Nedašov

 
 
 
NADĚJI v Nedašově podpořili sportovní dřevorubci

NADĚJI v Nedašově podpořili sportovní dřevorubci

15.07.16

Pořadatelé 2. ročníku sportovně adrenalinového odpoledne Stihl Timbersports se rozhodli již podruhé věnovat výtěžek z akce, částku


Více...
 
NADĚJI v Nedašově podpořili sportovní dřevorubci

Pořadatelé 2. ročníku sportovně adrenalinového odpoledne Stihl Timbersports se rozhodli již podruhé věnovat výtěžek z akce, částku 23 100 Kč, ve prospěch nedašovské NADĚJE. Organizátoři  tak  podpořili zařízení, které poskytuje sociální službu jejich těžce nemocnému kamarádovi. Děkujeme Danielu Hillovi, Anetě Fejtové a dalším příznivcům, a oceňujeme sociální rozměr, se kterým akci spojili.

Sportovní dřevorubectví, oficiálně Stihl Timbersports, je považováno za sport již 25 let. Česko v této disciplíně proslavil Martin Komárek, čtyřnásobný mistr Evropy a vicemistr světa.


Méně...
 
NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

25.05.16

Čtvrt století uplynulo od doby, kdy začala NADĚJE v Nedašově provozovat sociální služby pro seniory, čímž definovala v roce 1991 svůj


Více...
 
NADĚJE oslaví 25 let působení v Nedašově

Čtvrt století uplynulo od doby, kdy začala NADĚJE v Nedašově provozovat sociální služby pro seniory, čímž definovala v roce 1991 svůj další program, tentokrát Program pro třetí věk.

Jedna z nejstarších poboček, prezentující jméno NADĚJE téměř na hranici se Slovenskem, prošla za tuto dobu množstvím změn po stránce technické, provozní i personální. Nedá se zapomenout na období oprav 5 domů v letech 1991 – 1996, na rekonstrukci prádelny v roce 2000, rekonstrukci kuchyně a jídelny v roce 2000 – 2001, kdy se jídlo vařilo v provizorních podmínkách a jeho rozvoz probíhal prostřednictvím starých dětských kočárků, a mnoho dalších, neméně důležitých stavebních akcí, při kterých byla zkoušena trpělivost klientů a houževnatost zaměstnanců.


Na všechny tyto události chce nedašovská NADĚJE zavzpomínat ve společenství hostů, klientů, současných i emeritních zaměstnanců ve výroční den 1. 6. a poděkovat Pánu Bohu za prokázaná dobrodiní při děkovné mši, která se bude konat v prostorách areálu. 

Program výročního dne 1. 6. 2016 najdete zde.


Méně...
 
Stavění májky

Stavění májky

04.05.16

Na teploměru sotva 10°C, oblačnost nedovolovala prostoupit slunečním paprskům z žádného úhlu. Snad jenom kvetoucí stromy avizovaly, že je


Více...
 
Stavění májky

Na teploměru sotva 10°C, oblačnost nedovolovala prostoupit slunečním paprskům z žádného úhlu. Snad jenom kvetoucí stromy avizovaly, že je květen a ne listopad.

"V takové zimě jsme májku ještě nestavili," znělo z úst klientů zdobících vršek smrčku barevnými proužky látek ve čtvrtek 28. dubna. Samotné zdobení a stavění máje se odehrávalo velmi rychle, protože nikdo neměl zájem prochladnout a proležet zbytek jara v posteli. Příjemné bylo, když jsme všichni dosedli do vyhřáté jídelny a povídali si o nevlídném počasí u teplé kávy. Besedu jsme si vylepšili zpěvem lidovek, v pořadí tak, jak komu přišla písnička na mysl. A že jich bylo hodně! Fotografie zde.   


Méně...
 
Na Jarním plesu

Na Jarním plesu

Pozvání od DSS Návojná

22.04.16

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 jsme prožili nevšední večer plný elegance, noblesy, krásy, tance a zážitků. Přijali jsme pozvání na 2. Jarní ples


Více...
 
Na Jarním plesu

Ve čtvrtek 21. 4. 2016 jsme prožili nevšední večer plný elegance, noblesy, krásy, tance a zážitků. Přijali jsme pozvání na 2. Jarní ples po našem, který pořádal DSS Návojná. Po dlouhých zimních večerech to byla pro nás všechny vítaná změna a zpestření každodenního života. Vytáhli jsme ze skříní obleky, šaty a svátečně naladěni vyšli vstříc zábavě. A rozhodně jsme si ji užili! Tančili a zpívali jsme až do „závěrečné“, radovali se z tomboly, zkrátka nemělo to chybu.

Děkujeme pořadatelům za pozvání, nádhernou výzdobu, chutné pohoštění a hezký večer. Fotofrafie zde.


Méně...
 
Fašanky podle našich možností a sil

Fašanky podle našich možností a sil

16.02.16

Sotva jsme stačili uschovat vánoční ozdoby, už je tady masopust. Letos začal opravdu brzy a jen umocnil rychlost již tak překotně valícího


Více...
 
Fašanky podle našich možností a sil

Sotva jsme stačili uschovat vánoční ozdoby, už je tady masopust. Letos začal opravdu brzy a jen umocnil rychlost již tak překotně valícího se času. Naposled se poveselit, zatancovat, než nastane čas půstu a rozjímání.

Příprava fašanků nás dohromady nic nestála, občerstvení a hudba pocházely z vlastních zdrojů, kostýmy se vzájemně půjčují nebo vzniknou kombinací šatů a doplňků ze staré almary. Veselost našich fašanků můžete vnímat z fotek galerie.  


Méně...
 
Po schodech již s radostí

Po schodech již s radostí

Plošina pro dům č. 3

03.01.16

Finanční příspěvek od Nadačního fondu AVAST ve výši 100 tisíc korun pomohl v prosinci 2015 v realizaci šikmé schodišťové plošiny pro


Více...
 
Po schodech již s radostí

Finanční příspěvek od Nadačního fondu AVAST ve výši 100 tisíc korun pomohl v prosinci 2015 v realizaci šikmé schodišťové plošiny pro budovu č. 3 Domu pokojného stáří.

Pro klienty, kteří obývají 2. nadzemní podlaží tohoto domu, představuje plošina velkou pomoc, poněvadž zdolávání poschodí bylo záležitostí obtížnou a vyčerpávající. Často to byl jeden z důvodů, proč nevykonat procházku, nejít do jídelny nebo odložit návštěvu kamaráda. Jedná se v pořadí o čtvrtou plošinu, která je v domově nainstalována. Vedení domova se bezbariérovostí jednotlivých domů zabývá od r. 2013. Fotografie zde.


Méně...