Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Podpořte patrona projektu NADĚJE ve finále Cen VIA BONA!

Podpořte patrona projektu NADĚJE ve finále Cen VIA BONA!

Hlasujte pro Vojtěcha Sedláčka

14.09.15
Vojtěch Sedláček, průkopník sociálního podnikání, signatář Charty 77, filantrop a dobrý člověk. Ve spolupráci s NADĚJÍ inicioval a finančně podporuje projekt Nejdřív střecha.
Více...
 
Podpořte patrona projektu NADĚJE ve finále Cen VIA BONA!

Vojtěch Sedláček, průkopník sociálního podnikání, signatář Charty 77, filantrop a dobrý člověk. Ve spolupráci s NADĚJÍ inicioval a finančně podporuje projekt Nejdřív střecha.

 

Projekt dává šanci zvládnout situaci těm, kteří ztratili bydlení. Umožňuje jim ihned získat až dva měsíce ubytování zdarma a sociální poradenství k tomu. Díky tomuto zázemí se mohou lidé bez domova znovu nadechnout a v klidu a bezpečí si, za pomoci odborníků, zařídit nutné věci: nalézt bydlení, vyřídit chybějící doklady a hledat zaměstnání.

 

Za rok fungování našlo pomoc v projektu 142 lidí. Mnoho z nich nepotřebovalo využít ani celý měsíc k tomu, aby si našlo ubytování a práci. 

 

Za tento projekt navrhla NADĚJE Vojtěcha Sedláčka na Cenu VIA BONA v kategorii Cena za otevírání nových cest. Cenu uděluje Nadace VIA pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických. Nezávislá porota vybrala pana Sedláčka mezi finalisty. 

 

Do 27. září 2015 máte i vy příležitost v anketě veřejnosti „Hlasovat pro svůj příběh“ a podpořit Vojtěcha Sedláčka i projekt Nejdřív střecha. 

 

Více o panu Sedláčkovi si můžete přečíst v Dobrých zprávách: Časopisu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

 

Děkujeme za váš hlas!


Méně...
 
OSUDY putují dál

OSUDY putují dál

Výstavu fotografií lidí bez domova bude možné shlédnout od 6.9. v kostele sv. Prokopa na Žižkově

02.09.15
Jsou to naši spoluobčané, žijí mezi námi.
Více...
 
OSUDY putují dál

Jsou to naši spoluobčané, žijí mezi námi. Někdy je potkáme na ulici, nebo zahlédneme někde na rohu s nastavenou čepicí. Co si pomyslíme? Jaké emoce v nás vyvolají? Soucit nebo znechucení? Nemusíme si jich ale také vůbec všímat. Tím ovšem z naší blízkosti nezmizí..

Za každým osudem se skrývá lidský příběh. Nahlédněte do těch jejich.

 

Farnost u kostela sv. Prokopa

Fotograf Martin Pokora

 

 


Méně...
 
Žáci, od kterých se můžeme učit

Žáci, od kterých se můžeme učit

20.08.15
Pan Petr žije v našem azylovém domě v Záběhlicích. Dnes by asi nikdo nehádal, že býval učitelem hudby. 
Více...
 
Žáci, od kterých se můžeme učit

Pan Petr žije v našem azylovém domě v Záběhlicích. Dnes by asi nikdo nehádal, že býval učitelem hudby. Jeho žáci na to ale nezapomínají. Váží si toho, jakým učitelem byl a co jim předal. Jeden z nich mu neváhal pomoci, když se ocitl v těžké situaci. Zkontaktoval nás pro možnost bydlení v azylovém domě, pana Petra navštěvuje a i jinak ho podporuje. Dostal i skvělý nápad, jak mu udělat radost. S několika dalšími muzikanty, u kterých kdysi pan Petr lásku k hraní také rozvíjel, uspořádal 15. srpna rockové odpoledne na zahradě záběhlického domu NADĚJE. Pan Petr si samozřejmě zahrál s nimi. Na basovou kytaru. A potěšení to bylo nejen pro něj, ale i pro ostatní klienty a zaměstnance. Kapela se postarala i o bohaté občerstvení. Včetně piva, které ke koncertům pod širým nebem vždycky patří. I když tentokrát bylo nealkoholické.      

Srdečně děkujeme „žákům“, kteří nám dávají příklad – vděčnosti, nesobectví, ochoty pomáhat druhým...


Méně...
 
Když dáte do ruky foťák mladému bezdomovci...

Když dáte do ruky foťák mladému bezdomovci...

22.07.15
…fotí stejně dobře jako každý jiný mladý člověk.
Více...
 
Když dáte do ruky foťák mladému bezdomovci...

…fotí stejně dobře jako každý jiný mladý člověk. Všímá si prostředí i krás kolem sebe, zajímá ho výtvor lidských rukou i příroda, dokumentuje zábavu, akci, památky, nenechá ho chladným ani němá tvář. Snaží se zachytit život. Tenhle je tak rozdílný od skutečnosti, kterou žije každý jiný den…

Prohlédněte si fotogalerii.

 

Mladí lidé se ocitají „na ulici“ z různých důvodů. My jim pomáháme, aby se z ní zase dostali a žili jak nejlépe mohou. Proto jim ukazujeme i jiné cesty. Na výjezdu ve Sloupu, od 22. do 26. června, vařili, chodili na výlety, koupali se, dělali táboráky, malovali, slaňovali, zkrátka něco zažili, poznali, vyzkoušeli, společně pracovali i se bavili. Líbilo se jim to (viz dopis od klienta jako jeden příklad za všechny), tak ať je jim to i motivem a inspirací. 

 

Video ze slaňování 

 

Moc děkujeme Asociaci TOM za bezplatné ubytování i výtvarníku Michalu Singerovi a horolezeckým instruktorům Jirkovi a Marcelovi za spolupráci. 

 

 


Méně...
 
Výstava Osudy/ pohledem pokory s nadějí zavítá do Želiva

Výstava Osudy/ pohledem pokory s nadějí zavítá do Želiva

Bude k vidění v areálu krásného želivského kláštera od 3. 7. do 31. 8. 2015

30.06.15
3. 7. 2015 od 18 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž, promítání dokumentu Láska v hrobě a debatu s tématem bezdomovectví.
Více...
 
Výstava Osudy/ pohledem pokory s nadějí zavítá do Želiva

3. 7. 2015 od 18 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž, promítání dokumentu Láska v hrobě a debatu s tématem bezdomovectví.

 

Tímto projektem chceme veřejnosti přiblížit situaci lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, a přispět ke změně negativního pohledu na ně. Fotograf Martin Pokora se snažil zachytit nejen prostředí, ve kterém přežívají, ale hlavně jejich pocity. Snímky vytvořil ve spolupráci s našimi terénními pracovníky, kteří vytipovali lokality a dokumentování domluvili. Série vznikala od února do září 2014 na patnácti místech v Praze.

 

Klášter Želiv

Láska v hrobě


Méně...
 
Aby léto v Záběhlicích bylo hezčí

Aby léto v Záběhlicích bylo hezčí

26.06.15
Milí přátelé, máte-li doma nepotřebný zahradní nábytek, který je funkční, ale Vy ho již nevyužijete, nabídněte nám jej
Více...
 
Aby léto v Záběhlicích bylo hezčí

Milí přátelé, máte-li doma nepotřebný zahradní nábytek, který je funkční, ale Vy ho již nevyužijete, nabídněte nám jej do azylového domu v Záběhlicích. U nás najde široké uplatnění při posezení jen tak na sluníčku, u táboráků, když opékáme buřty nebo pálíme čarodějnice, při společném povídání a mnoha dalších aktivitách. Budeme raději za dřevěný nebo kovový, ten je pro naše klienty ve starobním a invalidním důchodu stabilnější, ale budeme vděčni i za plastový. Upotřebíme i několik kompletů (stůl + židle), aby každý měl své místo a nemusel stát. Prosíme, ozvěte se s nabídkou, nebo alespoň předávejte zprávu dál. Děkujeme Vám!

Kontaktní osoba: Radka Pištěková, zabehlice.praha@nadeje.cz, tel.: 775868564. 


Méně...