosti je rokem konkrétních a viditelných kroků ke zlepšení kvality života a dostupnosti podpory v přirozeném prostředí pro lidi s mentálním postižením.
K příležitosti této kampaně pořádáme 1. listopadu od 16 hodin spolu s dalšími litoměřickými organizacemi besedu v Knihovně Karla Hynka Máchy.
Důstojnost je hodnotou, kterou si velmi ceníme a neměla by být odepřena nikomu. Ačkoli se v českém sociálním systému v uplynulých desetiletích mnohé změnilo k lepšímu v oblasti péče o lidi s hlubším mentálním postižením a chováním náročným na péči, máme stále řadu zásadních nedostatků. Chybí znalosti a zdroje k práci i porozumění specifickým potřebám těchto lidí. Dále chybí komplexní podpora pečujících rodin formou podpůrných služeb komunitního typu.
Beseda je organizována v rámci litoměřické pracovní skupiny komunitního plánování pro osoby se zdravotním postižením, jejímiž jsme členy spolu s organizacemi Diakonie Litoměřice, Centrum Srdíčko a TyfloCentrum. Naším cílem je upozornit na kampaň, do její propagace se také zapojilo město Litoměřice.
Iniciátorem Roku důstojnosti je sdružení Děti úplňku: www.rokdustojnosti.cz.
Méně...
Příběh dobré praxe: Devítiletá Nikola
24.10.23 | LitoměřiceDevítiletou Nikolu přivedla do našeho terezínského Centra duševního zdraví pro děti a mládež její matka na doporučení pediatričky. Ta byla znepokojena tím, že dívka je aktivnější a méně pozorná, než je obvyklé, a že často chybí ve škole. Matka absence omlouvala nevolností, bolestmi břicha či nechutenstvím.
Více...
Devítiletou Nikolu přivedla do našeho terezínského Centra duševního zdraví pro děti a mládež její matka na doporučení pediatričky. Ta byla znepokojena tím, že dívka je aktivnější a méně pozorná, než je obvyklé, a že často chybí ve škole. Matka absence omlouvala nevolností, bolestmi břicha či nechutenstvím.
Během prvního setkání jsme zjistili problémy matky s třídní učitelkou a zhoršení prospěchu Nikoly, která tvrdila, že je třídní učitelkou fyzicky i slovně napadána. Následné vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně odhalilo dívčino trauma ze školy a hyperkinetickou poruchu. Doporučili jsme změnu přístupu k dítěti ve škole, ale třídní učitelka spolu s ředitelkou tuto radu odmítly. Podařilo se nám ale přesvědčit matku, aby s dcerou navštívila pedopsychiatričku.
Nikola skutečně brzy přešla do nové školy a začala užívat psychofarmaka pod dohledem nové třídní učitelky, která projevila pochopení na základě doporučení pedopsychiatričky. Dívky nyní projevuje větší soustředěnost i klid a její emocionální výbuchy jsou méně časté. Matka přehodnotila svůj názor na psychiatrickou péči a užívání léků. Navíc se začala více věnovat dceři, podporovat její zájmy a pozitivně ji motivovat, na rozdíl od dřívějšího trestání za horší prospěch.
Spolupráci s rodinou v rámci našich sociálních terapií vnímáme jako pozitivní a zlepšení situace oceňuje také matka s Nikolou.
Podpořte naše Centra duševního zdraví v Ústeckém kraji, abychom společně zajistili včasnou a kvalitní pomoc dětem s bolavou duší: www.darujme.cz/detskaduse.
Méně...
Uspořádali jsme 2. ročník Hop Hop Festu
19.10.23 | LitoměřiceSportu zdar! V září jsme uspořádali druhý ročník Hop Hop Festu pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Akci v rekreačním areálu Knesplíkov v Mentuarově připravily naše sociálně terapeutické dílny z Litoměřic a Roudnice nad Labem.
Více...
Sportu zdar! V září jsme uspořádali druhý ročník Hop Hop Festu pro osoby se zdravotním znevýhodněním. Akci v rekreačním areálu Knesplíkov v Mentuarově připravily naše sociálně terapeutické dílny z Litoměřic a Roudnice nad Labem.
Účastníci soutěžili v rozličných disciplínách, jako byl fotbal, pantomima, hod koulí na terč a vědomostní hra. Všichni předvedli prvotřídní výkony a domů si odnesli zaslouženou cenu. Den plný zážitků jsme zakončili opékáním špekáčků a posezením s kytarou u ohně.
Bylo nám ctí přivítat naše hosty: Diakonie Litoměřice, Centrum sociální pomoci Litoměřice, Camphill na soutoku, Humanitární sdružení Perspektiva Petra Veselého a Městský úřad Štětí.
Srdečně děkujeme areálu Knesplíkov za perfektní podmínky pro konání festivalu.
Méně...
Naděje pro dětskou duši
10.10.23 | LitoměřiceNa dnešní Světový den duševního zdraví vyhlašujeme sbírku na podporu ohrožených dětí. Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu.
Více...
Na dnešní Světový den duševního zdraví vyhlašujeme sbírku na podporu ohrožených dětí. Psychických problémů u dětí a mládeže stále přibývá. Včasná odborná pomoc má zásadní význam při prevenci zhoršení situace u dítěte a zabránění myšlenkám na sebevraždu.
Naše Centrum duševního zdraví v Terezíně ročně pomůže 70 dětem a dospívajícím na Litoměřicku. Vzhledem k vysoké poptávce po službě otevřeme na začátku roku 2024 další dvě nová Centra v Chomutově a Žatci. Tímto rozšířením ročně zlepšíme život 150 dětem a jejich rodinám, které by jinak čekaly na odbornou podporu až půl roku.
Podpořte naše Centra duševního zdraví, abychom společně zajistili včasnou a kvalitní pomoc dětem s bolavou duší: www.darujme.cz/detskaduse.
Méně...
Letní příměstský tábor s finanční gramotností
07.10.23 | LitoměřiceDíky podpoře Nadačního fondu Kalich mohla naše litoměřická sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi uspořádat letní příměstský tábor pro 18 svých nejmenších klientů.
Více...
Díky podpoře Nadačního fondu Kalich mohla naše litoměřická sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi uspořádat letní příměstský tábor pro 18 svých nejmenších klientů.
Děti ze sociálně slabších rodin měly možnost navštívit zvířecí farmu v Terezíně, litoměřické koupaliště, Zoo v Ústí nad Labem, zhlédnout film v kině či potěšit chuťové buňky v cukrárně. Část prázdnin tak prožily podobně jako jejich vrstevníci. Současně jsme se v rámci tohoto projektu hravou formou zaměřili na posílení jejich finanční gramotnosti.
Méně...
Automobily NADĚJE pro pomoc potřebným
03.10.23 | LitoměřiceV rámci projektu Automobily NADĚJE pro pomoc potřebným, který je spolufinancován Evropskou unií jako reakce na pandemii covid-19, jsme pořídili tři nová vozidla Toyota Yaris Hybrid.
Více...
V rámci projektu Automobily NADĚJE pro pomoc potřebným, který je spolufinancován Evropskou unií jako reakce na pandemii covid-19, jsme pořídili tři nová vozidla Toyota Yaris Hybrid.
Díky těmto ekologickým a úsporným autům se naše sociální služby v Ústeckém kraji stanou mobilnější a tím zvýšíme jejich kvalitu.
Méně...