Praha

 
 

CO NABÍZÍME

Ubytování v azylových domech a tréninkových bytech, přenocování v noclehárnách, jídlo a sprchu v nízkoprahových denních centrech, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychologem, přímou pomoc v ulicích města, zdravotní ošetření v ordinacích praktického lékaře, gynekologie, stomatologie a psychiatrie.

 

NAŠE POSLÁNÍ

Pomáhat lidem bez domova, aby mohli žít důstojnější a bezpečnější život, a přispívat ke zlepšení či řešení jejich nepříznivé situace lidským přijetím, materiální pomocí, odbornou radou, zdravotní péčí a ubytováním.

 

NAŠE HODNOTY

ZÁJEM Aktivně reagujeme na situace a jde nám o jejich řešení.

SPOLUPRÁCE Stavíme na úctě, respektu, sdílení a porozumění.

STABILITA Držíme stálý kurz. Vytváříme bezpečné zázemí, vytrvale budujeme důvěru.

ODBORNOST Dlouhodobě vyvíjíme a uplatňujeme nové způsoby a postupy práce s lidmi bez domova.

 

VÍCE O NÁS

Působíme v Praze již od roku 1991. Seznamte se s naší historií, prohlédněte si fotogalerii nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality nebo se stát našimi příznivci na Facebooku, Twitteru a Instagramu.

 

DOPLŇKOVÉ PROJEKTY

Jsme zapojeni v projektu NEJDŘÍV STŘECHA, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

Jsme realizátorem projektu STŮL PRO JEDNOHO, který podporuje lidi bez domova získáním jedné porce hlavního jídla denně. Strava je poskytována zdarma prostřednictvím zapojených provozovatelů stravovacích služeb.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY?

Navštivte jedno z našich nízkoprahových denních center nebo přijďte na stanoviště Mobilní sociální služby a proberte svou situaci se sociálním pracovníkem. Pokud potřebujete ubytování, obraťte se přímo na sociální pracovníky azylových domů (pro muže, pro ženy).

 

NAŠLI JSTE BEZDOMOVCE A CHCETE MU POMOCI?

V případě, že je v pořádku (může se sám pohybovat a je schopen pochopit sdělované informace), doporučte mu, aby sám využil naše služby. Pokud není v ohrožení života, ale je v zanedbaném hygienickém stavu nebo se hůře pohybuje, kontaktujte pracovníky terénního programu, v případě, že je bezdomovec v ohrožení života, zavolejte zdravotnickou záchrannou službu.

 
 
Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Přijďte se za námi podívat na tradiční veletrh neziskovek

08.04.19

Již tuto středu 10.4.2019, od 11 do 19 hodin. Dozvíte se co je u nás nového


Více...
 
Budeme na narozeninovém NGO Marketu

Již tuto středu 10.4.2019, od 11 do 19 hodin. Dozvíte se co je u nás nového, jak pomáháme potřebným, nebo jak můžete pomáhat s námi. Nebude chybět plackovačka, na které si budete moci vyrobit button/placku podle vlastního návrhu – tak fantazii sebou. Těšíme se na Vás!

 

Více informací o NGO Marketu zde


Méně...
 
Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

04.04.19

Od 1. prosince 2018 do 31. března 2019 jsme v pražské pobočce NADĚJE opět poskytovali služby lidem bez domova v takovém rozsahu, abychom ochránili jejich zdraví a život před umrznutím.


Více...
 
Výsledky zimní humanitární pomoci lidem bez domova v Praze

Od 1. prosince 2018 do 31. března 2019 jsme v pražské pobočce NADĚJE opět poskytovali služby lidem bez domova v takovém rozsahu, abychom ochránili jejich zdraví a život před umrznutím. Provozovali jsme noční centrum U Bulhara, bezplatnou zimní noclehárnu Vackov a vykonávali noční terénní práci. Realizátorem projektu Humanitární pomoc lidem bez domova byl již poněkolikáté Magistrát hlavního města Prahy a koordinátorem Centrum sociálních služeb Praha. Na projektu se mimo jiné podílely organizace Armáda spásy a Charita ČR.

 

V rámci nočního terénního programu NADĚJE jsme za zimní období uskutečnili 1847 kontaktů přímo v ulicích Prahy. Ve 216 případech jsme lidi ve zhoršeném zdravotním či hygienickém stavu převezli do návazných zařízení. V nočním centru U Bulhara jsme umožnili hygienu, ošacení a základní zdravotní ošetření v 629 případech, z čehož se v 91 jednalo o ženy. V bezplatné noclehárně Vackov jsme poskytli 8355 noclehů 690 lidem bez domova.

 

„Jsme rádi, že jsme mohli přispět k bezpečnému přežití zimního období lidí bez domova. Systémové řešení pomoci, ať už jde o zimu nebo o celý průběh roku, je ale potřeba hledat jinde. NADĚJE je dlouhodobě zastáncem a aktivním prosazovatelem systémového řešení spočívajícím v rozšíření sítě méně kapacitních denních center a celoročního bydlení,“ uvedla Gabriela Sčotková, koordinátorka projektu.

 

 


Méně...
 
Homeless but not hopeless

Homeless but not hopeless

- studenti pomáhají lidem bez domova s NADĚJÍ

01.04.19

Studenti napříč ročníky Pražského humanitního gymnázia se rozhodli pro nás udělat sbírku. A na co vybrané peníze věnují? 


Více...
 
Homeless but not hopeless

Studenti napříč ročníky Pražského humanitního gymnázia se rozhodli pro nás udělat sbírku. A na co vybrané peníze věnují? Na zahradní nábytek do našeho azylového domu v Radotíně! Byli se tam podívat a na vlastní oči viděli, že venkovní posezení je zapotřebí. 

 

Přidejte se k aktivitě mladých lidí, kteří pomáhají lidem bez domova. Přečtěte si příběh jejich projektu a přispějte také – ZDE.

 

Srdečně děkujeme!


Méně...
 
Aby se mladí lidé bez domova dostali ze "tmy"

Aby se mladí lidé bez domova dostali ze "tmy"

je tu Středisko NADĚJE Praha – Bolzanova

28.03.19

A slaví výročí! Otevřeli jsme ho v březnu 2007. V letech 2008 – 2018 jím prošlo 2100 mladých lidí ve věku od 18 do 26 let.


Více...
 
Aby se mladí lidé bez domova dostali ze "tmy"

A slaví výročí! Otevřeli jsme ho v březnu 2007. V letech 2008 – 2018 jím prošlo 2100 mladých lidí ve věku od 18 do 26 let.

 

Kromě možnosti se najíst, umýt, převléknout do čistého oblečení a poradit se o své sociální situaci jsou tu k dispozici různé zájmové aktivity – arteterapie, filmový klub, kulturní zážitek, fotbal. V minulém roce jsme uspořádali 45 akcí a 3 tématické výjezdy mimo Prahu. 

 

Jedním z nich byl i pětidenní pobyt s názvem Cesta hrdiny. Je to výprava volně inspirovaná Bretem Stephensonem, americkým terapeutem, který pracuje s vysoce rizikovou dospívající mládeží. Cílem je putování jako rituál přechodu do dospělosti a nalezení daru „vnitřního kompasu“, který dokáže mladého člověka vyvést z „labyrintu“ bludného kruhu kriminality či jiných problémů a navrátit ho zpět do společnosti. Je to možnost v klidných a bezpečných podmínkách ponořit se do svého vnitřního světa, prozkoumat své silné i slabé stránky, zamyslet se nad tím, kde nyní v životě jsem, jaké před sebou mám výzvy a co musím udělat pro to, abych je přijal a obstál v nich.

 

Každá služba střediska a všichni zaměstnanci tak pomáhají nabrat mladým lidem bez domova v životě správný směr.

 

Děkujeme i vám, že pomáháte s námi!


Méně...
 
"Rozhýbali" jste Prádelnu pro mladé lidi bez domova

"Rozhýbali" jste Prádelnu pro mladé lidi bez domova

25.03.19

Děkujeme!


Více...
 
"Rozhýbali" jste Prádelnu pro mladé lidi bez domova

Za neuvěřitelných pouhých 10 dní jste nasbírali potřebný počet bodů a PRÁDELNA může vzniknout!

Děkujeme za vaši energii a nadšení!


Méně...