Zlín

 
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY SENIORŮM, LIDEM S ALZHEIMEROVOU NEMOCÍ A LIDEM S MENTÁLNÍM POSTIŽENÍM.

 

Provozujeme KONTAKTNÍ MÍSTO České alzheimerovské společnosti.

 

Přečtěte si historii pobočky od jejího vzniku v roce 1992,

aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Seznamte se s historií sportu zdravotně postižených v NADĚJI Zlín a sledujte aktuality sportovních aktivit střediska Letná.

 

VÝBOR DOBRÉ VŮLE - NADACE OLGY HAVLOVÉ

nám poskytl nadační příspěvek, který jsme použili na úhradu vzdělávání pracovníků. Kurz pro 4 pečující o lidi s demencí začíná v říjnu a potrvá do května roku 2018.

 


 
 
Národní potravinová sbírka

Národní potravinová sbírka

Potraviny - pro jednoho běžná věc, pro druhého vzácnost!

23.11.16
12. 11. 2016 jsme se zapojili do Národní potravinové sbírky - trvanlivé potraviny jsme vybírali v supermarketu Kaufland na ulici Sokolská.
Více...
 
Národní potravinová sbírka

Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy organizoval Národní potravinovou sbírku (dále jen NPS) a my jsme byli při tom!


Pár hodin po Benefičním večeru zaměstnanci zlínské NADĚJE byli opět připraveni pomáhat našim klientům.


Ve zmíněném supermarketu nakupující darovali trvanlivé potraviny pro mentálně postižené lidi, žijící v Chráněném bydlení a pro seniory žijící v Domě pokojného stáří.

Vybrala se téměř tuna potravin, která bude v průběhu celého roku zabezpečovat hladký chod obou "domácností".


Děkujeme všem, kteří se zapojili a podporují nás!


Méně...
 
6. benefiční večer...na vlně naděje

6. benefiční večer...na vlně naděje

Benefiční večer je oblíbenou akcí, která spojuje partnery, zaměstnance, klienty a příznivce zlínské NADĚJE

22.11.16
11. 11. 2016 se na IH Moskva konal již 6. benefiční večer...na vlně naděje! Všechna místa byla obsazena a výtěžek krásný! Děkujeme za Vaši přízeň!
Více...
 
6. benefiční večer...na vlně naděje

Tradiční oblíbená benefiční akce byla do jediného místa vyprodaná!

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na celkovém výtěžku 140 tisíc korun. Peníze pomohou lidem ve stáří a s alzheimerovou nemocí.

 

Dovolte mně krátké shrnutí pro ty, kteří se plesu nezúčastnili.

Měli jsme novou výzdobu, kterou vyrobil náš zaměstnanec (máme samé šikovné kolegy, čtěte dále) sál plný větrníků v barvách jednotného vizuálního stylu, zůstala nám věrná kapela Show band, opět byl bohatý raut a tombola. Novinkou byl fotokoutek, kde si hosté mohli před "nadějným" pozadím udělat památeční fotku. Velkým hřebem a show byla dvě vystoupení - módní přehlídka vytvořená z modelů chystaného bazaru a taneční vystoupení latinsko-amerických tanců. Obého se s radostí a velkou chutí ujali zaměstnanci a klienti zlínské NADĚJE, za což jim patří velký dík a pochvala. Vžili se do svých rolí modelů, modelek a tanečnic s velkou vervou a nasazením!

 

Letos jsme požádali o dojmy návštěvníky plesu...dočtete se je na FB a v příštím čtvrtletníku. Děkujeme za ně!

Fotografie zde.


Méně...
 
Nové zastínění v sociálně terapeutických dílnách NADĚJE Zlín

Nové zastínění v sociálně terapeutických dílnách NADĚJE Zlín

Díky podpoře Nadace ČEZ a aplikaci EPP vznikají rukodělné výrobky v lepších podmínkách.

03.11.16
1. 11. 2016 jsme slavnostně uvedli do provozu nové zastínění v sociálně terapeutických dílnách pro lidi s mentálním postižením.Toto jsme
Více...
 
Nové zastínění v sociálně terapeutických dílnách NADĚJE Zlín

1. 11. 2016 jsme slavnostně uvedli do provozu nové zastínění v sociálně terapeutických dílnách pro lidi s mentálním postižením.Toto jsme získali díky podpoře Nadace ČEZ, aplikaci EPP a pohybu lidí, které projekt zaujal. Body potřebné k realizaci projektu Nadace ČEZ proměnila ve finanční příspěvek na pořízení zastínění.
Velmi příjemná a bezprostřední akce, které se zúčastnil i tiskový mluvčí skupiny ČEZ pan Vladislav Sobol, dala příležitost klientům předvést činnosti, které v dílnách pod vedením sociálních pracovníků provádějí. Nakonec pana Sobola vyzvali i na utkání ve stolním fotbale.
Děkujeme všem, kteří se do akce sbírání bodů zapojili a oznamujeme, že krásné rukodělné výrobky tak díky podpoře Nadace ČEZ nyní vznikají v lepších podmínkách. 


Méně...
 
10 let nového Domu pokojného stáří - Den otevřených dveří

10 let nového Domu pokojného stáří - Den otevřených dveří

03.10.16
V prosinci letošního roku oslavíme 10 let poskytování služeb seniorům a lidem s demencí v novém Domě pokojného stáří na Jižních Svazích.
Více...
 
10 let nového Domu pokojného stáří - Den otevřených dveří

V prosinci letošního roku oslavíme 10 let poskytování služeb seniorům a lidem s demencí v novém Domě pokojného stáří na Jižních Svazích.

Toto kulaté jubileum si chceme připomenout při slavnostní ekumenické bohoslužbě, která se uskuteční ve středu 19. října od 15:00 hodin v kapli domova. 

Rádi bychom se při této příležitosti potkali se všemi, kteří byli u zrodu myšlenky nového domova, u jeho stavby, v začátcích poskytování služby klientům a také se všemi, kteří tuto chvíli chtějí "jen" prožít společně s námi.

Přijměte tedy naše srdečné pozvání!

Dalšími akcemi, které k této příležitosti připravujeme, bude den otevřených dveří a setkání stávajících i bývalých zaměstnanců - obě tyto akce se uskuteční 3. listopadu 2016. 

Těšíme se na setkání.


Méně...
 
Slavnostní ekumenická bohoslužba

Slavnostní ekumenická bohoslužba

21.10.16
Ve středu 19. října jsme na domově zažili slavnostní chvíle - společně jsme při ekumenické bohoslužbě slavili 10 let poskytování služeb v nové budově Domu pokojného
Více...
 
Slavnostní ekumenická bohoslužba

Ve středu 19. října jsme na domově zažili slavnostní chvíle - společně jsme při ekumenické bohoslužbě slavili 10 let poskytování služeb v nové budově Domu pokojného stáří na Jižních Svazích. Tato bohoslužba byla první akcí, kterou si toto výročí chceme připomenout. 

Snad na vás slavnostní atmosféra dýchne i z fotografií... 

Děkuji všem, kteří tuto slavnostní chvíli přišli s námi prožít.


Méně...
 
Benefiční večer...na vlně naděje

Benefiční večer...na vlně naděje

Pojďte s námi na ples a pomůžete dobré věci!

17.10.16
Již 6. benefiční večer zlínské NADĚJE na IH Moskva! Přijměte naše vřelé pozvání, protože pomáhat a přitom se dobře bavit...TO LZE!
Více...
 
Benefiční večer...na vlně naděje

Těšte se na botahou tombolu, pestrý raut, příjemnou hudbu k tanci i poslechu, fotokoutek, vystoupení zaměstnanců a klientů NADĚJE a hlavně na příjemná setkávání, o kterých tento večer je!

Neváhejte a zakupte si svoji vstupenku! 


Méně...