Nedašov

 
 
 
Za krásami Valašska

Za krásami Valašska

10.10.17
Mezi deštivými dny prvního říjnového týdne se našel jeden hezký a prosluněný.
Více...
 
Za krásami Valašska

Mezi deštivými dny prvního říjnového týdne se našel jeden hezký a prosluněný.

 

Byl to 4. říjen, kdy jsme společně se Stacionářem a obyvateli z Brumova vyrazili na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. V programu výletu byla mše sv. v kostele Všech svatých v Rožnově a prohlídka Valašského muzea v přírodě, kde jsme si připomněli bydlení a řemesla konce 19. a začátku 20. století. Z našeho zařízení jelo 8 obyvatel; zvládli to bez problémů i s hůlkami. Všichni byli z výletu nadšeni a už se těší na příští podobnou akci.


Méně...
 
Podpořila nás Nadace ČEZ

Podpořila nás Nadace ČEZ

19.09.17
Díky finanční spoluúčasti Nadace ČEZ ve výši 140 tisíc korun se nám v červnu letošního roku podařilo zrekonstruovat 2 koupelny v
Více...
 
Podpořila nás Nadace ČEZ

Díky finanční spoluúčasti Nadace ČEZ ve výši 140 tisíc korun se nám v červnu letošního roku podařilo zrekonstruovat 2 koupelny v horním patře domu č. 3 a posunout se zase o kousek dál v odstraňování bariér, se kterými pomalu, ale vytrvale, bojujeme. Usilujeme o to, aby se naši klienti cítili dobře a bezpečně, každý centimetr prostoru účelně využíváme.

 

 

Děkujeme všem dárcům, kteří nám v posledních pěti letech v uskutečňování těchto bezbariérově orientovaných projektů, pomáhali. 


Méně...
 
Zpíváme s Dúbravankou

Zpíváme s Dúbravankou

23.08.17
Ve čtvrtek 17. 8. 2017 jsme prožili příjemné odpoledne, plné sluníčka a písniček. Byli jsme potěšeni, že můžeme z bezprostřední
Více...
 
Zpíváme s Dúbravankou

Ve čtvrtek 17. 8. 2017 jsme prožili příjemné odpoledne, plné sluníčka a písniček. Byli jsme potěšeni, že můžeme z bezprostřední blízkosti poslouchat dechovou kapelu DÚBRANKU, zpívat s ní, nebo tancovat při písničkách, které zněly tak říkajíc od podlahy. Přestože jsme dohromady vytvořili početné společenství, naše nově postavená pergola nás všechny obejmula a poskytla nám dobrý úkryt před stále ještě silnými, slunečními paprsky. Za toto povzbudivé odpoledne chceme všem 12 členům Dúbravanky, jež nám hráli bez nároku na honorář, srdečně poděkovat.

 

Více o tomto odpoledni a stavění nové pergoly můžete vidět zde.


Méně...
 
Veselé odpoledne

Veselé odpoledne

13.06.17
Úsměv na tváři, chuť zpívat, tancovat a dokonce i hrát, tak na nás zapůsobilo vystoupení folklórního souboru Trávnica. Tito milí,
Více...
 
Veselé odpoledne

Úsměv na tváři, chuť zpívat, tancovat a dokonce i hrát, tak na nás zapůsobilo vystoupení folklórního souboru Trávnica. Tito milí, pozitivní lidé mezi nás přišli, abychom kácením máje završili měsíc květen a zároveň si připomenuli 26. výročí vzniku nedašovské pobočky. 

Zaznělo mnoho pěkných písniček majících původ z našeho kraje, z toho dvě nám nejoblíbenější: „Ogaři, idú“ a „Býkovecká polka“. Bylo nám potěšením, že si několik kousků s tímto souborem mohl zahrát i náš klient p. František, který tvrdil muziku hrou na ozembuch.

Poněvadž nám počasí přálo, vyplnili jsme si zbytek dne odlehčenou soutěží v kreslení, z něhož jsme měli poznat, o jaké přísloví, či známý film, jde. Jak vlastně ozembuch vypadá a co vyjadřovaly kresby na flipchartu se můžete dozvědět z naší fotogalerie.


Méně...
 
Andrea Frašová opět u nás

Andrea Frašová opět u nás

16.05.17
Již podruhé jsme měli možnost slyšet hrát i zpívat saxofonistku Andreu Frašovou v našem domově. Tentokrát si pro nás připravila
Více...
 
Andrea Frašová opět u nás

Již podruhé jsme měli možnost slyšet hrát i zpívat saxofonistku Andreu Frašovou v našem domově. Tentokrát si pro nás připravila písničky, které vznikaly v divadle Semafor v letech 1960 – 1963. Její vystoupení bylo zpestřeno milou skupinkou dětí, které zazpívaly pár písniček našim maminkám a babičkám k jejich květnovému svátku - Dnu matek.  Fotografie z vystoupení můžete vidět zde.

 


Méně...
 
Na Jarním plesu

Na Jarním plesu

10.05.17
Po roce jsme opět měli možnost „hodit se do gala“ a vyrazit vstříc nevšedním zážitkům. "3. Jarní ples po našem", konající se 4. 5.
Více...
 
Na Jarním plesu

Po roce jsme opět měli možnost „hodit se do gala“ a vyrazit vstříc nevšedním zážitkům. "3. Jarní ples po našem", konající se 4. 5. 2017, nezklamal. Sváteční atmosféra, uvolněná a veselá nálada, tanec, zpěv, bohatá tombola....... Štěstí přálo každému, ale nám přece jen trochu více, protože první cenu, mobilní telefon, vyhrála paní z našeho domova. Kouzlo večera pominulo, avšak zanechalo v nás pocity, vzpomínky a z těch budeme čerpat a radovat se ještě nějakou dobu. Děkujeme pořadatelům z DSS Návojná za pozvání a hezké prožitky, které jsou znát i z pořízených fotografií


Méně...