Nedašov

 
 
 
 
Valašské doremi

Valašské doremi

17.04.15
Účast na pěvecké soutěži
Více...
 
Valašské doremi

Dne 16. 4. 2015 proběhlo v Domově pro seniory v Loučce pěvecké soutěžní klání „Valašské doremi“, kterého se zúčastnili také klienti NADĚJE Nedašov. Neponechali jsme nic náhodě. Více než měsíc jsme se scházeli a za doprovodu harmoniky, kytary a valašské speciality ozembouchu zpívali písničky, které máme rádi. Ač první pěvecké zkoušky byly dosti nesmělé a rozpačité, nakonec nám bylo líto, že z mnoha písniček máme vybrat jednu, kterou budeme prezentovat. Dlouho jsme se nemohli rozhodnout. V den D jsme měli jasno a očekávali, s čím se představí další soutěžící. Hudebních stylů zaznělo mnoho: od popu přes country až po lidovky. Výkony některých účinkujících byly bezmála profesionální, jiní drobné pěvecké nedostatky nahradili svým šoumenstvím. Pro porotu bylo těžké vybrat vítěze. My jsme skončili na bramborovém stupni. Smutní však nejsme. Užívali jsme si dobré nálady, poslechli krásné písničky, poznali jiné lidi. Děkujeme všem v DS Loučka za pozvání, vzornou organizaci a vřelé pohostinství. Fotografie zde.


Méně...
 
Odstraňujeme bariéry

Odstraňujeme bariéry

24.03.15
Plošina pro dům č. 5
Více...
 
Odstraňujeme bariéry

Finanční příspěvek od spolku ŽIVOT 90 ve výši 50 tisíc korun a finanční příspěvek od dárce, který si nepřeje být zveřejněn, taktéž ve výši 50 tisíc korun, pomohl v březnu 2015 v zakoupení schodišťové plošiny pro budovu č. 5. Jedná se v pořadí o třetí šikmou schodišťovou plošinu, která je v zařízení instalována. V současné době jsou bezbariérově vyřešeny tři domy z celkových pěti. Plošiny umožňují přesun osob mezi prvním a druhým nadzemním podlažím těchto domů a pro imobilní klienty jsou důležitým pomocníkem. Děkujeme všem dárcům, kteří doposud pomohli v realizaci těchto finančně náročných projektů.

Fotografie zde.


Méně...
 
Fašanky

Fašanky

26.02.15
Veselé odpoledne
Více...
 
Fašanky

Čarodějnice, medvědi, dráteníci, věštkyně a další zvláštní individua se ocitla v nedašovské Naději. Ale nelekejte se! Nepřišli žádat o sociální službu, ani o umístění. Přišli se s námi pořádně poveselit, byl totiž masopust, nebo-li po našem FAŠANKY. Fotografie zde.


Méně...
 
Předvánoční naladění s brumovskou Trávnicí

Předvánoční naladění s brumovskou Trávnicí

19.12.14
Zpívání koled
Více...
 
Předvánoční naladění s brumovskou Trávnicí

Pěvecký soubor Trávnica, působící při Klubu důchodců v Brumově-Bylnici, nám 16.12.2014 zazpíval pásmo vánočních koled. "Rádi k vám chodíme", říká vedoucí Pavla Hrnčiříková, která tento šestnáctičlenný soubor musí při vystoupení udržet v taktu i tónině. 

Za jejich koledování, které bylo pro naše klienty určitě milým vánočním dárkem, jim děkujeme. Fotografie zde.


Méně...
 
Klienti z DSS Návojná "přišli na koledu"

Klienti z DSS Návojná "přišli na koledu"

12.12.14
Poděkování
Více...
 
Klienti z DSS Návojná "přišli na koledu"

Ve středu 10.12. k nám přijeli klienti z Domu sociálních služeb v Návojné a zazpívali vánoční koledy. Navštívili všech pět našich domů a kde to prostory pokoje dovolily, zazpívali přímo u lůžka ležících klientů. Za jejich návštěvu a vytvoření předvánoční atmosféry, jim moc děkujeme.

Fotografie zde.


Méně...
 
Naše výrobky udělaly radost

Naše výrobky udělaly radost

08.12.14
Prodáváme na jarmarku
Více...
 
Naše výrobky udělaly radost

Naši klienti se prodejem svých výrobků zapojili do 4. nedašovského jarmarku, který probíhal 5. 12. 2014 v místním Kulturním domě.  Již s předstihem, ve svém volném čase tvořili výrobky, které by mohly zaujmout a být pro někoho užitečné. Jejich nabízený sortiment byl pestrý, k mání byly pletené čepičky, háčkované klobouky, jehelníčky, svíčky, vánoční dekorace, košíky z pedigu, věnečky a další drobnosti.

 

V sále domu vládla příjemná předvánoční atmosféra, vytvořená zpěvem dětí z mateřských škol; prodávaly se vánoční ozdoby, perníčky, preclíky, svařené víno, kyselica a další výtvory, lahodící oku i nosu. 

Fotografie k prohlédnutí zde.


Méně...