Zlín

 
 
 
 
 
 
Nová pomoc v denním stacionáři

Nová pomoc v denním stacionáři

28.06.23

Denní stacionář pro osoby s demencí na Voženílkově ulici přivítal nové vybavení.


Více...
 
Nová pomoc v denním stacionáři

Denní stacionář pro osoby s demencí na Voženílkově ulici přivítal nové vybavení. Konkrétně se jedná o invalidní vozíky a kardio křesla, které jsou v této službě nenahraditelné . Pro naše klienty je velmi důležité, aby mohli být co nejvíce součástí běžného života. Proto jim v rámci jejich pobytu ve stacionáři rádi zprostředkováváme kontakt s lidmi na sídlišti, nabízíme výlety do muzea nebo do cukrárny. Pro některé klienty je již velmi obtížná chůze na delší vzdálenost nebo také do kopce a z kopce. Aby pracovníci mohli i hůře pohyblivým klientům procházky nabídnout, potřebují odlehčený a bezpečný invalidní vozík s brzdou, na kterém se bude dobře sedět a manipulace s ním bude lehká. Kardia křesla naši klienti využívají k odpočinku během dne. Jedná se o bezpečná a velmi pohodlná křesla, která mají navíc kolečka, takže se bez problému může vyjet i před náš denní stacionář .

 

Tímto velmi děkujeme Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové za podporu a finanční pomoc při pořízení nových pomocníků pro klienty denního stacionáře.

 


Méně...
 
Loukování

Loukování

23.06.23

Včerejší odpoledne patřilo našim zaměstnancům. Sešli jsme se na společném grilování a užili si moc krásné chvíle. 


Více...
 
Loukování

Ve zlínské oblasti NADĚJE nás pracuje více jak sto zaměstnanců. Sejít se proto není vůbec jednoduché a vyžaduje to důmyslnou přípravu a plánování. Včerejší odpoledne patřilo našim zaměstnancům, kterým jsme tímto mohli vyjádřit poděkování za skvělou práci, kterou odvádějí. Měli jsme jednu z mála příležitostí setkat se napříč službami a týmy. Velmi nás těšilo, že přišli i kolegyně na mateřské nebo ti, kteří s námi už nepracují. Mohli jsme si v klidu popovídat, sdělit novinky, grilovat, zahrát hry a zaposlouchat se do krásných písniček Gaudeon bandu. Včerejší odpoledne jsme měli možnost zastavit se, zpomalit a užít si báječné chvíle s kolegyněmi a kolegy. Vidět tolik spokojených tváří a úsměvů nás opravdu těšilo.

 

Velice děkujeme Hospodě na hřišti v Loukách, kteří nám poskytli zázemí a skvěle se o nás postarali.

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Hrnčířský kruh je na svém místě

Hrnčířský kruh je na svém místě

12.06.23

Loni v listopadu jsme pořádali Tichou aukci laskavosti. Z výtěžku jsme chtěli rozšířit keramickou dílnu na Svíčkáně/Tkalcovně. Konečně můžeme do světa vypustit informaci, že hrnčířský kruh doputoval na své místo. 


Více...
 
Hrnčířský kruh je na svém místě

Loni v listopadu jsme pořádali Tichou aukci laskavosti a z výtěžku jsme se chystali rozšířit keramickou dílnu na Svíčkárně/Tkalcovně. Konečně můžeme do světa vypustit informaci, že hrnčířský kruh již doputoval na své místo. Pracovníci s klienty se tak můžou pustit do práce. S novým hrnčířským kruhem jsme se všichni seznámili a pustili jsme se do samotného nácviku centrování hlíny. Na první pohled to možná nevypadá, ale jedná se o poměrně náročnou činnost. O to větší výzva to pro naše klienty bude. Někteří z nich již pravidelně intenzivně trénují a těší se ze svých pokroků!


Už brzy se můžete těšit na nové výrobky.

 


Méně...
 
Zapiš se (nejen) Matějovi do života

Zapiš se (nejen) Matějovi do života

01.06.23

Sociální práce je o tom, že denně pomáháme ostatním. S klienty jsme ve chvílích radosti i smutku, organizujeme pro ně různé aktivity a snažíme se, aby každý den stál za to. Dnešní příspěvek není o klientech, ale o rodině našeho skvělého kolegy Michala Křižky, který potřebuje naši pomoc.


Více...
 
Zapiš se (nejen) Matějovi do života

Symbolicky jsme vybrali dnešní Mezinárodní den dětí pro napsání této zprávy. Rozhodli jsme se využít sílu internetu s jasným cílem – najít vhodného dárce kostní dřeně (nejen) pro Matěje. Ale pěkně popořádku.

Matěj je syn našeho kolegy Michala Křižky, který pracuje jako vedoucí přímé péče v sociálně terapeutické dílně. Matěj trpí velmi vzácnou poruchou krvetvorby, která se nazývá Diamond Blackfan anémie a akutně se pro něj hledá dárce kostní dřeně.  

 

V České republice je 56 náběrových míst, kde je možné se během chvilky zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Dnes ve Zlíně startuje Mezinárodní filmový festival, kde můžete najít stánek ve kterém se lze zapsat do registru dárců kostní dřeně a změnit tak někomu život. Stánek bude na Mezinárodním filmovém festivalu po celou dobu jeho trvání (1. – 7. června 2023) a najdete ho u Mr. Coffee v parku Komenského.

 

Zapsáním do Českého národního registru dárců dřeně můžete někomu dát šanci na normální život. Půjdete do toho s námi? 


Méně...
 
Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

16.05.23

Kabelky, batohy, tašky a peněženky. To je velmi dobrý základ benefiční akce Kabelkový VELEtrh, který jsme letos organizovali již po dvanácté. 


Více...
 
Dvanáctý ročník Kabelkového VELEtrhu je za námi

Kabelky, batohy, tašky a peněženky. To je velmi dobrý základ benefiční akce Kabelkový VELEtrh, který jsme letos organizovali již po dvanácté. Kabelka je nezbytný doplněk každé ženy, takže když jsme před 13 hodinou viděli zástupy žen u Městského divadla, tušili jsme, že letošní akce bude opět vydařená.

 

Kabelkový VELEtrh stojí na pevných základech už od samotného začátku. Co ještě přidat k oblíbené akci, aby byla ještě zajímavější? Přípravy byly náročné, ale podařilo se a v letošním roce jste se poprvé mohli zaposlouchat do krásného hudebního vystoupení Markéty Vodičkové a Filipa Vítů. Mohli jste si dát výbornou kávu Nextpresso, kterou připravovali naši zaměstnanci a nechyběla ani sladká tečka z Cukrárny nejen Mrkvové DORTY. Těšil nás pohled na návštěvníky, kteří v jedné ruce drželi kabelky a ve druhé zákusek. Měli jsme velkou radost, když jsme viděli, že jste nakoupili kabelky a pak poseděli při občerstvení a hudebním vystoupení. Náš cíl byl jasný, vytvořit příjemný prostor pro zastavení a sdílení s ostatními.

 

V divadle na Vás letos čekalo několik set překrásných kousků, výrobky klientů ze sociálně terapeutické dílny, VIP koutek s novými kabelkami, batohy a také peněženky LAGEN.

 

Velmi děkujeme zlínským firmám Blaire.cz, LAGEN a Vasky za to, že nás podpořili jak v aukci kabelek, tak na samotném Kabelkovém VELEtrhu.

 

Poděkování patří i panu Vidličkovi z Nextpressa za dodání skvělé kávy a všeho potřebného pro jeho přípravu. Zapomenout nesmíme ani na paní Šenkeříkovou z Cukrárny Mrkvové DORTY v Malenovicích, která stojí za výborným sladkým občerstvením.

 

Děkujeme i dobrovolnicím z řad zaměstnanců Yokohama TWS Česká republika a studentek Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. 

 

Poděkování míří i do Městského divadla za to, že jsme i v letošním roce mohli benefiční akci uspořádat v příjemném zázemí.

 

Zlínskému deníku patří poděkování za propagaci v tisku. O fotky se postaral pan Králíček ze Zlínského deníku a náš kolega Michal Křižka.

 

Výtěžek z Kabelkového VELEtrhu 2023 je krásných 77 678 Kč. Tento výtěžek Nadace Divoké husy do výše 60 000 Kč zdvojnásobila. Takže na realizaci terapeutického koutku pro klienty v Domě pokojného stáří míří částka 137 678 Kč.

 

Závěrem děkujeme všem kolegům, kteří se podíleli na organizaci Kabelkového VELEtrhu 2023. A také děkujeme všem, kteří si koupili či vydražili kabelku. Protože Kabelkový VELEtrh je pomoc, co se nosí.

 

 

 

 

 


Méně...
 
Dnes slavíme Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek

Dnes slavíme Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek

12.05.23

Zdravotní sestra je anděl, převlečený za člověka. 


Více...
 
Dnes slavíme Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek

12. květen je od roku 1965 označován jako Mezinárodní den zdravotních sester a ošetřovatelek. Zásluhu na tom nese Florence Nightingale, která se narodila 12. května 1820. Florence byla anglická ošetřovatelka šlechtického původu a byla považována za zakladatelku a průkopnici povolání všeobecné zdravotní sestry a moderního ošetřovatelství.

 

Děkujeme všem zdravotním sestřičkám, které u nás ve zlínské NADĚJI pracují. Vážíme si jejich každodenní obětavé a náročné práce. A těší nás, že jsou tady pro naše klienty vždy s úsměvem na tváři.


Méně...