Česká Třebová

 
 

Aktuality

 
 
Budoucí skautští vedoucí si získali děti z Borku

Budoucí skautští vedoucí si získali děti z Borku

29.08.14
Sdružení Gemini, organizační jednotka Junáka, svazu skautů a skautek, pořádalo opět v České Třebové část kurzu budoucích skautských
Více...
 
Budoucí skautští vedoucí si získali děti z Borku

Sdružení Gemini, organizační jednotka Junáka, svazu skautů a skautek, pořádalo opět v České Třebové část kurzu budoucích skautských vůdců. Více než dvě desítky adeptů na vedoucí z celé republiky připravily pro děti z vyloučené lokality Borek dny nabité různými zajímavými aktivitami.

Děti se mohly povozit na lodičkách, vystoupaly na rozhlednu na kozlovském vrchu a učily se např. pohybovat v lanovém bludišti. Vyzkoušely si malovat provázkem, přetahovat se lanem, "lovit ryby", rády zpívaly.

 

Vdělávací středisko Gemini je organizace s dlouholetými zkušenostmi s prací s dětmi a mládeží. Od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy získalo akreditaci k provádění vzdělávacích programů pro další vzdělávání pedagogických pracovníků. Do „rodiny" jeho kurzů patří také Gemini, skautský kurz skládající se z vůdcovského kurzu Castor a instruktorského Pollux. „Pro účastníky kurzu je to důležitá praktická zkušenost, pro děti vítané zpestření konce letních prázdnin," říká Jan Holub, vedoucí pobočky NADĚJE v České Třebové. "Těšíme se zas napřesrok!", dodává. 

 

napsala: Martina Soukupová, s přispěním Šárky Mikulecké/Deník

ilustrační foto: Jan Holub, DiS.


Méně...
 
Nechte se pozvat na výjimečný film

Nechte se pozvat na výjimečný film

Účastníme se veřejné projekce 30.srpna 2014 v 17 hodin v sále zámecké jízdárny v Litomyšli

19.08.14
Není to tak dlouho, co jsem do aktualit zařadila informace o pozoruhodném českém filmu Cesta ven. A teď mám pro vás další
Více...
 
Nechte se pozvat na výjimečný film

Není to tak dlouho, co jsem do aktualit zařadila informace o pozoruhodném českém filmu Cesta ven. A teď mám pro vás další novinku. Účastníme se veřejné projekce 30.srpna 2014 v 17 hodin v sále zámecké jízdárny v Litomyšli. Poznamenejte si to a určitě přijďte. Čeká vás komentovaná prohlídka s autorem výstavy Danielem Peštou, promítání zmiňovaného filmu Cesta ven režiséra Petra Václava, společná debata a rozhovory s terénním pracovníkem a obyvateli sídliště Borek v České Třebové, kde NADĚJE v rámci dlouhodobé spolupráce s Městem Česká Třebová zajišťuje terénní programy, provozuje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež a poskytuje správcovské a další služby. 

 

napsala: Martina Soukupová


Méně...
 
I was born in your bed /Daniel Pešta

I was born in your bed /Daniel Pešta

19.08.14
O životě Romů, přemýšlíme jako o něčem co je mimo naše bytí. Představme si však hypotetickou situaci obráceného osudu, tedy, že já se
Více...
 
I was born in your bed /Daniel Pešta

O životě Romů, přemýšlíme jako o něčem co je mimo naše bytí. Představme si však hypotetickou situaci obráceného osudu, tedy, že já se narodím jako Rom? 

 

Výstava multimediálního umělce pana Daniela Pešty v Zámecké jízdárně v Litomyšli. Výstava uvede velkoformátové videoarty, drobné malby, asambláže a další objekty. Stejnojmenný projekt se mezinárodní veřejnosti poprvé představil loni při příležitosti Bienále současného umění v Benátkách.

 

více na: http://www.danielpesta.com/i-was-born-in-your-bed-litomysl/

 

napsala: Martina Soukupová


Méně...
 
Prázdninový bowling

Prázdninový bowling

27.07.14
Prázdninové volno jsme využili k návštěvě bowlingu. S pomocí kolegyň z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež jsme vybrali
Více...
 
Prázdninový bowling

 Prázdninové volno jsme využili k návštěvě bowlingu. S pomocí kolegyň z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež jsme vybrali skupinku  dětí a vyrazili jsme. Po nezbytných instrukcích jak se to vlastně kutálí se všechny děti aktivně zapojily do hry. Zpočátku kuželky odolávaly, časté byly žlábky, ale každým dalším hodem se děti učily a postupně se jim dařilo kuželky trefovat. Všechny děti byly spokojené a už zjišťovaly kdy zase vyrazíme na bowling. 

Napsal: Jan Holub, DiS., vedoucí pobočky


Méně...
 
Cesta na rozhlednu

Cesta na rozhlednu

20.06.14
Krásného počasí jsme si užili na výletě na nedaleký Kozlov. Cílem bylo vystoupat na rozhlednu a cestou si užít legraci i vyzkoušet naše vědomosti o místní
Více...
 
Cesta na rozhlednu

Krásného počasí jsme si užili na výletě na nedaleký Kozlov. Cílem bylo vystoupat na rozhlednu a cestou si užít legraci i vyzkoušet naše vědomosti o místní fauně a flóře. Dokonce jsme složili i písničku s lesní tématikou :-) Na konci výpravy objevily děti poklad a malé odměny z něj si mezi sebe rozdělily. Díky vydatné pomoci studentek, které vykonávají praxi v naší pobočce, jsme mohli vyrazit ve větším počtu. Počáteční strach z výstupu na rozhlednu překonaly všechny děti a odměnou jim byl krásný výhled do okolí.


Méně...
 
Hurá prázdniny! 2014

Hurá prázdniny! 2014

12.06.14
Akce v Javorce naladila na prázdniny
Více...
 
Hurá prázdniny! 2014

Akce v Javorce naladila na prázdniny

 

Letošní premiéra bleších a farmářských trhů se uskutečnila v sobotu v parku Javorka od 14 do 18 hodin. A protože se blížil konec školního roku, doplnila je akce pro děti Hurá prázdniny. Rozličné aktivity v parku pro ně připravilo Rodinné centrum Rosa, Český svaz ochránců přírody, vodní skauti, Lingvia group, Naděje, městská knihovna, kynologové a sdružení In­Spiral.

Na bleších trzích bylo možné koupit a prodat nejen poklady z půd a sklepů, ale také například originální autorské šperky. Na farmářských trzích byly k dostání produkty regionálních výrobců a pěstitelů. Sobotní odpoledne v Javorce doplnil také kulturní program. Představily se kapely Willow Lake z Litomyšle, Guy­G z České Třebové a soubor ze ZUŠ Česká Třebová.

 

Vyšlo: 12.června 2014, Orlický deník, str. 2, Orlicko

 

 

    

 

 

 


Méně...