penzion Brno

Otrokovice

Seznam poboček
 
 

NADĚJE, pobočka Otrokovice sídlí na adrese Wolkerova 1274, 76502 Otrokovice

 

Vítejte na stránkách otrokovické NADĚJE.

Otrokovická NADĚJE otevřela brány do pohádkové zahrady

Otrokovická NADĚJE otevřela brány do pohádkové zahrady

01.10.14
V pátek 26. září se v zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích uskutečnila tradiční Zahradní slavnost.
 
Více...
Otrokovická NADĚJE otevřela brány do pohádkové zahrady

V pátek 26. září se v zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích uskutečnila tradiční Zahradní slavnost. Tentokrát se nesla v pohádkovém duchu. I přes předchozí obavy návštěvníkům počasí alespoň trochu přálo, a tak si mohli užít odpoledne plné kouzel, hudby, dětských radostí a občerstvení.

Brány do pohádkové zahrady otevřely svým vystoupením taneční skupiny klientů NADĚJE následované kouzelníkem Šeklinem a dalšími hosty. Slavnost poté pokračovala v celé zahradě, kde se malí návštěvníci zúčastnili zábavy v podání různých soutěží, skákacího hradu nebo projížďky na koních. Oblíbené hity zahrála hudební skupina PEXESO a o příjemnou atmosféru u táboráku se postarala country kapela Jalové hlasy.

„V NADĚJI se již dlouho snažíme o integraci lidí se zdravotním postižením do společnosti, aby mohli žít co nejvíce jako ostatní lidé a měli 'normální život'. Proto stále častěji otvíráme brány naší zahrady široké veřejnosti a těší nás, že si k nám občané Otrokovic nacházejí cestu a pomáhají nám tak bourat zažité předsudky,“ zdůraznil ředitel otrokovické pobočky NADĚJE Pavel Polák.

 

Fotografie ze Zahradní slavnosti 2014.

 
 
 
Dušičkový a podzimní prodej

Dušičkový a podzimní prodej

14.10.14
I letos připravili klienti sociálně terapeutické dílny otrokovické pobočky NADĚJE celou řadu výrobků pro Dušičkový prodej, který se bude konat 23.10.2014.
 
Více...
Dušičkový a podzimní prodej

I letos připravili klienti sociálně terapeutické dílny otrokovické pobočky NADĚJE celou řadu výrobků pro Dušičkový prodej, který se bude konat 23.10.2014 od 10 do 16 hodin v zahradě Domu Naděje.

Za příznivé ceny si návštěvníci budou moci zakoupit podzimní a dušičkové vazby, věnce, drobnější vzpomínkové předměty, svíčky, okrasné dýně.

Poté bude až do Dušiček přesunut prodej do Café Naděje v SENIORu C.

 

V sociálně terapeutické dílně je poskytována lidem s mentálním a kombinovaným postižením pomoc při zvládání a rozvíjení pracovních dovedností a návyků. Dále pak podpora směřující k samostatnému životu mezi lidmi a uplatnění v běžném zaměstnání. V rámci služby jsou uživatelům nabízeny dva programy a to Keramický a textilní ateliér a Café Naděje. Klienti, kteří již mají natrénovány základní pracovní návyky nacházejí uplatnění na trhu práce jako zaměstnanci v Naději, otrokovické o.p.s. při přípravě studené kuchyně ve Svačinkárně nebo úklidu dětských hřišť.

 

Budeme rádi, když svým nákupem oceníte snahu našich klientů při rozvíjení pracovních dovednosti a podpoříte tak dobrou věc.

 
Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

18.09.14
Pobočka Otrokovice pořádá 26. září od 15 hodin v zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích tradiční Zahradní slavnost.
 
Více...
Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

Pobočka Otrokovice pořádá 26. září od 15 hodin v zahradě Domu NADĚJE v Otrokovicích tradiční Zahradní slavnost.

Letošní slavnost bude tak trochu pohádková. V programu je ovšem pamatováno na malé i velké návštěvníky. Představí se tanečníci z NADĚJE Otrokovice i kouzelník Šeklin. Součástí doprovodného programu budou projížďky na koních nebo skákací hrad. Připraveny jsou soutěže o poklad tajemné truhly. Na soutěžící čeká čarodějnice, kejklířka, vodník, princezna nebo třeba černokněžník. 

V prodejních stáncích můžete zakoupit výrobky z keramického a textilního ateliéru NADĚJE Otrokovice. Své výrobky nabídne i klub Stůňata. Pro dobrou náladu zahrají oblíbené hity skupiny Pexeso a Jalové hlasy. Nebude chybět ani chutné občerstvení z Café NADĚJE a pohádkově propečené pochoutky ze Svačinkárny.

 
Veteráni umí "převézt" do dob minulých

Veteráni umí "převézt" do dob minulých

02.08.14
NADĚJE Otrokovice a Veterán klub Kroměříž společně uspořádaly již 4. ročník výstavy veteránů.
 
Více...
Veteráni umí "převézt" do dob minulých

 

NADĚJE Otrokovice a Veterán klub Kroměříž společně uspořádaly již 4. ročník výstavy veteránů. A bylo se letos na co dívat! Wanderer W 22 z roku 1934, Zbrojovka Brno Z5 Expres z roku 1936... Dále byla k vidění Jawa 250 (r. v. 1958), Volha 21 (1965), Lotus Seven (1972), Fiat X1/9 (1973), hasičské vozidlo Mercedes 407 D (1977). Nejmladším mezi vozidly byla Škoda Rapid 130 z roku 1987. Akce je každoročně otevřena široké veřejnosti, a tak se všichni návštěvníci mohou nabažit krásných karoserií vskutku do sytosti. Bonusem pro naše klienty byla možnost projížďky ve veteránech po Otrokovicích. Věříme, že nás i příští rok veteráni "převezou" do atmosféry let minulých.

 
Hurá na vodu aneb nevšední zážitek klientů Otrokovice Naděje
Klienti otrokovické pobočky Naděje zažili ve třetím červencovém týdnu opravdu nevšední zážitek. Na pět dní se proměnili ve vodáky a statečně se prali se všemi nástrahami,
 
Více...
Hurá na vodu aneb nevšední zážitek klientů Otrokovice Naděje

Klienti otrokovické pobočky Naděje zažili ve třetím červencovém týdnu opravdu nevšední zážitek. Na pět dní se proměnili ve vodáky a statečně se prali se všemi nástrahami, které vodácký život chystá. Již tradičně se u nás v Otrokovicích konají letní slavnosti, v rámci kterých se jede na vodní ploše Štěrkoviště i závod dračích lodí. Naděje dostala nabídku od vodáků z Opavy, klubu Přátel dračích lodí, zda by nechtěli klienti utvořit také jednu posádku a to je prostě nabídka, která se neodmítá. A tak jsme každý den od pondělí do pátku docházeli na loděnici u Moravy a úplně od začátku se seznamovali s vodou, loděmi, základy kormidlování lodi, pádlováním, prostě vším, co nás mělo připravit na to, že v sobotu usedne tým Naděje do opravdové dračí lodě a za zvuku bubnu vyrazí na svůj závod.

Nejdříve jsme zkoušeli pádlovat na suchu, na lavičce, poté nás zkušení instruktoři na vodě spíš jen vozili, abychom si zvykli na houpání lodi, pak už jsme pádlovali sami … někteří byli ve vodě jak kdyby se tam narodili, šlo jim to perfektně, jiným se zase velmi úspěšně dařilo vpádlovávat vodu do lodi…, ale na všech bylo vidět, že si to užívali. Ten týden byl náročný, navíc bylo dost horko a naši vodáci chodili z tréninků opravdu unavení.

V sobotu vystoupaly teploty až vysoko nad třicet stupňů, ale ani to nás nezastavilo v tom, abychom předvedli skvělý sportovní výkon. S časem 1:17 na 100 metrů jsme sice nevyhráli, ale to vlastně nebylo až tak důležité…

 

Zuzana Kadlčáková a tým vodáků z Naděje

 
Osvětové dny v otrokovické Naději

Osvětové dny v otrokovické Naději

10.06.14
V první polovině června 2014 probíhá v otrokovické Naději osvětová akce pro žáky 1. stupně základních škol v Otrokovicích.
 
Více...
Osvětové dny v otrokovické Naději

V první polovině června 2014 probíhá v otrokovické Naději osvětová akce pro žáky 1. stupně základních škol v Otrokovicích. Zatím naši pobočku navštívilo 30 žáků ze ZŠ TGM, 90 žáků ze ZŠ Mánesova a v tomto týdnu ještě očekáváme 50 žáků ze ZŠ Trávníky.


Na programu každého dne je poskytnutí informací o našem Domově a o klientech, ale také neobvyklé soutěžní disciplíny plné zábavy, ve kterých si žáci mohou vyzkoušet své dovednosti.


Tyto zábavně naučné dny mají ukázat dětem, že klientů se nemusejí bát, a rovněž je naučit úctě k lidem s postižením. Žáci poté bez obav k nám docházejí na jarmarky a další slavnosti a vědí, že svůj volný čas mohou plnohodnotně trávit společně jak s našimi klienty, tak i dalšími lidmi s postižením.

 
3. ročník Festivalu Jeden den

3. ročník Festivalu Jeden den

10.06.14
V sobotu 7. 6. 2014 proběhl již 3. ročník hudebního festivalu Open-handicap festival JEDEN DEN
 
Více...
3. ročník Festivalu Jeden den

V sobotu 7. 6. 2014 proběhl již 3. ročník hudebního festivalu Open-handicap festival JEDEN DEN. Festival je organizován otrokovickou Nadějí a hlavním jeho posláním je spojovat umělce s handicapem a ty zdravé.

 

Letošní ročník zahájil zpěvák z Naděje Jiří Vašíček, který se pravidelně umísťuje na předních příčkách pěveckých soutěží a dále program pokračoval v režii kapel Kula Pikle, Pass, Hudba Fryšták a Xanax. Doprovodný program nabídl návštěvníkům taneční vystoupení různých žánrů od bellydance přes havajské tance, moderní tanec až po báječnou choreografii Afrika v podání taneční skupiny Naděje. V tanečních vstupech se také představila Žaneta Šandorová, TŠ Orientální tance Jana a TS Evans.

 

V historii festivalu jsme měli letos největší návštěvnost i navzdory dalším významným akcím pořádaných v okolí. Děkujeme návštěvníkům za jejich přízeň. Velké poděkování také patří městu Otrokovice za finanční podporu festivalu ve výši Kč 7.000,- a panu starostovi Mgr. Jaroslavu Budkovi, který byl naším čestným hostem. Počasí nám velmi přálo, což podpořilo úspěch celé akce.

 

Jeden denJeden den Jeden den Jeden den

 

Tisková zpráva o průběhu festivalu Jeden den.