Zlín

 
 
 
 
 
 
Stejná odměna

Stejná odměna

22.03.23

NADĚJE spolu s dalšími nestátními poskytovateli sociálních služeb stojí za kampaní Stejná odměna.


Více...
 
Stejná odměna

NADĚJE spolu s dalšími nestátními poskytovateli sociálních služeb stojí za kampaní Stejná odměna. 

Pro naše zaměstnance chceme narovnat rozdíly v odměnách, aby neodcházeli do jiných odvětví za důstojnějším výdělkem. Chceme narovnat podmínky financování běžného rozpočtu, aby nestátní pomáhající organizace mohly svým klientům poskytovat kvalitní služby s jasným dlouhodobým výhledem. V neposlední řadě chceme zajistit financování obnovy majetku a investic. 

 

Více informací najdete na webu  https://www.stejnaodmena.cz.


Méně...
 
Světový den sociální práce

Světový den sociální práce

21.03.23

Každé třetí úterý v měsíci březnu si připomínáme Světový den sociální práce. 


Více...
 
Světový den sociální práce

Počátky Světového dne sociální práce se píšou už v roce 1983. Tento rok je označován jako začátek každoročních oslav Dne sociální práce OSN. Na první Světový den sociální práce jsme si však museli počkat do roku 2007. Každoročně tento den slavíme vždy třetí úterý v měsíci březnu. Cílem je upozornit na smysl sociální práce jako profese, na její celospolečenský význam, bránit sociální spravedlnost a lidská práva.

 

Děkujeme všem našim kolegyním a kolegům za jejich skvělou práci v sociálních službách. Práce je to krásná, naplňující, ale občas náročná. Zlínská pobočka NADĚJE má 7 služeb a 110 zaměstnanců. Každý z nich je nedílnou součástí týmu a my jsme moc vděční, že máme tak skvělépracovníky, na které můžeme být právem pyšní.   

 


Méně...
 
Evropský den mozku

Evropský den mozku

11.03.23

Dnešní den patří oslavám Evropského dne mozku. Na denním stacionáři pro osoby s demencí se procvičování mozku věnují intenzivně. 


Více...
 
Evropský den mozku

Dnešní den slavíme Evropský den mozku, který byl poprvé vyhlášen už v roce 1988. Náš mozek je naprosto úžasný orgán. A jako každý jiný sval, i mozek potřebuje stále trénovat, aby byl v co nejlepší kondici. Trénink je důležitý i v období, kdy už svoje schopnosti pozvolna ztrácí, ať už kvůli onemocnění (např. Alzheimerově nemoci) nebo třeba po úrazu. V denním stacionáři se na trénink mozku zaměřujeme každý den. Pomocí různorodých aktivit a cvičení trénujeme krátkodobou i dlouhodobou paměť, orientaci, komunikaci, logické myšlení a další kognitivní schopnosti. A hodně se smějeme, protože humor nám prospívá v každém věku!


A malé doporučení na závěr. Pokud chcete podpořit činnost mozku, doporučuje se konzumace ryb, borůvek, vlašských ořechů, avokáda, brokolice, hořké čokolády a vaječného žloutku. 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen

09.03.23

Dům pokojného stáří oslavil Mezinárodní den žen mimo jiné i krásným vystoupením paní Lenky Kadeřábkové, která zazpívala světoznámé hity z muzikálů a šansony. 


Více...
 
Mezinárodní den žen

Dnešní den je speciální. Připomínáme si Mezinárodní den žen a my v NADĚJI se připojujeme k přání krásného dne pro všechny ženy. Věděli jste, že první zmínka o Mezinárodním dnu žen je z 8. března 1908? V tento den demonstrovaly newyorské dělnice proti těžkým pracovním a životním podmínkám. Od roku 1975 je tento den oficiálně uznán Organizací spojených národů a je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj.

V Domě pokojného stáří jsme tento den náležitě oslavili. Naše klientky a zaměstnankyně dostaly květinku pro radost. Děkujeme Talasovo zahradnictví za pomoc při zajištění karafiátů. Je jich rovná stovka. Krásný den uzavřelo odpolední vystoupení paní Lenky Kadeřábkové, která nás rozvlnila se světovými muzikálovými hity a šansony. Dnešní Mezinárodní den žen jsme si všichni moc užili. Děkujeme.

 

 


Méně...
 
Návštěva dětí z Mateřské školy

Návštěva dětí z Mateřské školy

07.03.23

Dům pokojného stáří navštívila milá návštěva - děti s paní učitelkou z Mateřské školy Budovatelská. 


Více...
 
Návštěva dětí z Mateřské školy

Na Dům pokojného stáří přišla milá návštěva. Navštívilo nás 30 dětí s paní učitelkou Mgr. Lucií Ondíkovou z Mateřské školy Budovatelská ve Zlíně. Třída ježečků se zapojila do soutěže Srdce s láskou darované, kde v letošním roce vyráběli krmítka pro ptáčky do Centrálního parku. Krmítka jsou volně přístupná, takže se každý může zastavit a ptáčkům přilepšit. Ve školce vědí, že v blízkosti parku je i domov pro seniory a rozhodli se, že jedno krmítko vyrobí i pro nás. Paní učitelka nám sdělila, že se s dětmi bavila o tématu stáří a k čemu jsou zřizovány domovy pro seniory. Dodává, že největším posláním je probudit zájem o pomoc druhým jako něco, co máme dělat automaticky. Naši klienti dostali pěkné obrázky od dětí a společně si zazpívali. Moc děkujeme za návštěvu, krásně strávený čas a budeme se těšit na příště.


Méně...
 
Rok důstojnosti

Rok důstojnosti

28.02.23

Rok důstojnosti je rokem konkrétních a viditelných kroků ke zlepšení kvality života a dostupnosti podpory v přirozeném prostředí pro lidi s mentálním postižením. 


Více...
 
Rok důstojnosti

Zlínská pobočka NADĚJE se zapojila do akce s názvem Rok důstojnosti. Tato akce odstartovala 6. ledna 2023 na Noci důstojnosti, kde zazněla řada příslibů pro zlepšení podpory lidí s mentálním postižením. Rok důstojnosti je rokem konkrétních a viditelných kroků ke zlepšení kvality života a dostupnosti podpory v přirozením prostředí pro lidi s mentálním postižením.

 

Více informací o této akci najdete na:

www.RokDustojnosti.cz

 

#RokDustojnosti 

 


Méně...