Vysoké Mýto

 
 

Zákaz návštěv

Zákaz návštěv

14.01.19
Od 16.1.2019 je z důvodu šíření chřipky vyhlášen zákaz návštěv v Domě pokojného stáří. Tento zákaz platí zejména pro akutně
Více...
 
Zákaz návštěv

Od 16.1.2019 je z důvodu šíření chřipky vyhlášen zákaz návštěv v Domě pokojného stáří. Tento zákaz platí zejména pro akutně nemocné a osoby mladší 15 let. Ostatním návštěvy zádáme o důsledné zhodnocení svého zdravotního stavu a v případě např. nachlazení o upuštění od návštěvy.

Děkujeme za pochopení.

 

O odvolání zákazu Vás budeme informovat na těchto stránkách.


Méně...
 
 
 
Vánoční pečení

Vánoční pečení

19.12.16
Zdobení perníčků
Více...
 
Vánoční pečení

V rámci výtvarné dílny jsme zdobily cukrovou polevou vánoční perníčky, které si klientky před pár dny upekli při pracovní terapii. 

Moc se těšily, že si budou moci perníčky nazdobit, tato činnost jim připoměla okamžiky, které zažívaly při zdobení či pečení cukroví se svou rodinou a dětmi, v tu chvíly nastala příjemná vánoční atmosféra, která byla podpořena vánočními koledami a dobrým teplým nápojem.
Klientky si vzaly vánoční perníčky na památku, odcházely s úsměvem na tváři.


Méně...
 
Předvánoční vystoupení dětí ze ZUŠ

Předvánoční vystoupení dětí ze ZUŠ

15.12.16
V DPSN proběhlo vystoupení žáků základní umělecké školy.
Více...
 
Předvánoční vystoupení dětí ze ZUŠ

Včera odpoledne nás navštívili žáci Základní umělecké školy z Vysokého Mýta pod vedením několika pedagogů a připravili si pro nás předvánoční vystoupení. Žáci hráli na nejrůznější hudební nástroje (housle, klarinet, akordeon, kytara, fagot, saxofon...) a zpívali vánoční písně. Klienti odcházeli spokojení, vystoupení se jim líbilo.


Méně...
 
Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

05.12.16
Také do Vysokomýtské NADĚJE zavítal Mikuláš.
Více...
 
Mikulášská nadílka

Letos, tak jako je již každoroční tradicí, se v našem zařízení konala mikulášská nadílka. Dva z našich klientů - manželé Věrka a Tomáš Fuchsovi se pro dnešní dopoledne převlékli za dobré a dávající duchovní bytosti - Mikuláše a Anděla. Se zvonečkem a košíkem plným plněných piškotků, mandarinek a také bonbónů se vydali po našem zařízení s mikulášskou nadílkou. Navštívili osobně každého našeho obyvatele a za písničku či říkanku (nebo také bez nich) každého klienta obdarovali sladkým dezertem a mandarinkou. Zaměstnancům zase rozdávali bonbóny. Byla to radostná a pro některé i dojemná chvíle a zpestřilo nám to v našem zařízení dnešní den.


Méně...
 
KREATIVNÍ DÍLNA

KREATIVNÍ DÍLNA

02.12.16
Tvoříme s klienty vánoční dekorace.
Více...
 
KREATIVNÍ DÍLNA

Od letošního roku jsme rozšířily aktivizační činnost o kreativní činnosti klientů v místnosti výtvarné dílny. Klienti mají možnost si tady něco hezkého vyrobit a udělat s výrobkem radost sobě či někomu blízkému. Výrobky klientůjsou také vystavovány na Dni otevřených dveří, který se koná v jarním období.

S ohledem na blížící se vánoční čas vytváříme „vánoční dekorace“, dnes jsme z papírových kornoutů a ozdob tvořili vánoční stromečky. Klientky tato činnost zabavila  a hlavně bavila, byly rády že svoje výrobky mohou ukázat svým rodinám a odcházeli se slovy že se to jejich potomkům bude líbit.


Méně...
 
Přednáška na téma ,,Jsem senior, a co mát být,,

Přednáška na téma ,,Jsem senior, a co mát být,,

21.11.16
Úterní aktivizační program v NADĚJI zpestřila svojí přednáškou  paní doktorky Marie Macková.
Více...
 
Přednáška na téma ,,Jsem senior, a co mát být,,

Již podruhé nás navštívila paní doktorka Martina Macková, která si tentokrát připravila pro klienty přednášku na téma "Jsem senior/ka - a co má být?". Jednalo se spíše o povídání, do kterého se klienti mohli zapojit. Společně s paní Mackovou mohli klienti jmenovat plusy  (více času, nemuset chodit do práce, odpočinek...) a zápory (chybí domácí práce, věkové omezení...) seniorského věku. Povídání bylo zpestřeno příběhem, který paní doktorka klientům přečetla. Jednalo se o pravdivý příběh 72.letého seniora - "Prkno na kolečkách". Klientům se vyprávění líbilo a odcházeli spokojení.


Méně...
 
Kapka v NADĚJI

Kapka v NADĚJI

03.11.16
Včera odpoledne nás potěšila svoji návštěvou hudební skupina Kapka.
Více...
 
Kapka v NADĚJI

Ve středu odpoledne nás v Domově navštívila, již po několikáte, hudební skupina KAPKA z Chocně, která je známa především z televizní stanice Šlágr.

Jedná se o dva zpěváky, kteří se doprovází na hudební nástroje....kytara a harmonika.

Klienti si mohli zazpívat známé moravské písně a atmosféra byla výborná, všichni byli moc spokojení a těší se na další návštěvu Kapky v NADĚJI.

 


Méně...