Nedašov

 
 
 
Krajské kolo v pétanque

Krajské kolo v pétanque

22.06.18

První letní den přivítali čtyři klienti našeho domova opravdu se vší parádou. Zúčastnili se totiž Krajského kola v pétanque, které


Více...
 
Krajské kolo v pétanque

První letní den přivítali čtyři klienti našeho domova opravdu se vší parádou. Zúčastnili se totiž Krajského kola v pétanque, které již po jedenácté organizoval Domov pro seniory Burešov. Naši klienti navštívili tuto akci již před dvěma lety, takže věděli, jak se na tuto soutěž připravit. Ihned po příjezdu jsme byli organizátory mile přivítáni a hojně pohoštěni. Po chvilce "soustředění" následovalo utkání, kterého se účastnilo celkem 12 družstev. I když jsme se neumístili na předních příčkách, všichni jsme se výborně bavili, což bylo smyslem celé akce. Jeden z našich soutěžících vyhrál dokonce CENU SYMPAŤÁKA, takže jsme domů neodjížděli s prázdnou. Na zpáteční cestě se rozvinula debata, zda se zúčastníme soutěže i příští rok, takže bylo víc než jasné, že se akce líbila. Děkujeme pořadatelské organizaci za prožití krásného dne v příjemné společnosti. Fotografie zde.


Méně...
 
Kácení májky

Kácení májky

31.05.18

Krásné májové odpoledne prožili naši klienti při poslechu lidových písniček v podání brumovské Trávnice. Vystoupení souboru, který


Více...
 
Kácení májky

Krásné májové odpoledne prožili naši klienti při poslechu lidových písniček v podání brumovské Trávnice. Vystoupení souboru, který vnáší do našeho domova radostné prožitky již po několikáté, jsme tentokrát spojili s kácením májky. Za zpěvu mariánské písničky "K nebesům dnes zaleť písní" jsme se s poraženou májkou odebrali k naší zánovní pergole, která nám poskytla útočiště před neobvykle silným květnovým sluníčkem. Pro všechny bylo připravené občerstvení, domácí koláčky a řezy, nechyběl ani párek s hořčicí. Na závěr jsme si společně zazpívali písničky na přání našich klientů. Několik záběru z vydařeného odpoledne můžete vidět zde.


Méně...
 
Hudební odpoledne s Andreou Frašovou

Hudební odpoledne s Andreou Frašovou

16.05.18

Dne 14. května nás opět navštívila saxofonistka Andrea Frašová z Prahy. Zazněly písně muzikálové, filmové a pohádkové.  Přidala k


Více...
 
Hudební odpoledne s Andreou Frašovou

Dne 14. května nás opět navštívila saxofonistka Andrea Frašová z Prahy. Zazněly písně muzikálové, filmové a pohádkové.  Přidala k saxofonu i hru na příčnou flétnu a svým zpěvem nám zpříjemnila skoro letní májové odpoledne. Díky pěknému počasí se mohli koncertu v nové pergole zúčastnit i klienti upoutaní na lůžko. To, že se jim vystoupení líbilo,  vyjádřili velkým potleskem. Nakonec došlo společně i na moravskou lidovou. Tímto paní Frašové děkujeme a těšíme se, že nás zase někdy navštíví. Fotografie z vystoupení najdete zde.


Méně...
 
Svým pohybem můžete podpořit rekonstrukci bezbariérových koupelen v nedašovské NADĚJI

Svým pohybem můžete podpořit rekonstrukci bezbariérových koupelen v nedašovské NADĚJI

24.04.18

O tom, jak na to a další informace o našem projektu najdete na www.pomahejpohybem.cz


Více...
 
Svým pohybem můžete podpořit rekonstrukci bezbariérových koupelen v nedašovské NADĚJI

O tom, jak na to, a další informace o našem projektu najdete na www.pomahejpohybem.cz a na www.facebook.com/EPPpomahejpohybem/.


Méně...
 
Na Jarním plesu

Na Jarním plesu

16.04.18

Jako každý rok, i letos se deset našich klientů zúčastnilo 4. ročníku Jarního plesu PO NAŠEM, který organizoval Dům sociálních služeb


Více...
 
Na Jarním plesu

Jako každý rok, i letos se deset našich klientů zúčastnilo 4. ročníku Jarního plesu PO NAŠEM, který organizoval Dům sociálních služeb Návojná. Čtyři klienti přijeli na ples, který se konal v Kulturním domě Nedašov, na vozíčku v doprovodu pracovníka. Plesu se kromě našich uživatelů zúčastnili i klienti z DZR Loučka, DZR Pržno a pochopitelně uživatelé z DSS Návojná. K poslechu a tanci hrála již klasicky kapela Manewr. Byl připraven velmi hezký doprovodný program. Klienti z DSS Návojná si nacvičili divadlo a roztomilým vystoupením potěšily i malé mažoretky. Každý zúčastněný uživatel obdržel při příchodu slosovatelný lístek do tomboly, tudíž bylo zaručeno, že vyhrají všichni přítomní klienti. Bohatá tombola příjemně potěšila, všichni si odnesli dárek, mnozí dva. Jeden z našich klientů dokonce vyhrál první místo, tablet. Za všechny zúčastněné z našeho domova děkujeme Domu sociálních služeb Návojná za pozvání, vlídné přijetí a pohostinnost. Už teď se těšíme na další ročník plesu! Fotografie zde.  


Méně...
 
Za šafránem do Lačnova

Za šafránem do Lačnova

09.04.18

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 jsme vyrazili s našimi klienty na výlet do Lačnova, kde se vyskytují vzácné lokality kvetoucích šafránů v ČR.


Více...
 
Za šafránem do Lačnova

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 jsme vyrazili s našimi klienty na výlet do Lačnova, kde se vyskytují vzácné lokality kvetoucích šafránů v ČR. Naše klientka, paní Kostková, navštívila svůj rodný dům, který obývá rekreačně její bratr - ten byl přítomný a pozval nás na malou štamprli velikonočního vaječného likéru. Zrovna na jejich zahradě kvetlo velké množství šafránových květů. Potkali jsme se tam i s jinými turisty, kteří si přijeli prohlédnout tento vzácný jarní obraz na Valašsku, protože šafrán je alpská rostlina. Navštívili jsme i místní muzeum, které se váže k protifašistickému odboji  za 2. svět. války, prohlédli si nově postavené budovy ve stylu bydlení začátku 20. století i dříve. Provázející v jedné budově zatopila a na kachlových kamnech nám uvařila kávu. Expozice se všem velmi líbila, průvodkyně vyprávěla poutavě. Náš výlet byl zakončen posezením v cukrárně ve Valašských Kloboukách při čaji a zákusku. Fotografie zde.


Méně...