Litoměřice

 
 

PRÁVĚ PROBÍHÁ VEŘEJNÁ SBÍRKA

PRO HANDICAPOVANÉ

 

"Děkujeme vám, že pomáháte s námi."

 

       

 

              

 
 
 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

„Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

06.03.18
  „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“ Takový je název nového filmu Haliny Pawlovské, který měly možnost shlédnout ženy z azylového domu a noclehárny NADĚJE. 
Více...
 
 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

 

 „Zoufalé ženy, dělají zoufalé věci“

Takový je název nového filmu Haliny Pawlovské, který měly možnost shlédnout ženy z azylového domu a noclehárny NADĚJE.  Návštěva litoměřického kina Máj jim byla umožněna díky finančním zdrojům z Kabelkového veletrhu. Před samotným filmem si ženy pochutnaly na kávě a zákusku.

„Nevšedního zážitku se zúčastnily tři ženy z azylového domu a dvě z noclehárny. Dle slov a reakcí si všechny večer užily,“ uvedla sociální pracovnice Bc. Lachmanová.

„Jsem moc ráda, že jsem mohla jít.  Naposledy jsem v kině byla na premiéře Slunce, seno, jahody.“ Sdělila s úsměvem klientka azylového domu.


Méně...
 
„Epidemie žloutenky v Litoměřicích je pryč“

„Epidemie žloutenky v Litoměřicích je pryč“

08.01.18
Takto zní název článku v odkazu níže. Je tomu rok co epidemie špinavých rukou zasáhla krajské město Ústí nad Labem a nevyhnulo se tomu ani město
Více...
 
„Epidemie žloutenky v Litoměřicích je pryč“

 

Takto zní název článku v odkazu níže. Je tomu rok co epidemie špinavých rukou zasáhla krajské město Ústí nad Labem a nevyhnulo se tomu ani město Litoměřice. Naštěstí toto období podle krajské hygienické stanice a radnice města v Litoměřicích končí. Více se můžete dočíst v článku, který zveřejnil Litoměřický deník. Dozvíte se například, jak se pracovníci azylového domu NADĚJE zodpovědně k nastalé situaci postavili.

 

Odkaz na článek zveřejněný Litoměřickým deníkem zde

 


 Méně...
 
Medici 1. lékařské fakulty věnovali dětským klientům NADĚJE Litoměřice vánoční dárky

Medici 1. lékařské fakulty věnovali dětským klientům NADĚJE Litoměřice vánoční dárky

20.12.17
Téměř 50 vánočních dárků pro děti z Azylového domu a Sociálně aktivizační služby NADĚJE Litoměřice přivezla v pondělí 18. prosince na oblastní ředitelství NADĚJE paní Jaroslava Marková,
Více...
 
Medici 1. lékařské fakulty věnovali dětským klientům NADĚJE Litoměřice vánoční dárky

 

Téměř 50 vánočních dárků pro děti z Azylového domu a Sociálně aktivizační služby NADĚJE Litoměřice přivezla v pondělí 18. prosince na oblastní ředitelství NADĚJE paní Jaroslava Marková, ředitelka oblastního spolku Českého Červeného kříže Praha 1. Dárky se prostřednictvím pracovníků Českého červeného kříže rozhodli dětem věnovat medici z 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity v Praze. Celá akce je dle slov paní ředitelky inspirována zkušeností z Velké Británie a USA, kde podobné projekty probíhají již řadu let. Iniciátory projektu jsou samotní studenti.

 

„Úkolem Českého Červeného Kříže bylo najít vhodné sociální služby, ve kterých by měly dárky uplatnění. Také jsme pomáhali s balením dárečků a logistikou. 48 dárečků věnovaných NADĚJI je jen část z celkové nadílky. Celkem jsme totiž v letošním roce pomohli připravit a rozvést 109 dárků“ uvedla paní Marková.

 

Dárky byly dětem rozdány 19. prosince na vánočních besídkách, které si pro své klienty připravili pracovníci obou služeb. Sluší se podotknout, že litoměřická pobočka NADĚJE neobdržela vánoční dárky od studentů Karlovy univerzity letos poprvé. Stejný projekt probíhal již v loňském roce a už tehdy dostali děti ze služeb NADĚJE Litoměřice od studentů krásné a praktické dárky.

 

„I když jsem díky minulému roku tušila, co nás čeká, byla jsem mile překvapena, když jsem viděla auto plné úhledně zabalených balíků připravených k rozdání dětem. Chtěla bych moc poděkovat jak paní Markové a pražskému Červenému kříži, tak hlavně studentům, kteří dárky nakoupili a připravili. Jen těžko bychom byli schopni zajistit, aby tolik dětí v našich službách dostalo tak hezký dárek,“ dodala Petra Smetanová, vedoucí pobočky NADĚJE Litoměřice.

 Méně...
 
Pozdní Mikulášská nadílka v azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích

Pozdní Mikulášská nadílka v azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích

18.12.17
  Ve čtvrtek 7. prosince proběhla v Azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích Mikulášská besídka. Akce se zúčastnilo 16 dětí, pro které si pracovníci azylového domu připravili nejrůznější soutěže
Více...
 
Pozdní Mikulášská nadílka v azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích

 

Ve čtvrtek 7. prosince proběhla v Azylovém domě NADĚJE v Litoměřicích Mikulášská besídka. Akce se zúčastnilo 16 dětí, pro které si pracovníci azylového domu připravili nejrůznější soutěže jako je například namotávání provázku na tužku, chůze s míčkem na lžíci, trefování na terč, či zdejší oblíbená hru s názvem „Židličkovaná“. Na své si tak přišli malí i velcí.  

 

Za své snažení si děti zasloužily odměnu v podobě balíčků, kde se ukrývala sladká odměna. Odměnu pro soutěžící se podařilo získat azylovému domu ve spolupráci s dobrovolníky při příležitosti již tradiční Národní potravinové sbírky, která se konala 11. listopadu.

 

„Děti byly nadšené a už se mě ptaly, kdy zase budeme mít další besídku. Věřím, že jejich očekávání naplní připravovaná vánoční besídka, která proběhne 19. 12.,“ uvedla Hedvika Rambousková, sociální pedagog.

 Méně...
 
Pečení cukroví pro klienty NADĚJE Litoměřice

Pečení cukroví pro klienty NADĚJE Litoměřice

05.12.17
Pracovníci litoměřických služeb NADĚJE se v minulém týdnu rozhodli pro své klienty připravit drobné vánoční překvapení v podobě sladkého cukroví.
Více...
 
Pečení cukroví pro klienty NADĚJE Litoměřice

Pracovníci litoměřických služeb NADĚJE se v minulém týdnu rozhodli pro své klienty připravit drobné vánoční překvapení v podobě sladkého cukroví. S nápadem upéci vánoční cukroví přišla vedoucí terénního programu Renata Langer, která jím chce potěšit lidi bez domova na pravidelném vánočním posezení. Myšlenka připravit domácí cukroví a zpříjemnit tak klientům vánoční čas nadchla i ostatní pracovníky NADĚJE v Litoměřicích. Pečení probíhalo ve dvou dnech a to ve středu 29. 11. a v pátek 1. 12.  O práci na cukroví se podělili pracovníci sociálně terapeutické dílny, terénního programu, nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a administrativní pracovnici oblastního ředitelství.

 

„Pečení vánočního cukroví pro naše klienty jsem si velice užil a to hned ze dvou důvodů. Prvním je, že vařím a pomáhám v kuchyni velice rád. Druhým, že se jednalo o příjemné zpestření běžného pracovního dne. Také jsem díky tomu mohl své kolegy poznat v jiné zcela uvolněné atmosféře.“, uvedl fundraiser Tomáš Voříšek, který se na přípravě cukroví také drobně podílel.  

 

 

   


Méně...
 
Večer ve znamení hudby

Večer ve znamení hudby

22.11.17
Ženy z Azylového domu NADĚJE si  středeční večer 15. 11. zpříjemnily poslechem hudby. Navštívily Koncert učitelů litoměřické základní umělecké školy v divadle K. H. Máchy.
Více...
 
Večer ve znamení hudby

 

Ženy z Azylového domu NADĚJE si středeční večer 15. 11. zpříjemnily poslechem hudby. Navštívily Koncert učitelů litoměřické základní umělecké školy v divadle K. H. Máchy.

 

„Před koncertem jsme poseděly u dobré kávy a popovídaly“, uvedla jedna z klientek.  Klientky azylového domu měly možnost poslechnout si krásnou hudbu, přednes a vidět moderní tanec. Podle reakcí klientek po koncertě, byly nadšené a byl to pro ně opět hezký a nevšední zážitek.

 

Na přání žen se v prosinci chystáme společně do kina v Litoměřicích. Díky finančnímu výtěžku z  Kabelkového  veletrhu, který se konal v loňském roce, mají klientky možnost většího společenského začlenění. „ Sdělila sociální pracovnice azylového domu Tereza Lachmanová

 


Méně...