Vizovice

 
 
Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

19.11.18

Přemýšleli jsem o tom, jak bychom mohli letos pojmout vánoční tvoření a přání krásného nového roku, takzvaná PF, pro přátele klubu. A


Více...
 
Vizovické pečivo

Přemýšleli jsem o tom, jak bychom mohli letos pojmout vánoční tvoření a přání krásného nového roku, takzvaná PF, pro přátele klubu. Co by mohlo být lepšího, než se vrátit k tradici našeho regionu a zkusit sami vytvořit něco z vizovického pečiva. Spojili jsme se proto s paní Kučerovou, která pro nás přichystala skvělý workshop i s odborným výkladem. Tímto jí ještě jednou moc děkujeme.

Věděli jste třeba, že figurky vizovického pečiva jsou tradicí jasně dány, znázorňují různá zvířata a každé má svou osobitou symboliku? Ježek má například přinášet zdraví, labuť trvalou lásku a holubička klid do rodiny.


Méně...
 
Nový parťák ve VITKU

Nový parťák ve VITKU

19.11.18

Minulý týden jsme si do klubu pořídili nového kamaráda. Je to akvarijní rybička Beta Bojovnice.


Více...
 
Nový parťák ve VITKU

Nedávno jsem se s touto krásnou a přitom nenáročnou rybkou setkala na návštěvě u přátel a napadlo mě, že by mohla být vítaným společníkem i okrasou ve VITKU. Všichni souhlasili, a tak jsme se společně jednu vypravili koupit. Nejnadšenější akvaristé z řad našich klientů ji společně vybrali a pojmenovali Pafi.

Pafi nemá rád společnost (ostatní ryby kromě samiček svého druhu napadá) a úplně mu vyhovuje samota, nadechuje se nad vodou, takže nemusí mít filtrační zařízení a ani na prostor není náročný. Stačí mu jednou za týden vyměnit vodu a dopoledne nasypat speciální krmení. Hlavně krmení je velice populární a zatím platí, že kdo dřív přijde, ten krmí.

Doufáme, že se Pafimu bude v naší péči dobře dařit a bude nám dělat společnost alespoň dva roky, kterých by se tento druh rybek měl dožívat. Někteří z klientů začínají plánovat pořízení dekoračního písku a různých atrakcí do akvária, aby bylo ještě krásnější a Pafi se "nenudil".


Méně...
 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den pro veřejnost v našem NZDM

24.09.18

V rámci týdne nízkoprahů jsme se letos rozhodli pozvat na jeden do klubu dospěláky a veřejnost.


Více...
 

Normálně do klubu dospělí lidé nad 21 let (samozřejmě kromě pracovníků) v otvírací dobu nemohou. To proto, aby jsme mohli plnit své funkce definované zákonem a mohli jsme svým klientům nabídnout zcela bezpečné a anonymní prostředí. 

Dnes byl ale zavírací den a navíc v týdnu nízkoprahů. Není proto lepší příležitost, kdy se představit všem, koho prostředí klubu a způsob naší práce zajímá. 


Méně...
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY DĚTEM A MLÁDEŽI VE VĚKU 7 - 21 LET Z VIZOVIC A BLÍZKÉHO OKOLÍ.

 

Přečtěte si aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Přespávačka

přespání ve VITKU na konci prázdnin

24.09.18

Na začátku prázdnin jsme se vypravili na Janovu horu pomoci s prací na Janově Hrdě. Konec prázdnin jsme si potom zpříjemnili přespávačkou.


Více...
 

Na začátku prázdnin jsme se vypravili na Janovu horu pomoci s prací na Janově Hrdě. Konec prázdnin jsme si potom zpříjemnili přespávačkou přímo v klubu.

Po zavíračce jsme se vypravili opéct špekáčky a strávit příjemné chvlíle u ohně na Reviku. Cestou tam jsme u jednoho z domů viděli pro nás opravdu nevídanou věc - všechna drůbež, včetně krůt, seděla na stromě. Bohužel už se stmívalo a fotky byly velice nekvalitní, tak nemůžeme nabídnout důkaz. Cestou zpět jsme si potom natrchali čerstvou mátu u potoka, abychom si v klubu mohli pochutnat na mátovém čaji na lepší trávení špekáčků :)

Před spaním zbylo ještě několik hodin na hraní oblíbených her, povídání a kulečník.

 


Méně...
 
 
 
Podpora z Nadačního fondu Albert dětem 2014

Podpora z Nadačního fondu Albert dětem 2014

31.03.14
Díky projektu "Podpora dětem ve VITKU" budeme letos mít možnost uspořádat víc preventivních besed, zaplatit pronájem hřiště na naše
Více...
 
Podpora z Nadačního fondu Albert dětem 2014

Díky projektu "Podpora dětem ve VITKU" budeme letos mít možnost uspořádat víc preventivních besed, zaplatit pronájem hřiště na naše tréninky fotbalu, nakoupit odborné knížky, pomoci s doučováním a přípravou na přijímačky. Tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert v rámci grantového programu NADAČNÍ FOND ALBERT DĚTEM 2014.


Méně...