Litoměřice

 
 
 
V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

22.11.16
Litoměřice, 21. listopadu 2016 – V Litoměřicích proběhne již podruhé akce Noc venku. Jedná se o celorepublikový projekt, který je určen zejména veřejnosti a jehož
Více...
 
V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

Litoměřice, 21. listopadu 2016 – V Litoměřicích proběhne již podruhé akce Noc venku. Jedná se o celorepublikový projekt, který je určen zejména veřejnosti a jehož hlavním cílem je upozornit širokou veřejnost na problematiku bezdomovectví.

 

Poskytovatelé sociálních služeb, kteří ve městě pravidelně pracují s lidmi bez domova, připravují na 24. listopad 2016 akci Noc venku. Do příprav a realizace se zapojily organizace NADĚJE, Diakonie ČCE Litoměřice, Farní charita Litoměřice a K-centrum Ćeský červený kříž. S organizací večera pomůže také Potravinová banka Ústeckého kraje. Celá akce proběhne za podpory litoměřického Úřadu práce a Zdravého města Litoměřice.

 

Program akce Noc venku začíná v 18.00 hodin a končí až druhý den ráno v 7.00. Noc venku proběhne na prostranství u Červeného kostela v sousedství Jiráskových sadů.

 

Kdo se rozhodne Noc venku navštívit, bude mít možnost zapojit se do společného bubnování, uvidí ukázku filmu o bezdomovectví, může se zapojit do diskuze s lidmi bez domova, dát si společný guláš při poslechu hudby a zúčastnit se bohoslužby pod širým nebem. Nejodvážnější z účastníků si potom mohou spolu s pořadateli a klienty vyzkoušet přenocování venku.

 

Součástí večerního programu bude beseda s pracovníky a klienty terénních programů v Litoměřicích, která otevře prostor pro diskuzi. „Besedy se zúčastní klienti, kteří jsou ochotni přiblížit veřejnosti své zkušenosti ze života na ulici, při jednání s úřady, se sociálními službami, ale i o to, jaké to je, žít s nálepkou bezdomovce. Přijďte si s námi popovídat a podělit se o své zkušenosti.“ zve všechny zájemce Robert Krejčí, vedoucí terénního programu NADĚJE.

 

Vstupenkou na večerní program bude jakákoliv trvanlivá potravina v hodnotě okolo 50-ti korun. Vybrané potraviny budou roztříděny a rozděleny v potravinové bance, poté poslouží jako potravinová pomoc pro klienty terénních programů a azylových domů v Litoměřicích. 

 

Noc venku byla finančně podpořena z grantového programu Ústecké komunitní nadace.    


Méně...
 
NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

14.11.16
V sobotu 12. listopadu se uskutečnila v obchodech po celé České republice Národní potravinová sbírka. NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojila
Více...
 
NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

V sobotu 12. listopadu se uskutečnila v obchodech po celé České republice Národní potravinová sbírka. NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojila do sbírky ve čtyřech obchodech a získala přes dvě tuny potravin v přibližné hodnotě 78 tis. Kč.

 

„Všem, kteří potraviny darovali, vřele děkujeme. V našich službách budou v průběhu příštího roku předány rodinám a jedincům v tíživé sociální situaci a lidem s mentálním a duševním onemocněním.“ uvedl Aleš Slavíček, oblastí ředitel NADĚJE.

 

A jaký byl průběh sbírky a jaké potraviny lidé nejvíce darovali? „Lidé reagovali ve větší míře pozitivně a o akci byli již většinou informováni z médií nebo si pamatovali minulý ročník. V hypermarketu Globus darovali zákazníci nejvíce těstoviny a rýži. Získali jsme ale i konzervy, instantní polévky, luštěniny, cukr, mouku, mléko a mnohé další. Jsme rádi i za darované cukrovinky, které potěší v době svátků děti z azylových domů.“ uvedla Petra Smetanová, vedoucí pobočky NADĚJE Litoměřice a organizátorka sbírky v hypermarketu Globus, kde se vybralo rekordních 1262 kg potravin v hodnotě 45 tis. Kč.

 

„V roudnickém Penny marketu nám lidé darovali více než 300 kg potravin v hodnotě 12 tis. Kč a v lovosickém 200 kg v hodnotě 8 tis. Kč. Lidé byli velice vstřícní a do sbírky se zapojili rádi. Pouze několik málo osob reagovalo negativně.“ doplnil Jan Kožešník, vedoucí pobočky NADĚJE Roudnice nad Labem a Lovosice.

 

Posledním obchodem, kde se NADĚJE v Ústeckém kraji zapojila do sbírky, bylo Tesco v Klášterci nad Ohří, kde se vybralo přes 300 kg potravin v hodnotě 13 tis. Kč.

 


Méně...
 
Podpořte NADĚJI při nákupu přes internet, nezaplatíte ani korunu navíc

Podpořte NADĚJI při nákupu přes internet, nezaplatíte ani korunu navíc

09.11.16
  Blíží se čas Vánoc a s nimi i spojený nákup dárků pro naše nejbližší. Mnoho z nás dává přednost internetovým obchodům, kde nakoupíme v klidu a z pohodlí domova.
Více...
 
Podpořte NADĚJI při nákupu přes internet, nezaplatíte ani korunu navíc

 

Blíží se čas Vánoc a s nimi i spojený nákup dárků pro naše nejbližší. Mnoho z nás dává přednost internetovým obchodům, kde nakoupíme v klidu a z pohodlí domova. Díky internetovému portálu GIVT.cz můžete kromě svých blízkých obdarovat i vybranou neziskovou organizaci a nezaplatit tak ani korunu navíc.

 

Internetový portál GIVT.cz umožňuje přímou podporu neziskových organizací. Vy nakupujete a GIVT.cz z vašeho nákupu zasílá vámi zvolené organizaci část peněz z vaší útraty. Na stránkách si zvolíte neziskovou organizaci, kterou si přeje podpořit, a internetový obchod, kde běžně nakupujete. Z nákupu jde pak předem dané procento přímo na účet zvolené neziskové organizaci.

 

Podpořte prosím organizaci NADĚJE nákupem na svém oblíbeném e-shopu přes GIVT.cz ZDE.

 

Děkujeme.

 

 


Méně...
 
NADĚJE se zapojí do Národní potravinové sbírky

NADĚJE se zapojí do Národní potravinové sbírky

08.11.16
  Dne 12. listopadu se v obchodech po celé České republice uskuteční již čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky. Nezisková organizace NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojí do akce
Více...
 
NADĚJE se zapojí do Národní potravinové sbírky

Dne 12. listopadu se v obchodech po celé České republice uskuteční již čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky. Nezisková organizace NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojí do akce ve čtyřech městech. 

 

Přejete si pomoci lidem, kteří žijí na hranici chudoby? Přijďte 12. listopadu od 8 do 20 hodin do partnerských obchodů a darujte svým nákupem potraviny, které budou předány lidem v nouzi. Dobrovolníkům NADĚJE můžete přispět do sbírky v ústeckém hypermarketu Globus, v kláštereckém Tescu a v roudnickém a lovosickém Penny marketu.

 

Darované potraviny budou rozděleny mezi organizace, které pomáhají lidem v tíživé sociální situaci, osobám s postižením a dětem z dětských domovů. Jedním z odběratelů je právě NADĚJE, která v Ústeckém kraji pomůže potravinovou pomocí klientům azylových domů, nízkoprahových center a chráněných bydlení.

 

Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank. „Do Národní potravinové sbírky se zapojují naši zaměstnanci každým rokem. S organizátorem, Federací potravinových bank, spolupracujeme po celý rok, spojuje nás snaha pomáhat lidem v nouzi.“ uvedl Aleš Slavíček, oblastní ředitel NADĚJE. 

 


Méně...
 
NADĚJE Litoměřice získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel 2016

NADĚJE Litoměřice získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel 2016

03.11.16
Dne 3. 11. 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stejná šance, která oceňuje zaměstnavatele osob se zdravotním postižením v Ústeckém kraji. NADĚJE Litoměřice se umístila v kategorii
Více...
 
NADĚJE Litoměřice získala ocenění v soutěži Zaměstnavatel 2016

Dne 3. 11. 2016 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Stejná šance, která oceňuje zaměstnavatele osob se zdravotním postižením v Ústeckém kraji. NADĚJE Litoměřice se umístila v kategorii Zaměstnavatel 2016 na 8. místě z 32 nominovaných firem a byla nejlépe oceněnou neziskovou organizací.    

 

„Rádi bychom poděkovali organizaci Diakonie ČCE Litoměřice za nominace do soutěže a Agentuře Osmý den za ocenění, velmi si jej vážíme,“ dodala Petra Smetanová, vedoucí pobočky Litoměřice.

 

„Zaměstnávání osob se zdravotním postižením je pro nás přirozenou součástí naší práce. Aktuálně také poskytujeme řadu sociálních služeb, které pomáhají lidem s vážným postižením uplatnit se na trhu práce, a v této společensky důležité aktivitě chceme i nadále pokračovat,“ doplnil Aleš Slavíček, oblastní ředitel.

 


Méně...
 
NADĚJE hledá dobrovolníky

NADĚJE hledá dobrovolníky

01.11.16
Litoměřice, 1. 11. 2016 - Osamělé, bez střechy nad hlavou a v pokročilém věku. Pro tyto ženy se snaží azylový dům NADĚJE Litoměřice najít dobrovolníky,
Více...
 
NADĚJE hledá dobrovolníky

Osamělé, bez střechy nad hlavou a v pokročilém věku. Pro tyto ženy se snaží azylový dům NADĚJE Litoměřice najít dobrovolníky, kteří by se klientkám věnovali a zpříjemnili jim dny nevšedními a upřímnými zážitky.

 

Dobrovolníci mohou pomáhat ženám v seniorském věku při různých běžných aktivitách např. společné vaření, procházky, povídání si, předčítání knih, doprovázení k lékaři, na nákupy a úřady. Dále je mohou podporovat v rozvoji prostřednictvím procvičování paměti a jemné motoriky.

 

Co mohou dobrovolníci na oplátku získat a co budou mít zajištěné? „Kromě dobrého pocitu a vděčnosti žen získají dobrovolníci praxi, kterou mohou uplatnit při hledání zaměstnání. Ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem v Ústí nad Labem poskytujeme dobrovolníkům profesionální zázemí, kdy zajišťujeme pojištění, školení a supervize.“ sdělila Hedvika Vavřincová, sociální pracovnice azylového domu.

 

V případě zájmu nebo pro poskytnutí dalších informací pište na  pedagog.litomerice@nadeje.cz nebo volejte na číslo 775 889 638. 

 

Leták ke stažení ZDE.

 

 


Méně...