Mladá Boleslav

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA VE STŘEDOČESKÉM KRAJI

Nabízíme přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, přímou pomoc v ulicích města a okolí. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou přenocovat? Obraťte se přímo na sociální pracovníky denního centra nebo noclehárny.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte terénního pracovníka.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma (zařazení do projektu závisí na konkrétní situaci). 

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Mladé Boleslavi již od roku 1999. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 
 
Vánoční program pro klienty

Vánoční program pro klienty

30.12.15
Jako každý rok připravila mladoboleslavská pobočka NADĚJE vánoční setkání se svými klienty. Snažili jsme se navodit vánoční atmosféru
Více...
 
Vánoční program pro klienty

Jako každý rok připravila mladoboleslavská pobočka NADĚJE vánoční setkání se svými klienty. Snažili jsme se navodit vánoční atmosféru lidem bez domova, kteří nemají svátky sami kde strávit.

 

Na programu bylo zvěstování vánočního slova od kazatelů: CB Jakuba Škarvana a ŘKC Mgr. Kamila Škody, hudební a bubenické vystoupení a samozřejmě zpěv koled.

K vánočnímu dni patří také sváteční oběd, a tak si klienti pochutnali na bramborovém salátu a vinných klobásách. Bylo i cukroví, které pro nás připravilo Centrum 83 a ovoce, zkrátka vše, co k tomu patří.

 

K večeru každý z klientů dostal malý dárkový balíček, který obsahoval hygienické potřeby, ošacení a něco k snědku. Navíc každý dostal čepici, rukavice, šálu nebo teplé ponožky – tyto dárky speciálně pro NADĚJI upletly členky S.E.N.  klubu.

 

 

Vánoční setkání, na kterém se nás sešlo kolem pětačtyřiceti, se vydařilo a všichni odcházeli s příjemným pocitem. 


Méně...
 
Klub S.E.N. přinesl dárky na Vánoce

Klub S.E.N. přinesl dárky na Vánoce

30.12.15
Mladoboleslavský klub S.E.N. (Stále Energičtí a Nezávislí) při Jednotě bratrské připravil pro klienty NADĚJE vánoční dárky. Členky
Více...
 
Klub S.E.N. přinesl dárky na Vánoce

Mladoboleslavský klub S.E.N. (Stále Energičtí a Nezávislí) při Jednotě bratrské připravil pro klienty NADĚJE vánoční dárky. Členky klubu po celý rok pletly čepice, šály, rukavice a teplé ponožky; aby pomohly lidem v nouzi. K předání dárků došlo 21. prosince v středisku NADĚJE. Všem členům S.E.N. klubu děkujeme za jejich obětavost a ochotu ve svém volném čase pomáhat. 


Méně...
 
Vánoční cukroví pro klienty NADĚJE

Vánoční cukroví pro klienty NADĚJE

30.12.15
Ve čtvrtek 17. prosince se v mladoboleslavském Sboru českých bratří konalo předvánoční setkání klientů, zaměstnanců a přátel Centra
Více...
 
Vánoční cukroví pro klienty NADĚJE

Ve čtvrtek 17. prosince se v mladoboleslavském Sboru českých bratří konalo předvánoční setkání klientů, zaměstnanců a přátel Centra 83. Programu a slavnostního předání se zúčastnila vedoucí pobočky Ivona Horáková a oblastní ředitelka Milena Havrdová. Společně od zástupců Centra 83 převzaly více než 60 balíčků cukroví, které klienti centra upekli pro lidi bez domova na Vánoce. Cukroví se klientům NADĚJE rozdá na vánočním setkání ve středisku. Centru 83 patří velké poděkování. 


Méně...
 
Vánoční posezení

Vánoční posezení

17.12.15

Srdečně Vás zveme na vánoční posezení ve Středisku NADĚJE, které se koná ve středu 23.12.2015.


Více...
 
Vánoční posezení

Srdečně Vás zveme na vánoční posezení ve Středisku NADĚJE, které se koná ve středu 23.12.2015.

 

Program: 

 

•10:00-11:00 kazatel Církve bratrské Jakub Škarvan – vánoční zamyšlení  

•11:00-12:00 bubenická skupina Fatima Drummers a Klára Melčáková – zpěv s kytarou 

•12:00-13:00 sváteční oběd 

•13:00-14:00 Mgr. Kamil Škoda – vánoční zamyšlení a hraní koled

•14:00-15:00 Ing. Milena Havrdová – vánoční písně  

•15:00 každý z Vás dostane malý vánoční dáreček.

 

 

Těšíme se na Vás,

zaměstnanci Střediska NADĚJE

 


Méně...
 
Adventní sbírka - Gymnázium Mladá Boleslav

Adventní sbírka - Gymnázium Mladá Boleslav

16.12.15

Osmileté Gymnázium Mladá Boleslav pořádalo od 7. do 11. prosince již popáté charitativní adventní sbírku.


Více...
 
Adventní sbírka - Gymnázium Mladá Boleslav

Osmileté Gymnázium Mladá Boleslav pořádalo od 7. do 11. prosince již popáté charitativní adventní sbírku. Studenti, učitelé i lidé z veřejnosti mohli donést například oděvy pro dospělé i děti, ložní prádlo, nádobí, hygienické potřeby, potraviny, ale i hračky a školní potřeby. Darované věci putovaly do několika místních organizací včetně naší pobočky NADĚJE, dále také například do dětského domova či azylového domu pro matky s dětmi.

 

V pátek 11.12.2015 nás studenti a studentky tohoto gymnázia potěšili svou návštěvou a přinesli několik pytlů s ošacením. Za darované oblečení jsme velmi vděční, zejména v aktuálním chladném počasí ho naši klienti plně využijí.

 

 

Děkujeme!

 

 


Méně...
 
Exkurze studentů Obchodní akademie Mladá Boleslav

Exkurze studentů Obchodní akademie Mladá Boleslav

10.12.15

V úterý 8.12.2015 nás navštívili studenti a studentky z Obchodní akademie v Mladé Boleslavi.


Více...
 
Exkurze studentů Obchodní akademie Mladá Boleslav

V úterý 8.12.2015 nás navštívili studenti a studentky z Obchodní akademie v Mladé Boleslavi. Během přibližně třičtvrtěhodinové exkurze jim zaměstnanci poskytli informace o chodu střediska a poskytovaných službách. Studenti byli také blíže seznámeni s naší cílovou skupinou, tedy osobami bez domova a nejčastějšími příčinami jejich příchodu k nám. Na závěr nám posluchači předali trvanlivé potraviny pro klienty, což nás velmi potěšilo. Doufáme, že se studentům exkurze líbila, a že jsme pomohli rozšířit povědomí o bezdomovectví a některé předsudky s ním související. 


Méně...