Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Placky opět v akci!

Placky opět v akci!

13.05.15
Již tuto sobotu 16. 5. budete mít opět možnost zhotovit si vlastní placku nebo si vybrat některou z vyrobených našimi klienty.
Více...
 
Placky opět v akci!

Již tuto sobotu 16. 5. budete mít opět možnost zhotovit si vlastní placku nebo si vybrat některou z vyrobených našimi klienty. Zavítejte od 11 do 21 hodin na III. ročník pouličního festivalu Korzo Krymská (info zde), budeme tam s plackovačkou v otevřeném kreativním prostoru Rybalka (více tady).  Při tvoření lze vyzkoušet různé výtvarné techniky. Materiál a nářadí jsou k dispozici, a to jak pro placky na špendlík, tak magnetické. Přijďte udělat radost sobě i svým blízkým, kterým připravíte osobní a originální dárek. Dobrovolným příspěvkem pak pomůžete mladým lidem bez domova v projektu ZAPLŇTE PRAHU PLACKAMI. Tímto způsobem komunikují s veřejností a snaží se bezdomovectví destigmatizovat. Těšíme se na Vás!

Fotogalerie s plackami na workshopu Zdrojovny v Altě 


Méně...
 
Záběhlická čarodějnice

Záběhlická čarodějnice

05.05.15
30. dubna pálili již tradičně klienti a zaměstnanci našeho azylového domu v Záběhlicích čarodějnice.
Více...
 
Záběhlická čarodějnice

30. dubna pálili již tradičně klienti a zaměstnanci našeho azylového domu v Záběhlicích čarodějnice. Tedy jenom jednu, ale zato povedenou, co říkáte? Celé odpoledne s táborákem a opékáním buřtů bylo pro obyvatele domu příjemným zpestřením jejich nelehkého života. Jsme rádi, že jim i počasí přálo.

Fotogalerie


Méně...
 
Zaplňte Prahu plackami – přijďte na Workshop Zdrojovny v Altě

Zaplňte Prahu plackami – přijďte na Workshop Zdrojovny v Altě

20.04.15
26. dubna od 13.00 do 18.00 hodin se koná jarní workshop Zdrojovny a my se zúčastníme.
Více...
 
Zaplňte Prahu plackami – přijďte na Workshop Zdrojovny v Altě

26. dubna od 13 do 18 hodin se koná jarní workshop Zdrojovny ve Studiu Alta v Praze Holešovicích (více zde). NADĚJE tam bude se svou plackovačkou, na které si budete moci vyzkoušet výrobu vlastních placek, nebo si pořídit odznaky připravené našimi klienty. Podpoříte tím náš projekt ZAPLŇTE PRAHU PLACKAMI, který je způsobem komunikace mladých lidí bez domova a veřejnosti. Jeho cílem je destigmatizovat bezdomovectví. Můžete se těšit na originální designové kousky, které pro nás navrhl a upravil Venkovský grafik. Za to mu moc děkujeme!

A s Vámi se těšíme na setkání!


Méně...
 
Jsme zapojeni do projektu Restart

Jsme zapojeni do projektu Restart

16.04.15
15. dubna proběhla tisková konference k projektu Restart, který se zaměřuje na hlavní skupiny lidí, jež se potýkají s problémy při hledání pracovního uplatnění.
Více...
 
Jsme zapojeni do projektu Restart

15. dubna proběhla tisková konference k projektu Restart, který se zaměřuje na hlavní skupiny lidí, jež se potýkají s problémy při hledání pracovního uplatnění. Jsou to především azylanti, imigranti, osoby bez domova a příslušníci etnických menšin. Kromě Prahy 3 se na realizaci projektu pro klienty žijící na území třetí městské části podílíme i my a spolek R-Mosty.

 

Více zde


Méně...
 
Arnošt se uzdravuje

Arnošt se uzdravuje

16.04.15
Arnošt, kocour z našeho azylového domu v Záběhlicích, se zotavuje ze zranění, o kterém jsme vám psali 10. dubna. 
Více...
 
Arnošt se uzdravuje

Arnošt, kocour z našeho azylového domu v Záběhlicích, se zotavuje ze zranění, o kterém jsme vám psali 10. dubna. Byl na operaci, oko se nepodařilo zachránit, ale jinak bude Arnošt v pořádku. Na jeho léčbu jste poslali skvělých 8.110,-Kč. Veterinární péče stála 11.877 Kč, rozdíl se vybral mezi zaměstnanci a klienty, takže náklady se podařilo zcela pokrýt. Velice děkujeme všem, kteří přispěli a sbírku uzavíráme.


Méně...
 
V Záběhlicích otevřeme dveře: zveme Vás do domu pro lidi bez domova v seniorském věku.

V Záběhlicích otevřeme dveře: zveme Vás do domu pro lidi bez domova v seniorském věku.

15.04.15
22. dubna 2015 od 9 do 18 hodin pořádá NADĚJE Praha Den otevřených dveří v azylovém domě v Záběhlicích na Praze 10. 
Více...
 
V Záběhlicích otevřeme dveře: zveme Vás do domu pro lidi bez domova v seniorském věku.

22. dubna 2015 od 9 do 18 hodin pořádá NADĚJE Praha Den otevřených dveří v azylovém domě v Záběhlicích na Praze 10. Bude možnost prohlédnout si objekt, seznámit se s běžným denním chodem zařízení, posedět na zahradě a pohovořit se zaměstnanci i klienty. Těmi jsou muži a ženy bez vlastního zázemí, kteří splňují nárok na starobní nebo invalidní důchod, ale jejich zdravotní stav významně neomezuje jejich soběstačnost. Chceme tímto krokem přiblížit veřejnosti problematiku bezdomovectví seniorů i jejich nelehké životní příběhy.

Těšíme se na Vaši návštěvu!


Méně...