Praha

 
 
 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, krátkodobé pracovní aktivity, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
„Kbelíková výzva“ trochu jinak

„Kbelíková výzva“ trochu jinak

17.09.14
Parta lidí z  Expedia Services CZ se rozhodla, že tzv. Kbelíkovou výzvu (Ice bucket challenge - kampaň na pomoc v boji proti nemoci amyotrofická laterální
Více...
 
„Kbelíková výzva“ trochu jinak

Parta lidí z  Expedia Services CZ se rozhodla, že tzv. Kbelíkovou výzvu (Ice bucket challenge - kampaň na pomoc v boji proti nemoci amyotrofická laterální skleróza) zrealizují po svém. Neplýtvali zbytečně drahocennou vodou. Kbelíky naplnili potravinami a hygienickými potřebami a předali je jako materiální pomoc v našem středisku pro mladé lidi bez domova

v Bolzanově ulici.

Moc jsme uvítali tuhle smysluplnou podporu, která našim klientům nejen hmotně pomohla, ale ukázala jim také zájem jiných mladých lidí a jejich týmové jednání, a může je inspirovat nebo motivovat ke změně. 

Týmu Expedia Services CZ srdečně děkujeme a věříme, že jim také tato akce přinesla dobrý pocit. 

 

Fotogalerie


Méně...
 
Stavební úpravy na Žižkově

Stavební úpravy na Žižkově

29.08.14
Od května probíhala v našem domě na Žižkově rekonstrukce a v srpnu jsme ji zdárně dokončili.
Více...
 
Stavební úpravy na Žižkově

Od května probíhala v našem domě na Žižkově rekonstrukce a v srpnu jsme ji zdárně dokončili. Vloni jsme navýšili ubytovací kapacitu a aby tedy klienti nebyli ve stávajících pokojích doslova jako sardinky, upravili jsme na bydlení II. poschodí, které dosud nebylo příliš využíváno. Vybudovali jsme vnitřní točité schodiště mezi oběma patry a nahoře vznikly 3 pokoje celkem s 12 lůžky, společenská místnost, hygienické zázemí, kuchyňka a jedna kancelář. V prvním patře se trochu změnil prostor sociálního pracovníka a recepce, která se průchodem propojila s kanceláří služby. Věříme, že se bude klientům lépe bydlet a i zaměstnancům v jejich prospěch lépe pracovat.

Celková kapacita domu je 50 lůžek pro azylové bydlení a 20 lůžek v noclehárně.    

Fotogalerie


Méně...
 
Smutná zpráva

Smutná zpráva

27.08.14
Ve věku 83 let zemřel pan doktor Setijarta Mangoenkoesoemo.
Více...
 
Smutná zpráva

Ve věku 83 let zemřel pan doktor Setijarta Mangoenkoesoemo, který od roku 2003 do roku 2013 neúnavně pracoval v naší ordinaci pro lidi bez domova. Nejen svými medicínskými znalostmi a velkou pečlivostí, ale i laskavým a vstřícným přístupem přispěl k vyléčení nebo alespoň zlepšení zdraví mnohých pacientů, kteří za ním denně přicházeli. 

 

Zavzpomínejte s námi

http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/34/setijarta-mangoenkoesoemo-doktor-ze-stavebni-bunky

http://www.euscreen.eu/play.jsp?id=EUS_7AD0AE1FB8C5404FB5080B2D94F43EAF

 

Pane doktore, děkujeme!


Méně...
 
Už můžeme šít

Už můžeme šít

28.07.14
Mnohokrát děkujeme paní Ivance M. z Budišova na Vysočině, která nám věnovala šicí stroj,
Více...
 
Už můžeme šít

Mnohokrát děkujeme paní Ivance M. z Budišova na Vysočině, která nám věnovala šicí stroj, o jehož potřebě jsme Vás před časem informovali. A děkujeme také všem, kteří naši prosbu o pomoc se sháněním šířili dál. Záběhlickým klientům a klientkám přejeme, aby se jim se strojem dobře pracovalo a hlavně žádné přišité prsty :)


Méně...
 
Voda v Záběhlicích

Voda v Záběhlicích

24.07.14
Pondělní přívalové deště nám opět vytopily azylový dům v Záběhlicích.
Více...
 
Voda v Záběhlicích

Pondělní přívalové deště nám opět vytopily azylový dům v Záběhlicích. Vody bylo tolik, a tak rychle, že na jedné z teras vytvořila doslova bazén, který potom protekl do pokoje pod ní. Smutně jsme tak zavzpomínali na loňský rok, kdy nám stejnou budovu zaplavily povodně a poničily celé přízemí. Tak musíme zase opravovat.


Méně...
 

Sněženka se uzdravuje

Sněženka se uzdravuje

22.07.14
Sněženka, kočička z našeho azylového domu v Záběhlicích, se úspěšně zotavuje
Více...
 

Sněženka se uzdravuje

Sněženka, kočička z našeho azylového domu v Záběhlicích, se úspěšně zotavuje ze zranění, o kterém jsme vám psali 4. července. Daří se jí lépe a lépe, má zase zájem o okolní svět a už nemusí ani na kontroly k veterináři. Ukončujeme sbírku a Všem dárcům, kteří její léčbu finančně podpořili srdečně děkujeme!


Méně...