Vysoké Mýto

 
 

 
 
Vzácný člověk

Vzácný člověk

23.02.14
Čím víc příležitostí mám poznávat jednotlivé obyvatele našeho Domova, tím víc mne znovu a znovu překvapují a zahanbují. Svým zájmem, otevřeností nebo milým úsměvem (který
Více...
 
Vzácný člověk

 

Čím víc příležitostí mám poznávat jednotlivé obyvatele našeho Domova, tím víc mne znovu a znovu překvapují a zahanbují. Svým zájmem, otevřeností nebo milým úsměvem (který mi na tváři - nevím proč ) tak často chybí.  Nebo tím, jak se vyrovnávají se svými hendikepy. Dovedou naslouchat a také poutavě vyprávět. Co člověk, to silný a vzácný příběh.

 

Naposledy mne takto obohatili manželé Vajrauchovi. To, že se zabývají výrobou různých dřevěnných hraček, šitím, čalouněním a podobnými pracemi, to jsem věděla. Že je to ale i při jejich věku a zdravotních omezeních stále ohromně baví a že dovedou vyrobit téměř vše, jsem se přesvědčila na vlastní kůži minulé pondělí. Můj sedmiletý synek si namaloval jakési strašidlo a zatoužil po jeho "zhmotnění" do skutečné podoby. Po laskavé a vstřícné domluvě s paní Vajrauchovou jsem jí obrázek předala a netrvalo ani dva dny - a ejhle! "Drápek", jak ho náš Honza poté pojmenoval, byl na světě! Jak se to povedlo - posuďte sami!

 

O jejích krásných krajinných malbách a o tom, jak se těší, že zkusí něco nového - tentokrát akvarel - s jejím svolením zase někdy příště. Snad se mi podaří její nadšení předat dál!

 

Martina Soukupová

PR a fundraising

 

   


Méně...
 
Výstava vánočních ozdob v Domově

Výstava vánočních ozdob v Domově

23.02.14
Více než 60 návštěvníků zavítalo v pátek 29. listopadu 2013 do Domu pokojného stáří NADĚJE ve Vysokém Mýtě. Během dne otevřených dveří zde pro ně byla
Více...
 
Výstava vánočních ozdob v Domově

 

 

Více než 60 návštěvníků zavítalo v pátek 29. listopadu 2013 do Domu pokojného stáří NADĚJE ve Vysokém Mýtě. Během dne otevřených dveří zde pro ně byla připravena prodejní výstava adventních věnců a vánočních dekorací.  Nechyběl svařák pro každého do ruky a drobné rukodělné výrobky. S mimořádným ohlasem se setkala souběžná  mimořádná prodejní výstava vánočních ozdob z královédvorského družstva Vánoční ozdoby DUV, které je naším největším výrobcem ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob. Mnozí se totiž do NADĚJE pak pro ně ještě během celého dne vraceli znovu a přikupovali překrásné ptáčky nebo skleněné baňky. Na místě byla přítomna i malířka, která ozdoby přímo dekorovala. To zajímalo malé děti i velké dospělé a někteří si neváhali nechat baňku i ozdobit dle svého přání. Tuto výjimečnou příležitost si nenechali ujít ani obyvatelé Domova, které výstava vánočních ozdob přímo nadchla.  

 

           


Méně...
 
Dobrovolník roku Pardubického kraje je z NADĚJE

Dobrovolník roku Pardubického kraje je z NADĚJE

22.02.14
Kongresový  sál  AFI  paláce  v  Pardubicích  patřil v pondělí 2. prosince 2013 od 17 hodin návštěvníkům výjimečného slavnostního galavečera. Své ceny zde převzali zástupci společensky
Více...
 
Dobrovolník roku Pardubického kraje je z NADĚJE

 

Dobrovolník roku Pardubického kraje je z NADĚJE

 

Kongresový  sál  AFI  paláce  v  Pardubicích  patřil v pondělí 2. prosince 2013 od 17 hodin návštěvníkům výjimečného slavnostního galavečera. Své ceny zde převzali zástupci společensky  odpovědných  firem,  významní  zaměstnavatelé,  nestátní  neziskové  organizace a vybraní nominovaní dobrovolníci Pardubického kraje roku 2013.

 

 

Lucie Šedová z Vysokého Mýta byla jednou z těch, kdo si odvezl dokonce cenu speciální. Pardubický šéfredaktor Deníku Tomáš Dvořák nešetřil při jejím předávání slovy uznání. Lucie totiž věnuje svůj čas a své schopnosti ve prospěch seniorů v Domě pokojného stáří NADĚJE. Ačkoliv je velmi zaměstnaná a provoz dvou soukromých lékáren ji stojí většinu jejích sil, své talenty a dovednosti dál rozvíjí také jako fotografka na volné noze. 

 


Méně...