Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

02.12.14

Již 15. listopadu jsme zahájili provoz Zimní noclehárny Vackov.


Více...
 
Zimní pomoc lidem bez domova posílena!

Již 15. listopadu jsme zahájili provoz Zimní noclehárny Vackov. Má standardní kapacitu 80 lůžek, v krizové situaci o 10 navíc. Služba je určena mužům i ženám. Ubytovaní dostávají teplý čaj, mohou se osprchovat a v případě potřeby je jim poskytnuto základní zdravotní ošetření. Při prvním příchodu obdrží každý také deku na celé ubytovací období. Pro plynulý průběh jsou v 18:30 rozdávány pořadové lístky, které se odevzdávají při otevření noclehárny ve 20:15. Ráno opouštějí klienti noclehárnu po skupinách, aby nedocházelo k přetěžování MHD. Kapacita je plně využívána.

 

Další noclehárnu provozuje Centrum sociálních služeb Praha v Michli a Armáda spásy připravuje noclehárnu ve Vysočanech. V případě potřeby zahájí provoz noclehárny v Hostivaři i Arcidiecézní Charita Praha. Ve standardním režimu funguje také Loď Hermes. 

 

1. prosince jsme se rovněž zapojili do intenzivního terénního programu. Denní služby, včetně centrálního dispečinku, zajišťuje Centrum sociálních služeb Praha. V nočních hodinách máme s Armádou spásy rozdělené území Prahy podle městských částí a jsme připraveni okamžitě pomoci. Naši zaměstnanci procházejí přidělené obvody od 20 hodin večer do 7 hodin ráno. Aby měli kam doprovodit potřebného člověka, pokud nebude místo v některé ze zimních nocleháren, nebo jej pro momentální nezpůsobilost nebude moci dotyčný využít, otevřeli jsme na noc i Nízkoprahové denní centrum v ulici U Bulhara. Tam klientům nabízíme hygienu, čisté oblečení, základní zdravotní ošetření, teplý čaj a případně stravu.

 

Všechna zimní opatření jsou naplánována do 30. března 2015.

  

 


Méně...
 
Jak pomůže sbírka oblečení pro lidi bez domova

Jak pomůže sbírka oblečení pro lidi bez domova

Děkujeme všem, kteří se do ní zapojili

28.11.14

Celý říjen probíhala charitativní sbírka „Pomozte lidem bez domova, darujte jim to, co potřebují", kterou jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne.


Více...
 
Jak pomůže sbírka oblečení pro lidi bez domova

Celý říjen probíhala charitativní sbírka „Pomozte lidem bez domova, darujte jim to, co potřebují", kterou jsme pořádali ve spolupráci s Církví adventistů sedmého dne.

 

Pomoci bylo možné finančním příspěvkem, darováním nového prádla a šířením povědomí o této akci.

 

Peněžité dary jsme přijali ve výši 44 850 Kč a nakoupili za ně:

spodní prádlo pánské - 643 ks

spodní prádlo dámské - 240 ks

ponožky - 820 ks

triko s dlouhým rukávem - 384 ks

spodky - 180 ks

 

Samotné oblečení lidé pořídili a poslali nám v tomto množství:

spodní prádlo pánské - 267 ks

spodní prádlo dámské - 120 ks 

ponožky - 440 ks 

triko s dlouhým nebo krátkým rukávem - 181 ks 

mikina - 1 ks

 

Funkční spodní prádlo a teplé ponožky jsou nepostradatelnou součástí oděvu pro lidi bez domova. Napomáhají předcházet nemocem z prochladnutí a omrzlinám. 

 

Všem dárcům za významnou pomoc srdečně děkujeme. 


Méně...
 
ERROR

ERROR

Mezinárodní festival bezdomoveckých divadel v Bratislavě

28.11.14

Dnes v 16 hodin začíná přehlídka divadelních her na festivalu ERROR.


Více...
 
ERROR

Dnes v 16 hodin začíná přehlídka divadelních her na festivalu ERROR. Kdo jste v Bratislavě, zavítejte na něj. Představí se i Nadějné divadlo, tedy klienti našeho střediska v Bolzanově ulici. Ti pod vedením Katky Jungové nazkoušeli pro tuto příležitost zbrusu nový kousek "Z ulice". Nenechte si ho ujít!

Více o festivalu na http://www.divadlobezdomova.sk/divadlobezdomova/FESTIVAL_ERROR.html .

A ještě pozvánka, která Vás k návštěvě určitě přesvědčí.


Méně...
 
Jaká byla Noc venku v Praze?

Jaká byla Noc venku v Praze?

26.11.14

20. listopadu si každý mohl vyzkoušet, jaké to je, strávit zimní večer a noc venku. 


Více...
 
Jaká byla Noc venku v Praze?

20. listopadu si každý mohl vyzkoušet, jaké to je, strávit zimní večer a noc venku. Člověk, který na to ale není zvyklý, by to asi v běžné realitě 12 hodin nevydržel. Proto byl od 18.00 do 00.00 hodin připraven program, při kterém čas rychleji utíkal. Pak opravdu jen ti nejotužilejší zůstali i přes noc. A to stejně ještě v "luxusních" podmínkách - se spacákem, karimatkou a teplým oblečením. Nic z toho ale skuteční lidé bez domova nemívají. Souhlasíte tedy, že si zaslouží naši pomoc?

Fotogalerie

Více na http://nocvenku.cz/praha/ a zde


Méně...
 
I my se zúčastníme Národní potravinové sbírky

I my se zúčastníme Národní potravinové sbírky

20.11.14

22. listopadu 2014 se uskuteční druhý ročník Národní potravinové sbírky.


Více...
 
I my se zúčastníme Národní potravinové sbírky

22. listopadu 2014 se uskuteční druhý ročník Národní potravinové sbírky. My se do ní v Praze zapojíme ve třech obchodech - Globus Zličín, Tesco Zličín, Kaufland u Plynárny. 

 

Sbírka se snaží reagovat na skutečnost, že v Česku je 15,4 % obyvatel ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením. Darované potraviny podpoří lidi v nouzi, jako jsou rodiny v tísni, mentálně a tělesně postižení či lidé bez domova.

 

Národní potravinovou sbírku pořádá platforma Byznys pro společnost v rámci projektu Potraviny pomáhají spolu s Českou federací potravinových bank a Armádou spásy.

Více na www.potravinypomahaji.cz  nebo v tiskové zprávě.


Méně...
 
17. listopad 2014 v NADĚJI Praha

17. listopad 2014 v NADĚJI Praha

14.11.14

Je svátek a volný den, ale my nezahálíme 


Více...
 
17. listopad 2014 v NADĚJI Praha

Je svátek a volný den, ale my nezahálíme - kromě již avizované účasti v průvodu Sametového posvícení budeme s naší Mobilní sociální službou na charitativním odpoledni Městské části Praha 10 poskytovat pomoc při základním zdravotnickém ošetření a rozdávat čaj, a kolega Aleš Strnad bude v rámci SYMPOSIONU PLEVEL Gymnázia Jana Keplera (http://symposion.gjk.cz/ ) od 10.00 hodin přednášet a diskutovat se studenty o problematice bezdomovectví.


Méně...