Litoměřice

 
 
 
Sportovní den pro handicapované

Sportovní den pro handicapované

03.10.18

Velice vydařený sportovní den proběhl minulý týden v rekreačním areálu kousek od Litoměřic. Už od rána se klienti sociálně terapeutických dílen z Litoměřic a Roudnice nad Labem pečlivě připravovali.


Více...
 
Sportovní den pro handicapované

Velice vydařený sportovní den proběhl minulý v rekreačním areálu Knesplíkov v Mentaurově kousek od Litoměřic. Už od rána se klienti sociálně terapeutických dílen z Litoměřic a Roudnice nad Labem pečlivě připravovali. Každý se soustředil na to, aby předvedl co nejlepší sportovní výkon, nasadil toho nejzapálenějšího sportovního ducha a hlavně měl dobrou náladu.

Úvodem jsme se všichni společně seznámili s areálem, který je velice rozlehlý. K dispozici nám byla i prostorná venkovní kuchyň s posezením, kde jsme se po prohlídce společně zahřáli čajem, nebo dobrou kávou, jelikož letní teploty vypadalo, že jsou už nenávratně pryč.

 

Připravené byli sportovní disciplíny jako například házení míčku do díry, fotbal a běh.

 

Tento den, který byl plný smíchu a emocí, jsme společně zakončili posezením u táboráku. Sportovní den se všem klientům velice líbil a každý si zde našel to své. Budování sebedůvěry a účast na takovýchto akcích je pro handicapované klienty velice důležitá a my jsme vždy upřímně nadšení, když se akce vydaří. Pro velký úspěch jsme se rozhodli tuto akci uspořádat i příští rok. Děkujeme vedení sociálně terapeutické dílny z Roudnice nad Labem za pozvání a přípravu.“ dodala vedoucí sociální pracovnice STD Litoměřice, Bc. Kateřina Drbohlavová.


Méně...
 
K-potravinová sbírka

K-potravinová sbírka

11.09.18

V rámci potravinové sbírky Kaufland jsme získali přes 2,5 tuny potravin a drogerie.


Více...
 
K-potravinová sbírka

V rámci potravinové sbírky Kaufland jsme získali přes 2,5 tuny potravin a drogerie.


Děkujeme moc všem dárcům za štědré dary a rovněž všem dobrovolníkům za pomoc při pořádání této sbírky.

 


Méně...
 
OBLEČENÍ PRO BEZDOMOVCE

OBLEČENÍ PRO BEZDOMOVCE

29.08.18

SBÍRKA OBLEČENÍ PRO BEZDOMOVCE Z LITOMĚŘIC POKRAČUJE

 


Více...
 
OBLEČENÍ PRO BEZDOMOVCE

SBÍRKA OBLEČENÍ PRO BEZDOMOVCE Z LITOMĚŘIC POKRAČUJE. Pokud máte k dispozici nějaké starší oblečení, které by ještě mohlo posloužit někomu jinému a Vy sami už ho neobléknete, darujte ho NADĚJI.

ZA POMOC MOC DĚKUJEME.

 


Méně...
 
ZA POZNÁNÍM LITOMĚŘIC

ZA POZNÁNÍM LITOMĚŘIC

23.8.2018

24.08.18

V samotném závěru léta jsme se s dětmi rozhodli řádně prozkoumat i naše vlastní město Litoměřice


Více...
 
ZA POZNÁNÍM LITOMĚŘIC

V samotném závěru léta jsme se s dětmi rozhodli řádně prozkoumat i naše vlastní město Litoměřice. A byli jsme překvapení, jak málo ho známe. Litoměřice jsou opravdu krásné. A mají jednu úžasnou cukrárnu, ve které jsme litoměřické odpoledne zakončili a tím i celý projekt "NADĚJNÉ VÝLETY PRO DĚTI ZE SOCIÁLNĚ SLABÝCH RODIN".

 

Realizaci projektu podpořila nadace ČEZ, které bychom rádi touto cestou poděkovali za finanční podporu, která umožnila dětem z rodin, které jsou v nepříznivé sociální situaci, objevovat tzv. normální svět. DĚKUJEME ČEZU !!!

 

 

       


Méně...
 
Koupání s klientskými dětmi na Píšťanském jezeře a bloudění v kukuřičném bludišti

Koupání s klientskými dětmi na Píšťanském jezeře a bloudění v kukuřičném bludišti

17.8.2018

23.08.18

Objevili jsme nám neznámou atrakci kukuřičné bludiště a tak jsme to hned museli vyzkoušet. Bludiště nás nezklamalo, dokonce jsme se všichni v pořádku dostali do cíle.


Více...
 
Koupání s klientskými dětmi na Píšťanském jezeře a bloudění v kukuřičném bludišti

Objevili jsme nám neznámou atrakci kukuřičné bludiště a tak jsme to hned museli vyzkoušet. Bludiště nás nezklamalo, dokonce jsme se všichni v pořádku dostali do cíle. Vzhledem ke stále horkému počasí jsme výlet zakončili na píšťanském jezeře, do kterého jsme po průzkumu okolí všichni svorně skočili. Příjemný oběd v místní restauraci byl krásnou tečkou za celým výletem.

 

 

Realizaci projektu podpořila nadace ČEZ, které bychom rádi touto cestou poděkovali za finanční podporu, která umožnila dětem z rodin, které jsou v nepříznivé sociální situaci, objevovat tzv. normální svět.

 

  


Méně...
 
Dopolední výlet na Radobýl 17.8.2018

Dopolední výlet na Radobýl 17.8.2018

17.08.18

Další plánovaný výlet s klienty sociálně terapeutické dílny a chráněného bydlení NADĚJE je za námi. Právě dnes jsme vyrazili všichni společně na kopec, který se tyčí nad Litoměřicemi a byl to právě Radobýl. Počasí nám opět přálo, tak jsme se rozhodli, že si sebou vezmeme deky a uděláme si malý piknik.


Více...
 
Dopolední výlet na Radobýl 17.8.2018

Další plánovaný výlet s klienty sociálně terapeutické dílny a chráněného bydlení NADĚJE je za námi. Právě dnes jsme vyrazili všichni společně na kopec, který se tyčí nad Litoměřicemi a byl to právě Radobýl. Počasí nám opět přálo, tak jsme se rozhodli, že si sebou vezmeme deky a uděláme si malý piknik. Občerstvení ve formě ovocných a zeleninových špízů připravili pracovníci sociálních služeb ještě před odjezdem.

 

Pod vrchol kopce jsme se nechali odvést minibusem, který terén zvládl raz dva. Po krátké procházce lesem jsme se ocitli na louce, odkud byl krásný výhled. Rozbalili jsme tedy deky a tácy se špízy a relax v přírodě mohl začít. K odpočinku nám vedoucí chráněného bydlení pověděla několik informací o zdravé výživě a donesla dalekohled, kterým jsme následně mohli dohlédnout i na další okolní kopce Českého středohoří a poznat tak blíže okolí města ve kterém klienti žijí a pracují.

 

Na závěr se pár odvážlivců vydalo s pracovníky až na úplný vrchol kopce, kde mohli vidět z té krásy kolem nás ještě o trochu víc. Ostatní zamířili z loučky pod vrcholem opět rovnou k minibusu, který je odvezl zpět do Litoměřic.

 „Pro několik klientů byl tento výšlap premiérou, navíc si každý z klientů na výletě našel to své a všichni si ho opravdu užili. “ sdělila sociální pracovnice chráněného bydlení NADĚJE.


Méně...