Brno

 
 
 
 
Pečovatelka roku 2016

Pečovatelka roku 2016

01.12.16
Pracovnice pečovatelské služby NADĚJE, paní Zdena Volavá, získala celostátní ocenění Pečovatelka roku 2016.
Více...
 
Pečovatelka roku 2016

Pracovnice pečovatelské služby NADĚJE, paní Zdena Volavá, získala celostátní ocenění Pečovatelka roku 2016.

Slavnostní vyhlášení výsledků 3. ročníku profesní soutěže Pečovatelka roku, kterou pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR společně s Diakonií ČCE, proběhlo dne 15. listopadu na Novoměstské radnici v Praze. Večerem provázela paní Marie Retková, ocenění předávala paní Hana Maciuchová.

Paní Zdena Volavá pracuje v brněnské pobočce NADĚJE na pozici pečovatelky v terénu již 13 let. Za tuto dobu si vytvořila přátelské vztahy se spoustou klientů, o které se s láskou starala. Klienta se špatnou náladou dokáže rozveselit a pohladit po duši svým osobitým humorem. Pozitivním přístupem k životu si snadno získává lidi kolem sebe. Pro své spolupracovníky je vyhledávanou oázou klidu. Paní Volavá je malá žena s velkým srdcem.


Méně...
 
Úspěch ve fotografické soutěži

Úspěch ve fotografické soutěži

14.11.16
Fotografie z maškarní veselice v Domě NADĚJE Brno-Řečkovice získala 3. místo ve fotosoutěži.
Více...
 
Úspěch ve fotografické soutěži

V brněnské kavárně Café Práh proběhla 10. října vernisáž fotografické soutěže „Dobré světlo pečujícím, my žijeme!“, kterou uspořádala Unie pečujících z.s. Ústředním tématem soutěže byly fotografie zobrazující život pečujících. Snímek, kterým se autorce podařilo zachytit atmosféru maškarní veselice v domově pro seniory v Domě NADĚJE Brno-Řečkovice, se umístil na krásném 3. místě. Vernisáží byla zahájena putovní výstava fotografií - do 5. prosince 2016 si fotografie můžete prohlédnout v Café Práh, od 6. prosince do konce roku 2016 bude výstava instalována v bezbariérovém divadle Barka v Brně.


Méně...
 
Hudební nešpory v Červeném kostele

Hudební nešpory v Červeném kostele

31.10.16
Opět po roce zveme příznivce NADĚJE a krásné hudby na Hudební nešpory, které proběhnou v neděli 6. listopadu 2016 v 19:30 hod. v Červeném kostele.
Více...
 
Hudební nešpory v Červeném kostele

Opět po roce zveme všechny příznivce NADĚJE a krásné hudby na Hudební nešpory, které proběhnou v neděli 6. listopadu 2016 v 19:30 hod. v Červeném kostele.
V tomto benefičním koncertu zazní skladby v podání Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Biblickým zamyšlením provede Štěpán Hájek. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován brněnské pobočce NADĚJE.


Méně...
 
Nové zázemí pro terapii seniorů

Nové zázemí pro terapii seniorů

24.10.16
Za přispění společnosti Oresi s.r.o. vzniklo zázemí pro terapii seniorů v Domě Naděje Brno-Řečkovice.
Více...
 
Nové zázemí pro terapii seniorů

Za přispění společnosti Oresi s.r.o. vzniklo zázemí pro terapii seniorů v Domě Naděje Brno-Řečkovice. Díky poskytnutí velkorysé slevy byla pořízena nová kuchyňská linka. Společně s instruktorkou terapie mohou klienti tohoto zařízení v rámci aktivizačních činností připravovat pohoštění při příležitosti akcí, které se v domově konají. Možnost podílet se na přípravě moučníků a nejrůznějších lahůdek studené kuchyně jim dává pocit prospěšnosti a navrací je do doby, kdy mohli připravovat občerstvení ve svých domácnostech.


Méně...
 
Pozvánka na Dny otevřených dveří

Pozvánka na Dny otevřených dveří

30.09.16
Léto je za námi, sluníčko nám posílá poslední hřejivé paprsky a než nastanou pravé podzimní plískanice, je čas pro tradiční Dny otevřených dveří.
Více...
 
Pozvánka na Dny otevřených dveří

V prvním říjnovém týdnu se na území celé České republiky koná 8. ročník týdne sociálních služeb, pro veřejnost se otvírají dveře v mnoha sociálních zařízeních, a tak i v našich objektech s potěšením přivítáme návštěvníky a zájemce o informace. V průběhu Dne otevřených dveří bude pro hosty připraven doprovodný program i malé občerstvení. V jednotlivých zařízeních nás můžete navštívit v těchto konkrétních termínech:

Dům Naděje Brno-Bohunice (domov pro seniory + pečovatelská služba)

Arménská 2/4 - 6. 10. 2016 (9 – 15:30 hodin) – je připraven následující program:

  • od 14 do 15:30 hodin – k poslechu i tanci zahrají a zazpívají „Brněnští strécové“


Dům Naděje Brno-Řečkovice (domov pro seniory)

Hapalova 20 - 6. 10. 2016 (9 – 16 hodin) – je připraven následující program:

  • fotogalerie na téma „Uplynulý rok v domově“
  • videosmyčka vzpomínek z kulturních akcí domova
  • občerstvení „jako od babičky“ – čerstvý jablečný štrůdl a voňavá káva


Dům pokojného stáří Brno-Královo Pole (domov pro seniory)

Ptašínského 13 - 7. 10. 2016 (9 – 16 hodin) – je připraven následující program:

  • od 10:30 hodin – římskokatolická bohuslužba
  • od 14 hodin – „Zpívá celý domov“ – lidové a trampské písně s kytarou v podání pana Romana Beránka


V Domě Naděje Brno-Vinohrady se v letošním roce Den otevřených dveří z technických důvodů neuskuteční.


Méně...
 
Kávou pro dobrou věc

Kávou pro dobrou věc

30.09.16
Zaměstnanci ZEBRA TECHNOLOGIES CZ s. r. o. opět podpořili zakoupením kávy brněnskou pobočku NADĚJE.
Více...
 
Kávou pro dobrou věc

Zaměstnanci ZEBRA TECHNOLOGIES CZ s. r. o. opět podpořili zakoupením kávy brněnskou pobočku NADĚJE. Tentokrát přispěli částkou 24.760,- Kč na realizaci projektu „Stavební úpravy v domově se zvláštním režimem, související se zvýšením požární bezpečnosti klientů neschopných samostatného pohybu“. Projekt se realizuje v Domě Naděje Brno-Vinohrady, v němž NADĚJE poskytuje péči seniorům s pokročilými formami demencí, zejména s Alzheimerovou chorobou.


Méně...