Praha

 
 

Daruj sprchu bez bariér

POMÁHÁME LIDEM BEZ DOMOVA ŽÍT DŮSTOJNĚJŠÍ A BEZPEČNĚJŠÍ ŽIVOT.

 

Nabízíme ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích, zdravotní ošetření v ordinacích lékařů.

 

 

MÁME RÁDI PROJEKTY:

 

Logo SPJLogo NS

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte naše nízkoprahová denní centra nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

 

AKTUALITY

 
 
Kvalifikace na HWC 2015 je tu!

Kvalifikace na HWC 2015 je tu!

17.09.14

Kvalifikační fotbalové utkání na Homeless World Cup 2015 proběhne 19.9.2014. 


Více...
 
Kvalifikace na HWC 2015 je tu!

Kvalifikační fotbalové utkání na Homeless World Cup 2015 proběhne 19.9.2014. 

Finálový turnaj se uskuteční příští rok v Amsterodamu. Uvidíme, jak dopadne náš tým mladých hráčů, kteří pilně trénují pod vedením Aleše Strnada. O výsledku Vás budeme informovat. Anebo se přijďte sami podívat do Sportovního Areálu na Pražačce v 10 hodin a můžete nám fandit!

 

Více informací na http://www.zvitezitmuzekazdy.cz/sport/fotbal/50/kvalifikace-na-homeless-world-cup.html

nebo na https://www.facebook.com/events/527658824033116/

 

Těšíme se na Vás!


Méně...
 
„Kbelíková výzva“ trochu jinak

„Kbelíková výzva“ trochu jinak

17.09.14

Parta lidí z  Expedia Services CZ se rozhodla, že tzv. Kbelíkovou výzvu (Ice bucket challenge - kampaň na pomoc v boji proti nemoci amyotrofická laterální skleróza) zrealizují po svém.


Více...
 
„Kbelíková výzva“ trochu jinak

Parta lidí z  Expedia Services CZ se rozhodla, že tzv. Kbelíkovou výzvu (Ice bucket challenge - kampaň na pomoc v boji proti nemoci amyotrofická laterální skleróza) zrealizují po svém. Neplýtvali zbytečně drahocennou vodou. Kbelíky naplnili potravinami a hygienickými potřebami a předali je jako materiální pomoc v našem středisku pro mladé lidi bez domova

v Bolzanově ulici.

Moc jsme uvítali tuhle smysluplnou podporu, která našim klientům nejen hmotně pomohla, ale ukázala jim také zájem jiných mladých lidí a jejich týmové jednání, a může je inspirovat nebo motivovat ke změně. 

Týmu Expedia Services CZ srdečně děkujeme a věříme, že jim také tato akce přinesla dobrý pocit. 

 

Fotogalerie


Méně...
 
Stavební úpravy na Žižkově

Stavební úpravy na Žižkově

29.08.14

Od května probíhala v našem domě na Žižkově rekonstrukce a v srpnu jsme ji zdárně dokončili.


Více...
 
Stavební úpravy na Žižkově

Od května probíhala v našem domě na Žižkově rekonstrukce a v srpnu jsme ji zdárně dokončili. Vloni jsme navýšili ubytovací kapacitu a aby tedy klienti nebyli ve stávajících pokojích doslova jako sardinky, upravili jsme na bydlení II. poschodí, které dosud nebylo příliš využíváno. Vybudovali jsme vnitřní točité schodiště mezi oběma patry a nahoře vznikly 3 pokoje celkem s 12 lůžky, společenská místnost, hygienické zázemí, kuchyňka a jedna kancelář. V prvním patře se trochu změnil prostor sociálního pracovníka a recepce, která se průchodem propojila s kanceláří služby. Věříme, že se bude klientům lépe bydlet a i zaměstnancům v jejich prospěch lépe pracovat.

Celková kapacita domu je 50 lůžek pro azylové bydlení a 20 lůžek v noclehárně.    

Fotogalerie


Méně...
 
Smutná zpráva

Smutná zpráva

27.08.14

Ve věku 83 let zemřel pan doktor Setijarta Mangoenkoesoemo.


Více...
 
Smutná zpráva

Ve věku 83 let zemřel pan doktor Setijarta Mangoenkoesoemo, který od roku 2003 do roku 2013 neúnavně pracoval v naší ordinaci pro lidi bez domova. Nejen svými medicínskými znalostmi a velkou pečlivostí, ale i laskavým a vstřícným přístupem přispěl k vyléčení nebo alespoň zlepšení zdraví mnohých pacientů, kteří za ním denně přicházeli. 

 

Zavzpomínejte s námi

http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/34/setijarta-mangoenkoesoemo-doktor-ze-stavebni-bunky

http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_7AD0AE1FB8C5404FB5080B2D94F43EAF

 

Pane doktore, děkujeme!


Méně...
 
Už můžeme šít

Už můžeme šít

28.07.14

Mnohokrát děkujeme paní Ivance M. z Budišova na Vysočině, která nám věnovala šicí stroj,


Více...
 
Už můžeme šít

Mnohokrát děkujeme paní Ivance M. z Budišova na Vysočině, která nám věnovala šicí stroj, o jehož potřebě jsme Vás před časem informovali. A děkujeme také všem, kteří naši prosbu o pomoc se sháněním šířili dál. Záběhlickým klientům a klientkám přejeme, aby se jim se strojem dobře pracovalo a hlavně žádné přišité prsty :)


Méně...
 
Voda v Záběhlicích

Voda v Záběhlicích

24.07.14

Pondělní přívalové deště nám opět vytopily azylový dům v Záběhlicích.


Více...
 
Voda v Záběhlicích

Pondělní přívalové deště nám opět vytopily azylový dům v Záběhlicích. Vody bylo tolik, a tak rychle, že na jedné z teras vytvořila doslova bazén, který potom protekl do pokoje pod ní. Smutně jsme tak zavzpomínali na loňský rok, kdy nám stejnou budovu zaplavily povodně a poničily celé přízemí. Tak musíme zase opravovat.


Méně...