Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Výstavu lze navštívit v kostele Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze od 25. 1. do 17. 2. 2015

21.01.15
Výstavu Osudy/ pohledem pokory s nadějí připravil fotograf Martin Pokora ve spolupráci s organizací NADĚJE.
Více...
 
Osudy lidí bez domova ukazují fotografie umístěné na stěnách kostela

Výstavu Osudy/ pohledem pokory s nadějí připravil fotograf Martin Pokora ve spolupráci s organizací NADĚJE. Snímky lidí bez domova umístili přímo v interiéru kostela Nejsvětějšího Salvátora u Karlova mostu v Praze. Veřejnost fotografie uvidí poprvé 25. ledna.

V úterý 27. ledna ve 20 h. se v rámci výstavy sejde s veřejností Tomáš Halík, fotograf Martin Pokora, zakladatel NADĚJE Ilja Hradecký a pracovníci služeb pro lidi bez domova k debatě o bezdomovectví. Zamyslí se např. nad otázkami: Dokážeme vidět a pochopit příčiny bezdomovectví? Vnímáme, že problém reálně existuje a že se týká celé společnosti - rodiny, příbuzných, sousedů, okolí - tedy těch, mezi nimiž žijeme?

„Je skvělé, že výstavu můžeme uvést právě v Akademické farnosti při kostele Nejsv. Salvátora. Vnímáme toto místo - i díky osobě zdejšího faráře Tomáše Halíka - jako prostor otevřený všem bez rozdílu ke kladení otázek a bourání předsudků. O to jde také nám v NADĚJI - otvírat dialog, měnit stereotypy dosavadního smýšlení. Konkrétně u této výstavy se to týká tématu bezdomovectví,“ řekl ředitel NADĚJE Praha Jan Kadlec.

Fotograf Martin Pokora se snaží postihnout pocity lidí, kteří nemají domov. Snímky vznikají v jejich prostředí - tedy ne v azylových domech či noclehárnách. Autor dosud navštívil patnáct míst, kde lidé bez domova žijí. Fotografování probíhalo za účasti dvou terénních pracovníků NADĚJE. Ti předem vytipovali lokality a s jejich obyvateli možnost dokumentování domluvili.

Výstava bude probíhat od 25. ledna do 17. února v kostele Nejsvětějšího Salvátora. K shlédnutí bude v době konání bohoslužeb, tedy v neděli ve 14 a ve 20 h. a v úterý v 19 h.

 

Více o projektu: www.pokorasnadeji.cz

 

Podrobnosti o avizované debatě a diskutujících viz: Hřivny nejsou rozděleny rovnoměrně


Méně...
 
Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Pořiďte si originální masku a podpořte dobrou věc

14.01.15
Vážení přátelé, snažíme se zajistit finanční prostředky na volnočasové aktivity s našimi mladými klienty. 
Více...
 
Masopust je v plném proudu – zapojte se do něj v netradiční masce

Vážení přátelé, snažíme se zajistit finanční prostředky na volnočasové aktivity s našimi mladými klienty. Koupí originální masky přispějete na realizaci výtvarného ateliéru. V něm budou mladí lidé žijící na ulici tvořit s podporou zkušeného výtvarníka. Uměleckým projevem se budou moci vyjádřit, více sami sebe poznat, vyzkoušet něco nového, objevit svůj talent, zpracovat problémy, se kterými se potýkají. K dílu pak připojí svůj příběh, vystaví ho a prodají v projektu Homeless art 2015 www.homelessart.cz (na webu zatím jen info o Homeless art 2014) .

 

Masky si můžete prohlédnout a více se dozvědět ve videu

https://www.youtube.com/watch?v=-aCAUZWBxrM

 

Zájemci o masky, prosím, kontaktujte nás na bolzanova.praha@nadeje.cz

 

Srdečně děkujeme Vám všem, kdo si masku koupíte i kdo budete šířit tuto zprávu dál!


Méně...
 
NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

Tisková zpráva ze 7.1.2015

07.01.15
NADĚJE vyjela za lidmi přežívajícími ve veřejném prostoru na území Prahy v novém speciálně upraveném automobilu. Nezisková organizace ho získala díky štědré podpoře Tomáše Halíka.
Více...
 
NADĚJE vyjíždí za lidmi bez domova se speciálním automobilem

NADĚJE vyjela za lidmi přežívajícími ve veřejném prostoru na území Prahy 

6. ledna v novém speciálně upraveném automobilu. Nezisková organizace ho získala díky štědré podpoře Tomáše Halíka. Dovybavení pro převoz zdravotně handicapovaných lidí bez domova uhradila Nadace Charty 77 z Konta Bariéry. Celková cena automobilu je 1 016 187 Kč.

 

Úprava vnitřního prostoru vozu umožňuje vedení sociálních pohovorů, distribuci ošacení a stravy, pomoc při základním zdravotnickém ošetření, převoz nemocných a hygienicky zanedbaných lidí bez domova, včetně osob na invalidním vozíku. Pravidelná stanoviště automobilu slouží k šíření informací o možnostech řešení situace těch, kteří žijí v podmínkách ohrožujících život a zdraví.

 

NADĚJE pomáhá lidem bez domova v ulicích Prahy již od r. 1997. V posledních šesti letech pracovala v terénním programu s upraveným automobilem vlastněným Městskou částí Praha 1. Ten je ovšem již v technicky nevyhovujícím stavu. 

 

Mobilní terénní program NADĚJE začaly postupně využívat i další pražské části. Dnes se jedná o zavedenou službu, která je dostupná na Praze 1, 4, 6, 12 a 13. O rozšíření svého působení jedná NADĚJE s dalšími radnicemi.

 

Od zahájení činnosti uskutečnili terénní pracovníci 130 491 kontaktů a 472 převozů. NADĚJE velice děkuje ochotným dárcům a spolupracujícím městským částem za možnost i v budoucnu přivážet pomoc potřebným lidem, kteří se nacházejí v extrémním sociálním vyloučení.

Podrobnosti o terénním programu na http://www.nadeje.cz/praha/phterenniprogam

 

 

Více informací: 

Bc. Jan Kadlec, oblastní ředitel, j.kadlec@nadeje.cz, 604 233 533

 

Více informací o pobočce Praha: www.nadeje.cz/praha 

 

NADĚJE vznikla v roce 1990, je založena jako spolek. Společným zájmem členů je provozování sítě veřejně prospěšných služeb lidem na křesťanských principech. 

O bezplatné zasílání e-mailem lze požádat na adrese nadeje@nadeje.cz, na téže adrese je lze odhlásit. 


Méně...
 
Přejeme Vám krásný nový rok 2015

Přejeme Vám krásný nový rok 2015

30.12.14
Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2014 a do nového roku přejeme jen to nejlepší!
Více...
 
Přejeme Vám krásný nový rok 2015

Děkujeme za Vaši přízeň v roce 2014 a do nového roku přejeme jen to nejlepší.


Méně...
 
Štědrý den důstojně

Štědrý den důstojně

29.12.14
Podívejte se na vánoční fotodokument z prostředí lidí bez domova a v nouzi
Více...
 
Štědrý den důstojně

Podívejte se na vánoční fotodokument z prostředí lidí bez domova a v nouzi

 

http://www.beztalentu.com/#!vanocebeztalentu/cyvm


Méně...
 
Juristi obdarovali ženy bez domova

Juristi obdarovali ženy bez domova

29.12.14
Stejně jako loni, i letos náš azylový dům ve Vršovicích navštívili Juristi, studenti právnické fakulty UK. 
Více...
 
Juristi obdarovali ženy bez domova

Stejně jako loni, i letos náš azylový dům ve Vršovicích navštívili Juristi, studenti právnické fakulty UK. 21. prosince opět přinesli klientkám krásné dárky. Z kosmetických balíčků, oblečení i potravin měly ženy velkou radost. Všem, kteří se na přípravě tohoto výjimečného štědrého dne podíleli srdečně děkujeme, a přejeme také hodně radosti v osobním životě a úspěchů ve studiu!

 

Fotogalerie 

Video


Méně...