Litoměřice

 
 
 
Mrazy ohrožují bezdomovce. NADĚJE vyhlásila krizovou situaci

Mrazy ohrožují bezdomovce. NADĚJE vyhlásila krizovou situaci

07.01.17
  Litoměřice, 6. 1. 2017 – Již několikátý den se pohybují teploty pod bodem mrazu a čím dál více lidí bez domova hledá místo k přenocování. NADĚJE
Více...
 
Mrazy ohrožují bezdomovce. NADĚJE vyhlásila krizovou situaci

 

Litoměřice, 6. 1. 2017 – Již několikátý den se pohybují teploty pod bodem mrazu a čím dál více lidí bez domova hledá místo k přenocování. NADĚJE proto vyhlásila ve svých službách krizovou situaci, kdy navyšuje kapacitu a rozšiřuje provozní dobu.

 

„V noclehárně pro ženy v Litoměřicích byla vyhlášena krizová situace již ve čtvrtek. Kapacita služby byla předtím již naplněna a další ženy bez domova bychom museli odmítnout. Nyní v krizové situaci umožňujeme i dalším zájemkyním přespání, sice na židlích, ale v teple.“ uvedla Petra Smetanová, vedoucí pobočky NADĚJE Litoměřice.

 

Další noclehárnu provozuje NADĚJE v Klášterci nad Ohří, kde funguje i nízkoprahové denní centrum. „Zde zatím naplněné kapacity nejsou, ale vzhledem k předpovědi počasí raději rozšiřujeme provozní dobu. Přenocovat u nás mohou ženy i muži bez domova.“ sdělila Ivona Lodeová, vedoucí nízkoprahového denního centra.

 

„V Roudnici nad Labem v domě NADĚJE poskytneme nocleh na židli mužům, kteří přijdou ve 21 hod. a budou ve střízlivém stavu. Nabídneme jim teplé občerstvení a možnost pro celkovou hygienu. V 7 hod. ráno musí službu opustit.“ popsal Josef Průša, vedoucí azylového domu a krizové pomoci.  Další alternativou pro muže bez domova je i noclehárna a denní centrum NADĚJE v Lovosicích.


Méně...
 
Medikové věnovali dárky dětem z azylového domu

Medikové věnovali dárky dětem z azylového domu

04.01.17
  Vánoce jsou příležitostí k obdarování blízkých, ale i těch, kteří v životě neměli takové štěstí. Ke štědrému gestu se rozhodli medikové z první lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kteří
Více...
 
Medikové věnovali dárky dětem z azylového domu

 

Vánoce jsou příležitostí k obdarování blízkých, ale i těch, kteří v životě neměli takové štěstí. Ke štědrému gestu se rozhodli medikové z první lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kteří pro děti z azylového domu NADĚJE v Litoměřicích připravili dárky plné překvapení.

 

Díky medikům čekal pod stromečkem na každé dítě dáreček s jejich jménem, který byl přizpůsoben věku. Největší radost měly děti z hraček a cukrovinek. V balíčcích byly ale i užitečné dárky, jako zubní kartáčky, ponožky nebo rukavice.

 

„Rádi bychom srdečně poděkovali darujícím studentům a paní Jaroslavě Markové z Českého červeného kříže, která nám dar pomohla zprostředkovat. Díky vám všem prožily děti radostnější Vánoce.“ s poděkováním Vlčková Markéta, fundraiser NADĚJE Litoměřice, a tým azylového domu pro rodiny s dětmi.      

 

 


Méně...
 
Kabelkový veletrh slavil úspěch

Kabelkový veletrh slavil úspěch

10.12.16
Dne 9. 12. proběhl v Domě kultury Litoměřice již druhý ročník oblíbeného Kabelkového veletrhu. Neziskové organizaci NADĚJE se podařilo vybrat úctyhodných 23 490 Kč, kterými
Více...
 
Kabelkový veletrh slavil úspěch

Dne 9. 12. proběhl v Domě kultury Litoměřice již druhý ročník oblíbeného Kabelkového veletrhu. Neziskové organizaci NADĚJE se podařilo vybrat úctyhodných 23 490 Kč, kterými podpoří ženy bez domova.

 

„Akce předčila naše očekávání. Již před samotným zahájením čekaly před vstupem do kulturního domu davy natěšených zákaznic. Pár minut poté, co jsme otevřeli dveře, již chodily dámy ověšené kabelkami a stoly se začaly rychlým tempem vyprazdňovat,“ popsala průběh akce Renáta Hercíková, organizátorka akce a terénní sociální pracovnice NADĚJE.

 

Od 16 hodin čekalo na návštěvnice příjemné překvapení v podobě 50% slevy na vše. Některé dámy se na akci vracely, neboť větší množství kabelek již neunesly.

 

„Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám svým nákupem přispěli do kabelkové sbírky na dobrou věc. Velice si ceníme spolupráce Květinky Družba, Zdravého města Litoměřice, H.E.A.T. centra, Bona Fide, Centrální školní jídelny Lovosice, Lovochemie a dalších partnerů, kteří se rozhodli vytvořit vlastní sběrné místo kabelek. Velké poděkování patří také Domu kultury Litoměřice, který poskytl prostory a spolupodílel se na organizování. Díky vám všem se akce vydařila a vynesla téměř 25 tisíc korun, které pomohou ženám bez domova,“ řekla Petra Smetanová, vedoucí pobočky NADĚJE Litoměřice.

 

 

 

 

 

 

 


Méně...
 
Noc venku dala lidem nahlédnout do života lidí bez domova

Noc venku dala lidem nahlédnout do života lidí bez domova

02.12.16
Dne 24. 11. se NADĚJE Litoměřice zapojila do celorepublikové akce Noc venku a společně s veřejností a lidmi bez domova prožila večer pod širým nebem. Připraven
Více...
 
Noc venku dala lidem nahlédnout do života lidí bez domova

 

Dne 24. 11. se NADĚJE Litoměřice zapojila do celorepublikové akce Noc venku a společně s veřejností a lidmi bez domova prožila večer pod širým nebem. Připraven byl doprovodný program a občerstvení.

 

Akce odstartovala v šest hodin večer, kdy se po úvodním proslovu konal bubenický workshop. Bubnování přilákalo mnoho lidí z veřejnosti a panovala veselá atmosféra. Pak následovalo vystoupení Kapely Diakonie ČCE Litoměřice, beseda o bezdomovectví s lidmi bez domova a pracovníky terénních programů, vystoupení umělce Caine-Mi, hudební vystoupení Rosti Čurdy, bohoslužba a společná večerka, která byla naplánovaná na půl jedenáctou hodinu večerní. Přenocování se nakonec zúčastnilo asi dvacet odvážlivců, kteří ve svých spacích pytlech ulehli na kartonové podložky pod přístřeškem.


„Počasí nám proti poslednímu předloňskému ročníku přálo. Teplota klesla k pěti stupňům Celsia, což se dalo snést. Byla to pro mě zkušenost, protože studuji a současně pracuji jako sociální pracovnice, a tak jsem také chtěla podpořit své kolegy, kteří pomáhají lidem v nouzi," uvedla Hedvika.

 

Ranní vstávání bylo zpestřeno snídaní, kterou darovaly firmy Slané dobroty a Káva s párou. Tímto jim a dalším organizacím, které se na akce podíleli, vřele děkujeme.

 

 

 


Méně...
 
V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

22.11.16
Litoměřice, 21. listopadu 2016 – V Litoměřicích proběhne již podruhé akce Noc venku. Jedná se o celorepublikový projekt, který je určen zejména veřejnosti a jehož
Více...
 
V Litoměřicích proběhne již podruhé Noc venku

Litoměřice, 21. listopadu 2016 – V Litoměřicích proběhne již podruhé akce Noc venku. Jedná se o celorepublikový projekt, který je určen zejména veřejnosti a jehož hlavním cílem je upozornit širokou veřejnost na problematiku bezdomovectví.

 

Poskytovatelé sociálních služeb, kteří ve městě pravidelně pracují s lidmi bez domova, připravují na 24. listopad 2016 akci Noc venku. Do příprav a realizace se zapojily organizace NADĚJE, Diakonie ČCE Litoměřice, Farní charita Litoměřice a K-centrum Ćeský červený kříž. S organizací večera pomůže také Potravinová banka Ústeckého kraje. Celá akce proběhne za podpory litoměřického Úřadu práce a Zdravého města Litoměřice.

 

Program akce Noc venku začíná v 18.00 hodin a končí až druhý den ráno v 7.00. Noc venku proběhne na prostranství u Červeného kostela v sousedství Jiráskových sadů.

 

Kdo se rozhodne Noc venku navštívit, bude mít možnost zapojit se do společného bubnování, uvidí ukázku filmu o bezdomovectví, může se zapojit do diskuze s lidmi bez domova, dát si společný guláš při poslechu hudby a zúčastnit se bohoslužby pod širým nebem. Nejodvážnější z účastníků si potom mohou spolu s pořadateli a klienty vyzkoušet přenocování venku.

 

Součástí večerního programu bude beseda s pracovníky a klienty terénních programů v Litoměřicích, která otevře prostor pro diskuzi. „Besedy se zúčastní klienti, kteří jsou ochotni přiblížit veřejnosti své zkušenosti ze života na ulici, při jednání s úřady, se sociálními službami, ale i o to, jaké to je, žít s nálepkou bezdomovce. Přijďte si s námi popovídat a podělit se o své zkušenosti.“ zve všechny zájemce Robert Krejčí, vedoucí terénního programu NADĚJE.

 

Vstupenkou na večerní program bude jakákoliv trvanlivá potravina v hodnotě okolo 50-ti korun. Vybrané potraviny budou roztříděny a rozděleny v potravinové bance, poté poslouží jako potravinová pomoc pro klienty terénních programů a azylových domů v Litoměřicích. 

 

Noc venku byla finančně podpořena z grantového programu Ústecké komunitní nadace.    


Méně...
 
NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

14.11.16
V sobotu 12. listopadu se uskutečnila v obchodech po celé České republice Národní potravinová sbírka. NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojila
Více...
 
NADĚJE získala přes dvě tuny darovaných potravin

V sobotu 12. listopadu se uskutečnila v obchodech po celé České republice Národní potravinová sbírka. NADĚJE se v Ústeckém kraji zapojila do sbírky ve čtyřech obchodech a získala přes dvě tuny potravin v přibližné hodnotě 78 tis. Kč.

 

„Všem, kteří potraviny darovali, vřele děkujeme. V našich službách budou v průběhu příštího roku předány rodinám a jedincům v tíživé sociální situaci a lidem s mentálním a duševním onemocněním.“ uvedl Aleš Slavíček, oblastí ředitel NADĚJE.

 

A jaký byl průběh sbírky a jaké potraviny lidé nejvíce darovali? „Lidé reagovali ve větší míře pozitivně a o akci byli již většinou informováni z médií nebo si pamatovali minulý ročník. V hypermarketu Globus darovali zákazníci nejvíce těstoviny a rýži. Získali jsme ale i konzervy, instantní polévky, luštěniny, cukr, mouku, mléko a mnohé další. Jsme rádi i za darované cukrovinky, které potěší v době svátků děti z azylových domů.“ uvedla Petra Smetanová, vedoucí pobočky NADĚJE Litoměřice a organizátorka sbírky v hypermarketu Globus, kde se vybralo rekordních 1262 kg potravin v hodnotě 45 tis. Kč.

 

„V roudnickém Penny marketu nám lidé darovali více než 300 kg potravin v hodnotě 12 tis. Kč a v lovosickém 200 kg v hodnotě 8 tis. Kč. Lidé byli velice vstřícní a do sbírky se zapojili rádi. Pouze několik málo osob reagovalo negativně.“ doplnil Jan Kožešník, vedoucí pobočky NADĚJE Roudnice nad Labem a Lovosice.

 

Posledním obchodem, kde se NADĚJE v Ústeckém kraji zapojila do sbírky, bylo Tesco v Klášterci nad Ohří, kde se vybralo přes 300 kg potravin v hodnotě 13 tis. Kč.

 


Méně...