Zlín

 
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

 

Přečtěte si historii pobočky od jejího vzniku v roce 1992,

aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit střediska Letná.

 

VÝBOR DOBRÉ VŮLE - NADACE OLGY HAVLOVÉ

nám poskytl nadační příspěvek, který jsme použili na úhradu vzdělávání pracovníků. Kurz pro 4 pečující o lidi s demencí začíná v říjnu a potrvá do května roku 2018.

 


 
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

září 2016

07.10.16
Uvnitř čísla najdete: zprávy z Vizovic, grilovací párty, přesná šipka v Otrokovicích, vzpomínky na Ploštinu, zprávy z fundraisingu, cesta do Prahy, změny v chráněném bydlení.....
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: zprávy z Vizovic, grilovací párty, přesná šipka v Otrokovicích, vzpomínky na Ploštinu, zprávy z fundraisingu, cesta do Prahy, změny v chráněném bydlení, výstava obrazů - Míša a Maruška, kalendárium, nepracovní sobota aneb potkat se "jen tak"....


Čtvrtletník NADĚJE Zlín ve formátu PDF


Méně...
 
Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

05.10.16
Ve Spolkovém domě ve Strážnici se 4. října konala v pořadí už IX. Konference zdravotních sester a pracovníků v sociálních službách, kterou uspořádal Domov pro
Více...
 
Zkušenosti z našeho stacionáře zazněly ve Strážnici

Ve Spolkovém domě ve Strážnici se 4. října konala v pořadí už IX. Konference zdravotních sester a pracovníků v sociálních službách, kterou uspořádal Domov pro seniory ve Strážnici.

Této konference jsme se zúčastnili poprvé, a to nejen jako posluchači, ale i jako aktivní účastníci. Na základě pozvání od organizátorů přednesla vedoucí našich služeb pro seniory příspěvek s názvem "Zkušenosti z denního stacionáře". 

Děkujeme kolegům z Jižní Moravy za pozvání na konferenci i za ochotu, se kterou nám umožnili prohlídku jejich domova a sdílení zkušeností.


Méně...
 
Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

19.09.16
Od roku 1994 se datum 21. září připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. S tím souvisí kampaň České alzheimerovské společnosti (ČALS).
Více...
 
Připomínáme Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci

Od roku 1994 se datum 21. září připomíná jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. S tím souvisí kampaň České alzheimerovské společnosti Týden paměti. 

Rovněž zlínská NADĚJE nabízí podporu lidem žijícím s demencí i těm, kteří se o ně starají. Chceme přispět k tomu, aby i v našem městě a okolí byla dostupná odborná a kvalitní pomoc. Proto jsme zahájili činnost Kontaktního místa ČALS. Pokud na sobě nebo svých blízkých pozorujete poruchy paměti, přijďte k nám na testování. Stačí se objednat na telefonním čísle 575 758 131 nebo 775 889 644. Možná se staráte o někoho s Alzheimerovou demencí a potřebujete poradit, jak pečovat a kde si najít pomoc. Naše vyškolené poradkyně se vám budou věnovat a určitě spolu najdete cestu, jak to zvládat lépe. Zavolejte na číslo 775 889 644. Pro vzájemnou podporu a sdílení navštivte svépomocnou podpůrnou skupinu. Vždyť sdílená starost je poloviční starost. 

S Alzheimerovou nemocí nežije jen ten, koho postihne, ale celá jeho rodina. Nemoc však nesmí ubírat lidem na důstojnosti a nikdo by na ni neměl být sám.


Méně...
 
Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

10.08.16
Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným
Více...
 
Klienti chráněného bydlení na Letné cvičí na novém stroji!

Nové sportoviště vzniklo na zahradě Domu NADĚJE, chráněného bydlení, ve ktrém bydlí 15 dospělých osob s mentálním a kombinovaným postižením. Zde řadu let klienti rekreačně sportují. Stávající hřiště na míčové hry je v současnosti nově doplněno o posilovací stroj. Přístroj je zaměřen na posilování a relaxaci dolních končetin. Procvičování chůze a zvyšování pohyblivosti dolních končetin je výbornou prevencí před obezitou a kardiovaskulárními chorobami.

 

Ve známém a bezpečném prostředí cvičební stroj využijí klienti v jakoukoliv denní dobu, dle svých fyzických možností a chuti k individuálnímu sportování.

 

 

Venkovní cvičební prvek od společnosti Colmex jsme mohli zakoupit díky finančnímu příspěvku Nadace Agel. Děkujeme, že podpořili náš projekt, naši práci a snahu rozvíjet v lidech s postižením mimo jiné radost a nadšení z pohybu.

 


Méně...
 

Čtvrtletník NAĎEJE Zlín

28.03.17
Uvnitř čísla najdete: kalendář akcí na tento rok, novinky z Vítku, povídání o panu Jaroslavu Černém a běžeckých nadějích,oslava
Více...
 

Uvnitř čísla najdete: kalendář akcí na tento rok, novinky z Vítku, povídání o panu Jaroslavu Černém a běžeckých nadějích,oslava kulatých narozenin, novinky o Kontakním místě ČALS ve Zlíně, rozhovor s p. Lukovským, majitelem Kožené galenterie LUKA, novinky z dílen, shrnutí o bazaru, o daru KB a spoustu hezkých fotek.

 

Čtvrtletník NADĚJE Zlín, březen 2017


Méně...
 
Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Kongresovým centrem již potřetí zněly gospely

20.07.16
Sobotní podvečer 16. července patřil ve Zlíně gospelovému koncertu Duše zpívej s nadějí.
Více...
 
Gospely se zpívaly s NADĚJÍ

Sobotní podvečer 16. července patřil ve Zlíně gospelovému koncertu Duše zpívej s nadějí.

Kdo chtěl prožít nevšední zážitek a spojit příjemné s užitečným, měl v tento den ideální příležitost. Koncert gospelů a spirituálů totiž nabízel obojí.

Padesátka amatérských zpěváků pod vedením dvou zkušených lektorů z Francie celý týden intenzivně zkoušela duchovní písně rozeznívající po staletí starobylé chrámy i skladby soudobé, při kterých se chce jásat, tančit a prožívat čistou radost. Už úvodní skladba „His name be glorified“ dostala přítomné v zaplněném hledišti Kongresového centra Zlín doslova do němého úžasu, po kterém následoval obrovský aplaus.

Zpěv sboru obecenstvu připravil chvíle plné dojetí i bezprostřední radosti.

Lidé na koncert přicházeli s nejrůznějšími očekáváními. Odcházeli s úsměvem, výrazem spokojenosti a nadšeni výkonem amatérského seskupení, které předvedlo zcela profesionální výkon.

Ve spolupráci s občanským sdružením Duše zpívej se NADĚJI Zlín podařila krásná a bohulibá společenská událost, která pro mnohé znamená víc, než jen nevšední kulturní zážitek. Pro zlínskou NADĚJI byl koncert příležitostí poděkovat firmám, které přispěly na nákup vozu se speciální úpravou pro vozíčkáře.

 

Fotogalerii naleznete na našem FB a také na http://www.nadeje.cz/zlin/galerie?album=643

Záznam koncertu ZDE:


Méně...