Vizovice

 
 
Vizovické pečivo

Vizovické pečivo

19.11.18

Přemýšleli jsem o tom, jak bychom mohli letos pojmout vánoční tvoření a přání krásného nového roku, takzvaná PF, pro přátele klubu. A


Více...
 
Vizovické pečivo

Přemýšleli jsem o tom, jak bychom mohli letos pojmout vánoční tvoření a přání krásného nového roku, takzvaná PF, pro přátele klubu. Co by mohlo být lepšího, než se vrátit k tradici našeho regionu a zkusit sami vytvořit něco z vizovického pečiva. Spojili jsme se proto s paní Kučerovou, která pro nás přichystala skvělý workshop i s odborným výkladem. Tímto jí ještě jednou moc děkujeme.

Věděli jste třeba, že figurky vizovického pečiva jsou tradicí jasně dány, znázorňují různá zvířata a každé má svou osobitou symboliku? Ježek má například přinášet zdraví, labuť trvalou lásku a holubička klid do rodiny.


Méně...
 
Nový parťák ve VITKU

Nový parťák ve VITKU

19.11.18

Minulý týden jsme si do klubu pořídili nového kamaráda. Je to akvarijní rybička Beta Bojovnice.


Více...
 
Nový parťák ve VITKU

Nedávno jsem se s touto krásnou a přitom nenáročnou rybkou setkala na návštěvě u přátel a napadlo mě, že by mohla být vítaným společníkem i okrasou ve VITKU. Všichni souhlasili, a tak jsme se společně jednu vypravili koupit. Nejnadšenější akvaristé z řad našich klientů ji společně vybrali a pojmenovali Pafi.

Pafi nemá rád společnost (ostatní ryby kromě samiček svého druhu napadá) a úplně mu vyhovuje samota, nadechuje se nad vodou, takže nemusí mít filtrační zařízení a ani na prostor není náročný. Stačí mu jednou za týden vyměnit vodu a dopoledne nasypat speciální krmení. Hlavně krmení je velice populární a zatím platí, že kdo dřív přijde, ten krmí.

Doufáme, že se Pafimu bude v naší péči dobře dařit a bude nám dělat společnost alespoň dva roky, kterých by se tento druh rybek měl dožívat. Někteří z klientů začínají plánovat pořízení dekoračního písku a různých atrakcí do akvária, aby bylo ještě krásnější a Pafi se "nenudil".


Méně...
 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den pro veřejnost v našem NZDM

24.09.18

V rámci týdne nízkoprahů jsme se letos rozhodli pozvat na jeden do klubu dospěláky a veřejnost.


Více...
 

Normálně do klubu dospělí lidé nad 21 let (samozřejmě kromě pracovníků) v otvírací dobu nemohou. To proto, aby jsme mohli plnit své funkce definované zákonem a mohli jsme svým klientům nabídnout zcela bezpečné a anonymní prostředí. 

Dnes byl ale zavírací den a navíc v týdnu nízkoprahů. Není proto lepší příležitost, kdy se představit všem, koho prostředí klubu a způsob naší práce zajímá. 


Méně...
 

 

POSKYTUJEME SLUŽBY DĚTEM A MLÁDEŽI VE VĚKU 7 - 21 LET Z VIZOVIC A BLÍZKÉHO OKOLÍ.

 

Přečtěte si aktuality nebo o dění v pobočce ve Čtvrtletníku.

Spřátelte se s námi díky Facebooku

 

Přespávačka

přespání ve VITKU na konci prázdnin

24.09.18

Na začátku prázdnin jsme se vypravili na Janovu horu pomoci s prací na Janově Hrdě. Konec prázdnin jsme si potom zpříjemnili přespávačkou.


Více...
 

Na začátku prázdnin jsme se vypravili na Janovu horu pomoci s prací na Janově Hrdě. Konec prázdnin jsme si potom zpříjemnili přespávačkou přímo v klubu.

Po zavíračce jsme se vypravili opéct špekáčky a strávit příjemné chvlíle u ohně na Reviku. Cestou tam jsme u jednoho z domů viděli pro nás opravdu nevídanou věc - všechna drůbež, včetně krůt, seděla na stromě. Bohužel už se stmívalo a fotky byly velice nekvalitní, tak nemůžeme nabídnout důkaz. Cestou zpět jsme si potom natrchali čerstvou mátu u potoka, abychom si v klubu mohli pochutnat na mátovém čaji na lepší trávení špekáčků :)

Před spaním zbylo ještě několik hodin na hraní oblíbených her, povídání a kulečník.

 


Méně...
 
 
 
Vyhráli jsme Turnaj nízkoprahů!

Vyhráli jsme Turnaj nízkoprahů!

22.04.15

Našim fotbalistům se velmi dařilo a přivezli si 1. a 2. místo . Klukům moc gratulujeme a jsme na ně patřičně pyšní


Více...
 
Vyhráli jsme Turnaj nízkoprahů!

18.4.2015 se konal každoroční Turnaj nízkoprahových zařízení pro děti a mládež, kde o vítězství soupeřily týmy z celého Zlínského kraje. Za VITEK letos bojovaly opět dva týmy. Jeden v kategorii starších hráčů a druhý za mladší. Podpořit je jeli i fanoušci. Našim fotbalistům se velmi dařilo a přivezli si 1. a 2.místo Úžasný Klukům moc gratulujeme a jsme na ně patřičně pyšní Usmívající se


Méně...
 
Sociální pracovnice NADĚJE na konferenci České asociace streetwork

Sociální pracovnice NADĚJE na konferenci České asociace streetwork

01.04.15

Naše sociální pracovnice Renata Farná vystoupila se svým příspěvkem na konferenci Terénní a nízkoprahové programy 2015 Sociální práce


Více...
 
Sociální pracovnice NADĚJE na konferenci České asociace streetwork

Naše sociální pracovnice Renata Farná vystoupila se svým příspěvkem na konferenci Terénní a nízkoprahové programy 2015 Sociální práce jako péče o důstojnost člověka. Dvoudenní konferenci pořádala Česká asociace streetwork v Praze. Renata připravila spolu s kolegyní Zuzanou Šťastnou z brněnského nízkoprahu příspěvek na téma Rozdíly v NZDM na malém a velkém městě. 


Méně...
 
FIRESHOW ve Vizovicích

FIRESHOW ve Vizovicích

18.03.15

Aneb jak jsme si zpestřili jarní prázdniny :-)


Více...
 
FIRESHOW ve Vizovicích

Během jarních prázdnin jsme ve VITKU domluvili společnou akci s terénním programem Klíč Unie Kompas. Dva kolegové a několik klientů přijeli ze Zlína předvést své žonglovací umění. A nebylo to jen tak ledajaké žonglování, ale rovnou hra s ohněm Usmívající se Podívaná to byla opravdu jedinečná a naši klienti tak získali motivaci pro pravidelný žonglovací trénink.


Méně...
 
Účastníme se Týdne nízkoprahových klubů

Účastníme se Týdne nízkoprahových klubů

24.09.14

Každý rok se ve VITKU zapojujeme do prezentační celostátní akce Týden nízkoprahových klubů. Smyslem je seznámit veřejnost s aktivitami


Více...
 
Účastníme se Týdne nízkoprahových klubů

Každý rok se ve VITKU zapojujeme do prezentační celostátní akce Týden nízkoprahových klubů. Smyslem je seznámit veřejnost s aktivitami nízkoprahů a upozornit na jejich důležitou úlohu pro mnoho dětí a mládeže. Letos se připojujeme organizováním Turnaje v přehazované. Hrát budeme ve středu 24. 9. od 15 hodin na hřišti za Sokolovnou. Přijďte si zahrát, zafandit a nebo jen tak být spolu. 


Méně...
 
Oprava Janova Hradu

Oprava Janova Hradu

02.07.14
Rozhodli jsme se přiložit ruku k dílu a pomoct místnímu sdružení s renovací Janova Hradu. 3.7. s několika klienty vyrazíme opravovat,
Více...
 
Oprava Janova Hradu

Rozhodli jsme se přiložit ruku k dílu a pomoct místnímu sdružení s renovací Janova Hradu. 3.7. s několika klienty vyrazíme opravovat, budovat a krášlit Janův Hrad.


Méně...
 
Podpora ze Zlínského kraje

Podpora ze Zlínského kraje

07.05.14

Středisko Naděje Vizovice získalo pro svou činnost v roce 2014 finanční podporu z Podprogramu Zlínského kraje na podporu nestátních


Více...
 
Podpora ze Zlínského kraje

Středisko Naděje Vizovice získalo pro svou činnost v roce 2014 finanční podporu z Podprogramu Zlínského kraje na podporu nestátních neziskových organizací v oblasti prevence rizikových typů chování.

Projekt je zaměřen na děti a mládež ve věku 6 - 18 let z Vizovic a okolních obcí. Nabízí jim smysluplné a užitečné volnočasové aktivity – sportovní hry v klubu i v terénu, keramickou dílnu, dílnu žonglování a vaření.

Význam projektu spočívá především v ochraně dětí před sociálně patologickými jevy, možnost včasného podchycení nevhodných sociálních návyků, bezpečnost dětí a posilování schopnosti užitečně trávit volný čas. 


Méně...