Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

25.02.14
V roce 2013 využilo služby NADĚJE v Praze 3 391 lidí. Počet lidí, kteří nás žádají o pomoc se zvyšuje.
Více...
 
Ohlédnutí za rokem 2013 – kolika lidem jsme pomáhali

V roce 2013 využilo služby NADĚJE v Praze 3 391 lidí. Pro někoho to byla jen krátkodobá epizoda, jiný potřebuje naše služby dlouhodobě. Uvádíme počty klientů za pražskou pobočku, tzn. je započítán klient, který využil alespoň jednu ze služeb v nízkoprahových centrech, noclehárnách, azylových domech případně v terénním programu. Započítáni jsou jenom klienti, které jsme mohli identifikovat a zabránit duplicitám ve výsledku.

 

Počet lidí, kterým pomáháme se zvyšuje:

Vývoj počtu klientů

Místo trvalého pobytu lidí, kterým jsme v roce 2013 pomáhali:

Místo trvalého pobytu 

Rozdělení dle městských částí u klientů s trvalým pobytem v Praze (rok 2013):Trvalý pobyt dle městských částí v Praze

Naši klienti dle věku (rok 2013):Rozdělení klientů dle věku

 Stejný graf jako "strom života":

Rozdělení věku - strom života

Naši klienti dle pohlaví (rok 2013):

Rozdělení klientů dle pohlaví


Méně...
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

Hudební odpoledne v Záběhlicích

18.02.14
24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne.
Více...
 
Hudební odpoledne v Záběhlicích

24. února prožijí naši dříve narození klienti v Záběhlicích nevšední odpoledne. K tanci a poslechu jim od 15.00 hodin bude hrát oblíbená skupina DO OUŠKA. Muzikanti z řad našich kolegů, Jarka Daško-Zemanová, Milan Egem a Pavel Jaroš, mají na své nástroje, saxofon, klávesy a klarinet, připravený rozsáhlý repertoár českých i zahraničních skladeb a potěší klienty i písničkami na přání.   

Přejeme hezkou zábavu!


Méně...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

17.02.14
V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce.
Více...
 
Valentýnská večeře aneb láska prochází i žaludkem

V pátek 14. února potěšila svou návštěvou a dobrým jídlem naše klientky ve Vršovicích Statečná srdce. Dívčí skautský oddíl střediska Blaník v Praze-Krči nepřišel do našeho azylového domu pro ženy jen za osvětou, dozvědět se více o problematice bezdomovectví, ale především udělat radost jeho obyvatelkám. Děvčata připravila výbornou sváteční večeři, kterou pak naše klientky s nelehkým osudem pohostila. Podával se smažený kuřecí řízek s bramborem a salátovou okurkou, a ani dezert nechyběl. Sladkou tečkou byl vynikající pudink s ovocem. 

Mladé slečny nebyly ale u nás v NADĚJI poprvé. Již vloni na jaře obdarovaly takto muže v našem středisku na Žižkově. Tehdy uvařily oblíbené chlapské jídlo – buřtguláš, a upekly dva druhy moučníků – perník a ovocný koláč. Děkujeme milým skautkám, že tentokrát našim klientkám připravily hezkou  oslavu valentýnského svátku, který přece nemusí patřit jen zamilovaným, ale může vybízet k lásce vůbec, lásce k bližnímu a milosrdenství. A čin Statečných srdcí  skutečně láskyplný a od srdce byl. 

Foto

 

 

 

 

 


Méně...