Zlín

 
 
 
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

05.04.18
Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě,
Více...
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě, kde bude chládek a soukromí - v pergole. Aby i ležící klienti byli na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. 

Na realizaci tohoto záměru jsme využili výtěžek z Kabelkového VELEtrhu 2017 - návrh, výkopové a terénní práce, stavba zpevněné plochy. To vše už máme.

Nyní máme před sebou velký závazek. Dostavět samotnou pergolu.

 

Pomůžete nám?

Můžete s námi sledovat naši "stavbu" krok po kroku.

 

Darujte nám své kabelky a kupte si na VELEtrhu nové. 

Blíží se hezké dny a v těch přece všichni chceme být venku!

 

Děkujeme!


Méně...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

20.04.18
Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným
Více...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným nadšení a radosti říká: "Podívej se, mám novou kabelku, včera jsem si ji koupila na té akci v divadle." Druhá ji obdivuje a je jí líto, že na Kabelkovém veletrhu nebyla. 

 

 

"Děkujeme za kabelky bylo to krásně strávené odpoledne. I děti byly nadšené z malování a děvčat, která se o ně hezky starala, abychom my dospělí mohli v klidu vybírat."

 

"Mám velkou radost z kabelky, kterou jsem vybrala pro svou vnučku. Je snad větší než ona. Tam se ti vejde takových věcí, podívej!" Dívám se na kytičkovanou tašku na kočárek a říkám si: "Hm, dobrá, ta by se mně taky hodila."

 

"Tuto budu nosit na zmrzlinu a tuto večer na promenádu. A když nebudu vědět kterou, tak ti, mami, jednu půjčím."

 

Kabelkový veletrh každoročně působí různé emoce. Známe jen ty, o kterých nám řeknete, ale stojí za to a my za ně děkujeme!

Dva měsíce jste nám nosili na sběrná místa kabelky, my je odváželi, cenili, balili a chystali k prodeji. Rekordní počet téměř 2 tisíc kabelek nás moc potěšil.

Výtěžek 75 tisíc korun bude použit na stavbu pergoly na zahradě Domu pokojného stáří. 

Fotogalerii z Kabelkového VELEtrhu si můžete prohlédnou na tomto odkazu.

Fotografie ze stavby pergoly tady.

 

Děkujeme všem organizacím, školám, společnostem, jednotlivcům, zaměstnancům NADĚJE Zlín i dobrovolnicím z Univerzity T. Bati, kteří se zapojili do darování i následného prodeje.

Kabelkový VELEtrh je stále pomoc co se nosí.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

03.04.18
Uvnitř čísla najdete: zprávy z VITKU, informace z Kontaktního místa ČALS Zlín, fotogalerie z Domu pokojného stáří, recept na mazanec,
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: zprávy z VITKU, informace z Kontaktního místa ČALS Zlín, fotogalerie z Domu pokojného stáří, recept na mazanec, příprava na reaudit Vážky, o pergole na zahrade DPS, slavnostní otevření Desítky, o Vánocích na dílnách, valentýnské setkání, canisterapie a její účinky, co bylo a bude na Tkalcovně, tréninkový byt - garsonka, co přinesly první dva měsíce na Desítce, Kabelkový VELEtrh.


Méně...
 
Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

26.03.18
Na plácku u Tkalcovny zlínské Naděje se ve čtvrtek 22. března 2018 uskutečnil velikonoční jarmark. Přišly nejen děti z DC Beruška,
Více...
 
Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

Na plácku u Tkalcovny zlínské Naděje se ve čtvrtek 22. března 2018 uskutečnil velikonoční jarmark. Přišly nejen děti z DC Beruška, žáčci ze 17. ZŠ, ale také lidé z řad veřejnosti, kteří měli chuť vyzkoušet si pletení pomlázek, podívat se na tkaní koberců a výrobu svíček, vytvořit si velikonoční přáníčko a ochutnat jarní svěží pití.

Největší úspěch mělo lovení velikonočních vajíček, a to nejen u dětí, ale také dospělých. I přes nepříznivou předpověď počasí vykouklo sluníčko a zahřálo nás na těle i na duši...stejně jako Váš zájem o naši sociálně terapeutickou dílnu.
Akci podpořilo statutární město Zlín. Děkujeme!


Méně...
 
Kabelkový VELEtrh 2018

Kabelkový VELEtrh 2018

Pomoc, co se nosí!

28.02.18
Po roce jsme tu opět s výzvou...
Více...
 
Kabelkový VELEtrh 2018

Po roce jsme tu opět s výzvou...

Otevřete skříně,

vytřiďte kabelky, které už nenosíte,

doneste je na sběrná místa Kabelkového VELEtrhu

a přijďte si koupit jinou.

Letošní ročník přichází s novou "tváří", ale podstata zůstává stejná, pomáhat!

Jen díky vaší pomoci dokážeme dostavět pergolu na zahradě Pokojného stáří, která bude sloužit všem zdejším obyvatelům a jejich rodinám.

Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi.

 


Méně...
 
18. ledna jsme slavnostně otevřeli nové chráněné bydlení Desítka

18. ledna jsme slavnostně otevřeli nové chráněné bydlení Desítka

22.01.18
18. ledna jsme slavnostně otevřeli nové chráněné bydlení Desítka.  Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a podpořili nás. A že prvních návštěvníků bylo dost!
Více...
 
18. ledna jsme slavnostně otevřeli nové chráněné bydlení Desítka

18. ledna jsme slavnostně otevřeli nové chráněné bydlení Desítka. 


Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a podpořili nás. A že prvních návštěvníků bylo dost!

Pozvaní hosté si prohlédli jednotlivé byty s hrdými průvodci, kterými se pro tento den stali klienti chráněného bydlení Desítka. Ke zhlédnutí byla připravena videa z průběhu oprav domu a také z první návštěvy budoucích obyvatel. Výborné občerstvení jsme si objednali u "kolegů" z NADĚJE, otrokovické o.p.s. Všechno proběhlo, jak mělo.
Do konce ledna bude nastěhováno všech deset klientů, kteří navzdory postižení změní svůj život k lepšímu.

Fotogalerie Otevření nového chráněného bydlení 


Méně...