Klášterec nad Ohří

 
 
 
Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

16.11.18
Šestý ročník národní potravinové sbírky se uskutečnil 10. listopadu, kdy bylo celkem věnováno 321 tun trvanlivých potravin a z toho 41 tun drogistického zboží.
Více...
 
Národní potravinová sbírka s NADĚJÍ v Klášterci nad Ohří

Národní potravinovou sbírku organizuje platforma Byznys pro společnost ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, NADĚJÍ, Armádou spásy a Charitou Česká republika. Šestý ročník sbírky se uskutečnil 10. listopadu, kdy bylo celkem věnováno 321 tun trvanlivých potravin a z toho 41 tun drogistického zboží.

 

Pracovníci pobočky NADĚJE Klášterec nad Ohří a Kadaň se již jako obvykle také zapojili v roli dobrovolníků, a to v místním hypermarketu Tesco v Klášterci nad Ohří, kde se podařilo vybrat rekordních 523 kg trvanlivých potravin a 34 kg drogistického zboží. Vybrané potraviny a drogerie poputuje do našich služeb podporujících rodiny i jednotlivce ve finanční tísni v azylovém domě, nízkoprahovém denním centru, terénním programu a chráněném bydlení. Děkujeme vám za podporu a ochotu pomoci.

 


Méně...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

08.11.18
V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do
Více...
 
NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA S NADĚJÍ

V letošním roce se NADĚJE již tradičně zapojí do Národní potravinové sbírky, která se uskuteční už tuto sobotu 10. 11. 2018  a to od 8.00 do 18.00 v mnoha prodejnách po celé zemi.

 

Právě v tento den budou mít lidé z celé České republiky možnost zakoupit trvanlivé potraviny a darovat je dobrovolníkům přímo na prodejnách. Dobrovolníci potraviny večer uskladní v potravinovém skladu a v následujících dnech poputují potraviny prostřednictvím pracovníků NADĚJE přímo k potřebným.

 

Potraviny podpoří lidi, kteří se nachází v tíživé životní situaci. Nejčastěji jsou to například matky samoživitelky, ohrožené rodiny, lidi bez domova, osoby s handicapem nebo lidi ve stáří.

 

V letošním roce můžete NADĚJI podpořit v obchodě LIDL v Litoměřicích, nebo v Penny Marketech v Roudnici nad Labem a Lovosicích a také v prodejně TESCO v Klášterci nad Ohří.


Méně...
 
VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

31.10.18
NADĚJE poskytuje službu chráněného bydlení v několika různých městech po celé České republice. V letošním roce se tato služba rozšířila nově i do Klášterce nad Ohří.  Služba
Více...
 
VYBAVENÍ PRO KLIENTY CHRÁNĚNÉHO BYDLENÍ

NADĚJE poskytuje službu chráněného bydlení v několika různých městech po celé České republice. V letošním roce se tato služba rozšířila nově i do Klášterce nad Ohří.  Služba je určena dospělým lidem od 18 do 80 let, kteří jsou schopni se svým postižením, ať už mentálním či duševním, základní sebeobsluhy. V současné době poskytujeme tuto službu v Klášterci celkem 9 klientům. Vhodné vybavení jednotlivých bytů usnadní lidem s trvalým postižením adaptaci na nové prostředí, umožní jim žít co nejvíce samostatně, životem srovnatelným s běžným způsobem života svých vrstevníků. Proto jsme přesně takové vybavení do těchto bytů pořídili. Za finanční podporu, která pomohla v pořízení tohoto vybavení, děkujeme Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové.


„Podpořeno z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové“

 

Pokud byste i Vy rádi podpořili tyto lidi finančním příspěvkem a chtěli jim darovat jakoukoli částku, můžete prostřednictvím stránek www.darujme.cz. 


               


Méně...
 
NADĚJE učí děti hospodařit

NADĚJE učí děti hospodařit

29.10.18
Tým  pracovníků nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a dluhové poradny NADĚJE v Klášterci nad Ohří se chce více zaměřit na  vytvoření strategie, která by dětem přiblížila základy
Více...
 
NADĚJE učí děti hospodařit

Tým  pracovníků nízkoprahového zařízení pro děti a mládež a dluhové poradny NADĚJE v Klášterci nad Ohří se chce více zaměřit na  vytvoření strategie, která by dětem přiblížila základy finanční gramotnosti. Dětem různých věkových skupin musí být samozřejmě přizpůsobena strategie, témata i různé formy práce. V rámci společného teambuildingu v Karlových Varech, vzniklo více návrhů. Většina týmu se shodla na těchto tématech: „Hra na prodavače a kupujícího“, “Znalost bankovek ČR“, „Hra s platební kartou“, „Domácí rozpočet“, „Osmisměrka“, „Desková hra „Finance“, „Obchůdek – hospodaření s penězi“.

Např. Hra na prodavače a kupujícího - Děti dostanou papírové peníze (namalované, popř. koupené) a bude se hrát na obchod) potraviny a suroviny budou nakreslené, popř. plastové. Cílem bude zjistit, zda mají děti základní orientaci v cenách a mají představu, kolik jaký výrobek stojí.

Veškerá práce s dětmi bude interaktivní formou, ve skupinkách, formou hry, podrobnosti k jednotlivým tématům máme rozpracovány. Vždy se budeme snažit děti pro tuto hru zaujmout a zároveň předat nové znalosti a upevnit ty znalosti, z oblasti finanční gramotnosti, které již děti znají. Využívat barevné papíry, čtvrtky, popisovače a další pomůcky, velké pracovní plochy atd., které budou děti lákat k tomu, aby se so této hry zapojily. Tyto tématické hry, zaměřené na finanční gramotnost budeme zařazovat do programu pro děti  cca 1x za 2 měsíce (popř. dle zájmu a potřeby).

Doufáme, že děti zaujmeme a že budeme  mít pozitivní ohlasy od dětí i jejich rodičů.

Za celý tým připravující strategii Bc. Jana Ullmannová, Odborná sociální poradna NADĚJE, Klášterec nad Ohří


Méně...
 
Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

26.10.18
Služby NADĚJE se nyní rozšíří o pomoc zdravotní sestry, která bude ošetřovat klienty, zejména osoby bez domova. 
Více...
 
Zdravotní sestra ve službách NADĚJE

      Služby NADĚJE se nyní rozšíří o pomoc zdravotní sestry, která bude ošetřovat klienty, zejména osoby bez domova. Dne 30. 10. 2018 ve 14:00 hodin se bude konat první setkání se zdravotní sestrou, paní Hanou Tirpákovou. Zdravotní sestru může klient poté navštívit každé pondělí od 13:30 hodin v prostorách NDC/NOC NADĚJE na adrese Osvobozená 556, Klášterec nad Ohří. Zdravotní sestra poskytne základní ošetření (obvazy, bércové vředy, drobné ranky,..) a také poskytne obecné poradenství ohledně zdraví, případně bude směřovat klienty k dalšímu lékařskému ošetření. Zdravotní sestra nebude klientům podávat léky a vypisovat lékařské předpisy. V případě zájmu či potřeby neváhejte a přijďte! 

 
Méně...
 
Podzimní tvoření v NZDM NADĚJE

Podzimní tvoření v NZDM NADĚJE

26.10.18
Klienti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NADĚJE v Klášterci nad Ohří se v podzimním období zapojili do výroby barevných papírových řetězů. 
Více...
 
Podzimní tvoření v NZDM NADĚJE

Klienti Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NADĚJE v Klášterci nad Ohří se v podzimním období zapojili do výroby barevných papírových řetězů a předháněli se, kdo vytvoří delší řetěz. Během tvoření vznikla mezi klienty velmi dobrá nálada a klienti se naučili týmové spolupráci a jemné motorice. Rozvinula se u nich zdravá soutěživost, nápaditost a smysl pro estetiku. Výherci byli odměněni batůžky a malými drobnostmi v podobě sladkostí.  


Méně...