PRO LIDI V NOUZI.

POSLÁNÍM NADĚJE JE PRAKTICKÉ UPLATŇOVÁNÍ EVANGELIA V ŽIVOTĚ A JEHO ŠÍŘENÍ.

od roku 1990

POMÁHÁME VŠEM LIDEM V NOUZI - LIDEM STARÝM, BEZ DOMOVA, HANDICAPOVANÝM, OHROŽENÝM RODINÁM I OHROŽENÝM DĚTEM A MLÁDEŽI.

 

POBOČKY

 


Přehled poboček

AKTUÁLNĚ

Křtiny v NADĚJI

Křtiny v NADĚJI

Není den jako den! Jsme vděčni za každý nový den a snažíme se ho co nejlépe prožít.
Více...
 
Jablonec nad Nisou Křtiny v NADĚJI

Jsme vděčni za každý nový den a snažíme se ho co nejlépe prožít. Jsou ale dny, které jsou neopakovatelné. Takové bylo pro malého Jakuba Ladislava úterý 21. 3. 2017. Jen pro vysvětlení: jedná se o miminko, které se narodilo našim dvěma klientům – Ladislavovi a Natálii. Po velkých přípravách se stalo již zmiňované úterý dnem svatého křtu, kdy malý Ladislav přijal ke svému jménu ještě jméno Jakub. Kmotrou mu byla naše sociální pracovnice Zuzka a kmotrem sociální pracovník Jakub. Oba se zhostili svého úkolu se ctí. Na samotném obřadu se sešli v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou známí a přátelé obou rodičů, většinou bývalí nebo současní klienti azylového domu. Pan farář mluvil o porozumění a o opravdové lásce, kterou bude malý Ladislav Jakub potřebovat především. Po obřadu se všichni sešli v prostorách azylového domu, kde nad šálkem čaje nebo kávy společně oslavili tuto událost a popřáli rodičům i oslavenci hodně Božího požehnání a štěstí.

Skutečně platí: není den jako den!


Méně...
 
Běžci podpořili NADĚJI na Sportisimo 1/2Maratonu Praha!

Běžci podpořili NADĚJI na Sportisimo 1/2Maratonu Praha!

Kolik příběhů se vejde do jednoho závodu?

V sobotu 1. dubna v 10 hodin odstartoval na Palachově náměstí v Praze 19. ročník Sportisimo 1/2Maratonu. Za NADĚJI běželo 38 běžců, z
Více...
 
Ústředí NADĚJE Běžci podpořili NADĚJI na Sportisimo 1/2Maratonu Praha!

V sobotu 1. dubna v 10 hodin odstartoval na Palachově náměstí v Praze 19. ročník Sportisimo 1/2Maratonu. Za NADĚJI běželo 38 běžců, z nichž 12 bylo z České republiky. Ostatní přijeli z Rakouska, Švédska, Anglie, Izraele, Francie, Maďarska, Švýcarska, Norska, Itálie, USA a Ruska.

 

Byli mezi nimi také Petr Dvořák a Samuel Mrázik, kteří na svůj běh pro NADĚJI vybrali díky videu s žádostí o podporu. "Jsme dva chudí studenti, co rádi hecujou různý bláznivý věci. Ani jeden z nás v životě neuběhl víc jak 10 km (můj max je asi 8 km a Sam? - ten nikdy ani neběhal), ale přesto jsme si řekli (respektive jsem si to řekl spíš já a Sama do toho překecal), že prostě uběhneme půlmaraton a spojíme to s tím, že vybereme peníze na dobrou věc." Proč právě pro NADĚJI? Podle vlastních slov kluky nejprve zaujalo jméno NADĚJE a po bližším prozkoumání naší činnosti také služby, kterým se věnujeme.

 

Mimořádným reprezentantem našich barev byl bezesporu Roman Pleva. Roman je asi 2 roky bez domova, v současné době žije ve stanu a živí se tím, že dělá bubliny na Staroměstském náměstí, kde je možné ho potkat téměř každý den. Roman se zapojil do běžeckých tréninků, které pro klienty bez domova pořádá pražská pobočka NADĚJE pod vedením 4 našich zaměstnanců. Někdy z klientů přišel jenom Roman. On ale docházel pravidelně a byl do běhu opravdu nadšený. V sobotu dokončil svůj první půlmaraton v životě.

 

Děkujeme všem, kteří jste nás podpořili svým během a děkujeme společnosti RunCzech za spolupráci!


Podívejte se na fotky a další příspěvky ze závodu na náš Facebook

https://www.facebook.com/nadeje.cz/Méně...
 
Sbírání zkušeností v Rakousku

Sbírání zkušeností v Rakousku

Poprvé v historii zlínské pobočky NADĚJE se pracovníci služeb pro seniory vydali sbírat zkušenosti do zahraničí, konkrétně do Innsbrucku. Navštívili jsme dvě organizace, které se, stejně
Více...
 
Zlín Sbírání zkušeností v Rakousku

Poprvé v historii zlínské pobočky NADĚJE se pracovníci služeb pro seniory vydali sbírat zkušenosti do zahraničí, konkrétně do Innsbrucku.

Navštívili jsme dvě organizace, které se, stejně jako my, věnují péči o seniory a lidi žijící s demencí. První den jsme poznali ambulantní službu (denní stacionář) organizace VAGET. Je to nezisková organizace zaměřená na sociální a zdravotní péči o lidi s gerontopsychiatrickou diagnózou.

Druhý den jsme měli možnost strávit velmi podnětné dopoledne v pobytové sociální službě - Wohnheim Lohbach. Je to městské sociální zařízení - domov pro seniory a lidi s demencí.

Přivezli jsme si mnoho velmi zajímavých poznatků a podnětů pro další rozvoj našich služeb a alespoň na malou chvíli jsme nakoukli "za hranice všedních dní". 

 

Několik ilustračních fotogragií najdete tady a na našem facebooku. 


Méně...
 
Podpořte NADĚJI pohybem

Podpořte NADĚJI pohybem

Podpořte pohybem své zdraví a zároveň NADĚJI. Prostřednictvím mobilní aplikace Nadace ČEZ můžete svými výkony přispět na příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE
Více...
 
Litoměřice Podpořte NADĚJI pohybem

 

Podpořte pohybem své zdraví a zároveň NADĚJI. Prostřednictvím mobilní aplikace Nadace ČEZ můžete svými výkony přispět na příměstský tábor pro děti z azylového domu NADĚJE Litoměřice.

 

Více na: http://www.pomahejpohybem.cz/#projects 

 

 

 


Méně...
 
 

KONTAKTY

NADĚJE

K Brance 11/19e
155 00 Praha 5
IČO: 00570931
DIČ: CZ00570931
Datová schránka: eyi9aqn

 

Tel.: +420 222 521 110
Email: nadeje@nadeje.cz
Web: nadeje.cz