Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnosti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku 1993.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
Vánoční jarmark opět podpořil dílny ze sociální oblasti

Vánoční jarmark opět podpořil dílny ze sociální oblasti

08.12.17
Taška plná zakoupených skvostů, horký punč v pravé ruce, lahůdka z grilu nebo pečené jablíčko v levé, úsměv na rtech a radost v srdci. 
Více...
 
Vánoční jarmark opět podpořil dílny ze sociální oblasti

Taška plná zakoupených skvostů, horký punč v pravé ruce, lahůdka z grilu nebo pečené jablíčko v levé, úsměv na rtech a radost v srdci. Tak vypadali při svém odchodu návštěvníci letošního Vánočního jarmarku, který se uskutečnil opět první prosincový čtvrtek v zahradě domu NADĚJE. Také malí návštěvníci neodešli s prázdnou. Čekaly na ně sladké perníčky, tvořivá dílna i Mikuláš, anděl a čert, kteří je obdarovali malými dárečky. Starší návštěvníky zase pohladila na duši melodie vánočních koled v podání cimbálové muziky. Na své si tak přišel opravdu každý.

 

Děkujeme všem zúčastněným prodejcům za účast, všem nakupujícím za podporu dílen působících v sociální oblasti a samozřejmě také všem dobrovolníkům za jejich ochotu pomáhat.

 

Fotografie z Vánočního jarmarku


Méně...
 
Zahradní slavnost s výstavou historických vozidel

Zahradní slavnost s výstavou historických vozidel

18.09.17
V pátek 15. září se zahrada Domu NADĚJE proměnila v místo pro příjemná setkání na sklonku léta.
Více...
 
Zahradní slavnost s výstavou historických vozidel

 

Stalo se již tradicí, že se zahrada Domu NADĚJE v Otrokovicích v polovině září otevře pro širokou veřejnost a promění se v místo pro příjemná setkání na sklonku léta. Ne jinak tomu bylo i v pátek 15. září. Zahradní slavnost byla součástí Evropského týdne mobility, který probíhá v Otrokovicích až do neděle 24. září. Návštěvníci si mohli v pestrém programu vyzkoušet, jak se žije lidem s handicapem, pokochat se krásnou historických vozidel nebo vyzkoušet svoji šikovnost na workshopu žonglování. Nechybělo ani bohaté občerstvení, táborák a živá hudba.

 

Děkujeme všem těm, kteří nás v souvislosti s touto akcí podpořili, těm, kteří nám ji pomohli zorganizovat a v neposlední řadě, kteří si ji prostě přišli užít! Výtěžek ve výši 6.345,- Kč věnujeme na renovaci a vybavení bytů chráněného bydlení.

 

Fotografie Zahradní slavnost


Méně...
 
Benefiční festival Jeden den přinesl NADĚJI přes třicet tisíc

Benefiční festival Jeden den přinesl NADĚJI přes třicet tisíc

12.06.17
Stovky návštěvníků navzdory dopolednímu deštivému počasí přišly v sobotu do Lanového centra v Otrokovicích podpořit umělce s handicapem i ty zdravé
Více...
 
Benefiční festival Jeden den přinesl NADĚJI přes třicet tisíc

Stovky návštěvníků navzdory dopolednímu deštivému počasí přišly v sobotu do Lanového centra v Otrokovicích podpořit umělce s handicapem i ty zdravé na 6. ročník open air festivalu Jeden den. Mohly si tak vychutnat koncerty studentů Gymnázia Otrokovice nebo skupiny Pass, večer pak Hudby Fryšták nebo Tomáše Mikulce.

 

Kromě hudby nabídl festival také divadlo, tvořivé dílny nebo bubnování s Rytmem pro život. Největší aplaus sklidilo muzikálové představení Mrazík v podání klientů domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka Kroměříž. Součástí programu byla autogramiáda a křest knihy Zoohrátky se zvířátky autorů  Jany Svobodové a Tomáše Divílka.  V průběhu celého odpoledne  se prezentovala Naděje, otrokovická o.p.s, která zaměstnává lidi s handicapem. V jejich stánku měli návštěvníci možnost zakoupit sladké i slané koláče a posedět v improvizované kavárně. Celé odpoledne rozdával radost fotokoutek od SelfieBot. 

 

Festivalu tradičně vládla bezprostřednost, tak jak ji umí projevit handicapovaní lidé. Předvedli nám, jak lze žít a z života se radovat i s handicapem. To vše naplnilo hlavní cíl našeho festivalu: společné účinkování umělců s handicapem i těch zdravých napříč žánry.

 

I letos se festival uskutečnil pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka. Výtěžek ze vstupného ve výši 15 360 Kč zdvojnásobí Nadace Divoké Husy, takže celková částka činí pro NADĚJI Otrokovice velmi potřebných 30 720 Kč. Tyto peníze budou věnovány na renovaci bytů chráněného bydlení v Otrokovicích.

 

Děkujeme partnerům, dobrovolníkům a všem, kdo nás přišli v sobotu podpořit. Doufáme, že se bavili stejně dobře jako my.

 

Fotografie z festivalu Jeden den


Méně...
 
TOP módní přehlídka a lidé s mentálním handicapem

TOP módní přehlídka a lidé s mentálním handicapem

24.05.17
31 000 Kč na renovaci bytů chráněného bydlení a úžasná módní show, které jsme byli součástí. To byl Kabelkový veletrh NADĚJE a TOP MÓDA 2017.
Více...
 
TOP módní přehlídka a lidé s mentálním handicapem

Druhým rokem jsme měli možnost se účastnit módní přehlídky TOP MÓDA v Kroměříži. V rámci akce se uskutečnil Kabelkový veletrh NADĚJE, který přinesl krásných 31 000 Kč. Výtěžek použijeme na rekonstrukci bytů chráněného bydlení. Naše účast měla ještě další rozměr. Čtyři klienti se stali aktivními modely a modelkami a předváděli šaty módní návrhářky Yvony Leitner. Její kolekce měla název ,,Život je krásný, protože jsme každý jiný“. Kouzlo názvu bylo přeneseno i do reality. Naši klienti vystupovali ve standardním programu mezi profesionálními modelkami a modely. Mimořádná byla reakce publika, které lidi se zdravotním postižením na molu přivítalo bouřlivým potleskem. Adriana, Eva, Míša i Adrian byli přirození a odvedli perfektní výkon, jako by to bylo pro ně běžné a měli za sebou řadu zkušeností z módních přehlídek. Pozitivní reakce nepřicházela jen od publika, ale i od profesionálů, kteří neskrývali svůj obdiv. Limity, které s sebou přináší handicap jsou relativní, pokud se jimi nenecháme ovládnout. Díky všem, kteří nám dávají prostor pro to, abychom to mohli dokazovat.

 

Fotografie z přehlídky TOP MÓDA 2017 a Kabelkového veletrhu naleznete zde


Méně...
 
Kabelkový veletrh NADĚJE v Kroměříži

Kabelkový veletrh NADĚJE v Kroměříži

27.04.17
Druhý ročník unikátní benefiční akce právě odstartoval v Kroměříži. Zapojte se i vy!
Více...
 
Kabelkový veletrh NADĚJE v Kroměříži

 

NADĚJE Otrokovice společně s agenturou Fatima uspořádá 2. ročník benefiční akce v podobě Kabelkového veletrhu.

Milé dámy (též páni), pomoct můžete i vy! Darujte ve prospěch dobročinného projektu kabelky, šátky, módní doplňky, které se vám okoukaly, ale někomu ještě mohou sloužit a udělat radost.  Kabelky a módní doplňky, které darujete nebo uspořádáte sbírku mezi kolegy, přáteli a známými budou 20. května 2017 od 13-17 hod za symbolickou cenu prodány na Kabelkovém veletrhu, který se uskuteční v rámci workshopů módní přehlídky TOP MÓDA 2017 v prostorech Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

Kabelky s věnováním a kontaktem budou zařazeny do slosování o věcné ceny od partnerů akce.

 

Kabelky a doplňky můžete věnovat až do 17. května na těchto sběrných místech:

Arcibiskupský zámek Kroměříž, Sněmovní nám. 1

Obuv  E +  H, Riegrovo nám. 191, Kroměříž

Sportcentrum EUPHORIA, Obvodová 3315/15A, Kroměříž

Klubíčko Kroměříž, Albertova 4062/8, Kroměříž

DARKA, Kozlovská 43, Přerov

Květinářství MARGARETA, Radniční 30, Hranice

 

Nebo uspořádejte sbírku a my si pro kabelky po dohodě přijedeme.

Více informací naleznete v  Kroměřížském deníku nebo na www.radioKromeriz.cz, sledujte nás na Facebooku.

 

Darováním nebo nákupem darované kabelky nám pomůžete s renovací bytů chráněného bydlení v Otrokovicích.

 


Méně...
 
NADĚJE V OTROKOVICÍCH OTEVŘELA NOVOU SLUŽBU

NADĚJE V OTROKOVICÍCH OTEVŘELA NOVOU SLUŽBU

09.03.17
Za účasti představitelů politického a duchovního života města Otrokovice, odborné veřejnosti a dalších pozvaných hostů otevřela 8. března otrokovická pobočka NADĚJE novou službu
Více...
 
NADĚJE V OTROKOVICÍCH OTEVŘELA NOVOU SLUŽBU

Za účasti představitelů politického a duchovního života města Otrokovice, odborné veřejnosti a dalších pozvaných hostů otevřela 8. března otrokovická pobočka NADĚJE novou službu pro lidi s handicapem. Spektrum sociálních služeb, které jsou na území města Otrokovice poskytovány lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se tak rozrůstá o další službu – chráněné bydlení komunitního typu.

„Moc nás těší, že se nám podařilo novou službu vybudovat. Jedná se vlastně o rozšíření chráněného bydlení, které v Otrokovicích poskytujeme již od roku 2006 a je individuálního typu. V naší nově otevírané službě žijí klienti v komunitě a mají k dispozici nepřetržitou podporu asistentů přímo v domě, kde bydlí. Mohou ji tak využívat i lidé s vyšší mírou potřeby péče. Svůj nový domov našlo v chráněném bydlení už 8 klientů. Kapacita je tak plně obsazena,“ představil novou službu Pavel Polák, ředitel otrokovické pobočky NADĚJE.

„Objekt, ve kterém je služba chráněného bydlení poskytována, je velký rodinný dům v běžné zástavbě v centru města, který se na první pohled ničím neliší od ostatních domů. To bylo také naším cílem – umožnit lidem s handicapem žít jako ostatní lidé, ve své domácnosti, zajišťovat si sami věci, které ke svému životu potřebují. Naši klienti v této nové službě bydlí ve dvou domácnostech vždy po čtyřech lidech a využívají pomoci asistentů, s nimiž chodí na nákupy, vaří, uklízí atd.,“ přiblížila službu její vedoucí, Karla Koutná.

NADĚJE, která zajišťuje nově otevíranou službu, působí v Otrokovicích již dvacátým čtvrtým rokem. Za tuto dobu vybudovala na území města komplex vzájemně provázaných sociálních služeb pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Nabízí služby lidem s lehčím postižením i s těžkým handicapem. „Naše činnost je možná jen díky podpoře jak ze strany Zlínského kraje, města Otrokovice a dalších obcí, tak ze strany sponzorů a dárců. Ti všichni se také zasloužili o to, že jsme mohli naši novou službu zařídit potřebným vybavením a můžeme ji provozovat. Za to jim patří naše poděkování,“ uzavřel Pavel Polák.

 

Fotografie z nového chráněného bydlení


Méně...