Zlín

 
 
 
 
ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

Klimatizace pro horké dny

15.05.18
Do třetího, nejvyššího patra Domu pokojného stáří chceme pořídit klimatizaci. Na tomto patře, žije19 lidí s Alzheimerovou nemocí
Více...
 
ČSOB pomáhá regionům...pomůžete taky?

Do třetího, nejvyššího patra Domu pokojného stáří chceme pořídit klimatizaci. Na tomto patře, žije19 lidí s Alzheimerovou nemocí a jinými druhy demencí. Obyvatelé jsou na svých pokojích minimálně. Tráví většinu svého dne ve společných prostorách, při nejrůznějších aktivitách – canisterapie, rukodělné činnosti, tréninky paměti, předčítání, hry nebo sledování televize a odpočívání v polohovacích křeslech. V období, kdy venku vládnou vysoké teploty, je na patře nepříjemně, téměř nesnesitelně...

 

Usilovali jsme o zapojeni do grantu ČSOB, Jarní výzvy 2018 - ČSOB pomáhá regionům. Podařilo se a dostali jsme se do čtveřice projektů, která soupeří o prvenství, 50 tisíc korun.

Abychom se umístili na první příčce, potřebujeme porazit konkurenci v množství získaných peněz od veřejnosti. Pomůžete nám?

 

Jak na to?

 

Klikněte prosím na tentoodkaz http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/zlinsky-kraj/2016954/klimatizace-pro-horke-dny, shlédněte video, které bylo pro tento účel natočeno a pokud budete souznět s našim nápadem a chutí zlepšovat služby, pošlete vámi zvolenou částku nejpozději do 26. 6. 2018 prostřednictvím řádně registrované veřejné sbírky Fóra dárců, (FD) na jednotné číslo účtu u společnosti ČSOB, a to plně v souladu s platnými legislativními předpisy. Každé vybrané neziskové organizaci je přidělen vlastní variabilní symbol, na základě kterého lze identifikovat jednotlivé příspěvky. Všechny peněžní prostředky, které budou vybrány v tomto grantovém klání budou po ukončení “hlasování” převedeny na náš účet. Ty, které zůstanou volné po nákupu klimatizace, použijeme na nákupy dalších potřebných věcí v našem domově. O využití vašich darů Vás budeme informovat.

 

Budeme rádi, když lidem, žijícím ve 3. patře Domu pokojného stáří, horké dny zpříjemníte. 


Méně...
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

05.04.18
Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě,
Více...
 
Věříme, že postavíme pergolu z kabelek

Od loňského roku toužíme po tom, aby všichni obyvatelé Domu pokojného stáří mohli trávit hezké dny na zahradě, v příjemném místě, kde bude chládek a soukromí - v pergole. Aby i ležící klienti byli na čerstvém vzduchu a měli stejné možnosti jako ti, kteří mají více síly a jsou samostatnější. 

Na realizaci tohoto záměru jsme využili výtěžek z Kabelkového VELEtrhu 2017 - návrh, výkopové a terénní práce, stavba zpevněné plochy. To vše už máme.

Nyní máme před sebou velký závazek. Dostavět samotnou pergolu.

 

Pomůžete nám?

Můžete s námi sledovat naši "stavbu" krok po kroku.

 

Darujte nám své kabelky a kupte si na VELEtrhu nové. 

Blíží se hezké dny a v těch přece všichni chceme být venku!

 

Děkujeme!


Méně...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

20.04.18
Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným
Více...
 
O Kabelkovém VELEtrhu slovy veřejnosti

Jedu trolejbusem, je úterý. Přede mnou sedí dvě paní středního věku. Povídají si. Jedna z nich najednou zvedne svou rudou kabelku a zvýšeným hlasem plným nadšení a radosti říká: "Podívej se, mám novou kabelku, včera jsem si ji koupila na té akci v divadle." Druhá ji obdivuje a je jí líto, že na Kabelkovém veletrhu nebyla. 

 

 

"Děkujeme za kabelky bylo to krásně strávené odpoledne. I děti byly nadšené z malování a děvčat, která se o ně hezky starala, abychom my dospělí mohli v klidu vybírat."

 

"Mám velkou radost z kabelky, kterou jsem vybrala pro svou vnučku. Je snad větší než ona. Tam se ti vejde takových věcí, podívej!" Dívám se na kytičkovanou tašku na kočárek a říkám si: "Hm, dobrá, ta by se mně taky hodila."

 

"Tuto budu nosit na zmrzlinu a tuto večer na promenádu. A když nebudu vědět kterou, tak ti, mami, jednu půjčím."

 

Kabelkový veletrh každoročně působí různé emoce. Známe jen ty, o kterých nám řeknete, ale stojí za to a my za ně děkujeme!

Dva měsíce jste nám nosili na sběrná místa kabelky, my je odváželi, cenili, balili a chystali k prodeji. Rekordní počet téměř 2 tisíc kabelek nás moc potěšil.

Výtěžek 75 tisíc korun bude použit na stavbu pergoly na zahradě Domu pokojného stáří. 

Fotogalerii z Kabelkového VELEtrhu si můžete prohlédnou na tomto odkazu.

Fotografie ze stavby pergoly tady.

 

Děkujeme všem organizacím, školám, společnostem, jednotlivcům, zaměstnancům NADĚJE Zlín i dobrovolnicím z Univerzity T. Bati, kteří se zapojili do darování i následného prodeje.

Kabelkový VELEtrh je stále pomoc co se nosí.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

03.04.18
Uvnitř čísla najdete: zprávy z VITKU, informace z Kontaktního místa ČALS Zlín, fotogalerie z Domu pokojného stáří, recept na mazanec,
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: zprávy z VITKU, informace z Kontaktního místa ČALS Zlín, fotogalerie z Domu pokojného stáří, recept na mazanec, příprava na reaudit Vážky, o pergole na zahrade DPS, slavnostní otevření Desítky, o Vánocích na dílnách, valentýnské setkání, canisterapie a její účinky, co bylo a bude na Tkalcovně, tréninkový byt - garsonka, co přinesly první dva měsíce na Desítce, Kabelkový VELEtrh.


Méně...
 
Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

26.03.18
Na plácku u Tkalcovny zlínské Naděje se ve čtvrtek 22. března 2018 uskutečnil velikonoční jarmark. Přišly nejen děti z DC Beruška,
Více...
 
Velikonoční jarmark na plácku u Tkalcovny

Na plácku u Tkalcovny zlínské Naděje se ve čtvrtek 22. března 2018 uskutečnil velikonoční jarmark. Přišly nejen děti z DC Beruška, žáčci ze 17. ZŠ, ale také lidé z řad veřejnosti, kteří měli chuť vyzkoušet si pletení pomlázek, podívat se na tkaní koberců a výrobu svíček, vytvořit si velikonoční přáníčko a ochutnat jarní svěží pití.

Největší úspěch mělo lovení velikonočních vajíček, a to nejen u dětí, ale také dospělých. I přes nepříznivou předpověď počasí vykouklo sluníčko a zahřálo nás na těle i na duši...stejně jako Váš zájem o naši sociálně terapeutickou dílnu.
Akci podpořilo statutární město Zlín. Děkujeme!


Méně...
 
Kabelkový VELEtrh 2018

Kabelkový VELEtrh 2018

Pomoc, co se nosí!

28.02.18
Po roce jsme tu opět s výzvou...
Více...
 
Kabelkový VELEtrh 2018

Po roce jsme tu opět s výzvou...

Otevřete skříně,

vytřiďte kabelky, které už nenosíte,

doneste je na sběrná místa Kabelkového VELEtrhu

a přijďte si koupit jinou.

Letošní ročník přichází s novou "tváří", ale podstata zůstává stejná, pomáhat!

Jen díky vaší pomoci dokážeme dostavět pergolu na zahradě Pokojného stáří, která bude sloužit všem zdejším obyvatelům a jejich rodinám.

Děkujeme a těšíme se na setkání s Vámi.

 


Méně...