Kadaň

 
 
 
Sbírka pro Kabelkový veletrh

Sbírka pro Kabelkový veletrh

08.11.16
Sbírka pro kabelkový veletrh je v plném proudu. Kabelky se nyní připravují na prodej 8.12. do kulturního zařízení Orfeum v Kadani.
Více...
 
Sbírka pro Kabelkový veletrh

Sbírka pro kabelkový veletrh je v plném proudu. Kabelky se nyní připravují na prodej 8.12. do kulturního zařízení Orfeum v Kadani. Připraveno k prodeji je již 200 kabelek, které byly darované na sběrná místa v Kadani. Kabelek pro uskutečnění veletrhu je zapotřebí co nejvíce, proto sbírka stále trvá, a to až do 30.11. Do celých příprav veletrhu se zapojují i naši klienti, kteří pomáhají s čištěním a upravováním kabelek. Moc děkujeme, že pomáháte a že vás kabelky baví!

Pro více informací nás sledujte na Facebooku https://www.facebook.com/events/494989320699904/


Méně...
 
KABELKOVÝ VELETRH

KABELKOVÝ VELETRH

06.10.16
Chráněné bydlení NADĚJE v Kadani pořádá akci s názvem „Kabelkový veletrh“. O jakou akci se jedná? Chceme posbírat co největší
Více...
 
KABELKOVÝ VELETRH

Chráněné bydlení NADĚJE v Kadani pořádá akci s názvem „Kabelkový veletrh“. O jakou akci se jedná? Chceme posbírat co největší množství kabelek, které pak prodáme na veletrhu 8.12.2016 v KZ Orfeum v Kadani. Výtěžek z prodeje bude použit na zakoupení zahradního náčiní a vybavení do chráněného bydlení pro osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním. Sběr kabelek začíná od teď do 30.11.2016. Sběrná místa jsou NADĚJE, chráněné bydlení (J. Švermy 569), Turistické a informační centrum u náměstí v Kadani a Knihovna Husova v Kadani.

Aktuální informace sledujte na webu či našem Facebooku Naděje, pobočka Klášterec nad Ohří a Kadaň - https://www.facebook.com/events/494989320699904/ 

 

Děkujeme že pomáháte!Méně...
 
Léto v chráněném bydlení

Léto v chráněném bydlení

22.08.16
Klienti spolu s pracovníky chráněného bydlení NADĚJE se účastnili dalších zajímavých akcí. Velkým zážitkem byly Slavnosti řeky Ohře
Více...
 
Léto v chráněném bydlení

Klienti spolu s pracovníky chráněného bydlení NADĚJE se účastnili dalších zajímavých akcí. Velkým zážitkem byly Slavnosti řeky Ohře v Klášterci nad Ohří, kde si klienti mohli zkusit některá dobová řemesla, zastřílet si lukem, házet šipky na terč, podívat se na rytířská vystoupení a nakoupit si nějaký ten drobný suvenýr. Další velmi zdařilá akce byla návštěva města Žatec, setkání bývalých pacientů PL Petrohrad v Chomutově či turistický výlet z Želiny do Kadaně. Snad hezké počasí vydrží a další akce budou též povedené.

Více fotografií naleznete v Galerii.

 


Méně...
 
Podpora služeb NADĚJE z Evropské unie

Podpora služeb NADĚJE z Evropské unie

29.07.16
  Operační program Zaměstnanost podporuje prostřednictvím evropské dotace některé z vybraných služeb NADĚJE. Cílem projektů je snížení sociálního vyloučení osob ve městě Kadaň, Prunéřov, Štětí a Roudnice
Více...
 
Podpora služeb NADĚJE z Evropské unie

 

Operační program Zaměstnanost podporuje prostřednictvím evropské dotace některé z vybraných služeb NADĚJE. Cílem projektů je snížení sociálního vyloučení osob ve městě Kadaň, Prunéřov, Štětí a Roudnice nad Labem včetně jejího okolí.

 

V Kadani a Průnéřově je podpořeno odborné dluhové poradenství, které řeší s klienty problémy související s dluhy a pomáhá zvyšovat finanční gramotnost. Příkladem činnosti je zpracování insolvenčních návrhů, pomoc při sestavování splátkových kalendářů a při zkontaktování exekutorů, soudů a jiných institucích. Ročně bude služba poskytována nejméně 50 klientům, z kterých bude minimálně 70 % do konce roku 2017 oddluženo nebo bude svůj dluh úspěšně splácet a sníží se tak jejich bariéra vstupu na trh práce a do společnosti.

 

Ve městě Roudnice nad Labem a jejím okolí je podpořen terénní program NADĚJE, který se zaměřuje na jednotlivce a rodiny ze sociálně vyloučených lokalit. Terénní pracovníci vyrážejí denně do ulic a pomáhají lidem v nepříznivé sociální situaci při návratu k běžnému způsobu života. Poskytují jim základní sociální poradenství, předávají potravinovou pomoc a vyvíjejí aktivity podporující sociální začlenění. V minulém roce tak pomohli 129 osobám.

 

Ve Štětí poskytuje NADĚJE službu terénního programu a odborného sociálního poradenství, které fungují na stejném principu jako ve výše uvedených městech. Cílem projektu ve Štětí je mimo jiné snížit dluh u 30 rodin z vyloučených lokalit za rok a 5 rodin oddlužit. Díky projektu bude fungovat i včasná prevence ztráty bydlení.

 

Podpora vybraných služeb NADĚJE z Operačního programu Zaměstnanosti potrvá po dobu tří let. „Zajištění podpory z Evropské unie je pro nás velkým přínosem. Díky této podpoře můžeme služby rozvíjet a také podpoříme výrazně více lidí z vyloučených lokalit,“ uvedl oblastní ředitel Aleš Slavíček.

 

 

 

 


Méně...
 
Výlety v chráněném bydlení

Výlety v chráněném bydlení

22.06.16
Dobré počasí nám přeje a v chráněném bydlení proběhlo již několik vydařených akcí. Turistickou sezónu klienti chráněného bydlení
Více...
 
Výlety v chráněném bydlení

Dobré počasí nám přeje a v chráněném bydlení proběhlo již několik vydařených akcí. Turistickou sezónu klienti chráněného bydlení započali Kovářskou šlápotou. Dále pokračovaly výlety jako návštěva Nechranické přehrady, zámku v Krásném Dveře, oslavy Maxipsa Fíka v Kadani, Zahradní slavnost v PL Petrohrad. Další akce jsou již naplánované - léto bude doslova nabité kulturou a turistikou. 

 


Méně...
 
NADĚJE bude předávat potravinovou pomoc

NADĚJE bude předávat potravinovou pomoc

20.05.16
  Příští týden obdrží nezisková organizace NADĚJE dodávku potravinové pomoci, kterou bude dále předávat lidem v nouzi. NADĚJE rozdělí v tomto roce potraviny v hodnotě 5 milionů korun a
Více...
 
NADĚJE bude předávat potravinovou pomoc

 

Příští týden obdrží nezisková organizace NADĚJE dodávku potravinové pomoci, kterou bude dále předávat lidem v nouzi. NADĚJE rozdělí v tomto roce potraviny v hodnotě 5 milionů korun a mezi městy kde NADĚJE potraviny rozdá je Roudnice nad Labem, Štětí, Lovosice, Litoměřice, Klášterec nad Ohří. Projekt je financován z Operačního programu potravinové a materiální pomoci, který je v ČR realizován Evropskou unií a koordinován Ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Potravinová pomoc je tvořena balíčky se základními druhy potravin s dlouhodobou trvanlivostí, ale obsahují i například také potraviny pro děti. Sociální pracovníci NADĚJE obdrží balíčky ve skladu Potravinové banky Ústeckého kraje a následně je předají rodinám a jedincům, kteří jsou v nepříznivé životní situaci převážně spojené se ztrátou bydlení.

„Hlavním cílem této služby je zajistit lidem v nouzi bezplatnou potravinovou pomoc a motivovat je k následné spolupráci s naší organizací. Současně se pomocí snažíme výrazně podpořit děti. Klientům nabízíme současně s potravinovou pomocí i základní sociální poradenství nebo využití některé z našich služeb.“ Uvedl oblastní ředitel Aleš Slavíček.

 

Projekt by měl nadále pokračovat až do roku 2017.

 


Méně...