PRO LIDI V NOUZI.

POSLÁNÍM NADĚJE JE PRAKTICKÉ UPLATŇOVÁNÍ EVANGELIA V ŽIVOTĚ A JEHO ŠÍŘENÍ.

od roku 1990

POMÁHÁME VŠEM LIDEM V NOUZI - LIDEM STARÝM, BEZ DOMOVA, HANDICAPOVANÝM, OHROŽENÝM RODINÁM I OHROŽENÝM DĚTEM A MLÁDEŽI.

 

POBOČKY

 


Přehled poboček

AKTUÁLNĚ

STŮL PRO JEDNOHO v hlavním zpravodajství ČT

STŮL PRO JEDNOHO v hlavním zpravodajství ČT

V reportáži České televize je popsán jednoduchý princip našeho projektu STŮL PRO JEDNOHO, jeho přínos pro lidi bez domova i příběh
Více...
 
Ústředí NADĚJE STŮL PRO JEDNOHO v hlavním zpravodajství ČT

V reportáži České televize je popsán jednoduchý princip našeho projektu STŮL PRO JEDNOHO, jeho přínos pro lidi bez domova i příběh jednoho z těch, jimž projekt pomáhá.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000101017/obsah/575484-ohrozeni-chudobou


Méně...
 
"Člověk bez domova si najednou připadá jinak - ví, že se s ním počítá"

"Člověk bez domova si najednou připadá jinak - ví, že se s ním počítá"

STŮL PRO JEDNOHO je projekt, který NADĚJE Praha testovala od prosince 2016. Ve spolupráci s městskou částí Praha 2 jsme ho na tiskové
Více...
 
Ústředí NADĚJE "Člověk bez domova si najednou připadá jinak - ví, že se s ním počítá"

STŮL PRO JEDNOHO je projekt, který NADĚJE Praha testovala od prosince 2016. Ve spolupráci s městskou částí Praha 2 jsme ho na tiskové konferenci představili 17. října - na Mezinárodní den pro odstranění chudoby.

STŮL PRO JEDNOHO funguje jednoduše: zapojené restaurace poskytují porci teplého jídla vždy jednomu člověku bez domova jednou či vícekrát týdně. Provozovatel restaurace rozhoduje, jak často může klient pro stravu chodit a zda může svou porci sníst v restauraci, či zda ji dostane s sebou. Odborným garantem je NADĚJE, naši sociální pracovníci vybírají pro projekt vhodné klienty. Ti se zavazují k dodržování určitých pravidel (přicházet pro jídlo střízliví, bez zvířat apod.).

Snažíme se tak zamezit hladovění, pomoci znovuzačlenění lidí bez domova i omezit plýtvání jídlem.

"Vnímám jako důležité, že člověk bez domova, který dochází do restaurace, je obklopen majoritou. Je to velký rozdíl od situace, kdy člověk dochází do zařízení pro lidi bez domova. U STOLU PRO JEDNOHO funguje motivační prvek - klient ví, že přichází na pozvání majitele, často si vytváří vztah s personálem a najednou si připadá jinak - ví, že se s ním počítá," řekl vedoucí terénního programu NADĚJE Aleš Strnad.

Nyní se budeme snažit, aby se projekt rozrostl z deseti restaurací na území Prahy 2 i na ostatní území Prahy a do dalších měst po republice.

 

(foto) Tiskové konference se zúčastnili vedoucí humanitního odboru Hana Dostálová, iniciátorka projektu Dominika Farkasová, Aleš Strnad, vedoucí terénního programu NADĚJE Praha a zástupkyně starostky Prahy 2 Alexandra Udženija.


Méně...
 
17. říjen - Mezinárodní den za vymýcení chudoby

17. říjen - Mezinárodní den za vymýcení chudoby

V roce 1992 ho vyhlásila OSN, s cílem snižovat extrémní chudobu ve světě. 
Více...
 
Praha 17. říjen - Mezinárodní den za vymýcení chudoby

V roce 1992 ho vyhlásila OSN, s cílem snižovat extrémní chudobu ve světě. Přes všechny snahy se to ale příliš nedaří. I v ČR spíše stále stoupá počet lidí, kteří žijí v bídě. Pomáhejte spolu s námi utrpení těch nejpotřebnějších alespoň zmírňovat. Děkujeme!


Méně...
 
V NADĚJI očkovali proti vzteklině

V NADĚJI očkovali proti vzteklině

  Ráno  27. září to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova se svými psy zde čekali na očkování psů proti vzteklině zdarma.    
Více...
 
Liberec V NADĚJI očkovali proti vzteklině

Ráno 27. září to před libereckou NADĚJÍ vypadalo jako v čekárně u veterináře. Lidé bez domova zde čekali na očkování svých psů proti vzteklině zdarma.

 

Psy, případně další domácí miláčky, mají často i lidé bez domova. Pro potěšení či jako nepostradatelnou obranu svých provizorních příbytků. Očkování těchto zvířat brání rozšíření vztekliny mezi hospodářskými zvířaty i volně žijícími živočichy, ale především pomáhá předcházet nákaze lidí.

 

„Zdravá zvířata, zdraví lidé." Pod tímto heslem od roku 2009 pracuje česká obecně prospěšná společnost Veterináři bez hranic ČR. A stejně jako v předchozích letech i letos se členové a dobrovolníci připojili ke Světovému dni boje proti vzteklině, který je připomínán v desítkách zemí světa dne 28. září. V Liberci probíhá spolupráce s Nízkoprahovým centrem NADĚJE a Městskou policií Liberec.


Méně...
 
 

KONTAKTY

NADĚJE

K Brance 11/19e
155 00 Praha 5
IČO: 00570931
DIČ: CZ00570931
Datová schránka: eyi9aqn

 

Tel.: +420 222 521 110
Email: nadeje@nadeje.cz
Web: nadeje.cz