Jablonec nad Nisou

 
 

 

JSME JEDNÍM Z NEJVĚTŠÍCH POSKYTOVATELŮ SLUŽEB PRO LIDI BEZ DOMOVA V LIBERECKÉM KRAJI

Nabízíme ubytování v azylovém domě a tréninkových bytech, přenocování v noclehárně, stravu, sprchu a ošacení v nízkoprahovém centru, rozhovor se sociálním pracovníkem nebo psychoterapeutem, přímou pomoc v ulicích města a okolí, adiktologické poradenství. Dále pomáháme osobám ohroženým sociálním vyloučením při jejich stabilizaci a návratu k běžnému způsobu života.

 

NAŠE SLUŽBY JSOU PRIMÁRNĚ URČENY LIDEM BEZ DOMOVA, LIDEM VE VYLOUČENÝCH LOKALITÁCH NEBO LIDEM V AKUTNÍ HMOTNÉ NOUZI.

 

POTŘEBUJETE VYUŽÍT NAŠE SLUŽBY? 

Navštivte naše nízkoprahové centrum nebo kontaktujte sociálního pracovníka.

Potřebujete rovnou bydlet? Obraťte se přímo na sociální pracovníky azylového domu.

Našli jste člověka bez domova a chcete mu pomoci? Kontaktujte terénního pracovníka.

Jsme zapojeni v projektu Nejdřív střecha, kdy Vám můžeme nabídnout až dva měsíce ubytování v našich zařízeních zdarma.

 

NĚCO VÍCE O NÁS 

Působíme v Jablonci nad Nisou již od roku 1999. Seznamte se s naší historií nebo si stáhněte základní dokumenty k naší činnosti. Můžete si přečíst aktuality, prohlédnout fotogalerii nebo se stát našimi příznivci na Facebooku.

 

PODPORUJÍ NÁS 

Bez pomoci lidí, institucí a firem bychom nemohli potřebným lidem pomáhat. Děkujeme všem, kteří se rozhodli darovat naším prostřednictvím naději lidem bez domova. Podívejte se na přehled našich dárců nebo se rovnou mezi ně zařaďte.

 

POMÁHEJTE S NÁMI 

Připojte se k příznivcům naší práce a lidem ochotným pomáhat těm, kteří nemají vlastní domov. Učiňte tak přímo prostřednictvím platební karty, zasláním daru na náš bankovní účet, posláním dms nebo darováním hotovosti v některém z našich zařízení. Pomoci nám můžete i materiálním darem nebo dobrovolnou prací.

 

DĚKUJEME 

Děkujeme všem vám, kteří se zajímáte o pomoc potřebným lidem nebo jste se rozhodli pomáhat přímo prostřednictvím naší organizace.

 

 
 
Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb

04.10.15
Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb ve Středisku NADĚJE Dlouhá 25a. Den otevřených dveří v
Více...
 
Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb

Srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb ve Středisku NADĚJE Dlouhá 25a. Den otevřených dveří v Domě NADĚJE Podhorská jsme prozatím odložili vzhledem k brzkému stěhování do nového objektu Za Plynárnou 13.


Méně...
 
Poděkování kapele Kaiserband

Poděkování kapele Kaiserband

18.08.15
Milí hudebníci z Kaiserbandu, díky za hostování na každé naší Benefici pro NADĚJI. 
Více...
 
Poděkování kapele Kaiserband

Milí hudebníci z Kaiserbandu,

díky za hostování na každé naší Benefici pro NADĚJI. 

Díky za vaše skvělé texty "nám šité na míru" a super hudební aranžmá. Těšíme se na další spolupráci s vámi!! Sestřih záznamu z koncertu.


Méně...
 
Akce, jaká tu ještě nebyla!!!!

Akce, jaká tu ještě nebyla!!!!

12.04.15
Zapojte se s námi do dobrovolné akce Uklidíme Česko !!
Více...
 
Akce, jaká tu ještě nebyla!!!!

Zapojte se s námi do dobrovolné akce Ukliďme Česko!!!


Méně...
 
Velikonoční sbírka pro NADĚJI

Velikonoční sbírka pro NADĚJI

12.04.15
Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou již třetím rokem uspřádalo Velikonoční sbírku pro NADĚJI
Více...
 
Velikonoční sbírka pro NADĚJI

Centrum sociálních služeb v Jablonci nad Nisou již třetím rokem uspřádalo Velikonoční sbírku pro NADĚJI. Sbírky se zúčastnilo asi 30 dobrovolných dárců. Výsledek sbírky, která byla určena především na přilepšení pro lidi bez domova, převzala oblastní ředitelka společně s vedoucím Domu Naděje v Jablonci nad Nisou. Děkujeme všem ochotným dárcům i organizátorům!!!

 

 


Méně...
 
Tříkrálová sbírka konečně také v Jablonci

Tříkrálová sbírka konečně také v Jablonci

16.01.15
Od 1. do 14. ledna každoročně probíhá na území celé republiky Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR.
Více...
 
Tříkrálová sbírka konečně také v Jablonci

Od 1. do 14. ledna každoročně probíhá na území celé republiky Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou ČR. V Jablonci nad Nisou již ale dlouhou dobu nikdo nekoledoval. Sociální pracovnice ze střediska NADĚJE v Dlouhé se rozhodly tyto ledy prolomit a tento rok se do sbírky poprvé zapojily také.

Očekávání byla různá, pocity smíšené, jelikož, jak všichni víme, veřejných sbírek je celoročně spousta a veřejnost se ne ke všem staví přívětivě. Obavy byly na místě i ze strany sociálních pracovnic – chodit po městě převlečené za tři krále a u toho zpívat a hrát, na to musí mít člověk kapku odvahy. Po počátečních rozpacích ale celá sbírka probíhala dobře. Lidé byli až nevídaně příjemní, většina alespoň drobnou mincí přispěla a „koncertní“ představení vykouzlilo na tvářích obyvatel Jablonce nemálo úsměvů.

Sociální pracovnice chodily po městě po dobu tří dnů od 12. do 14. ledna 2015. Za tuto dobu vybraly celkem 5 061 Kč. Nejvyšší získaná částka do sbírky od jednoho člověka činila 200 Kč.  Vybraná suma poputuje na pomoc lidem bez domova v Jablonci nad Nisou.

 

Příští rok se těšíme opět na viděnou! 

 

 


Méně...
 
Výsledek sbírky předčil očekávání

Výsledek sbírky předčil očekávání

25.11.14
Jablonec n. N. - Za odpolední charitativní akci vybrali 750 kilo trvanlivých potravin pro potřebné.
Více...
 
Výsledek sbírky předčil očekávání

Jablonec n. N. - Za odpolední charitativní akci vybrali 750 kilo trvanlivých potravin pro potřebné.

„Jsme moc potěšeni, že lidé před Vánoci myslí i na ty, kteří žijí v nouzi,“ pochvaluje si Jiří Hána výsledek sobotní akce v rámci projektu Potraviny pomáhají. V Jablonci měl jako koordinátor Naděje na starosti sběrné místo v Kauflandu.


Do Potravinové banky mohli lidé přispět také v českolipském Albertu a v obchodních centrech v Liberci.

Je smutným faktem, že v České republice se na hranici chudoby, nebo sociálního vyloučení, pohybuje téměř jeden a půl milionu lidí. Jedná se zejména o seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny a děti z dětských domovů a jiné humanitární organizace. Právě pro ně je pomoc prostřednictvím Potravinové banky, která spolupracuje s 12 organizacemi v kraji, určena.

„Vůbec jsme nemuseli nikomu nic vysvětlovat," poznamenal Hána s tím, že s informováním pomohli roznosem letáků i dva jablonečtí „elitní" bezdomovci. „Někdo se zastavil a dal třeba jen lahev oleje, ale stalo se, že nám přivezli celý košík s nákupem za sedmnáct set korun," popsal koordinátor Naděje.

Právě největší sdružení v kraji Naděje se stará o tisíc dvě stě lidí. Předseda Potravinové banky Liberec Jiří Cerman uvedl, že největší zájem je o základní potraviny cukr, sůl, mouku, ale i těstoviny, luštěniny a další. A konzervy, ty vydrží nejdéle.

Národní potravinová sbírka se v Česku konala teprve podruhé. V celé zemi se do sbírky zapojilo více než 380 obchodů. Jen v jabloneckém Kauflandu lidé na dobročinné účely věnovali 750 kilogramů trvanlivých potravin. „Dali jsme si cíl čtyři sta kilo a jsme velmi mile překvapeni. Vše už je roztříděno a přerozděleno," dodal v neděli Hána.

 

 


Méně...