PRO LIDI V NOUZI.

POSLÁNÍM NADĚJE JE PRAKTICKÉ UPLATŇOVÁNÍ EVANGELIA V ŽIVOTĚ A JEHO ŠÍŘENÍ.

od roku 1990

POMÁHÁME VŠEM LIDEM V NOUZI - LIDEM STARÝM, BEZ DOMOVA, HANDICAPOVANÝM, OHROŽENÝM RODINÁM I OHROŽENÝM DĚTEM A MLÁDEŽI.

 

POBOČKY

 


Přehled poboček

AKTUÁLNĚ

Pracovní skupina pro etické otázky zahájila činnost

Pracovní skupina pro etické otázky zahájila činnost

Nově ustavená Pracovní skupina pro etické otázky se poprvé sešla 2. října. Jak z názvu vyplývá, skupina se věnuje etickým
Více...
 
Ústředí NADĚJE Pracovní skupina pro etické otázky zahájila činnost

Nově ustavená Pracovní skupina pro etické otázky se poprvé sešla 2. října. Jak z názvu vyplývá, skupina se věnuje etickým tématům a dilematům, která vyvstávají ve všech našich službách. Pracovní skupina je v těchto otázkách poradním orgánem předsednictva. Členy skupiny jsou nejen zaměstnanci NADĚJE - vedoucí i ti, kteří pracují v přímé péči - ale i osobnosti působící mimo naši organizaci. Jsou jimi Pavel Černý, evangelikální teolog, a Marek Vácha, římskokatolický kněz, přírodovědec a přednosta Ústavu etiky na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Na své první schůzce se skupina věnovala revizi Kodexu etiky NADĚJE.


Méně...
 
Prohlášení NADĚJE k reportáži České televize Stíny ulice

Prohlášení NADĚJE k reportáži České televize Stíny ulice

21. září uveřejnila Česká televize v pořadu Pološero reportáž Stíny ulice. Jsme v ní kritizováni za to, že neposkytujeme ubytování
Více...
 
Ústředí NADĚJE Prohlášení NADĚJE k reportáži České televize Stíny ulice

21. září uveřejnila Česká televize v pořadu Pološero reportáž Stíny ulice. Jsme v ní kritizováni za to, že neposkytujeme ubytování lidem bez domova pod vlivem alkoholu a lidem se psy. ČT nám nedala možnost na výtky reagovat. Činíme tak alespoň tímto prohlášením: NADĚJE poskytuje v České republice služby 4 700 lidem bez domova ročně. Vadí nám, že nemůžeme ubytovat každého bez jakýchkoli omezení (přijímat lidi podnapilé, se zvířaty atd.). Je to dáno tím, že naše kapacitní a technické možnosti jsou zkrátka omezené. Podle našeho názoru je řešením dostupné sociální bydlení a vznik specializovaných celodenních pobytových služeb pro lidi bez domova, kteří nejsou samostatného bydlení schopni. To však není možné bez aktivní účasti a podpory státu v oblasti legislativy i financování a bez podpory krajů a měst ve vytváření místních podmínek pro poskytování potřebných služeb - to je nad možnosti nevládních organizací.


Méně...
 
Láska kvete vždy a všude

Láska kvete vždy a všude

Ač není máj – lásky čas, mohli jsme být svědky nadějného začátku dvou mladých lidí
Více...
 
Jablonec nad Nisou Láska kvete vždy a všude

Ač není máj – lásky čas, mohli jsme být svědky nadějného začátku dvou mladých lidí, slečny Karolíny a pana Jiřího. Po delší známosti si řekli 26. srpna před zástupcem starosty města Varnsdorfu své "ano". My oba, sociální pracovníci azylového domu NADĚJE v Jablonci nad Nisou, jsme jim tu radostnou událost odsvědčili.

Dokonce jsme byli svědky hned dvakrát: jednou na tomto obřadu a podruhé jako svědci něčeho začínajícího, něčeho vzácného, nadějného – snad krásného a trvalého.

Proč se o této slávě zmiňuji? Hlavně proto, že není tak časté, aby se dva lidé již delší dobu bez domova rozhodli řešit své problémy společně, a to ve svazku manželském. Podle jejich slov si chtějí být vzájemnou oporou, co nejdříve skončit s rolemi klientů azylového domu NADĚJE v Jablonci nad Nisou a najít si společný domov. Samozřejmě z naší strany mohou počítat s maximální pomocí, ale hlavní břemeno ponesou bez rozdílu na svých zádech. Počítají s tím, snad se na to i trošku těší. Samozřejmě budou potřebovat také hodně štěstí, trpělivosti a vzájemné podpory. A hlavně, bez toho by to nešlo, velkou porci lásky a Božího požehnání.

Tak manželata, za celý kolektiv pracovníků i všech ostatních klientů:  ať vám to vyjde!

Jiří Hána - sociální pracovník

 

 


Méně...
 
Na Andělu bude živo – v den neziskových organizací Prahy 5

Na Andělu bude živo – v den neziskových organizací Prahy 5

V úterý 12. září od 11 do 17 hodin budou na Andělu tři veliké stany plné usměvavých lidí,
Více...
 
Praha Na Andělu bude živo – v den neziskových organizací Prahy 5

V úterý 12 září od 11 do 17 hodin budou na Andělu tři veliké stany plné usměvavých lidí, krásných předmětů, zajímavých informací i zábavných aktivit. Přijďte a uvidíte. Těšíme se na vás opět s plackovačkou a dobrou náladou!

 

Více informací zde


Méně...
 
 

KONTAKTY

NADĚJE

K Brance 11/19e
155 00 Praha 5
IČO: 00570931
DIČ: CZ00570931
Datová schránka: eyi9aqn

 

Tel.: +420 222 521 110
Email: nadeje@nadeje.cz
Web: nadeje.cz