Vysoké Mýto

 
 

 
 
VÝROBA DOPISNÍCH OBÁLEK

VÝROBA DOPISNÍCH OBÁLEK

28.05.18
Oblíbenou činností při pracovních terapiích, případně i ve výtvarné dílně v našem zařízení, je tvorba „dopisních“ obálek z obrázků nástěnných kalendářů. Postup výroby
Více...
 
VÝROBA DOPISNÍCH OBÁLEK

Oblíbenou činností při pracovních terapiích, případně i ve výtvarné dílně v našem zařízení, je tvorba „dopisních“ obálek z obrázků nástěnných kalendářů. Postup výroby obálky je takový, že klienti na obrázky z kalendářů obkreslí šablonu obálky, kterou pak vystřihnou, složí a slepí do žádané formy. Obálky používáme k vložení papírových blahopřání (taktéž z tvořivé dílny našich klientů) jako gratulace u příležitosti narozenin klientů a zaměstnanců našeho zařízení.


Méně...
 
MEDVÍDKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

MEDVÍDKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

28.05.18
Klienti našeho zařízení si v minulém týdnu vyzkoušeli tvorbu "medvídků" z papírových talířků. Klienti měli k dispozici předem připravenou předlohu a také jednotlivé části
Více...
 
MEDVÍDKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

Klienti našeho zařízení si v minulém týdnu vyzkoušeli tvorbu "medvídků" z papírových talířků. Klienti měli k dispozici předem připravenou předlohu a také jednotlivé části medvídka. Papírový medvídek se klientům většinou zdál roztomilý, a tak se s celkem velkou chutí pustili do tvoření. Mnozí nad svou činností přemýšleli samostatně, byť se jim s praktickou prací (lepením) dopomáhalo. Někteří klienti však tento výtvor zhotovili sami, třeba jen s nápovědou postupu. Hotové "medvídky" si klienti mohli opět odnést domů, nebo je ponechat na výzdobu prostor našeho zařízení.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA O PĚTI JAZYCÍCH LÁSKY

PŘEDNÁŠKA O PĚTI JAZYCÍCH LÁSKY

28.05.18
Dnes odpoledne nás navštívila paní Mgr. Martina Macková PhD., která si pro klienty připravila povídání na téma "Jazyky lásky". Nejprve klientům pověděla pořekadla, která se
Více...
 
PŘEDNÁŠKA O PĚTI JAZYCÍCH LÁSKY

Dnes odpoledne nás navštívila paní Mgr. Martina Macková PhD., která si pro klienty připravila povídání na téma "Jazyky lásky". Nejprve klientům pověděla pořekadla, která se vztahují k lásce – máj, lásky čas, stará láska nerezaví, láska hory přenáší a další. Poté klientům vysvětlila, co znamenají jednotlivá slova – jazyk a láska. Dále pověděla, jaké podoby lásky můžou být, např. láska mezi lidmi, ke zvířatům, k hudbě, ke sportu. Také zdůraznila, že je potřeba mít rád sám sebe = sebeláska. Zmínila se i o bezpodmínečné lásce – láska za podmínek (např. matka bude mít ráda dítě, když bude hodné, nebo bude nosit samé jedničky). Na závěr paní Macková pověděla klientům pět základních jazyků lásky: 1. slova ujištění – lásku k druhému dáváme najevo tím, že ho chválíme a oceňujeme. 2. pozornost – vyjádření blízkosti, někdo nám věnuje čas (zájem). 3. dary – maličkosti, kterými druhé potěšíme. 4. skutky služby – péče, kterou druhému věnujeme. 5. fyzický kontakt – nejsilnější z jazyků lásky, projev něhy, doteky. Na závěr měli klienti prostor na dotazy.

 


Méně...
 
BERUŠKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

BERUŠKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

23.04.18
Na dnešní výtvarné dílně se sešlo méně klientů, a to především proto, že odpoledním volnočasovým programům v našem zařízení, začalo "konkurovat" hezké a slunečné počasí.
Více...
 
BERUŠKOVÁ VÝTVARNÁ DÍLNA

Na dnešní výtvarné dílně se sešlo méně klientů, a to především proto, že odpoledním volnočasovým programům v našem zařízení, začalo "konkurovat" hezké a slunečné počasí.

Klienti, kteří na výtvarnou dílnu přišli, si vytvořili "živočicha" ze série výrobků z papírových talířků, a to červenou "berušku". Výtvarná práce nebyla náročná – obkreslovali jsme součásti berušky podle šablony a nalepovali na předlohu. Klientům se berušky moc povedly a většina z nich si je odnesla domů pro radost.


Méně...
 
PŘEDNÁŠKA - ZVUKY KOLEM NÁS

PŘEDNÁŠKA - ZVUKY KOLEM NÁS

19.04.18
V našem zařízení jsme opět s radostí přivítali paní Mgr. Martinu Mackovou Ph.D., která vede soukromé poradenství, a to nejen v sociální oblasti. Dnešní přednáška se konala
Více...
 
PŘEDNÁŠKA - ZVUKY KOLEM NÁS

V našem zařízení jsme opět s radostí přivítali paní Mgr. Martinu Mackovou Ph.D., která vede soukromé poradenství, a to nejen v sociální oblasti. Dnešní přednáška se konala na téma, které nebylo pro naše klienty složité a bylo představitelné z běžného života. Vyprávělo se o zvucích, které jsou zřejmé ze života, ať už jsou přirozené (z přírody), a nebo umělé (vytvořené technikou, jež vznikly v dobách vzniku elektřiny). Rovněž se povídalo o zvucích pro člověka příjemných, nepříjemných, o ztrátě sluchu, závislosti na hluku a o blahodárnosti ticha v dnešní době. Přednáška paní Mackové byla velice interaktivní. Klienti se živě zapojovali do debaty svými připomínkami a názory. Rovněž si zazpívali a zahráli několik českých lidových písní za doprovodu hry na hudební nástroje, které náš host přinesl. Program pro tento den byl veselý, oživený aktivitou klientů a nabitý pozitivní energií.


Méně...
 
TOMÁŠ KLUS A JEHO TÝM JAKO JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

TOMÁŠ KLUS A JEHO TÝM JAKO JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

18.04.18
Minulý týden navštívila naše klientka koncert Tomáše Kluse v MC Kotelna v Litomyšli. Klientka se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata a byla jednou z těch, kterým se přání
Více...
 
TOMÁŠ KLUS A JEHO TÝM JAKO JEŽÍŠKOVA VNOUČATA

Minulý týden navštívila naše klientka koncert Tomáše Kluse v MC Kotelna v Litomyšli. Klientka se na sklonku loňského roku zapojila do projektu Ježíškova vnoučata a byla jednou z těch, kterým se přání nevyplnilo do konce roku, ale až nyní. S manažerem zpěváka, který nás kontaktoval, že přání je předem splněné, jsme se dohodli, že se ozveme, až bude vystupovat v blízkém okolí. Dohoda tedy padla na nedalekou Litomyšl a Klusův pondělní koncert. Klientka jela s pečovatelkou Pájou a celý koncert si obě náramně užily – klientka si se zpěvákem notovala, zatančila a nakonec se s ním dokonce setkala, vyfotila a popovídala. Tomáš klientku pozval i na svůj další koncert konaný v Litomyšli hned následující den a klientka i její doprovod rády souhlasily a opět se na něj vydaly. Tomáš obě na koncertě přivítal jako své známé a opět do svého výkonu dal vše, co zvládl.

 

Všichni z Naděje i klientka zpěvákovi i manažerovi, který koncerty a setkání zprostředkoval, ze srdce děkujeme a přejeme mnoho úspěchů ve všech oblastech života jim oběma.

 


Méně...