Nedašov

 
 

Informace pro návštěvy

Milí přátelé, vážení příbuzní, zveme Vás k návštěvě našeho domova.

Návštěvy jsou povoleny bez jakýchkoliv omezení a zároveň se nevyžaduje ani telefonické objednání. Návštěvní doba je denně od 9:00 do 20:00 hodin.  

Spustili jsme e-shop

Podpořte činnost NADĚJE zakoupením věcí na našem e-shopu. Nákupem uděláte radost nejen sobě či svým blízkým, kterým danou věc darujete, ale také lidem, které dostihla křehkost života. Nakupovat můžete na eshop.nadeje.cz

 
 
Těšíme se krásou jarních dnů

Těšíme se krásou jarních dnů

16.05.22

Krásné jarní počasí, sluníčko, vůně květů, zpěv ptáků, rozkvetlá zahrada, to vše nás letos obklopovalo při stavění máje, které jsme pojali poněkud netradičně.


Více...
 
Těšíme se krásou jarních dnů

Krásné jarní počasí, sluníčko, vůně květů, zpěv ptáků, rozkvetlá zahrada, to vše nás letos obklopovalo při stavění máje, které jsme pojali poněkud netradičně. Májku jsme barevně ozdobili, zazpívali jsme si, a protože máme zahradu plnou pampelišek, rozhodli jsme se uvařit pampeliškový med. Společně s klienty jsme nasbírali květy, dle receptu založili macerát a nechali do druhého dne uležet. Následujícího dne se medová vůně nesla celou budovou, a my byli nadšeni, že se dílo zdařilo. Každý klient odcházel se skleničkou medu, tedy alespoň s malou zásobou vitamínů na zimu. Je tolik bylinek, co nás obklopuje a my je mnohdy ani nevnímáme . Fotografie zde


Méně...
 
Naše fašanky

Naše fašanky

02.03.22

Tak jako každý rok i letos se naši obyvatelé připravovali na čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi.


Více...
 
Naše fašanky

Tak jako každý rok i letos se naši obyvatelé připravovali na čtyřicetidenní postní období před Velikonocemi. Masopustní veselí se v našem regionu nazývá fašanky. Letošní fašanky byly u nás  tematicky zaměřeny na myslivce a jejich tradice. Všímavý účastník fašankovského veselí se mohl pokochat mysliveckými trofejemi, z nichž nejpůsobivější bylo paroží jelena desateráka. Nechyběl ani výřad ulovené zvěře, kde za zmínku stojí zejména medvěd hnědý, ulovený v roce 1982 v hračkářství ve Valašských Kloboukách. Aby tradice byla opravdu dovršena, hádejte, koho potkali dva švarní myslivci? Přece dvě panenky jak z růže květ.

Fotografie zde.


Méně...
 
Štědrý den

Štědrý den

28.12.21

Letošní rok jsme se opět začali vracet k slavnostnímu prožívání Vánoc v našem domově.


Více...
 
Štědrý den

Letošní rok jsme se opět začali vracet k slavnostnímu prožívání Vánoc v našem domově. Vrátili jsme se k adventním přípravám, peklo se cukroví, zpívali jsme roráty, a také pokračovala ranní myšlenka s modlitbou. Milé návštěvy příbuzných a přátel, zástupců měst a obcí byly regulovány protiepidemickými opatřeními. Přesto musíme říci, že nám letos Vánoce opět přinesly slavnostní a duchovní atmosféru.

Při letošní štědrovečerní večeři jsme si vyslechli zprávu o narození Ježíše v Betlémě, krátké zamyšlení ředitele, poděkovali jsme za uplynulý čas a všechna obdarování. Po společné modlitbě následoval slavnostní přípitek a štědrovečerní večeře. Část zaměstnanců se opět vydala na návštěvu našich spolubydlících, kterým už zdravotní stav nedovoluje být u společného stolu. Každému předáváme malou pozornost, proneseme krátké slavnostní slovo, modlitbu a požehnání. Myšlenkou letošních Vánoc bylo, že v Betlémě je místo pro každého z nás. Po večeři jsme ještě společně zpívali koledy za doprovodu varhan. Každý má příležitost si odpočinout u jesliček nebo vánočního stromečku. Tento slavností večer je výrazem poděkování za každé vzájemné obdarování, za službu v duchu křesťanské naděje pro každého z nás, za to že každý mnohem více dostáváme, než kolik dáváme.

Fotografie zde.


Méně...
 
Život je dar. Darovat je život.

Život je dar. Darovat je život.

28.12.21

Vánoce jsou křesťanské svátky připomínající narození Ježíše Krista. Svátky klidu, pohody, lásky a dobra. Velmi konkrétní dobrý skutek vykonala i naše klietka, paní Hana.


Více...
 
Život je dar. Darovat je život.

Vánoce jsou křesťanské svátky připomínající narození Ježíše Krista. Svátky klidu, pohody, lásky a dobra. Velmi konkrétní dobrý skutek vykonala i naše klietka, paní Hana. Rozhodla se nemalým finančním darem podpořit malou Barborku, ze které bude brzy slečna školačka. Ač jedna prožívá podzim svého života a druhá stojí teprve na startovní čáře, jedno mají společné. Obě jsou odkázány na invalidní vozíček.  Paní Hana se k životu na vozíčku dostala až s přibývajícím věkem a nemocemi. Do té doby vedla zajímavý a pestrý život, jejž z velké části prožila v Kanadě, a ke kterému se ve vzpomínkách ráda vrací. Barborka je na vozíček upoutána od narození a dobrodružství s názvem život jí teprve začíná. Svým darem chce paní Hana podpořit Barborku v rehabilitaci, aby ho mohla prožít naplno, byla co nejvíce soběstačná, nebála se jít za svými sny a dělala radost sobě i druhým.  


Méně...
 
Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

08.12.21

Také letos se k velké radosti našich obyvatel a zaměstnanců uskutečnila návštěva svatého Mikuláše v doprovodu zlobivé čertice a laskavého anděla. Při dodržení všech hygienických opatření a pravidel pro návštěvy tak mohli tito nebeští přátelé postupně potěšit všechny obyvatele i zaměstnance domova.


Více...
 
Mikulášská nadílka

Také letos se k velké radosti našich obyvatel a zaměstnanců uskutečnila návštěva svatého Mikuláše v doprovodu zlobivé čertice a laskavého anděla. Při dodržení všech hygienických opatření a pravidel pro návštěvy tak mohli tito nebeští přátelé postupně potěšit všechny obyvatele i zaměstnance domova. Jen pana ředitele návštěva nenašla! Každému bylo připomenuto, že se o nich v nebi nejen všechno ví, ale také že mají zápisy v knize života a zvláště že se moc cení každý dobrý skutek.  

Další aktivní nebešťané nám připravili hojné mikulášské balíčky jako ocenění celoročního úsilí. Nejčipernější z nebe si vzali na starost poctivé roznesení dárků ke všem obdarovaným nebo doručení do jejich domovů. Návštěva milých hostů byla některým tak radostná, že dokonce i řekli modlitbu. Mnozí slíbili, že se do příštího roku ještě polepší. Loučení provázelo přání pokojného Adventu a šťastných Vánoc pro všechny. Fotografie zde.


Méně...
 
Výstava k 30. výročí NADĚJE v Nedašově

Výstava k 30. výročí NADĚJE v Nedašově

07.09.21

Chcete prožít pár příjemných chvilek v našem regionu, potěšit své oči a třeba i zavzpomínat?

3. září jsme v Městském muzeu Brumova-Bylnice otevřeli výstavu, která připomíná 30. let Domova pokojného stáří a působení NADĚJE v Nedašově.


Více...
 
Výstava k 30. výročí NADĚJE v Nedašově

Chcete prožít pár příjemných chvilek v našem regionu, potěšit své oči a třeba i zavzpomínat?

3. září jsme v Městském muzeu Brumova-Bylnice otevřeli výstavu, která připomíná 30. let Domova pokojného stáří a působení NADĚJE v Nedašově. Součástí výstavy je prezentace historie i současnosti domova, kterým prošlo už téměř 500 obyvatel a o jeho službu je stále velký zájem. Uvidíte také výtvarná díla Františka Mikše, Antonína Naňáka nebo Nory Střelcové, mnoho hezkých ručních prací i fotografie. Z připravovaného Almanachu NADĚJE je zveřejněn rozhovor, který nám poskytl arcibiskup Jan Graubner.

Vedoucí odboru kultury Stanislav Dubčák nám při zahájení řekl: „Jsem moc rád, že se výstavu podařilo v našem muzeu připravit. Doba pandemie korony společenskému životu vůbec nesvědčila, a právě tento čas uvolnění je vhodný využít k osvěžení krásou, kterou nám kultura nabízí.“ Potěšila nás i slova starosty Kamila Macka: „Nedašovskou NADĚJI sleduji mnoho let a jsem velmi rád, do jaké krásy se rozvíjí. Přispívá k tomu nejlepšímu, co náš region nabízí.“

Výstava bude otevřena do listopadu. Fotografie z vernisáže máme zde.


Méně...