Zlín

 
 
 
 
Obhájili jsme Vážku

Obhájili jsme Vážku

16.07.18
11. a 12. července 2018 jsme v denním stacionáři a v domově se zvláštním režimem přivítali auditorky České alzheimerovské společnosti. Přijely na reaudit, zkontrolovat, jestli i po
Více...
 
Obhájili jsme Vážku

 

11. a 12. července 2018 jsme v denním stacionáři a v domově se zvláštním režimem přivítali auditorky České alzheimerovské společnosti. Přijely na reaudit, zkontrolovat, jestli i po dvou letech od získání certifikátu Vážka poskytujeme v našich službách lidem žijícím s demencí kvalitní péči.

 

Nervózní jsme byli, to nebudeme zastíra. Stále se chceme zlepšovat a děláme pro to, co můžeme. Máme kvalitní personál, který svou práci dělá rád a s nejlepším svědomím, ale slovo kontrola či audit v člověku vyvolá vždycky zvláštní pocit, jako ve škole. Nakonec i jednotlivá kritéria auditu jsou hodnocena pětistupňovou škálou.

 

Co všechno se hodnotí? Kritérií je celkem 13. Např. filozofie a základní nastavení péče o lidi s demencí, aktivity, individualizace péče, výživa, zdravotní péče, bezpečnost, architektonické řešení a vybavení zařízení, péče o personál a grandmother's test.

 

Po dvoudenním pobytu auditorek můžeme říci, že jsme obhájili označení služeb certifikátem Vážka. Máme velkou radost, že všechno plníme dle auditu výborně, nadprůměrně či bez výhrad. Věříme, že i nadále se nám podaří naše služby a jejich kvalitu posunovat kupředu.


Méně...
 
Opustila nás trenérka plavání Mgr. Eva Königová

Opustila nás trenérka plavání Mgr. Eva Königová

11.07.18
S  hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás v sobotu 23. 6. 2018 navždy opustila vynikající trenérka plaveckého sportu a milý
Více...
 
Opustila nás trenérka plavání Mgr. Eva Königová

S  hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás v sobotu 23. 6. 2018 navždy opustila vynikající trenérka plaveckého sportu a milý člověk Mgr. Eva Königová. 

 

Eva Königová jako dobrovolník trénovala klienty NADĚJE v plavání neuvěřitelných 17 let.

Dokázala si k nim najít cestu, díky které ji klienti i pracovníci NADĚJE respektovali a obdivovali. Trpělivou, mnohdy nelehkou a náročnou prací vychovala z našich klientů sportovce, kteří byli úspěšní nejen v národních soutěžích, ale i na mezinárodních olympiádách. Paní Eva ráda přijímala naše pozvání do NADĚJE na jiné sportovní nebo společenské akce, znali ji prakticky všichni klienti i pracovníci. 

 

Sportovci NADĚJE Zlín se ve dnech 25. – 28. června zúčastnili Národních her Speciálních olympiád v Brně, kde soutěžili ve třech sportovních odvětvích: stolním tenisu, bocci a plavání. Po skončení olympiády se nevypravili přímo domů, ale na rozloučení se svou dlouholetou trenérkou v plavání Evou Königovou, která nás ve věku 78 let opustila...

 

Věnujme ji tichou vzpomínku.


Méně...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Čtvrtletník NADĚJE Zlín

22.06.18
Uvnitř čísla najdete: Nadějní běžci a půlmaraton, novinky z Vitku, co pro nás v péči o naše klienty znamená biografie, pozdrav z
Více...
 
Čtvrtletník NADĚJE Zlín

Uvnitř čísla najdete: Nadějní běžci a půlmaraton, novinky z Vitku, co pro nás v péči o naše klienty znamená biografie, pozdrav z kuchyně, spolupráce s rodinami v denním stacionáři, fotogalerie, pergola postavená z kabelek, bubnový sušič od Moneta money bank, boj o klimatizaci v ČSOB, sporťáček a speciální prolínání, Ajvar z Podravky, strategické plánování, návštěva prvňáčků ve Svíčkárně, oslava šedesátin v chráněném bydlení, co nového ve Tkalcovně, Filmový festival ve Zlíně, požehnání pro Rosťu a Jarku


Méně...
 
Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Slavnostní požehnání muži a ženě spojilo dvojici lidí s lehkým mentálním postižením

11.06.18
Co napsat jiného, než co už bylo napsáno ve Zlínském deníku a vyřčeno v Událostech v regionech v České televizi? Hlavou se mi honí
Více...
 
Jaruška a Rosťa jsou svoji!

Co napsat jiného, než co už bylo napsáno ve Zlínském deníku a vyřčeno v Událostech v regionech v České televizi? Hlavou se mi honí milion myšlenek a křehkých okamžiků na pátek 8. června 2018, které se jen těžko dají zformulovat do pár vět.

Prohlédněte si svatební reportáž.

 

Požehnání Rosťovi a Jarce bylo velkou událostí pro celou zlínskou NADĚJI.

Jsme moc rádi, že se nám spolu s evangelickým farářem Petrem Pivoňkou podařilo zrealizovat velký sen páru. Rosťa nemůže po rozhodnutí soudu uzavřít manželství. Mohli si ale slíbit lásku, věrnost a pomoc jeden druhému. 

Všech se nás různými způsoby dotýkalo spojení dvou lidí, kteří se doplňují a jeden bez druhého by byli ztraceni a neúplní. A to v případě lidí s postižením platí dvojnásob! Očekávání před obřadem bylo viditelné na každém, kdo přišel dvojici do evangelického kostela podpořit - na zaměstnancích, klientech, rodinných příslušnících a přátelích páru. Takový obřad člověk zažije jednou za život... Petr Pivoňka dal slovům, písním a všem okamžikům lehkost, ale také vážnost, jakou si tento životní krok zaslouží.

 

Bylo to celé dojemné, plné úsměvů, smíchu, jiné a přece tak podobné každé jiné svatbě.

Přejeme Rosťovi a Jarce hodně štěstí v dalších společně strávených dnech. A vězte, že překážky máme v životě od toho, abychom se je naučili odstraňovat!

 


Méně...
 
Pergola z kabelek stojí a dobře slouží

Pergola z kabelek stojí a dobře slouží

20.06.18
Dva ročníky Kabelkového VELEtrhu nám pomohly postavit na zahradě Domu pokojného stáří pergolu. Děkujeme všem, kteří se na ní jakkoliv
Více...
 
Pergola z kabelek stojí a dobře slouží

Dva ročníky Kabelkového VELEtrhu nám pomohly postavit na zahradě Domu pokojného stáří pergolu. Děkujeme všem, kteří se na ní jakkoliv podíleli! 

 

Jsme moc rádi, že:

  • si díky nové dominantě zahrady mohou rodiny s klienty v klidu a soukromí popovídat,
  • si naši zaměstnanci mohou sníst oběd na čerstvém vzduchu,
  • senioři žijící u nás jsou při zahradnních akcích a činnostech venku chráněni před sluníčkem,
  • jsme dostáli závazku, který jsme si před dvěmi lety zadali a i přesto, že jsme museli některé dílčí činnosti udělat jinak, než se na začátku zdálo, stojí na zahradě hezká pergola, ze které máme všichni velkou radost!

 

Fotogalerie o stavbě pergoly a životě s ní.

 

Nutno ještě podotnout, že návrh vymyslel náš zaměstnanec pan Stanislav Novotný.


Méně...
 
NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

08.06.18
Rostislav a Jarmila, dvojice lidí s lehkým mentálním postižením, nemohou uzavřít sňatek kvůli omezení svéprávnosti. Přesto své
Více...
 
NENÍ TO SVATBA, ALE PŘESTO JDE O DŮLEŽITÝ KROK V ŽIVOTĚ DVOU LIDÍ S POSTIŽENÍM

Rostislav a Jarmila, dvojice lidí s lehkým mentálním postižením, nemohou uzavřít sňatek kvůli omezení svéprávnosti. Přesto své svobodné rozhodnutí žít spolu a pomáhat si, stvrdí slavnostním požehnáním v evangelickém kostele ve Zlíně dne 8. 6. 2018.

 

Rostislav s Jarmilou bydlí v chráněném bytě zlínské NADĚJE. Na požehnání svazku se dlouhodobě připravovali. I lidé, kteří nemohou činit důležité právní úkony, jsou přesto svobodní ve svém rozhodnutí a mají právo žít podle svých představ.


Méně...