Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
NADĚJE také sociálně podniká

NADĚJE také sociálně podniká

22.10.15
Sociální podnikání je významným trendem posledních let. Přečtěte si, jak se daří NADĚJI na poli zaměstnávání lidí s handicapem.
Více...
 
NADĚJE také sociálně podniká

Sociální podnikání je významným trendem posledních let, jehož cílem je vytvářet takové podnikatelské aktivity, které budou jednoduše řečeno přívětivé jak vůči lidem, které podnik zaměstnává, tak vůči svému okolí. Sociální podniky se tak snaží nejen vytvářet vhodné podmínky všem svým zaměstnancům podle jejich potřeb, ale také se chovat ekologicky a investovat většinu svého zisku zpět do rozvoje firmy. Integrační sociální podniky pak ještě navíc zaměstnávají lidi z cílových skupin znevýhodněných na trhu práce. Nejčastěji se jedná o lidi se zdravotním postižením, pro něž sociální podniky mnohdy představují jedinou šanci, kde získat zaměstnání.

Otrokovická pobočka NADĚJE již dvacátým druhým rokem poskytuje sociální služby lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Za tu dobu vznikl nejen celý komplex sociálních služeb, ale mnozí z klientů také úspěšně prošli tréninkem svých dovedností, takže byli připraveni uplatnit se i na trhu práce. Bohužel pracovních příležitostí pro lidi se zdravotním postižením bylo málo, a tak se NADĚJE rozhodla vstoupit na pole zaměstnávání lidí s handicapem. Založila proto dceřinou společnost Naději, otrokovickou o.p.s., jejímž hlavním cílem je právě zaměstnávání lidí se zdravotním postižením. Naděje, otrokovická o.p.s. postupně úspěšně rozvíjí svou činnost a získává si své místo nejen mezi sociálními podniky, ale i na trhu jako takovém.

A o tom, jak to v tomto našem sociálním podnikání chodí, se můžete dočíst třeba v následujících článcích, které o aktivitách Naděje, otrokovické o.p.s. v poslední době vyšly:

 

Město Otrokovice je pro sociální podnik důležitým partnerem

FOTOREPORTÁŽ: Když je čas (nejen) něco malého zakousnout

Transformace ústavní péče a sociální podnikání?

 


Méně...
 
Malování v Hostýnských vrších

Malování v Hostýnských vrších

30.09.15
Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů, které byly vytvořeny během malířského kurzu Malování v Hostýnských vrších.
Více...
 
Malování v Hostýnských vrších

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů, které byly vytvořeny během malířského kurzu Malování v Hostýnských vrších. Výstava se uskuteční ve spolupráci se spolkem Za zdravé a krásné Holešovsko v Café Naděje, tř. Spojenců 1840. Vernisáž výstavy proběhne 7.10.2015 v 16:30 hod. Součástí programu vernisáže bude vystoupení žáků Základní umělecké školy Otrokovice a vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Pohádková zahrada".


Méně...
 
Pohádková zahradní slavnost

Pohádková zahradní slavnost

02.09.15
11. září od 15:00 hodin opět ožije zahrada Domu NADĚJE pohádkovými postavami při tradiční Zahradní slavnosti.
Více...
 
Pohádková zahradní slavnost

11. září od 15:00 hodin opět ožije zahrada Domu NADĚJE pohádkovými postavami při tradiční Zahradní slavnosti.

Tentokrát máme pro návštěvníky zase o něco lepší program než loni a věříme, že když nás podpoří svou účastí, tak příště budeme zase o trochu lepší.

V programu se představí taneční skupina NADĚJE, návštěvníci mohou vyzkoušet žonglování se skupinou Ardor Viridis. Součástí doprovodného programu budou projížďky na koních, malovaní na obličej nebo skákací hrad. Připraveny jsou soutěže pro děti o poklad tajemné truhly. V prodejních stáncích můžete zakoupit výrobky z keramického a textilního ateliéru NADĚJE Otrokovice. Nebude chybět ani chutné občerstvení z Café NADĚJE a pohádkově propečené pochoutky ze Svačinkárny. Pro dobrou náladu zahraje u táboráku oblíbené hity živá a veselá skupina Jalové hlasy. Přijďte nás podpořit a užít si spoustu zábavy, soutěží, tvoření a dobrých chutí na konci léta.


Méně...
 
V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

24.07.15
Stalo se již tradicí, že v červenci přijíždí do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích historická vozidla Veterán klubu Kroměříž.
Více...
 
V zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích se posunul čas

 

Stalo se již tradicí, že v červenci přijíždí do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích historická vozidla Veterán klubu Kroměříž. Setkání nadšenců historických automobilů a motocyklů, stylového oblečení a noblesní atmosféry se tentokrát uskutečnilo 23. července 2015. K hlavnímu programu patří spanilá jízda veteránů pro klienty NADĚJE. Zpestřením letošní akce byla ruční vahadlová stříkačka Sboru dobrovolných hasičů z Kvítkovic a v horkém letním odpoledni pro mnohé i vítaným osvěžením.

O noblesní atmosféru čtvrtečního odpoledne se za doprovodu dobové hudby starala skupina Nostalgie a Klub přátel historie města Otrokovice. Ve stylové kavárně si návštěvníci mohli vychutnat třeba Pohodovou kávičku Henryho Forda.

Velké poděkování patří všem, kteří věnovali svůj čas a podíleli se na příjemné atmosféře čtvrtečního odpoledne, ale i návštěvníkům, kteří v hojném počtu zaplnili zahradu Domu NADĚJE.

 

Fotografie ze setkání veteránů naleznete zde.


Méně...
 
Výstava veteránů v zahradě Domu NADĚJE

Výstava veteránů v zahradě Domu NADĚJE

13.07.15
Vážení přátelé historických vozidel, přijďte se pokochat 23. července 2015 od 16 hodin do zahrady Domu NADĚJE.
Více...
 
Výstava veteránů v zahradě Domu NADĚJE

Vážení přátelé historických vozidel a historie vůbec, společně s Veterán klubem Kroměříž, Klubem přátel historie města Otrokovice a Sborem dobrovolných hasičů v Kvítkovicích jsme připravili na čtvrtek 23. července 2015 od 16 hodin již tradiční přehlídku historických vozidel. Přijďte se pokochat do zahrady Domu NADĚJE v Otrokovicích krásou a elegancí let minulých.

Tentokrát si přijdou na své nejen fandové historických automobilů, ale také milovníci swingu, neboť právě v rytmu tohoto hudebního žánru se ponese odpoledne v zahradě Domu Naděje. Jde o setkání majitelů a příznivců historických vozidel, stylového oblečení a noblesní atmosféry. Nebude chybět ukázka historické hasičské techniky.

 

Srdečně zveme všechny milovníky historie na přátelské posezení ve stylové kavárničce. Určitě nebudete zklamáni. Dobové oblečení vítáno.


Méně...
 
JEDEN DEN - festival pohody a radosti ze života

JEDEN DEN - festival pohody a radosti ze života

08.06.15
Již počtvrté se v areálu Rybárny v Otrokovicích konal festival JEDEN DEN pořádaný otrokovickou pobočkou NADĚJE.
Více...
 
JEDEN DEN - festival pohody a radosti ze života

 

Již počtvrté se v areálu Rybárny v Otrokovicích konal festival JEDEN DEN pořádaný otrokovickou pobočkou NADĚJE. Společné setkaní zdravých a zdravotně postižených umělců se uskutečnilo v sobotu 6. 6. 2015 pod záštitou starosty města Otrokovice pana Jaroslava Budka, který byl hostem festivalu.

Na podiu se vystřídaly kapely jako Kula Pikle, Pass nebo Hudba Fryšták. Tyto kapely patří ke stálicím festivalu. Nově se představilo Madelaine trio. Zazněly také známé songy v podání Rostislava Kubelky nebo Jiřího Vašíčka, vítěze krajského kola soutěže Nad oblaky. Zajímavým zpestřením festivalu bylo skupinové bubnování s Rytmem pro život a vystoupení THRILLER v podání taneční skupiny Naděje.

Festivalu tradičně vládla bezprostřednost, tak jak ji umí projevit handicapovaní lidé, kteří nám předvedli, jak lze žít a radovat se ze života i s handicapem.

V průběhu celého odpoledne se prezentovala sociálně terapeutická dílna Café Naděje a Naděje, otrokovická o.p.s, která zaměstnává lidi s handicapem. V jejich stáncích měli návštěvníci možnost zakoupit občerstvení.

 

Festival se uskutečnil za finanční podpory města Otrokovice.

 

 

 

Poděkování patří městu Otrokovice, všem partnerům a podporovatelům festivalu, díky jejichž pomoci se mohl festival uskutečnit.

 

Fotografie z festivalu naleznete zde.


Méně...