Česká Třebová

 
 

Aktuality

 
 
Cesta kolem Borku za 5 dní

Cesta kolem Borku za 5 dní

příměstský tábor na Borku

21.07.17
NADĚJE, pobočka Česká Třebová pořádá od 31.7. do 4.8. první příměstský tábor na Borku. Zúčastnit se mohou děti od 8 do 14 let. 
Více...
 
Cesta kolem Borku za 5 dní

NADĚJE, pobočka Česká Třebová pořádá od 31.7. do 4.8. první příměstský tábor na Borku. Zúčastnit se mohou děti od 8 do 14 let. Cena je stanovena na 100 Kč.

Informace o programu naleznete na plakátku

 

Na akci je nutné se předem (do 28.7.) přihlásit u Pavly Břeňové, počet míst je omezen!


Méně...
 
Den dětí na Borku

Den dětí na Borku

05.06.17
První červnový den  byl na sídlišti Borek ve znamení oslav Dne dětí.
Více...
 
Den dětí na Borku

První červnový den  byl na sídlišti Borek ve znamení oslav Dne dětí. Pro malé obyvatele jsme připravili sedm stanovišť, na kterých děti plnily různé úkoly. Nejzábavnější byl hod kartou do dálky. Trochu odvahy vyžadovala hmatová poznávačka naslepo, kde si děti mohly osahat moučné červy, sliz a další chuťovky. Po splnění všech úkolů čekala na děti v cíli malá odměna. Několik dalších obrázků najdete v galerii.

 

 


Méně...
 
Ukliď svoje sídliště 2017

Ukliď svoje sídliště 2017

11.04.17
NADĚJE Česká Třebová uspořádala první aprílový den již tradiční akci „ Ukliď svoje sídliště“. 
Více...
 
Ukliď svoje sídliště 2017

NADĚJE Česká Třebová uspořádala první aprílový den již tradiční akci „ Ukliď svoje sídliště“. Do úklidu se zapojilo okolo 50 dětí a několik dospělých. Za krásného slunečného počasí jsme za dvě hodiny uklidili sídliště a odpadem zaplnili celý kontejner. Přesto je nutné konstatovat, že situace s nepořádkem kolem  obytných domů se zlepšila. Nejvíce nepořádku bylo  v příkopech u silnice a u pole okolo sídliště. A tak v této tradiční akci hodláme pokračovat a věříme, že se situace bude stále zlepšovat.

 

Za odvedenou práci  dostali všichni účastníci drobnou odměnu.


Méně...
 
20 LET NADĚJE  V ČESKÉ TŘEBOVÉ

20 LET NADĚJE V ČESKÉ TŘEBOVÉ

11.04.17
K 20. výročí  založení NADĚJE v České Třebové  jsme na naší pobočce připravili „ Den otevřených dveří“
Více...
 
20 LET NADĚJE  V ČESKÉ TŘEBOVÉ

K 20. výročí  založení NADĚJE v České Třebové  jsme na naší pobočce připravili „ Den otevřených dveří“

V nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež jsme nainstalovali výstavku fotek mapující 20 letou historii pobočky. Některé fotky z počátků činnosti NADĚJE byly pro návštěvníky výstavy překvapivé, jen těžko poznávali sami sebe či své kamarády. Součástí výstavy byla i ukázka výtvarných prací dětí z NZDM.

Návštěvníci  výstavy si tak mohli udělat představu o tom jaké možnosti využití volného času děti a mládež mají. Mimo jiné jsou jim nabízeny výtvarné a tvořivé aktivity, doučování a příprava do školy, hudební a sportovní aktivity.

Dále hostům byly ukázány prostory, které NADĚJE využívá a také mohli nahlédnout do kanceláře terénní sociální  služby a získat informace o práci terénního pracovníka. Právě terénní službou NADĚJE v České Třebové začínala (jen tehdy ještě nebyl v účinnosti zákon č. 108/2006 Sb.  O sociální službách, který v součastné době tuto službu definuje).

V podvečer oslavy pokračovaly v modlitebně Církve bratrské, kde proběhla ekumenická bohoslužba „vděčnosti a proseb“.  Bohoslužbu sloužil kazatel Rostislav Staněk, který stál u zrodu NADĚJE v České Třebové. 

NADĚJE v České Třebové si za 20 let působení ve vyloučené lokalitě sídliště Borek získala dobrou pověst a tu si chce udržet i v dalších letech. 

 


Méně...
 
Již 20 let uplynulo od založení českotřebovské pobočky NADĚJE

Již 20 let uplynulo od založení českotřebovské pobočky NADĚJE

Zveme vás na oslavu výročí

07.03.17
NADĚJE v České Třebové si připomíná 20 let od svého založení a pořádá Den otevřených dveří. 16. března 2017, od 13 do 16 hodin, se
Více...
 
Již 20 let uplynulo od založení českotřebovské pobočky NADĚJE

NADĚJE v České Třebové si připomíná 20 let od svého založení a pořádá Den otevřených dveří. 16. března 2017. Od 13 do 16 hodin, se  můžete přijít podívat, jak to u nás vypadá a zhlédnout výstavu a připravený program. Vše bude probíhat v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež na Semanínské ulici 2052.

Sedečně vás zveme i na ekumenickou bohoslužbu vděčnosti a chval, která začíná v 17:30 ve sboru Církve bratrské - Tykačova 1183, který se podílel přímo na vzniku služby NADĚJE na sídlišti Borek.

Pár slov o historii pobočky naleznete zde


Méně...
 
Prosinec v NADĚJI

Prosinec v NADĚJI

Prosinec v NADĚJI jsme zahájili tradiční Mikulášskou nadílkou.

22.12.16
Prosinec v NADĚJI jsme zahájili tradiční Mikulášskou nadílkou.
Více...
 
Prosinec v NADĚJI

Prosinec v NADĚJI jsme zahájili tradiční Mikulášskou nadílkou. Mikuláš, Anděl a Čert navštívili byty v domě Naděje. Hodným dětem rozdaly nadílku, kterou připravili jejich rodiče. Zlobivé děti dostaly od Čerta uhlí a brambory.

Do vánoční pohody jsme se s dětmi z nízkoprahového zařízení naladili při zdobení stromečku. U ozdobeného stromečku jsme si v průběhu vánoční besídky ukázali české a romské vánoční tradice a vyrobili vánoční přáníčka. Přečetli biblický příběh o narození Ježíše Krista a na závěr zazpívali s kytarou vánoční koledy. Za stromeček děkujeme lesní správě Lanškroun.

  

                                                                      Pavlína Břeňová, Jan Holub, Pavel Suchý


Méně...