Litoměřice

 
 
 
Zážitkový týden sociálně terapeutické dílny NADĚJE, Litoměřice

Zážitkový týden sociálně terapeutické dílny NADĚJE, Litoměřice

06.09.17
  V týdnu od 14. 08. do 17. 8. 2017 proběhl pro klienty Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice zážitkový týden.
Více...
 
Zážitkový týden sociálně terapeutické dílny NADĚJE, Litoměřice

 

V týdnu od 14. 08. do 17. 8. 2017 proběhl pro klienty Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice zážitkový týden.

 

V pondělí využili klienti Sociálně terapeutické dílny pěkného počasí a v odpoledních hodinách trénovali pod dohledem pracovnic dílny orientaci ve městě a přecházení světelných semaforů. Během nácviku se u většiny zúčastněných projevila dobrá znalost místního prostředí a schopnost chovat se v provozu bezpečně. „Odpoledne strávené ve městě jsme završili odměnou v podobě zmrzliny“, poznamenala Kateřina Drbohlavová, vedoucí sociální pracovnice Sociálně terapeutické dílny. Úterý se neslo ve znamení výletu do Zooparku v Chomutově. Zde bylo k vidění velké množství zajímavých zvířat, jako jsou například zubři, mufloni, medvědi, sovy a jiné druhy ptáků. Příjemným zakončením dne plného pozorování zvířat bylo občerstvení v místní restauraci. I zbytek týdne přinesl klientům mnoho zajímavého. Za zmínku stojí například prohlídka památníku v Terezíně nebo návštěva libochovického zámku. Sociální pracovnice Eva Tichá k návštěvě terezínského památníku holokaustu dodává „Cílem akce bylo budování postojů klientů k odmítání rasismu, xenofobie a dalším formám nesnášenlivosti a intolerance ve společnosti“.

 

Zážitkovým týdnem venkovní aktivity Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice rozhodně nekončí. Vedoucí sociální pracovnice Kateřina Drbohlavová se totiž nezapomněla zmínit, že další plánovanou akcí je procházka Opárenským údolím.

 


Méně...
 
Klienti dílny navštívili uměleckou galerii

Klienti dílny navštívili uměleckou galerii

21.08.17
  Roudnice nad Labem - Šest klientů Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice navštívilo Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Výlet přinesl účastníkům nejen silný umělecký
Více...
 
Klienti dílny navštívili uměleckou galerii

 

Roudnice nad Labem - Šest klientů Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice navštívilo Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem. Výlet přinesl účastníkům nejen silný umělecký zážitek v podobě rozsáhlého programu na téma Tělo kreslíme a tělo malujeme, ale také možnost nacvičit si orientaci a pohyb ve veřejné dopravě.

 

Po příchodu do galerie přivítala výletníky Mgr. Lucie Kabrlová, která se pro tento den stala jejich průvodkyní světem moderního umění. Klienti si během připraveného programu například vyzkoušeli co je to body art, napodobovali sochy Jana Štursy, tvořili motýla za pomoci otisků dlaně nebo dokreslovali obrys vlastního těla.

 

„Akce se skvěle vydařila. Klienti byli z jednotlivých aktivit nadšeni a jejich výtvory jsou moc pěkné. Mou příjemnou povinností poděkovat Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem a hlavně paní Lucii Kabrlové, která se nám celou dobu věnovala. Velice se těšíme na další program, který proběhne v září,“ dodala Kateřina Drbohlavová, vedoucí Sociálně terapeutické dílny NADĚJE Litoměřice.

 

 

 


Méně...
 
Deštivý první ročník rodinného orientačního běhu

Deštivý první ročník rodinného orientačního běhu

15.08.17
I přes značně deštivé počasí hostila v pátek 11. srpna od 13:30 hodin Mostná hora v Litoměřicích oficiálně první ročník orientačního Běhu NADĚJE. Akce se
Více...
 
Deštivý první ročník rodinného orientačního běhu

 

 

I přes značně deštivé počasí hostila v pátek 11. srpna od 13:30 hodin Mostná hora v Litoměřicích oficiálně první ročník orientačního Běhu NADĚJE. Akce se zúčastnilo několik odvážných běžců. Vzhledem k riziku zranění se závod neodehrál na původně plánovaných nezpevněných cestách okolí Litoměřic, ale i tak byl pro přítomné závodníky velice náročný. Vyzkoušeli si totiž, jak se běhá po schodech.

 

Trať závodu vedla po schodišti od sochy K. H. Máchy k restauraci na vrcholu Mostné hory a zpět. Po cestě na závodníky čekalo několik úkolů. Vítězové si odnesli krásné sportovní ceny, diplomy a poháry.

 

„Přes špatné počasí se sešla parta lidí, která dokázala, že sportovat se dá za jakéhokoliv počasí. My jsme získali cenné zkušenosti pro další ročník, který by se měl konat v příštím roce. Velké poděkování patří Dárcovskému fondu Hennlich, který akci financoval ", dodala Lucie Putnová, hlavní pořadatelka a vedoucí sociální pracovnice Sociálně aktivizační služby NADĚJE Litoměřice.

 

 


Méně...
 
Rodinný běh s NADĚJÍ

Rodinný běh s NADĚJÍ

10.08.17
  Nultý ročník orientačního běhu NADĚJE pořádaný v loňském roce byl velice úspěšný. Díky tomu se můžeme těšit na jeho pokračování a to dne 11. srpna. Sraz
Více...
 
Rodinný běh s NADĚJÍ

 

Nultý ročník orientačního běhu NADĚJE pořádaný v loňském roce byl velice úspěšný. Díky tomu se můžeme těšit na jeho pokračování a to dne 11. srpna. Sraz a prezence běžců bude probíhat od 13:30 u sochy K. H. Máchy na Mostné hoře v Litoměřicích.

 

Běh je určen pro jednotlivce i celé rodiny. Závodníci mají na výběr ze tří tratí, které se liší obtížností. Tu nejkratší zdolají i rodiče s kočárkem.

 

Na všech trasách bude na sportovce čekat několik stanovišť s různými úkoly. Na ty, kteří zdárně dokončí zvolený okruh, bude v cíli čekat občerstvení na doplnění energie. Děti se mohou těšit i výtvarnou dílničku. Na závěr akce proběhne vyhodnocení, pro vítěze jsou připravené lákavé odměny.

 

„Celá akce se může konat díky Dárcovskému fondu Hennlich, který

poskytl ve spolupráci s Ústeckou komunitní nadací potřebné finanční prostředky, za což jim patří velký dík,“ dodává Lucie Putnová, hlavní organizátorka a vedoucí Sociálně aktivizační služby NADĚJE Litoměřice.

 

K organizaci celé akce je nutno dodat, že měla proběhnout již minulý měsíc, což nebylo možné kvůli nepříznivému počasí.

 Méně...
 
Návštěva Zooparku Chomutov

Návštěva Zooparku Chomutov

03.08.17
Letní období láká k mnoha výletům a zážitkům.  Pěkného počasí využily i ženy bez domova a děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice. Klienti společně vyrazili na návštěvu
Více...
 
Návštěva Zooparku Chomutov

 

Letní období láká k mnoha výletům a zážitkům.  Pěkného počasí využily i ženy bez domova a děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice. Klienti společně vyrazili na návštěvu Zooparku v Chomutově. „Akce byla určena hlavně dětem, jelikož se konala v rámci příměstského tábora, ale i ženám bez domova se výlet líbil a přinesl jim možnost odreagování od starostí běžného dne,“ uvedla sociální pracovnice Tereza Lachmanová.

 

Jedná se o další krásný zážitek, který si mohly ženy z azylového domu NADĚJE Litoměřice dopřát díky Kabelkovému veletrhu. Vstupné a občerstvení měly totiž hrazeno z peněz získaných právě díky veletrhu.


Méně...
 
Příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE

Příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE

27.07.17
Litoměřice – Týden plný zážitků, poznání a zábavy si užilo 14 dětí z azylového domu NADĚJE, pro které si zaměstnanci připravili příměstský tábor na téma Noemova
Více...
 
Příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE

 

Litoměřice – Týden plný zážitků, poznání a zábavy si užilo 14 dětí z azylového domu NADĚJE, pro které si zaměstnanci připravili příměstský tábor na téma Noemova archa. Cílem bylo dopřát dětem zážitky, které prožívají všechny děti v období letních prázdnin, podpořit je ve spolupráci a rozšířit jejich znalosti a dovednosti. 

 

„V průběhu celého týdne jsme volili takové hry a aktivity, které děti naučí spolupracovat a posílí tak soudržnost skupiny. Hry, které nepodněcují k soutěživosti a nevraživosti, ale vytváří kamarádství a vyzývají k vzájemné pomoci. Zároveň byly aktivity v duchu zážitkové pedagogiky, jejíž princip je vzdělávání na základě vlastního prožitku. Děti si hrají a vzdělávají se současně,“ uvádí Hedvika Vavřincová, pedagog azylového domu NADĚJE Litoměřice.

 

Jaké konkrétní úkoly a aktivity děti plnily? Po celý týden měly děti za úkol získávat zvířátka, pro která na závěr postavily velkou papírovou loď. Pondělní den byl věnován koním. Děti si nejprve vyzkoušely hřebelcování a úklid stáje. Pak je čekala odměna v podobě krátké projížďky. Po vydatném obědu v Klobouku hrály hry pro rozvoj smyslů.

 

V úterý byla na programu procházka do blízké vesnice Skalice, při které plnily různé úkoly. Největší dobrodružství zažily během hledání papírových zvířátek v místní jeskyni, ve kterém jim pomáhala jen slabá svítilna. Každý nakonec přemohl svůj strach a úspěšně misi splnil.

 

Středeční den si děti užily na Písečném ostrově, kde jim Lezecký oddíl Brabenci poskytl své prostory. Vyzkoušely si zde lezeckou stěnu a samy si uvařily na ohni guláš. Následující den podnikla družina výpravu do ZOO parku v Chomutově, která se uskutečnila díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ. 

 

Poslední den dostaly děti za úkol postavit Noemovu archu. S nadšením se na hřišti azylového domu vrhly do práce a společně vytvořily úctyhodnou čtyřmetrovou loď z kartonu. Vyhodnotil se celý týden, předaly se diplomy s balíčkem odměn a na závěr proběhlo grilování.

 

„Rádi bychom poděkovali Dárcovskému fondu Hennlich a Nadaci ČEZ za finanční příspěvky, bez kterých bychom příměstský tábor neuskutečnili. Zároveň patří velké díky Lezeckému oddílu Brabenci a Barboře Markové za příjemně strávené dopoledne u koní. Děkuji také celému pracovnímu týmu, který příměstský tábor naplánoval a zrealizoval, děti byly nadšené,“ dodal Robert Krejčí, vedoucí azylového domu NADĚJE Litoměřice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Méně...