Písek

 
 
ODVETNÝ FOTBALOVÝ TURNAJ V PURKRATICÍCH

ODVETNÝ FOTBALOVÝ TURNAJ V PURKRATICÍCH

19.08.17
  V Purkraticích se sešlo dvaadvacet dětí školou povinných. Z toho 15 dětí v botaskách a kopačkách, které se chystaly sehrát souboj družstev s fotbalovým míčem o putovní pohár.
Více...
 
ODVETNÝ FOTBALOVÝ TURNAJ V PURKRATICÍCH

 

V Purkraticích se sešlo dvaadvacet dětí školou povinných. Z toho 15 dětí v botaskách a kopačkách, které se chystaly sehrát souboj družstev s fotbalovým míčem o putovní pohár. Paradoxně se proti prvnímu turnaji v červenci sešlo  více děvčat než chlapců. To však nebránilo tomu, aby jsme viděli kvalitní fotbalové momenty. V každém družstvu byl jeden chlapec a čtyři děvčata. Družstvo Purkratic v zelených dresech sehrálo první zápas pod taktovkou kapitánky Mileny s názvem „PUR Sparta“ proti družstvu kapitánky Mariky s názvem „Real Madrid“. Poslední zápas sehrálo družstvo kapitánky Diany „Plejbojové“ proti družstvu kapitánky Mariky. Na lavičkách diváků seděly ostatní děti, které přišly pouze fandit a nezúčastnily se turnaje a bylo zde i plno malých předškoláků, které bavily hrátky s vodou.

Náš rozhodčí Tomáš určil čas hry na 12 minut, jelikož bylo velké horko. Sehrály se zápasy každý s každým a byly vyhlášeny výsledky. První místo vyhrálo družstvo Purkratic, druhé místo družstvo z Nábřeží - Real Madrid a třetí družstvo Plejbojů. Purkratičtí tak získali od dětí ze Svatoplukovky putovní pohár plný sladkostí do svého držení do dalšího společného turnaje. Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Jenifer z NZDM Ostrov z Nábřeží, která byla také odměněna sladkostí.

Děti po fotbalu hrály v tělocvičně vybíjenou - všichni proti všem, stolní fotbálek, boxovaly a cvičily na žíněnkách. Zájemci si také opékali špekáčky a slané a sladké těsto. Dohromady se akce zúčastnilo třicetčtyři dětí a rodičů ze třech středisek NADĚJE.


Méně...
 
„TANČÍME PRO RADOST“

„TANČÍME PRO RADOST“

19.08.17
  Ranní počasí nenasvědčovalo tomu, že se nám dnešní akce vydaří bez deště. Děti se sešly v 9,30h. v klubu Ostrov na Nábřeží na generální zkoušku. Pak jsme
Více...
 
„TANČÍME PRO RADOST“

 

Ranní počasí nenasvědčovalo tomu, že se nám dnešní akce vydaří bez deště. Děti se sešly v 9,30h. v klubu Ostrov na Nábřeží na generální zkoušku. Pak jsme se všichni přesunuli na zastávku ČSAD a vyčkávali příjezdu autobusu. Bohužel se to neobešlo bez deště. Autobus nás dovezl do Chlaponic, odkud jsme se pěšky přesunuli do Mladotic. Zde děti využily herních prvků dětského hřiště a přístřešku s lavicemi na svačinu. Volný čas jsme vyplnili skládáním puzzle tanečnic a letních motivů, přiřazováním stop ke zvířatům. Děti poznávaly obrázky rostlin luk, polí a lesů, určovaly hmatem předměty v plátěném sáčku.

Po obědě jsme se dopravili do zámečku v Drhovli. Původně plánovaná akce na nádvoří se přesunula kvůli proměnlivému počasí raději do sálu. V sále se děti adaptovaly na prostředí, využily možnosti převléknutí, ochutnaly pohoštění od seniorů a připravily se na vystoupení. Ve 13,30h. vše vypuklo. Vystoupení zahájila děvčata v sukních a zatančila dva romské tance. Na vyplnění přestávky na převléknutí děvčat následoval vědomostní kvíz pro všechny přítomné seniory. Senioři dostali několik otázek. Některé byly s nabídkou třech řešení, u jiných bylo nutno doplnit správnou odpověď. A tak senioři hádali k autorovi jeho známé dílo. Pak  doplňovali druhého známého do dvojice např. Simonová a ..........Chladil, Werich a .............Voskovec, Julie a ...........Romeo,..... Doplňovali druhou část přísloví - Šaty dělají .......člověka. Kdo dřív přijde, ........ten dřív mele.  Určovali město podle třech slov např: řízek, valčík, káva.......Vídeň. Dudácká muzika, rumpál, Fezko...........Strakonice. Dalším úkolem bylo po přečtení slov vyřadit, které nepatří k ostatním:

např. advokát, zedník, doručovatel, programátor, sešit. Svíčka, stromeček, cukroví, kraslice, dárky. Ke každému typu otázky senioři řešili několik úkolů.

Při vystoupení tančila děvčata společné choreografie na skladby Oda kalo, Szeretlek, Sofii, Despacito, Bailando v latinskoamerickém stylu. Završením celého vystoupení byl tanec latiny smíšeného páru. Na závěr programu došlo na vzájemné předání dárků na památku. Děkujeme za pozvání a budeme se těšit na další setkání.


Méně...
 
 
 

Aktuality