Otrokovice

 
 

POSKYTUJEME SLUŽBY PRO LIDI S MENTÁLNÍM A KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM

 

Přečtěte si o historii a současnoti naší pobočky. V Otrokovicích poskytujeme služby pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením již od roku1992.

Staňte se také našimi přáteli na  Facebooku.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Nadace Divoké husy podpoří zdvojnásobením výtěžku až do výše 60 000 Kč naši benefiční akci - festival JEDEN DEN, který se uskuteční 10. června 2017 v Lanovém centru v Otrokovicích.

 


Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

 
 
Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

31.05.16
Zveme všechny příznivce na 5. ročník festivalu JEDEN DEN, který se uskuteční v sobotu 4. 6. 2016 od 14 hodin v Otrokovicích v Lanáčku.
Více...
 
Festival JEDEN DEN spojí umělce s handicapem i ty zdravé

 

Zveme všechny příznivce na 5. ročník festivalu JEDEN DEN, který se uskuteční v sobotu 4. 6. 2016 od 14 hodin v Otrokovicích v Lanáčku. Hlavním posláním festivalu je spojovat umělce s handicapem a ty zdravé.

V rozmanitém a bohatém programu se představí hudební kapely, PASS, Hudba Fryšták. Bezprostředním, avšak sluchu lahodícím hraním se představí host festivalu Kabrňáci z Tloskova. Nehudební část programu vyplní divadlo „ Takový je život! aneb Sitkom včera, dnes a zítra!“ v podání studentů Základní umělecké školy Otrokovice v režii Gustava Řezníčka nebo taneční vystoupení v podání klientů otrokovické NADĚJE.

Zajímavým zpestřením festivalu bude workshop skupinového bubnování s Rytmem pro život. Nebude chybět doprovodný program, výtvarné  dílny pro děti i pro dospělé pod vedením Jany Svobodové – Ateliér Radost, malování na obličej a samozřejmě občerstvení.

 

Výtěžek akce bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích.

 

Přijďte si užít odpoledne plné zábavy a podpořit dobrou věc. Festival se uskuteční pod záštitou starosty města Otrokovice pana Jaroslava Budka.

                                                                          


Méně...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Kabelkové jaro na Moravě

24.05.16
Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem
Více...
 
Kabelkové jaro na Moravě

Celkem 236 240 Kč pro NADĚJI ve Zlínském kraji! To se podařilo zlínské a otrokovické NADĚJI díky akcím s názvem Kabelkový veletrh. Tento úctyhodný výtěžek pomůže lidem se zdravotním postižením hned na několika místech. NADĚJE Zlín nakoupí nové tkalcovské stavy, NADĚJE Otrokovice získala část prostředků na nákup ošetřovatelské hydromasážní vany a středisko v Uherském Hradišti bude mít finance na pracovní rehabilitaci klientů sociálně terapeutické dílny.

Co stojí za tak úspěšnou aktivitou? Na počátku byl nápad zlínské NADĚJE, jak spojit příjemné s užitečným. Před pěti lety tak vznikla akce, jejíž princip je jednoduchý, ale funguje dokonale. Lidé, ale i firmy, nám darují kabelky, které jsou ještě hezké nebo dokonce úplně nové. My je prodáváme a výtěžek z prodeje věnujeme na předem daný účel ve prospěch klientů NADĚJE.

Před rokem se k pořádání kabelkových veletrhů přidala i otrokovická pobočka NADĚJE a v letošním roce z toho byly hned čtyři veletrhy: ve Zlíně, Otrokovicích, Uherském Hradišti a Kroměříži. A nezůstalo jenom u kabelek. Každý rok přinese veletrh i něco nového. Letos například v Uherském Hradišti kabelky prodávaly i herečky Slováckého divadla. V Kroměříži se zase veletrh konal v rámci módní akce roku TOP MÓDA 2016 a součástí byla  i přehlídka známých českých návrhářů Marie Zelené a Martina Čapka, jejich modely předváděli klienti NADĚJE. Chuť pomáhat a udělat to způsobem, který je atraktivní a přinese něco i těm, kteří pomáhají, tak spojila lidi nejen z různých koutů republiky, ale také napříč věkem a profesemi.

Jen co zaklepe na dveře další rok, už budeme opět žít své „kabelkové jaro“.

 

Fotografie z veletrhu a módní přehlídky v Kroměříži nazleznete zde

 


Méně...
 
Kabelkový veletrh v Otrokovicí opět předčil očekávání

Kabelkový veletrh v Otrokovicí opět předčil očekávání

26.04.16
O tom, jak kabelky pomáhají, již bylo napsáno snad vše. Co tedy dodat? Děkujeme všem, kdo jste darováním nebo nákupem kabelky podpořili druhý ročník Kabelkového
Více...
 
Kabelkový veletrh v Otrokovicí opět předčil očekávání

O tom, jak kabelky pomáhají, již bylo napsáno snad vše. Co tedy dodat?

Děkujeme všem, kdo jste darováním nebo nákupem kabelky podpořili druhý ročník Kabelkového veletrhu otrokovické pobočky NADĚJE. Výtěžek ve výši 26.656,- Kč bude věnován na zakoupení ošetřovatelské hydromasážní vany pro Dům NADĚJE v Otrokovicích. Poděkování rovněž patří partnerům veletrhu a dobrovolníkům, kteří nemalou měrou přispěli k jeho úspěchu. DĚKUJEME!!!

 

Díky mediální podpoře Zlínského deníku Vám neunikly žádné informace o této unikátní benefiční akci za jejímž vznikem stojí zlínská pobočka NADĚJE.

 

Fotografie z veletrhu naleznete zde


Méně...
 
Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark

11.03.16
Již tradiční a návštěvníky oblíbený Velikonoční jarmark dílen působících v sociální oblasti se uskuteční 17. března od 13 hodin v zahradě Domu  NADĚJE v Otrokovicích

Více...
 
Velikonoční jarmark

Již tradiční a návštěvníky oblíbený Velikonoční jarmark chráněných dílen v zahradě Domu  NADĚJE v Otrokovicích přivítá ve čtvrtek 17. března od 13 hodin více jak deset dílen působících v sociální oblasti s rozmanitou nabídkou velikonočního a jarního zboží.  Své originální výrobky představí kromě dílen NADĚJE například Charita sv. Anežky, Horizont Kroměříž nebo Pojďte s námi. Těšit se můžete na ukázku pletení košíků a pomlázek, jarní dekorace a bylinky. Pro děti je připravena projížďka na koních. Zkrátka nepřijdou ani labužníci, ať už při ochutnávání specialit z Naděje, otrokovické o.p.s. nebo čerstvě pražené kávy ve stánku Café Naděje.


Součástí jarmarku bude Dobročinný obchůdek s jarním oblečením a drobnými předměty nebo tvořivá dílna, kde si nejen malí návštěvníci, ale i kreativní dospělí mohou vyrobit jarní dekorace.

 

Přijďte oslavit příchod jara a blížících se Velikonoc. Naleznete zde všechno, co potřebujete k navození správné jarní atmosféry. Výtěžek z celé akce bude věnován zpět na provoz dílen.


Méně...
 
Dobročinný bazar NADĚJE v Otrokovicích podruhé, menší ale úspěšnější.

Dobročinný bazar NADĚJE v Otrokovicích podruhé, menší ale úspěšnější.

12.12.15
Ve dnech 9. a 10. prosince 2015 proběhl pod záštitou starosty města Otrokovice druhý ročník Dobročinného bazaru pořádaný otrokovickou pobočkou NADĚJE.
Více...
 
Dobročinný bazar NADĚJE v Otrokovicích podruhé, menší ale úspěšnější.

 

Ve dnech 9. a 10. prosince 2015 proběhl pod záštitou starosty města Otrokovice druhý ročník Dobročinného bazaru pořádaný otrokovickou pobočkou NADĚJE. Tentokrát se bazar přesunul z kinosálu Otrokovické BESEDY do menších, ale útulnějších prostor foyer.

Jeho hlavním cílem bylo získání finančních prostředků na pomoc lidem s handicapem, ale také prezentace služeb NADĚJE.

 

Děkujeme všem dárcům přineseného zboží i těm, kteří si přišli nakoupit či se jen zastavili na kus řeči u koláče a teplého nápoje v naší improvizované kavárně. Poděkování rovněž patří městu Otrokovice za podporu ale i všem dobrovolníkům, kteří nemalou měrou přispěli k úspěchu akce. Výtěžek ve výši 15.417,- Kč bude věnován na zakoupení polohovací postele Domu NADĚJE v Otrokovicích.

 

Jsme rádi, že se do Dobročinného bazaru zapojuje stále více lidí a my díky tomu můžeme pomoci zpříjemnit život našim klientům.

 

Poděkování rovněž patří městu Otrokovice za podporu Dobročinného bazaru.

 

 

A že vybrat mezi spoustou krásných věcí tu správnou nebylo snadné si můžete prohlédnou ve fotogalerii


Méně...
 
První Dobročinný obchod NADĚJE v Uherském Hradišti

První Dobročinný obchod NADĚJE v Uherském Hradišti

09.12.15
V historických prostorách bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí 21 otevřela v  pondělí 7. prosince otrokovická pobočka NADĚJE první Dobročinný obchod v Uherském Hradišti.
Více...
 
První Dobročinný obchod NADĚJE v Uherském Hradišti

 V historických prostorách bývalé jezuitské koleje na Masarykově náměstí 21 otevřela v  pondělí 7. prosince otrokovická pobočka NADĚJE první Dobročinný obchod v Uherském Hradišti. Slavnostního otevření se kromě představitelů města Uherské Hradiště zúčastnila také Jitka Hlaváčová, herečka Slováckého divadla, která převzala nad Dobročinným obchodem patronát. O příjemnou vánoční atmosféru se postarala cimbálová muzika Základní umělecké školy ze Starého Města.

 

Zřizování dobročinný obchodů (charity schopů) má tradici především v zahraničí, kde je tento způsob získávání prostředků pro neziskový sektor běžný. Obchody nabízí široký sortiment darovaného zboží a dávají tak možnost vdechnout další život oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti, čímž šetří peněženky nakupujících, životní prostředí a současně pomáhají.

 

Finanční prostředky získané prodejem darovaných věcí budou využity na pomoc lidem s handicapem. Po slavnostním otevření zde mohou zájemci nakupovat nejen darované věci za symbolickou cenu, ale také výrobky sociálně terapeutických dílen otrokovické a uherskohradišťské NADĚJE. Dobročinný obchod je také jednou z cest jak prezentovat naše služby.

 

Lidé mohou věci, které už nepotřebují, ale jsou stále zachovalé, věnovat přímo v obchodě nebo v sociálně terapeutické dílně na ulici Průmyslová 712 v Uherském Hradišti. My je pak nabídneme za symbolickou cenu dalším zájemcům.

 

Dobročinný obchod NADĚJE je otevřen PO-PA 9-12.30 a 13.00-17.00.

 

Fotografie ze slavnostního otevření naleznete zde


Méně...