Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Sbírat pro nás nemusíte jen oblečení

Sbírat pro nás nemusíte jen oblečení

25.01.16
Budeme vděční rovněž za hygienické potřeby, deky a spacáky a také za potraviny.
Více...
 
Sbírat pro nás nemusíte jen oblečení

Budeme vděční rovněž za hygienické potřeby, deky a spacáky a také za potraviny. Posledně jmenované pro nás shromáždili i zaměstnanci Four Seasons Hotel Prague. 

 

Při firemním večírku vybírali potraviny jako symbolické vstupné. Ovšem takový balík cukru má k symbolické drobnosti daleko, že? Vážíme si štědrosti dárců a za všechny potraviny srdečně děkujeme!


Méně...
 
Vánoce jsou za námi, ale zima v plném proudu

Vánoce jsou za námi, ale zima v plném proudu

20.01.16
Co obojí znamená pro lidi bez domova? Poslechněte si rozhovory a komentáře v Českém rozhlase.
Více...
 
Vánoce jsou za námi, ale zima v plném proudu

Co obojí znamená pro lidi bez domova? Poslechněte si rozhovory a komentáře v Českém rozhlase.


Na Štědrý den byl svátečním hostem Radiožurnálu emeritní ředitel NADĚJE pan Ilja Hradecký. Řeč byla nejen o Vánocích, ale i o pohledu české společnosti na lidi bez domova.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/host/_zprava/jen-v-praze-travi-vanoce-2-tisice-bezdomovcu-staci-udelat-zivotni-chybu-a-jste-na-ulici-popisuje-ilja-hradecky-z-nadeje--1567321

 

O lidech bez domova se na Štědrý den mluvilo také ve speciálu Radiofóra ČRo Plus. Jaké pomoci a od koho se jim dostává? Co se děje s těmi, kteří jsou často odkázáni na předražené a nevyhovující ubytovny? Jak těžké je pro ně dosáhnout na trvalejší bydlení? Hostem byl Aleš Strnad, vedoucí našeho terénního programu.

Poslouchejte v čase 12:10 - 13:00.
http://www.rozhlas.cz/plus/zaznamy#/2015-12-24/12

 

A o zimních opatřeních promluvila 5. ledna na ČRo Plus i radní pro sociální oblast MHMP Irena Ropková a Aleš Strnad, vedoucí našeho terénního programu. Vysílání od 13:10.
http://www.rozhlas.cz/plus/zaznamy#/2016-01-05/13

 

Děkujeme všem dárcům, dobrovolníkům i zaměstnancům, kteří se zasloužili o skutečně štědrou a radostnou oslavu Vánoc v pražské NADĚJI. V nízkoprahových centrech Bolzanova a U Bulhara jsme připravili sváteční tabuli s praktickým dárkem pro 280 klientů. V našich azylových domech a noclehárnách prožilo Štědrý den a večer 185 lidí bez domova. Pohoštění tvořil kuřecí vývar, smažený řízek s bramborovým salátem a cukroví.


Prosíme, neustávejte v pomoci lidem bez domova skrze NADĚJI v Praze i v ostatních městech České republiky. Potřebujeme finanční i materiální podporu. Z věcných darů vítáme oblečení, potraviny, hygienické potřeby, deky a spacáky.
Děkujeme!


Méně...
 
Mladí lidé pomáhají. Děkujeme!

Mladí lidé pomáhají. Děkujeme!

13.01.16
Děkujeme Dylan, jejím spolužákům a studentským koordinátorům z VŠE za velmi užitečný dar hygienických potřeb.  Dylan, studentka z
Více...
 
Mladí lidé pomáhají. Děkujeme!

Děkujeme Dylan, jejím spolužákům a studentským koordinátorům z VŠE za velmi užitečný dar hygienických potřeb.
 
Dylan, studentka z Ameriky, navštívila v rámci výuky naše denní centrum U Bulhara. Bída lidí bez domova ji nenechala chladnou. Uspořádala ve škole sbírku a s kolegy nám výtěžek 1. prosince předali.   
Moci se umýt, vyčistit zuby, ošetřit pleť krémem... pro nás samozřejmost, pro lidi bez domova ne. I když se snažíme jim to všechno také zajistit, není to snadné. Děkujeme Dylan a dalším mladým lidem za účinnou pomoc. A za milou návštěvu. 

 

Fotogalerie


Méně...
 
Ohlédnutí za adventní beneficí

Ohlédnutí za adventní beneficí

Spojení krásného s užitečným přineslo další prostředky do projektu Nejdřív střecha

12.01.16
V předvánočním čase jsme v Praze pořádali Benefiční večer pro lidi bez domova. 
Více...
 
Ohlédnutí za adventní beneficí

V předvánočním čase jsme v Praze pořádali Benefiční večer pro lidi bez domova. Uskutečnil se v kostele Československé církve husitské v Praze Holešovicích.

 

Srdečně děkujeme operní pěvkyni Aleně Žákové, že benefici iniciovala a vystoupila společně s manželem Milošem Ježilem a přáteli: Ivanem Holešovským, Klárou Benedovou a Miloslavem Svobodou. Hudební doprovod zajistili Vítězslav Podrazil a Petr Tvrdek. 

 

Umělci nám připravili nezapomenutelný zážitek. Kdo si ho nechal ujít, může si ho vychutnat alespoň prostřednictvím videa, za které vděčíme paní Štefce Schusové.

 

Krásný výtěžek 7 035 Kč bude využit v projektu Nejdřív střecha. Ten pomáhá lidem bez domova až dvěma měsíci bezplatného ubytování v azylových domech NADĚJE, včetně sociálního poradenství.

 

Krátce před benefičním večerem se nad bezdomovectvím a projektem samotným zamýšlel jeho iniciátor a podporovatel Vojtěch Sedláček v pořadu Evy Hůlkové -  Hovory Českého rozhlasu Plus. Poslechněte si ho na http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3533526

 

Děkujeme všem, kteří se na této akci jakýmkoli způsobem podíleli!

 

Fotogalerie


Méně...
 
Poděkování a přání

Poděkování a přání

22.12.15
Děkujeme za vaše přátelství a podporu a srdečně přejeme radostné a pokojné Vánoce a do nového roku pevné zdraví a Boží požehnání.
Více...
 
Poděkování a přání

Děkujeme za vaše přátelství a podporu a srdečně přejeme radostné a pokojné Vánoce a do nového roku pevné zdraví a Boží požehnání.


Méně...
 
Jak se žije ve Vršovicích

Jak se žije ve Vršovicích

07.12.15
V našem azylovém domě pro ženy bez domova se stále něco děje.
Více...
 
Jak se žije ve Vršovicích

Prosinec sotva začal a klientky domu prožily již tři nevšední události.

 

Hned 1.12. se sešly k debatě s gynekoložkou, paní doktorkou Grubauerovou. Mohly s ní prodiskutovat vše, co je zajímalo a také se poradit.

 

Jak je důležité se radovat, ulehčit těžké životní osudy, dát na chvíli zapomenout všedním starostem ví naše psycholožka Danuška Šupková. Působí v domě pro ženy a zná jejich trápení. Proto spolu s vedoucí Katkou Vavrušovou připravily ženám veselou mikulášskou zábavu s hudbou, tancem a chutným pohoštěním. 


A protože se blíží Vánoce, i v azylovém domě se na ně připravují. Jako první z cukroví pekly ženy perníčky. A moc krásně je nazdobily. Co říkáte?
 


Méně...