Litoměřice

 
 

Aktuality

Divadelní zážitek pro děti z azylového domu NADĚJE

Divadelní zážitek pro děti z azylového domu NADĚJE

20.10.15 | Litoměřice

Příjemný kulturní zážitek dětem z azylového domu NADĚJE umožnilo Centrum pro náhradní rodinnou péči v Litoměřicích.


Více...
 
Divadelní zážitek pro děti z azylového domu NADĚJE

 

V rámci 6. divadelní benefice byly dětem nabídnuty lístky na představení Světýlka radosti, které se uskutečnilo 12. 10. 2015 v Divadle Karla Hynka Máchy v Litoměřicích. Toto představení pro děti zahráli ochotníci z organizace Hearth.net. „Letos je to již 6. ročník divadelní benefice ochotnických souborů, který pořádáme ve spolupráci s Hynkovým hravým divadlem a městskými kulturními zařízeními Litoměřice. Výtěžek této benefice půjde na vzdělávání dětí v osvojitelských a pěstounských rodinách. V rámci přátelské spolupráce s ostatními organizacemi v Litoměřicích a rozvoje kultury u nejmladších diváků nás napadlo nabídnout lístky i dětem z dětského domova nebo právě z azylového domu pro rodiny s dětmi NADĚJE,“ upřesnila Mgr. Dagmar Petrželková, koordinátorka a PR manažerka Centra pro náhradní rodinnou péči. Představení Světýlka radosti bylo uvedeno nejen jako pohádka pro děti, ale také příběh o tom, jak je důležité umět rozdávat radost a to i způsobem, který nic nestojí. „Jsme rádi, že se děti mohly takového představení zúčastnit. Děti pocházejí z rodin, ve kterých na kulturní akce nezbývají finance, takže to pro některé byla úplně nová zkušenost. Všem dětem se představení moc líbilo a odcházely pozitivně naladěné,“ uvedla pedagogická pracovnice azylového domu NADĚJE, Bc. Hedvika Vavřincová.

 

Zpracovala: Bc. Hedvika Vavřincová


Méně...
 
TÝDEN NZDM

TÝDEN NZDM

20.10.15 | Litoměřice

V týdnu od 21. 9. do 25. 9. proběhl v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Oáza týden Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež pod záštitou České asociace streetwork.


Více...
 
TÝDEN NZDM

Každý den bylo v klubu otevřeno pro veřejnost. Ten kdo zařízení navštívil, si mohl vyzkoušet malování na kameny, výrobu šperků, zažehlování korálků, skupinovou velkoformátovou malbu nebo si vyrobit koláž. Týdne NZDM jsme se zúčastnili již po několikáté a akce byla jako vždy velmi povedená.


Méně...
 
NADĚJE má nové logo

NADĚJE má nové logo

23.09.15 | Litoměřice
Měníme logo a vizuální styl. Vytvořilo ho pro nás grafické studio Laboratoř (www.laboratory.cz) v čele s docentem Petrem Babákem
Více...
 
NADĚJE má nové logo

Měníme logo a vizuální styl. Vytvořilo ho pro nás grafické studio Laboratoř (www.laboratory.cz) v čele s docentem Petrem Babákem (https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Babák), vedoucím ateliéru Grafického designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Cílem bylo zdůraznit název NADĚJE, vše zjednodušit a zmodernizovat. Neměníme poslání, křesťanské základy ani způsob práce. Na tom trváme.

 

Návrh studia Laboratoř přináší myšlenku, variabilitu i čisté grafické provedení. Důraz je na slově NADĚJE. Hvězda v tomto netradičním provedení je tím, co ze slova dělá logo.

 

Hvězda je zrození.

Hvězda je odkaz, nápověda, objasnění.

 

Hvězda je NADĚJE, neboť naděje se nachází mezi otázkou a odpovědí.


Méně...
 
Kultivace litoměřického skateparku

Kultivace litoměřického skateparku

26.08.15 | Litoměřice

V pátek 21. srpna proběhla pro mladé lidi, za finanční podpory Zdravého města, akce ve skateparku. Na programu byla různá taneční vystoupení dětí z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a z azylového domu.


Více...
 
Kultivace litoměřického skateparku

 

Vystoupili nejen klienti služeb NADĚJE, ale také profesionálové, kteří se věnují breakdancu. Pracovníci  NZDM také provedli úklid odpadků, které byly nahromaděné především pod rampami určenými pro jízdu na skatebordu. Dále natřeli plochu určenou ke sprejování, aby se na ni dalo posléze tvořit. Profesionální sprejeři vytvořili na zdi několik originálních grafitů a tím zkulturnili místní skatepark.


Méně...
 
Prázdninové aktivity klubu Oáza

Prázdninové aktivity klubu Oáza

26.08.15 | Litoměřice

Pracovníci NZDM a SAS připravili na začátku prázdnin pro děti zábavné aktivity.


Více...
 
Prázdninové aktivity klubu Oáza

 

Jeden den se realizoval výlet vlakem do Opárenského údolí a další vybranou aktivitou byla lanová dráha na Mostné hoře. Děti zde měly možnost vyzkoušet si, jak se cítí pravý horolezec při svém výstupu. Všichni se dobře bavili.


Méně...