penzion Brno

Otrokovice

Seznam poboček
 
 

NADĚJE, pobočka Otrokovice sídlí na adrese Wolkerova 1274, 76502 Otrokovice

 

Vítejte na stránkách otrokovické Naděje.

 
 
Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

18.09.14
Pobočka Naděje Otrokovice pořádá 26. září od 15 hod. v zahradě Domu Naděje v Otrokovicích tradiční Zahradní slavnost.
 
Více...
Tradiční Zahradní slavnost v Otrokovicích

Pobočka Naděje Otrokovice pořádá 26. září od 15 hod. v zahradě Domu Naděje v Otrokovicích tradiční Zahradní slavnost. Tentokrát netradičně v pátek, aby se návštěvníci slavnosti mohli zdržet déle a užít si tak bohatý program.

Letošní slavnost bude tak trochu pohádková. Připraven je bohatý program pro děti i dospělé, ve kterém se představí tanečníci z Naděje Otrokovice, ale i kouzelník Šeklin. Součástí doprovodného programu budou projížďky na koních nebo skákací hrad. Pro děti jsou připraveny soutěže o poklad tajemné truhly.  Na soutěžící čeká čarodějnice, kejklířka, vodník, princezna nebo třeba černokněžník. 

V prodejních stáncích můžete zakoupit výrobky z keramického a textilního ateliéru Naděje Otrokovice. Své výrobky nabídne i klub Stůňata. Pro dobrou náladu zahrají oblíbené hity skupiny Pexeso a Jalové hlasy. Nebude chybět ani chutné občerstvení z Café Naděje a pohádkově propečené pochoutky ze Svačinkárny.

 
Veteráni umí "převézt" do dob minulých

Veteráni umí "převézt" do dob minulých

02.08.14
NADĚJE Otrokovice a Veterán klub Kroměříž společně uspořádaly již 4. ročník výstavy veteránů.
 
Více...
Veteráni umí "převézt" do dob minulých

 

NADĚJE Otrokovice a Veterán klub Kroměříž společně uspořádaly již 4. ročník výstavy veteránů. A bylo se letos na co dívat! Wanderer W 22 z roku 1934, Zbrojovka Brno Z5 Expres z roku 1936... Dále byla k vidění Jawa 250 (r. v. 1958), Volha 21 (1965), Lotus Seven (1972), Fiat X1/9 (1973), hasičské vozidlo Mercedes 407 D (1977). Nejmladším mezi vozidly byla Škoda Rapid 130 z roku 1987. Akce je každoročně otevřena široké veřejnosti, a tak se všichni návštěvníci mohou nabažit krásných karoserií vskutku do sytosti. Bonusem pro naše klienty byla možnost projížďky ve veteránech po Otrokovicích. Věříme, že nás i příští rok veteráni "převezou" do atmosféry let minulých.

 
Klienti otrokovické pobočky Naděje zažili ve třetím červencovém týdnu opravdu nevšední zážitek. Na pět dní se proměnili ve vodáky a statečně se prali se všemi nástrahami,
 
Více...

 

        Klienti otrokovické pobočky Naděje zažili ve třetím červencovém týdnu opravdu nevšední zážitek. Na pět dní se proměnili ve vodáky a statečně se prali se všemi nástrahami, které vodácký život chystá. Již tradičně se u nás v Otrokovicích konají letní slavnosti, v rámci kterých se jede na vodní ploše Štěrkoviště i závod dračích lodí. Naděje dostala nabídku od vodáků z Opavy, klubu Přátel dračích lodí, zda by nechtěli klienti utvořit také jednu posádku a to je prostě nabídka, která se neodmítá. A tak jsme každý den od pondělí do pátku docházeli na loděnici u Moravy a úplně od začátku se seznamovali s vodou, loděmi, základy kormidlování lodi, pádlováním, prostě vším, co nás mělo připravit na to, že v sobotu usedne tým Naděje do opravdové dračí lodě a za zvuku bubnu vyrazí na svůj závod.

Nejdříve jsme zkoušeli pádlovat na suchu, na lavičce, poté nás zkušení instruktoři na vodě spíš jen vozili, abychom si zvykli na houpání lodi, pak už jsme pádlovali sami … někteří byli ve vodě jak kdyby se tam narodili, šlo jim to perfektně, jiným se zase velmi úspěšně dařilo vpádlovávat vodu do lodi…, ale na všech bylo vidět, že si to užívali. Ten týden byl náročný, navíc bylo dost horko a naši vodáci chodili z tréninků opravdu unavení.

V sobotu vystoupaly teploty až vysoko nad třicet stupňů, ale ani to nás nezastavilo v tom, abychom předvedli skvělý sportovní výkon. S časem 1:17 na 100 metrů jsme sice nevyhráli, ale to vlastně nebylo až tak důležité…

 

Zuzana Kadlčáková a tým vodáků z Naděje