Litoměřice

 
 
 
Tvoření velikonočních kraslic v dílně NADĚJE

Tvoření velikonočních kraslic v dílně NADĚJE

08.04.17
Litoměřice 6. 4. 2017 – Velikonoce se kvapem blíží a přípravy jsou v plném proudu. Výjimkou není sociálně terapeutická dílna NADĚJE Litoměřice, která pro osoby s mentálním
Více...
 
Tvoření velikonočních kraslic v dílně NADĚJE

 

Litoměřice 6. 4. 2017 – Velikonoce se kvapem blíží a přípravy jsou v plném proudu. Výjimkou není sociálně terapeutická dílna NADĚJE Litoměřice, která pro osoby s mentálním onemocněním připravila tvořivé odpoledne s velikonoční tématikou. 

 

Na událost byli pozváni i klienti spolupracujícího Centra sociální pomoci, se kterými se návštěvníci dílny NADĚJE dobře znají již z předešlých akcí – vyřezávání dýní, tvoření karnevalových masek aj. Tentokrát bylo tvoření zaměřeno na Velikonoce, a tak klienti malovali kraslice, pletli pomlázku a vyráběli další různé dekorace. Velikonoční atmosféru podpořilo i nachystané občerstvení v podobě chlebíčků s pomazánkou a nádivkou, na jejíž přípravě se den před akcí podíleli klienti a zaměstnanci dílny NADĚJE.

 

Závěrem akce bylo vyhlášení ceny o nejbláznivější kraslici. Nejlépe vyzdobené vajíčko z polystyrénu a skořápky bylo oceněno diplomem a drobným velikonočním dárkem. „Akce se velmi vydařila a splnila svůj účel. Klienti si osvojili nové dovednosti, setkali se s přáteli a odcházeli s dobrou náladou, což nás motivuje k plánování dalších podobných akcí.“ uvedla Kateřina Drbohlavová, vedoucí sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice.    


Méně...
 
Jarní potlach pro lidi bez domova

Jarní potlach pro lidi bez domova

30.03.17
Litoměřice 24. března 2017 - Zaměstnanci terénního programu NADĚJE Litoměřice připravili pro lidi bez domova a přátele akci s názvem Jarní potlach. Setkání proběhlo ve společenské
Více...
 
Jarní potlach pro lidi bez domova

 

Litoměřice 24. března 2017 - Zaměstnanci terénního programu NADĚJE Litoměřice připravili pro lidi bez domova a přátele akci s názvem Jarní potlach. Setkání proběhlo ve společenské místnosti červeného kostela na Pražské ulici. Pro návštěvníky bylo připravené občerstvení.

 

„Akce se vydařila a splnila svůj účel. Posedět a poklábosit přišlo 27 klientů. Ráda bych poděkovala sboru za zapůjčení prostor, Tomíkům za napečené perníčky a všem dalším, kteří se na akci podíleli.“ sdělila Renáta Hercíková, vedoucí terénního programu NADĚJE Litoměřice.

 

    


Méně...
 
Podpořte NADĚJI pohybem

Podpořte NADĚJI pohybem

17.03.17
Podpořte pohybem své zdraví a zároveň NADĚJI. Prostřednictvím mobilní aplikace Nadace ČEZ můžete svými výkony přispět na příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE
Více...
 
Podpořte NADĚJI pohybem

 

Podpořte pohybem své zdraví a zároveň NADĚJI. Prostřednictvím mobilní aplikace Nadace ČEZ můžete svými výkony přispět na příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice.

 

Více na: http://www.pomahejpohybem.cz/#projects 

 

 

 


Méně...
 
Ženy z azylového domu navštívily solnou jeskyni

Ženy z azylového domu navštívily solnou jeskyni

15.03.17
Litoměřice - MDŽ oslavily i ženy bez domova z azylového domu NADĚJE v Litoměřicích. „Díky finančním prostředkům získaným z Kabelkového veletrhu jsme mohly s ženami
Více...
 
Ženy z azylového domu navštívily solnou jeskyni

Litoměřice - MDŽ oslavily i ženy bez domova z azylového domu NADĚJE v Litoměřicích. „Díky finančním prostředkům získaným z Kabelkového veletrhu jsme mohly s ženami navštívit Solnou jeskyni,“ uvedla sociální pracovnice Tereza Lachmanová.

Odpočinek na lehátku, poslech relaxační hudby a příjemná atmosféra dovolila ženám alespoň na chvilku zapomenout na trable v jejich tíživé sociální situaci.  Ženy odcházely odpočaté a v dobré náladě. Dle slov slečny Pavlíny „Byl tam klid, všude sůl, pěkné prostředí.“ „Líbilo se mi to, v Solné jeskyni jsem byla poprvé“ sdělila paní Jitka.


Méně...
 
Dílna NADĚJE spolupracuje s dalšími organizacemi

Dílna NADĚJE spolupracuje s dalšími organizacemi

24.02.17
Litoměřice – Sociálně terapeutická dílna NADĚJE připravuje s dalšími organizacemi společné aktivity pro osoby s mentálním hendikepem. Díky spolupráci poznají klienti nové prostředí, přátele a získají nové
Více...
 
Dílna NADĚJE spolupracuje s dalšími organizacemi

Litoměřice – Sociálně terapeutická dílna NADĚJE připravuje s dalšími organizacemi společné aktivity pro osoby s mentálním hendikepem. Díky spolupráci poznají klienti nové prostředí, přátele a získají nové dovednosti.

 

Tento týden navštívili Palačinkárnu Centra sociální pomoci v Litoměřicích, kde se seznámili s provozem dílny a společně si vyrobili maškarní masky. Nejpovedenější výtvory byly oceněny drobnými dárky. Dvě ceny ze tří získali klienti NADĚJE. Společné dopoledne se vydařilo a klienti odcházeli spokojeni a v dobré náladě. Příští setkání obou dílen proběhne v NADĚJI, kde si společně namalují velikonoční kraslice a upletou pomlázku. 

 

Další spolupráci plánuje sociálně terapeutická dílna NADĚJE se Zoocentrem Srdov. V rámci pracovní terapie budou klienti pomáhat s údržbou zahrádky a krmením zvěře. „Do budoucna plánujeme oslovit i další organizace, které se zaměřují na péči o mentálně hendikepované. Spolupráce je pro nás významná kvůli zkvalitňování služby pro stávající klienty ale i z důvodu oslovování nových klientů.“ sdělila Kateřina Drbohlavová, vedoucí sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice.

   


Méně...
 
Děti z azylového domu se vzdělávaly v oblasti zdravého stravování

Děti z azylového domu se vzdělávaly v oblasti zdravého stravování

21.02.17
Litoměřice 16. února 2017 - Děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice navštívila lektorka zdravé výživy z programu Zdravá pětka, který zprostředkovává Nadační fond Albert. Děti se tak
Více...
 
Děti z azylového domu se vzdělávaly v oblasti zdravého stravování

 

Litoměřice 16. února 2017 - Děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice navštívila lektorka zdravé výživy z programu Zdravá pětka, který zprostředkovává Nadační fond Albert. Děti se tak zábavnou formou seznámily se zdravým stylem stravování.

 

Kolik cukru obsahují různé druhy nápojů? Jaký je rozdíl mezi celozrnným a bílým pečivem? Kolikrát denně bychom měli správně jíst a jak si připravit zdravou a chutnou svačinu? Tak na tyto otázky a mnohé další odpověděla dětem lektorka a učitelka Radka Hazuchová. Interaktivní formou a praktickými ukázkami vzbudila u dětí pozornost a ty s nadšením plnily úkoly a odpovídaly na kladené otázky.

 

Přednáška Zdravé pětky byla rozdělena do dvou bloků dle věku účastníků. Děti do 10 let rozdělovaly různé typy potravin na zdravé a škodlivé, zkoumaly složení jednotlivých nápojů a poté společně připravily zdravou svačinku. Pak následoval program pro děti nad 10 let, který začínal teorií o zdravé výživě. Následovalo přemístění do kuchyňky, kde společně nachystaly zdravé pomazánky, dezerty a jednohubky.

 

„Přednášky navštívilo 12 dětí. Menší byly tak nadšené, že přemlouvaly paní lektorku, aby se mohly účastnit i další části vaření v kuchyni. Starší měly radost ze svých připravených pokrmů a dávaly je ochutnat dalším spolubydlícím. Vzhledem k úspěchu bychom rádi poděkovali paní lektorce Hazuchové za skvělý přístup k dětem a Nadačnímu fondu Albert za možnost účastnit se programu.“ dodává Hedvika Vavřincová, pedagog azylového domu.

 

 

   


Méně...